Aké priezvisko bude mať dieťa, keď je matka rozvedena a čaká na právoplatnosť rozsudku o rozvod?

sebastian2009
2. okt 2017

Ahojte maminky prosim Vás ako to funguje som rozvedena ale este cakam pravoplatnost rozsudku o rozvedeni ale som tehotna.Babo sa asi bude musiet volat este menom manzela alebo da sa to nejako vybavit pred narodenim aby sa malé nevolalo menom manžela ale priatela? to znamena ci sa mozem vydat a ci mi tak rychlo an matricnom urade vyhoveju ked som v 25 tyzdny tehotenstva.

11mirka22
3. okt 2017

@babs2017 nemala som z nich pocit žeby mi chceli robiť naprieky, mladé kocky to boli, aj som im slušne vysvetlila svoju situáciu, aj som ich prosila. No radšej sa ty opýtaj na matrike, ak vieš už kde budeš rodiť, aby si sa nestresovala zbytočne. Aj telefonicky by ti mohli povedať. Ja som mala skúsenosť takú ako píšem.

vroni
3. okt 2017

@11mirka22, nie, bola som pred par mesiacmi s kamoskou, jej manzel bol mimo republiky a nikto sa nic nepytal, dali rodny list a isli sme.

babs2017
3. okt 2017

No veď uvidíme,čo a ako.... Dúfam,že mi aspoň RL vydajú bez prieťahov zbytočných.... 🙏

11mirka22
3. okt 2017

@babs2017 prajem Ti hladký priebeh formalít a hlavne pekný pôrod a veľa šťastia a lásky s novou rodinkou. Veď keď budeš mať čas, daj potom vedieť ako si pochodila.

11mirka22
3. okt 2017

@vroni no vidíš, iný kraj iný mrav. Alebo na každého iný meter.

babs2017
4. okt 2017

@11mirka22 ďakujem veľmi pekne,si milá... A určite sa ozvem,keď z tej byrokracie neskolabujem...

betina1984
4. okt 2017

Pokiaľ chceš, aby malo priezvisko tvojho partnera, treba sa vydať ešte pred pôrodom. Inak bude mať priezvisko tvojho ex a budeš ty (alebo tvoj ex) musieť zapierať otcovstvo na súde. Pracujem na súde, mávame tu také vecičky.

sebastian2009
autor
4. okt 2017

@betina1984 dakujem ti ale na matrike sme sa pitali a povedali ze je tam ta 300 dnovadoba ze tak ci tak priezvisko bude mat dietatko predosli manzel aj ked sa vydam a ze treba poziadat o zapretie otcovstva

sebastian2009
autor
4. okt 2017

@11mirka22 inac vsetko tieto zbytocnosti by si viriesila rychlym sobasom este dokial je malicke v brusku

betina1984
4. okt 2017

@sebastian2009 urcite nie. Ked sa vydas pred porodom, tam tato lehota neplati.

javi37
4. okt 2017

Do 300 dní od rozvodu sa bude volať po bývalom manželovi, inak po Tebe. Ak sa znova vydáš, za otca dieťaťa sa považuje terajší manžel, aj keď nie je biologickým otcom dieťaťa - domnienka svedčiaca otcovstvu manžela matky.

babs2017
4. okt 2017

@sebastian2009 jejda,to čo na matrike splietaju... Tak ako betina1984 napísala,pokiaľ sa vydáš pred pôrodom,dieťa bude mať priezvisko i otca zapísaného aktuálneho manžela.... Tak ako sa dohodnete pri podpise...

betina1984
4. okt 2017

Citujem zakon

Ak sa narodí dieťa žene znovu vydatej, považuje sa za otca neskorší manžel, aj keď sa dieťa narodilo pred uplynutím trojstého dňa po tom, čo jej skoršie manželstvo zaniklo alebo bolo vyhlásené za neplatné.

ukulela
4. okt 2017

@sebastian2009 https://www.lewik.org/term/7331/otcovstvo-manze...
vytlac si zakon o rodine a oplieskaj ho tetke na matrike o stol 🙂

sebastian2009
autor
4. okt 2017

@babs2017 veď to ďakujem na matrike splietaju že treba zaprieť otcovstvo ešte keď je malinké v brušku

sebastian2009
autor
4. okt 2017

@ukulela ďakujem pekne tak to áno a ešte ma budú presviedčať že musím zaprieť otcovstvo ešte keď je malé v brušku ináč búde mať môjho bývalého manžela priezvisko chápeš to už na matrike tam to nemajú všetko pokope

sebastian2009
autor
4. okt 2017

@babs2017 ďakujem tá vidíš na matrike majú iný názor

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sebastian2009
autor
4. okt 2017

@malinovka333 ale to pomôže len sobáš

ukulela
5. okt 2017

@malinovka333 ie - ex musi zapriet otcovstvo, nestaci cestne prehlasenie. tu pomoze lan sobas este do porodu.

sebastian2009
autor
5. okt 2017

@ukulela dakujem uz sa to riesi sobasom drzim palce aj tebe nech ti dobre dopadne

ukulela
5. okt 2017

@sebastian2009 uzite si to. najdi dake pekne saticky, porobte dake pekne fotky a uz len cakat na babo 🙂

sebastian2009
autor
5. okt 2017

@ukulela urcite saty este nemam ale kyticu ano posielam foto tak to urcite porobije fotecky a budeme sa tesit na babo aj tebe prajem aby ti to vyslo

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sebastian2009
autor
5. okt 2017

@malinovka333 pokial viem ze nie pokial sa zoberu do porodu

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinamojka
5. okt 2017

@malinovka333 ako si to riesila ty?Stacilo teda prehlasenie skutocneho otca,mojho terajsieho partnera,na sude o otcovstve alebo musel ist aj ex zapriet otcovstvo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre