Ako zistím, či to bude chlapec alebo dievča?

adnil5551
21. nov 2011

poradte či máte niake skúsenosti niektoré čo ste čakali bábetko napr ako večší jeden prsník alebo guľaté bruško ja sa neviem už dočkať 🙂alebo či pri dievčatku je viac zle ako pri chlapcovi ..ďakujem 🙂

katarina_k11
22. nov 2011

My sme mali obaja s manzelom pri prvom tusaka, ze to bude dievcatko... Dodnes mam od neho odlozeny mail, ktory zacinal: "Caute, baby moje milovane..." aj podla cinskeho kalendara malo byt dievca a sup: chlap ako buk. Ja uz tymto metodam neverim...🙂 I ked keby mi niekto zarucil, ze by bola baba, necham sa na tretie nahovorit...🙂))

ajca123
22. nov 2011

Ahoj to su len babske reci ohladne bruska a prs a na co mas chut 🙂
Chod si spravit test pohlavia do Genetonu a budes vediet na 90% co to bude 🙂
Ja mam doma dve kotuhy (chlapcov) a tretieho budeme mat co skoro doma 🙂 to bude zabava 🙂 a ako to s nima zvladnem
A ja som vedela na 100% percent co nosim pod srdcom 🙂 lebo viem aj ze moj drahy robi iba chlapcov

ba80
22. nov 2011

pri malej mi podla brucha vsetky stare baby tvrdili, ze bude chlapec... ale aspon vysla podla toho cinskeho... mala som zlu plet a nechut na maso...
teraz cakame chlapca, podla cinskeho nevysiel a zeriem vsetko (ale ponozky som nemala)... 😀 😀 😝

...ale citila som to u oboch odzaciatku... 😉

jajka0211
22. nov 2011

vsetky povery a kalendare atd su blbosti. Ja ked som sa prihovarala babetku ze moja, moja..citila som sa divne..takze som hned vedela ze spravne je moj moj :D

zaneta08
22. nov 2011

Ahoj, mne to vypočítala kolegyňa podľa metódy obnovy krvi Vraj sa krv v tele matky aj otca obmieňa každých sedem rokov a kto má pri oplodnení novšiu krv také bude pohlavie. Napríklad ja som mala 34, manžel 39, 34:7=4, zvyšok 6-ročná krv matky, 39:7=5, zvyšok 4-ročná krv otca a naozaj máme chlapca. Sadlo mi to aj na dve skoršie tehotenstvá. Tak si to skús vypočítať, mne to vyšlo, ale na 100% mi to potvrdil ultrazvuk.

kvetula2109
22. nov 2011

podla tej krvi sme to pocitali aj my,mala som 23,manzel 28 23:7=3 takze 2 rocna krv, 28:7=4 0 takze mal novsiu krv a aj som mala male brusko,spicate,co byva pri chlapcovi,manzelova sestra mi vestila so zasnubnym prstenom podla toho ako sa zacne krutit na snurke nad dlanou, ked sa zacne tocit do O znamena chlacek ked sa kyve z jednej na druhu stranu znamena dievca,mne sa tocilo,mal byt chlapec,tak isto ma palila velmi zaha,co moja mama mala pri chlapcoch ked cakala, malicke sa nam ukazalo mesiac pred porodom,dovtedy kazdy tvrdil ze bude chlapec,iba moj manzel hovoril ze on robil dievca,velmi tuzil po dievcatku a je to dievcatko 🙂...takze su to iba povery vsetko..skor by som dala na tvoju intuiciu,ja osm vzdy chcela mat chlapca,neviem preco( asi preto ze maju lahsi zivot,myslim si to) bolo to tak dovtedy kym som neotehotnela,po prvom sone ked bolo potvrdene ze je v brusku mimi tak moje pocity sa naklanali na zenske pohlavie🙂a chcela som dievcatko,asi to bolo tym ze v brusku bola uz slecna a nie chlapcek 🙂

rena30
22. nov 2011

No ja keď som čakala prvé bábo,tak mi nebolo vôbec zle,mala som okrúhle bruško a každý mi hovoril ako som opeknela.Dokonca sme boli aj na 3D sone a tam nám doktor povedal,že to bude dievčatko.A máme dievčatko.teraz som v 7 mesiaci tehotenstva,prvé dva mesiace mi bolo ukrutne zle,ale bruško mi ide skôr dopredu,ale nieje špicaté,boli sme tiež na 3D a vyzeralo to tiež na dievčatko.Záha ma páli aj teraz aj v prvom tehotenste.Tak sa necháme prekvapiť.Dokonca na sone v 30 týždni nám doktor povedal,že to naozaj vyzerá na dievčatko.No,necháme sa prekvapiť 🙂

miti
22. nov 2011

no v tomto tyzdni je uz 100% sono!!!!!

katka.ott
22. nov 2011

podla cinskeh kalendara som mala mat chlapca. na utz potvrdili 2x dievca. mam 2x dievca. takze cinsky kalendar je pre zabavu, pripadne vychadza na 50%
100% mas az po porode.

znamej tiez tvrdili na utz, ze bude mat dievcatko - meno vybrate, vecicky po starsej sesricke na chystane a maju Jurka 🙂

mirkave
26. nov 2011

podla cinskeho som chlapec a aj moja prva dcera je chlapec 😀

dolyjalu
27. nov 2011

vraj sa to dá podľa tvaru pupku. ked je dnu-dievča, von - chalan. U mna to sedelo aj u kamošky.

poleva
27. nov 2011

aj ja von a dvaja chlapci 🙂

jankako
27. nov 2011

@lulu19 @vejinka..tak toto skúsim aj ja,aby bol chlapec 😀

katrinka8
27. nov 2011

Mne vsetci vraveli, ze mam rozziarenu plet, ziarivejsie oci a lesklejsie vlasy a zozadu nebolo vidno, ze som tehotna. Zle mi byvalo, ale nemala som ziadne chute - ani na sladke, ani na kysle ci ine. A mame dcerku 😀 Podla mna su tieto veci teda riadne povery a istotu mas jedine vtedy, ked sa uz babo narodi 😀 Samozrejme okrem amnio - ale tomu sa radsej vyhnut 😉

heln
27. nov 2011

zábavná otázka....
ja som nemala ponožky a mám dievčatko 😀 😀 😀 , keby som to bola vedela...... takže na budúce ponožky....
a s tým prsníkom je to ako? lebo ja mám jeden väčší, ale preto, že som mala malinkého psa a nosila som ho v ruke 😀
bolo mi zle, vadili mi pachy, pupáky mi nezmizli, bruško som mala guľaté, ale najviac sa mi páčilo keď som stretla jednu známu a povedala, že mám guľaté bruško, že to bude dievča a o päť minút som stretla inú a tá povedala, že mám špicaté a bude to chlapec.... 😀 😀 😀

henulienka
28. nov 2011

Zakaždým mi bolo rovnako v tehotenstve - teda výborne a pojedla som tony ovocia. Akurát pri Riškovi mi hovorili, ako som opeknela a mala som omnoho väčšie brucho už od začiatku. Ale tak on bol aj je taký náš malý sloník 😀

A tuším som mala tiež ponožky 😀 už som nebola tak romantická ako na začiatku 😀

stanislavao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teada
28. nov 2011

mne pri prvom tipovali dievca, lebo som mala velikeeeee brucho ale len brucho a spicate a bol to chlapcek..teraz cakame druhe, som v piatom mesiaci, brusko mi narastlo vacsie este ako pri prvom, tiez ide do spica, je mi rovnako ako pri prvom,tak som zvedava ci to bude opat chlapcek..ale podla menenia krvi, co je kazdych 7 rokov by to malo byt dievcatko a podla cinskeho chlapcek🙂ten cinsky mi pripada dost usmevne, len pre pobavenie, neverim tomu, a je mi aj jedno ci bude chlapcek ci dievcatko, len nech je zdravucke, ale zvedavost, joj ta zenská vlastnost🙂))

sakura77
28. nov 2011

mne bolo priserne zle pri oboch,brusko som mala skoro rovnake akurat pri druhom troska vacsie,cinsky kalendar mi nevysiel,tvar desna pri oboch-jedine uzv na 100%,idealny cas bude teraz okolo 21tyzdna 🙂

tanina724
28. nov 2011

Mne najprv vsetci tipovali chlapca.Doma aj v robote.Len jedna kolegina dievca.Povedala,pozri sa na seba,vsetko ti ide do bokov! A mame slecnu.

terinka2013
23. júl 2012

vtipné čo sa všetko navraví 🙂 ja sa neviem dočkať kedy sa mimčo narodí, vtedy budeme vedieť na isto 🙂 škoda len, že je žltých a zelených vecičiek tak málo...

marmete
23. júl 2012

Jedine ultrazvuk vysledok priblizi a vlastne aktualne uz aj cez krv vedia zistit ake pohlavie to bude, ale tu krv musia testovat iba zeny, lebo ak to robi chlap, moze zmenit sam pohlavie. Ale mne to vobec nevadi, ved v obdobi, ked mama rodila mna, ziadne taketo vymozenosti neboli a prekvapko az na zaver, ze co to vlastne bude. Ale moja svokra ma taku teoriu, ze ak sa dieta pocne pred svadbou, tak to bude dievca, ak po svadbe tak chlapec 😀

ivetka32
17. okt 2013

ja spravila na googli na cinskom a vyslo dievcatko a potom som tu tukla od jednej slecny a tiez to bol ten isty kalendar len ina stranka a tam vyslo chlapec ta neviem glupocina:DDD

lucinkab
24. okt 2013

my sme chceli chlapca 🙂 Mala som aj ponožky 🙂 čo ma ani nenapadlo že to má "suvis" 🙂 priatel mal novšiu krv 🙂 opeknela som, brusko mam dopredu 🙂 a sme sa tešili, že konečne prvý chalan do rodiny.... dala som si urobiť geneton v 11+1 a vyšla baba 😀 😀 😀 😀 😀 tak uvidime či nám gyn 20.11 v 21tt na 3D/4D potvrdí babu 🙂 On nevie, že mi vieme 🙂

didi19
1. jan 2014

Ja som nemala ponožky a mám chlapca haha 😀 😀 😀 😀

A teraz vážne.Zoberieš prsteň-ale upozorňujem MUSÍ byť tvoj je jedno aký ked máš obrúčku tak najlepšie ale tvoju(raz som to robila kamoške a povedala mi že to nepasuje tak som sa opýtala či je to jej prsteň a ona že nie lebo stratila tak jej dala mama a na jej mamu to pasovalo 😀 😀 😀 )
Takže zoberieš prsteň dáš na nitku(najlepšie ale dá sa s hocijakou šnúrkou) a nad dlaňou 3x zvyhneš hore a po dlaň(nedotkni sa dlani)takže hore dole 3x a držíš potom nad dlaňou ked sa kýve z boka na bok-chlapec ked krúži dookola dievča. potom zasa hore dole 3x a dozvieš sa či budeš mať aj dalšie deti a akého pohlavia budú.

Ešte jeden príklad -Robila som inej kamarátke tá ma 2 synov a s priatelom dúfali v tretie tak ma poprosila nech jej skúsim vveštiť či ano tak som jej povedala že ona mať už nebude ale jej priatel ano dievča-po asi troch rokoch sa rozišli a našla si priatela ktorý má dva dievčatá takže dalšie už neplánuje a či má jej expriatel to ešte nie.

Je to tiež velmi starý spôsob a funguje skúšaj raz sa to začne dookola opakovať a naučíš sa to -niekomu to ide hned niekomu nie

denise.v
1. jan 2014

podla činskeho by som mala mat prveho chlapca a druhé dievča a mám dvoch chlapcov a aj podla krvi prvý vychádza,ale druhé by malo byt dievča :môj vek pri oplodnenì 31:7=4 zostatok 3 a manželov vek 33:7=4 zostatok 5

nasta197
1. jan 2014

he he he to to som aj ja riešila 🙂 😎 podla všetkééého mala byť -Natálka aj doktor povedal a nakoniec v 8 mes. ostal Jakubkooo 😀 takže podla mna je to na BOHU čo nadelí 🙂 a mi to nijak neovplivníme 🙂 a teba lubiť svoje dieťatko už od počatia či je chlapec alebo dievča

mylove321
3. jan 2014

mne mama povedala, ze pri mne mala svetle chlpky na bruchu a pri bratovi tmave, tak vedela, ze ja budem dievca...
a navyse pri mne strasne zvracala a pri bratovi nie. co som uz citala a pocula, tak v tehotenstve sa neda riadit ziadnymi beznymi vecami, ked ma jedna take tak druha to moze mat uplne naopak...cize podla mna naj je vybrat mena pre obe pohlavia uvidiet pri narodeni, napriek ultrazvuku. urcite by som sa nan nespoliehala, lebo uz som velakrat citala, ze sklamal...aj pocula od kamosiek...

simi222
3. jan 2014

no,ja mam2 dievčata,pri jednej mi bolo zle ,pri druhej nie,ale čo viem určite,ked chutia citrusove plody a nektarinky určite bude dievčatko 🙂

mirkapatko
11. jan 2014

Kup si v lekarni TEST NA URCENIE POHLAVIA. Je to spolahlive a zistuje sa to na rovnakom principe, ako ked si robis tehotensky test.. Ja som si to chcela tiez kupit, len to pred 2 rokmi stalo 30 eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre