Ako sa vyrovna s interupciou?

holly30
22. apr 2013

Ahojte baby. kedze je to chulostiva situacia, tak som si vytvorila novy nic. Som vydata a s muzikom mame 8 mesacnu dcerku. Teraz som zistila ze som tehotna. S mm sme uvazovali no ani keby sme si poriadne utiahli opasky asi by sme to nezvladli. Teraz som bola u lekara a su to dvojicky. Rozhodli sme sa pre intterupciu, kedze si ich financne nemozeme dovolit a nema mi kto ani pomoct, to by som mala tri malinke deti. Moji rodicia byvaju strasne daleko stale pracuju.Podotykam ze sme sa s muzom chcranili a fakt neviem ako sa to stalo. Neprisla som si pre odudenie, samej mi je to strasne luto a nemyslela som si ze niekedy budem musiet urobit toto rozhodnutie. Zazili ste si to niektora? Ako ste sa s tym vyrovnali?

srnqqa
26. apr 2013

@katrinka8 záleží od uhla pohľadu.. Pre niekoho bunky, pre niekoho "to" či "niečo".. pre mňa je hneď od prvého možného momentu ŽIVOT.. U mňa na sone v 12tt+6 tá malá "fazuľka" radostne poskakovala o otáčala sa.. Bolo to veľmi milé, aj dr. sa na tom bavila.. 🙂
Je to tak, že rozhodnutie, ktoré urobím dnes, ovplyvňuje moje ďalšie žitie. Jedného dňa ma takéto rozhodnutie môže dostihnúť smutným spôsobom. 😔

lieska
6. máj 2013

Pre @holly30 a ostatne baby, co stoja pred rozhodnutim zabit svoje este nenarodene babo: http://alexisporadna.sk/
Neviem ci ma admin neodstavi (povazovala by som to za vrcholne stupidne, kedze neviem inak identifikovat vsetky tie baby...a napisat @holly30, ktora je uz mozno po zakroku internu postu je dost malo)!
Vzdy existuje nejake riesenie okrem - pardon, ale nazyvajme veci pravym menom - vrazdy!

billam
6. máj 2013

@lieska jej deticky uz pravdepodobne neziju ☹ ☹ ☹

lieska
6. máj 2013

@billam - jaaaj, ani mi nehovor!!! Tiez som si to myslela, ked som sem dnes pisala a je mi z toho uplne nanic! Toto asi nikdy v zivote nepochopim!!! Ale uz sa nejdem k tomu ani vyjadrovat, lebo ma vyrazia z celeho MK!

vierka987
7. máj 2013

zeny,ako to nakoniec dopadlo? ozvala sa este @holly30 ?

jennet2528
7. máj 2013

Ja si o tom myslím len jedno,že rozhodnutie ktoré chce urobit holly30 je proti Bohu. (nezabyješ),ja sa pokúšam z manželom už 5rokov a stale nič čo by som za to dala keby sa nam už konečne podarilo hoc aj dvojčata.toto je jej sprostá vyhovorka...!!!,kvoli peniazom a k jej maneželovi sa nevyjadrujem!!!!!!!!!!! ☹ chrapún obyčajny načo sa ženil zakladal si rodinu ked sa nedokaže postarat ☹ ☹ !!!!! ked budem tam hore súdena potom si uvedomí aku velkúúú chybu spravila a budu za nu pikat....

tamarik82
7. máj 2013

som zvedava čo by urobila keby o 2-3 mesiace zistila ze je znova tehotna znova diskusia na MK a znova interupcia pride mi to chore neviem čo ma čaka mam dve dcery ale dufam že nebudem musiet tuto temu s nimi riešit už dnes ked sme to spoločne čitali všetky tri sme plakali nik to dnes nema jednoduche ale dost už ona sa rozhodla a nie nadarmo sa hovorí žE RANY KTORE SI čLOVEK SPOSOBIL SAM SA HOJA NAJHORšIE

1katkas
9. máj 2013

@lieska ja som sa vyjadrila a som za to najhorsia zena v tejto diskusii zato, ze sa mi nepaci, ze osoby idu na potrat...
inak ktovie ako sa dotycna osoba rozhodla a co spravila

maca_p
9. máj 2013

@1katkas nelutuj sa tolko, prezentovala si sa nechutnym sposobom.
ide o to, ze UPT je stale legalne, cize v zakonnej dobe moze on dotycna poziadat a ty s tym nic neurobis...

krasneleto
9. máj 2013

este stale?

lieska
9. máj 2013

@cmulinko - fuuu, az teraz som si precitala tvoj prispevok z konca aprila a mam zimomriavky uz 2 minuty!!! Napisala si to tvrdo (teda nie ty, ale sam zivot), ale presne takto si ja predstavujem tie osudy zien, kotre prijmu taketo rozhodnutie!! Je to hrozne, lebo ono to naozaj ovplyvni zivoty celej rodiny! A az teraz som si spomenula na jeden pripad z mojho okolia, priatelka mojich rodicov...tiez si tretie dietatko dala zobrat, nejake problemy v manzelstve. jej manzel zomrel na zlyhanie srdca pred par rokmi, jedna dcera v zahranici, druha v podstate pod nosom, ale vztahy mizerne! Cize zostala uplne sama! Ktovie ako by tp cele bolo, keby sa cas dal vratit spat a ona sa vtedy pred tymi x rokmi rozhodla uplne inak? ☹

lieska
9. máj 2013

@1katkas - kasli na to, co si myslia baby, s ktorymi zdielas diametralne odlisny pohlad na zivot!!! Presla som celu diskusiu, kedze @maca_p pisala, ze si sa "prezentovala nechutnym sposobom"! Nic nechutne som v tvojich prispevkoch nenasla!!! Pre mna je naopak nechutne tvarit sa, ze zabit si este nenarodene deti, je uplne OK, lebo ... zena ma pravo rozhodovat o svojom tele ... lebo je to legalne ... lebo je to aj tak iba zhluk buniek a podobne blaboly! Inak aj cely ten termin UPT! Ake "prerusenie"???? Prerusit znamena nieco zastavit a potom v tom znova pokracovat! Je to umele UKONCENIE tehotenstva! ... ked uz taky cin (pre mna jasna vrazda) potrebujeme zaobalit do nie tak strasne znejuceho pomenovania! Ty sa takymito vecami teraz, ked nosis pod srdcom babo, ani nezaoberaj! Ja som taketo v tehu nemohla ani citat!!!!

maca_p
10. máj 2013

@lieska iste, dalsia pani dokonala. pokial sa nezmeni legislativa, UPT nebude povazovane za vrazdu, ci sa do damam dokonalym paci alebo nie. ak si citala pozorne, nie som za UPT, len ak niekto urobi nieco legalne, nemozes ho oznacit za vraha 😉 skor za nestastnicu...

lieska
10. máj 2013

@maca_p - to, ze je u nas interupcia legalna este neznamena to, ze nejde o vrazdu! S Tvojim uvazovanim je teda pre teba uplne v poriadku, ze niekde v Cine pichnu matke v 7. mesiaci tehotenstva priamo do bruha nejaku injekciu, zabiju tym dieta a vyvolaju porod...lebo maju u nich uzakonene, ze rodina moze mat 1 dieta???? To toto napr. schvalujes? No tak ked (takato) legislativa ma pre Teba prioritu pred zdravym rozumom (a kludne ma dalej volaj pani dokonala, ked si o sebe myslim, ze ten zdravy rozum v tomto pripade mam), tak potom nie je o com!!
Btw...ja som niekoho oznacila za vraha??? a btw2 ... vobec ma nezaujimalo aky postoj k interupciam mas ty! Ja som si prebehla diskusiu, lebo som chcela vediet ako nechutne sa @1katkas prezentovala, ked si to tak napisala!

1katkas
10. máj 2013

@lieska Dakujem, ze ma neodsuzujes za moj postoj co sa tyka zabitia deti 🙂 ..cakam druhe babo, po nom uz viac deti neplanujem s manzelom, no ak by sa podarilo nezabila by som ho nechala by som si ho a tesila by som sa nanho.. som zena na to, aby som bola matka 🙂 je to smutne ked jedna tehotna sa tesi na dietatko a dalsia rozmysla nadtym ako ho dat prec

a jediny nechutny sposob je ten ked si osoba zabije dieta / deti a nie moj postoj proti tomu @maca_p ..potrat nie je vrazda? a co je to potom

lieska
10. máj 2013

@1katkas - jasne, ze ta neodsudzujem, prave naopak, ja som totalne pro life-ova! U mna neexistuje ziadna vynimka, ziaden pripad, kedy by som potrat "schvalovala"! ZIADEN! Ale myslim, ze je zbytocne sa pustat do debaty s niektorymi babami tu. Kazda si sedi za svojim kompom v anonymite a ma "plnu hubu mudrych reci"! Taktiez chapem aj tie, ktore si tym presli a pri akejkolvek zmienke o tom, ze si zena interupciou zabije vlastne dieta sa citia dotknute a maju potrebu utocit! V podstate pochopitelne (si myslim, ze len malo z nich ma taku hrosiu kozu, ze si dalej plavaju zivotom spokojne, stastne, nezatazene,...). Diskutovat sa da, ked je vola pozerat na nazor toho druheho z ineho ako toho mojho uhla a to tu na MK zial strasne casto chyba! Mne bola @holly30 aspon v tom sympaticka, ze si zachovala dekorum aj ked si citala nazory nas (ako nas maca_p nazvala dam dokonalych! 😉 ) Takze by som sa si na tvojom mieste na to vykaslala! Ja - a kopec inych bab tu v tejto diskusii - s tebou suhlasime. Je to vrazda a bodka!

1katkas
10. máj 2013

@lieska presne tak je to vrazda.. a ked to napises tak uz aj ti poriadne vynadaju ze si nechutna.. na nech mi nadavaju..som matka a ked som matka tak nejake legalne zabitia ja nepodporujem..a som hrda na to ze som dokonala 🙂 a momentalne som stastna,lebo moje babatko ma krasne kope 🙂 k prvemu synovi mi pribudne asi dcerka

lujzabb
10. máj 2013

ked vidim tieto diskusie je mi do placu...matky, prosim vas, nezabijajte SVOJE deti
Ziadny dovod nie je dostatocny na to, aby to ospravedlnil.
Viem, kazdy ma pravo slobodne sa rozhodovat...ale toto som musela napisat

warholette
10. máj 2013

ano dokonale mamicky, pomasirovali ste si svoje ega, potlapkali sa po chrbtoch, aku mate neposkvrnenu moralku, takze prosim, nemyslite ani na sekundu na to, ze nejaka zena je nahodou znasilnena a otehotnie, ze je znasilnena vlastnym otcom alebo bratom a otehotnie, ze otehotnie aj napriek antikoncepcii a napriek tomu, ze ma doma uz niekolko deti a ziaden prijem. radsej silno zavrite oci a predstavujte si, ze kazde dieta je chcene a ze to nie je len zhluk buniek, prestavte si, ze ho ako nechcene dieta nebudu bit a tyrat a ze ho zufala matka nezabije po porode. predstave si, ze kazda matka ma neobmedzene zdroje na vychovu dietata ci dvoch ci desiatich, predstavte si ze ma podporu rodiny a manzela a kamaratov a okolia.
BTW vedeli ste, ze v Polsku je nesmierne tazke dostat sa k antikoncepcii, potraty su nelegalne, no obchod s detmi uz nie? tak sup sup rodit nechcene deti a zarobit si na nich 😉 😠 http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/301176-...

moniciak
10. máj 2013

@warholette Áno zachádza to tu už do riadnych trapošín a Cigánky z osady sú potom "dokonalejšie",lebo do 20-ky porodia aj štyri deti a je to jedno čo budú jesť, aké vši chytia a tak... Ako som tu už písala, nie som zástankyňa potratov ale zas dokonalá by som nebola ani keby som porodila sedem detí 🙂 Keby namyslenosť kvitla tak z niektorých sú tu hotové orgovány rozkvitnuté 😀

vejula
10. máj 2013

@warholette ale prosim ťa ake dokonale mamičky, ake mastenie ega. KEd je človek proti vražde z akehokolvek dôvodu je dokonaly?
podla mna nie, nieje sa čim chvaliť. Alebo už sa ti niekto pochvalil s tym, že nieje vrah??? Navyše vrah vlastneho dieťaťa.
T oje skutočne chvalyhodné ked niekto vyhlasuje, že by nikdy nezabil vlastné dieťa 😅 Och tie dokonale mamičky, ktore nechcu vraždiť vlastné deti, čo si vôbec o sebe myslia... Ty si ta superliberalna žena, ktorá bude obhajovať nasilie na tych najbezbrannejších. super, daj si metál, lebo si moderná žena a ideš s dobou, a presne vieš čo napisať tym primitivnym matkam, ktoré maju tak zastarale nazory... do toho

warholette
10. máj 2013

@vejula tu dva prispevky nadomnou mamicka pise, ze je hrda, ze je dokonala. ja plne suhlasim s @moniciak, to je nejaka zasluha, ze deti porodim, aj ked ich nemam ako vychovat? nie je nic zle na tom, ak zena nechce zabit vlastne dieta a je proti interrupcii. ale preco odsudzovat tie, ktore ju podstupili? preco ich nazyvat menami? ja neobhajujem nasilie na najbezbrannejsich, pretoze niekolko buniek v tele zeny pre mna nie je existujuca bytost. nevie prezit mimo tela matky, takze to nie je dieta. ja obhajujem zachovanie kvality zivota na ukor kvantity, teda pravo zeny rozhodnut sa, co je pre nu najlepsie v ramci existujucich podmienok, v ktorych zije.

moniciak
10. máj 2013

@vejula Tak s tvojim príspevkom tiež súhlasím čo sa tej "dokonalosti" týka, ale to by si mala napísať skôr @1katkas,

krasneleto
10. máj 2013

@lieska ja to napriklad schvalujem. co je nezrozumitelne na tom, ze maju zakonom dane ze mozu mat jedno dieta? ved tam na meter stvorcovy zije privela ludi... chapes.. najludnatejsia krajina atd... na to je antikoncepcia, kondom a co ja viem co... aby dalsie nemali . a kto kaze nejakej cinanke nosit dieta 7 mesiacov??????, uplne odveci priklad si dala.

vejula
10. máj 2013

@warholette no tak hrdiť sa na to, že niesom vrahom je dosť ubohe. No a jasne, ono zhlukom buniek klasicky zvykne biť srdiečko. To je taka normalnka zhluk buniek s tlčucim srdiečkom, tkoré je mnohokrat badatelne už tyžden po vynechani menštruacie (väčšinou sa potrat nestihne spraviť skôr). Ty si zrejme oznamila manželomvi zlatko nosim pod srdcom shluk buniek. A samozrejme najrozumnejšie je zachovanie kvality života na ukor kvantiy, takže ked manžel nahodou pride o pracu, jedno dieťa zabijem, aby to druhe malo kvalitnejší život. LEbo to je predsa najdôležitejšie, načo dve deti, ak by mali hrdlačiť, jedno odstranime - predsa kvalita na ukro kvantity. Tak to ma byť!!!

krasneleto
10. máj 2013

@warholette tu sa nedohadas... v teme o potrate tu budu mlet stale ake je to zabijanie.. autorka sem davno nechodi a ma na haku co jej napisali.. rozhodla sa sama a je to jej vec.. nechapem preco tu stale este niekto vypisuje ako je to vrazda a co ja viem co. ved nech kazdy urobi podla svojho vedomia a svedomia. ked si niekto necha dieta po znasilneni, s otcom, bratom, s niekym koho genofond ani nepozna, ked si niekto necha postihnute dieta bez nadeje na zivot, a dozici mu tak sa narodit a hned zomriet... je to JEHO vec. ja to akceptujem... ale nevidim na tom nic skvele a uzasne mat 7 deti a dat im hovno do zivota. mozete ma tu ukamenovat, ako sa to da. hovno sa da... clovek ma v dnesnej dobe co robit aby uzivil jedno dieta... tym samozrejme neodsudzujem viacclenne rodiny, aby tu niekto na fleku neodpadol, co si dovolujem povedat... ale je legislativne dane ze do 12 tt mozes ist slobodne na potrat... vrazdu, ukoncenie tehotenstva.... nie je to brane ako vrazda. keby bolo, bol by to trestny cin... takze si nemylme pojmy a dojmy, ale v ramci zakonodarstva tejto republiky, to vrazda nie je...
tak ako gynekolog pro life ma pravo na vyhradu svedomia a potrat urobit nemusi, tak isto pro life zeny maju pravo donosit akykolvek plod... je to ich rozhodnutie.

krasneleto
10. máj 2013

@vejula nie jedno odstranime.. to druhe neurobime ked na to nemame podmienky...!!!!! robis z nej to , co nikdy nepovedala... a manzelovi urcite neoznamovala ze caka zhluk buniek. to uz trosku zbytocne ironicka si... a plodu nebije srdiecko po tyzdni vynechania menzesu, pretoze to je oficialne 3tt ale najskor v 6 tt aj to nie vzdy... nezavadzaj

vejula
10. máj 2013

@krasneleto kvalita života je velmi nejednoznačny pojem. Ako si kto dovoli tvrdiť koho život je kvalitnejší, ja si nedovolim tvrdiť, že môj život je kvalitnejši od života mojej tety s DS.... Či kto určuje ktorý život je kvalitny plnohodnotný? KDe je ta hranica, ak nechdoiš na dovolenky a nenasiš značkove veci, tvoj život je menej kvalitný ako život nejakej celebrity???? Blbosť na N-tu. KEdysi ludia žili v drevenych chatrčiach bez elektriny a boli šťastný a nepovažovali svoj život za nehodnotný. To len teraz sa tu ideme hrať na Bohov a určovať koho život je kvalitný a koho už nie....

vejula
10. máj 2013

@krasneleto tak trošku sa musiš dovzdelavať, pretože tyždne tehotnestva sa počitaju od dna poslednej menštruacie a nie od splodenia, čiže tyžden po vynechaní ms začina šiesty tyžden. JA hovorim o situacii, kedy tie dve deti už su na svete a napr jeden rodič umrie alebo pride o pracu a tie podmienky sa nahle zmenia... potom ostava už len odstraniť... či?

krasneleto
10. máj 2013

@vejula dovzdelavaj sa ty, pretoze nie vzdy dojde k oplodneniu v strede cyklu, cize pocita sa podla ms orientacne a podla velkosti plodu. nic na tom.. ze po vynechani menzesu je 5tt a srdce nebije. a keby aj bilo, ta co chce ist na UPT jej to je vysostne jedno, nemyslis?
svojimi uvahami ides trosku cez... ked uz dieta mas. tak asi sotva ho odstranis. ja hovorim o tom, ze ked nechcem, dieta nemam... a kvalitu zivota a koho je kvalitnejsi ja neporovnavam. riadim sa sebou. co je pre mna kvalitny zivot a podla toho rozhodujem o kvalite zivota mojich deti.. aj o tom, kolko ich bude... a polemizovat o tom, ci 7 deti rovnako zabezpecis ako 1-2, nemusime... o tom ci bude tych 7 stastnejsich ako tie 2 co budu mat vsetko.. takisto nie... laska je jedna vec... ale biedne podmienky este ziadnych 7 deti stastnych neurobilo... na ziadneho boha sa nehram. riesim len zabezpecenie, lasku, opateru a kvalitu zivota mojej rodiny. do ostatnych ma je prd... ich zivot nezijem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre