Čo mám jesť v tehotenstve?

22beba
7. dec 2011

ahojte 🙂 čitam vela článkov čo jesť a čo nie počas tehotenstva. Z niečoho si beriem príklad ale z niečoho nie nedokážem sa vzdať syrov a mlieka bylinkových čajov a ževraj je to velmi zle....a teraz mi strasne chutia hranolky a nedokážem ich nejest... može sa niečo stať ? iný zase hovoria že nemám nič obmedzovať že sa mam stravovat tak ako do teraz až na výnimky káva, vinečko a tak samozrejme....chcem aby moje babo malo všetky živiny a veci ktoré potrebuje pre správny vývoj.nechcem aby mu niečo chýbalo... tak ja už neviem či tak alebo tak ... ak by mi niekto poradil bola by som rada

katkapapacova
7. dec 2011

@22beba ahoj ja som obmedzila niektore veci, ale okrem byliniek, korenia a plesnivych syrov som jedla vsetko, caje preto lebo mozu vyvolat porod, inak som jedla vsetko co mi chutilo

tehulka21
7. dec 2011

ahoj neviem ako ine baby ale ja som sa nejak extra neobmedzovala..jasne ze take klasicke veci ako alkohol a pod nie..ale ked som mala chut na vyprazane zjedla som take inokedy som zas jedla na prirodno..hranolky som jedavala tiez ked som mala chut..ja som to brala tak ze ked mam nato chut tak si to dam..a caje..no ja som alergicka na bylinne caje..ale pila som zeleny ochuteny a ten mi chutil... 🙂

anjelicek26
7. dec 2011

@22beba - no nejedz toto

Nepasterizovany syr, bryndza - mozes dostat listeriozu
Surove mäso - nedopeceny steak, aj prosciutto napr., sunka, vajcia na mäkko, neumytu zeleninu, majonezu - salmoneloze v tehotenstsve nie je sranda.
Vyhybaj sa bylinkovym cajom sposobujucim krce maternice ako napr. malinovnik.

To je asi tak vsetko. Kavu mozes, ale tak jednu denne, alebo cappucino, vinko nie, tam je alkohol a dieta ho nevie spracovat, co sa k nemu dostane posobi ako nervovy jed a doslova zabija jeho mozgove bunky - takze eee, nealko pivecko ci radler uplne na chut po jedle staci 😉 Stravuj sa normalne, 5x denne, co prosim ma byt zle na hranolkach? Pridaj kyselinu listovu a tehu vitaminy a si na tej dobrej strane. Ono vzdy sa vravi - neprehanat s nicim, zo vsetkeho trochu a bude to v poriadku. Ja som napriklad jedla jahody, pol kila, kilo denne cele tehu, kazducky den, totalna zavislost. Maly zije a ani sa nenarodil cerveny 😅

22beba
autor
7. dec 2011

@anjelicek26 hehe aj som sa zasmiala 🙂 dakuejm za rady ale ake su to nepasterizované syry? nejaké tavene vobec totiz neviem 🙂 vinečko určite nepijem to nie 🙂 s tými jahodami je to dobre ja som závisla na mandarinkách a banánoch 🙂 uplne aj 6 bananov zjem denne a pol kila mandošiek :D budem sa pridrziavat toho zdraveho jedenie teda 🙂

22beba
autor
7. dec 2011

@katkapapacova ja napriklad milujem rumančekový čaj čiže asi by som sa ho mala vzdat ... :/ hm .... tak ja som v 9 tt tak asi ešte porod hadam nevyvolaju ale radsej sa budem pridrziavat rad 🙂 dakujem

heni79
7. dec 2011

@22beba
Okrem alkoholu a cigariet, čo samozrejme nie je jedlo, môžeš všetko. Samozrejme v rozumnom množstve.
Ja som sa na to pýtala priamo môjho lekára. Povedal, že niet dôvodu na nejdenie niektorých jedál. Dokonca mi vravel, že keď končil školu, bralo sa, že pohár červeného vína denne je v tehotenstve priam odporúčaný, na rozvoj krvotvorby. Tak som sa smiala, že to by som do konca tehu bola závislák. 😀
Jasné, že nebudeš jesť lesné huby, o kotrých pôvode nič nevieš. Alebo surové mäso, či neumytú zeleninu.
A na hranolčekoch tiež nie je nič zlé, pokiaľ ich neješ denne dve kilá. 😀
Zdravý rozum, to jediné potrebuješ. 😉

22beba
autor
7. dec 2011

@tehulka21 tvoja odpoved sa mi uplne lubi :D :D hehe ale neda mi sa nespýtat vies 🙂ale aj tak budem asi vsetko jest lebo som pažravec :D dik aj za tvoju odpoved 🙂

22beba
autor
7. dec 2011

@heni79 juj moc dakujem velmi si ma potesila 🙂 lebo do teraz jem hoci co tak som sa bala 🙂 ale hned som pokojnejsia 🙂 a fajcit som prestala hned ked citim cigarety je mi zle ... 🙂 tak som rada aspon ušetrim peniaze 🙂 a praveže vinečko mam tiež rada dala som si už poharik vareneho červeneho ale akosi to nemožem pit :D a hranolky určite nie ale ako priloha ku jedlu musia byt 🙂 a dakujem moc krasne 🙂

lucka1987
7. dec 2011

@22beba papaj to na co mas chut.... okrem alkoholu ( ja som si dala za cele tehu dve male cierne piva, pomohlo mi to od zaludka, vzdy po jednom glgu ) cigariet, nepasterizovanych veci, a veci kde by si mohla dostat lysteriu.
ale inak mozes vsetko s mierou....
dobre je jest vela ovocia a najma zeleniny, pit hodne tekutin.. 2 lire aspon... a nevynechavat ani maso ani strukoviny.... 😉

22beba
autor
7. dec 2011

baby a ešte toto. mam strašne zlu stolicu od vtedy čo som tehu tak raz za 3 dni... je na to niečo prirodne? alebo nejake lieky alebo niečo ? aby to lepšie išlo? dakujem 🙂

monika2606
7. dec 2011

@22beba Ahoj, ja sa vôbec neobmedzujem a jem všetko čo mi ide nachuť a čo mám rada. Tie plesňové syry by sa vraj nemali tie nejem ale za to že ich nemám rada vôbec takže mi to nerobím problém ich nejesť. A ja si dám aj kávičku občas takú slabú keď mám chuť, alkohol nepijem ale túto sobotu sa vydávam a mám v pláne si dať za pohárik nejakýho striku, myslím si že občas ten jeden pohárik nemôže ublížiť, a ešte som počula že arašidy sa nesmú ale aj tie som minule jedla lebo boli v čokoláde a vôbec ma to nenapadlo že ich nemôžem...Na začiatku som sa snažila všetko dodržovať čo by sa malo a čo nemalo ale už to tak nesledujem, vždy sa pýtam maminy či niečo môžem a či nie a ona mi vždy povie čo by som nemohla 😀 tak jem všetko čo aj pred tým

22beba
autor
7. dec 2011

@monika2606
hej vydávaš sa 🙂 držim palce gratulujeeeem 🙂 ja sa vydávam 11.2. 🙂 v ktorom si týždni bude ti už bruško vidiet? 🙂a poviem ti je to riadna fuška takto narichlo zorganizovať svatbu 🙂 a dakujem za rady 🙂 praveže ja strasne lubim nivu a hermeliny veeeelmi preveže ich sa neviem vzdat kazdý den ich jem :/ ale tak asi obmedzim 🙂 a kavičku by som si aj dala ale mne voooobec nechuti 🙂a ja si tiež myslim že pohárik nemože uškodit 🙂 ešte raz velka vdaka 🙂

anjelicek26
7. dec 2011

@22beba - bryndza, korbaciky, mozarella, to by mal byt nepasterizovany syr 😅 Ak sa teda nemylim, ale je toho uz malo 🙂

Na stolicu zmäkcene lanove semiecko do jogurtu rano, alebo par susenych sliviek alebo marhule susene a malo by to ist. Vela vlakniny, vela pit a ak nec nepomoze - tak slivkova hipp-ka - robi zazraky. U mna na to posobi cappucino 😅 Vdaka tomu som chodila v pohode na wc cele tehu napriek zelezu..

Jaj a je to normalne - spomaluje sa cinnost hladkeho svalstva - teda aj criev - je to hormonalna zmena, skludni sa tym aj maternica - vela tehuliek kvoli tomu v tehu takto trpi. Chce to upravit stravu 🙂

22beba
autor
7. dec 2011

@anjelicek26 dakujem moc velmi rada si neham poradit od skusenejšich žien 🙂 no ten syr budem moj kríž 🙂 ale skusim to vydržat . zajtra bežim pre ovsené vločky a slivky 🙂

anjelicek26
7. dec 2011

@22beba - ja som pri malej brala dve tabletky zeleza kazdy den, vies co to bolo 😖 Tak si clovek musel nejako pomoct. Dufam, ze ti to pomoze. A ak sa chces vyvarovat nedostatku zeleza - tym hlupym tabletkam neskor, sem-tam si daj za hrst cucoriedok alebo z kompotu na zmrzlinu, alebo si sprav mliecny kokteil s nimi + zacni sladit melasou - je to taky hnedy cukor, ma veeelmi vela zeleza 🙂

Ja mam inak dve junove deticky 😵

tehulka21
7. dec 2011

@22beba sak to urcite ja som sa na zaciatku tiez pytala..😀 ale poviem ti pravdu po marnych pokusoch obzierat surovu mrkvu a por a uhorky a tieto vsetky zdrave veci som rezignovala a potom som sa taaaak najedla 😀 jasne ze take veci jak hot dog na ulici alebo nivu som nejedla ale tak to som ani chut nemala 😀 ja som potom jedla na co som chut mala..a popravde..najviac mi chutil mamin segedin a kapustnica jaaaj a slepaci vyvar 😉 najlepsie veci 😀

sisaha
7. dec 2011

@22beba ja som sa este vyhybala tlačenkam, klobasam, hamburgerom vo fast foode. Hranolky mozes v pohode, kym ti z nich nebude tazko... Mne potom este v poslednom trimestri doktorka kazala obmedzit oriešky,ryby a čokoladu (kedze som alergik). Ale pokial nie si, tak sa obmedzovat nemusis, ale ani to zas prehanat... 😉

22beba
autor
7. dec 2011

ooo gratulujem k detickam 🙂 ale teraz som trošku nepochopila čakáš alebo už maš ? 🙂 nehnevaj sa už mam vela seminárnych prác za sebou a trochu mi to nedopina 🙂 a so zelezom nemam problem tak to som rada 🙂 len s tou stolicou 🙂 ale inač všetko ok zatial 🙂

adamnina
7. dec 2011

@22beba
Ahoj 🙂, ono asi treba papať pestro, aby malo bábätko všetky živiny a je asi dobré aj pridať vitamíny určené pre tehotné. Samozrejme, že chute sa ti budú ešte počas tehotenstva meniť a čo ti chutí teraz, nemusí o mesiac. Ja viem, že pri prvom tehotenstve mi neskutočne smrdela káva, ktorú mám inak veľmi rada, tak som ju prestala piť a ani ovocie mi nechutilo, zato zemiaková kaša išla u mňa na dračku 🙂. A teraz, keď som bola tehotná, tak som pila aj dve kávy za deň, nie politrové a nič mi nebolo. Viem, že sa neodporúčajú plesňové syry, ale ani tým som občas neodolala a vraj ani morské ryby by sa nemali. Tak si potom vyber 😉.

22beba
autor
7. dec 2011

@anjelicek26 to vyšiie patrilo tebe 🙂

22beba
autor
7. dec 2011

@sisaha dakujem 🙂

anjelicek26
7. dec 2011

@22beba - no ja som mala zeleza strasne malo, ono teraz babatko tolko nepotrebuje, ale neskor, ako sa ti aj zvysi objem krvi - aj o dva litre ku koncu tehu - bude to ine. Ja len vravim, ze pri druhom som brala preventivne a bolo to uz v poriadku 😉 No hej, mam dve junovciatka, jedno 5,5 a druhe 1,5 rocne 🙂

22beba
autor
7. dec 2011

@adamnina no ved to jedny hovoria to druhý to :D clovek už ani nevie čo može a čo nemože jest 🙂 je to hrozne takto sa trapit ked clovek ma na hocičo chut a nemože 🙂 ale tak budem jest s mierou 🙂 a dakujem 🙂

adamnina
7. dec 2011

@22beba
Ale určite sa vyhni babičkovskej rade, že papaj teraz za dvoch 🙂.

22beba
autor
7. dec 2011

@anjelicek26 jáj 🙂 takže už to maš všetko za sebou 🙂 ja nemám žiadne babatko ale moc sa tesim 🙂 neviem sa dočkat toho porodu 🙂 dufam že vsetko bude v poriadku a nebudu ziadne komplikacie počas tehotenstva 🙂 tak asi to poznaš ako prvorodička nemam vela info tak tu takto vypisujem a už neraz mi baby od tialto pomohli 🙂 tak si asi kupim tu melasu 🙂 az je potom vvsetko ok 🙂

22beba
autor
7. dec 2011

@adamnina no to jo o tom som vela pocula :D už teraz som pribrala 5 kg a to jem tak normalne ako pred tým akurat hranolky moc juj 🙂 som zvedava aka cuketa bude so mna potom :D

tweety25
7. dec 2011

caute baby 🙂
mala som problemove tehotenstvo, tiez som nevedela co jest aby to nemalo nasledky. Mala som to stastie a zoznamila som sa s firmou, ktora ponuka cisto prirodne vyrobky pre podporu imunity. Zacala som ich aktivne uzivat - konkretne denne pijem jeden z gelov a beriem vyzivove doplnky. cez tehotenstvo som jedla a-beta care, multi maca (delenie buniek), cecko a vsetko mozne .. nemozem dopustit na tieto vyrobky, uzivame ich cela rodina. odporucam teda stranku www.royal-jelly.myflpbiz.com, kde som sa zaregistrovala. oplati sa 😉 papa drzte sa

adamnina
7. dec 2011

@22beba
Na to priberanie si asi dávaj aspoň trošku pozor, lebo podľa mňa sa dáva dolu 10 kg oveľa ľahšie ako 20 kg. Ja som sa síce ani pri jednom tehotenstve nejako špeciálne neobmedzovala a pribrala som prvý raz 7kg a druhý raz 12kg.

22beba
autor
7. dec 2011

@adamnina jasne budem to krotit az je vsetko ok 🙂

heni79
7. dec 2011

@22beba
Ja som jedla normálne aj mozarellu, som an nej bola závislá.
Skús veľa vlákniny dostť do organizmu, na zlepšenie toho intímneho problému. 😅
http://www.freewebs.com/vlaknina/index.htm
A slivkový kompót je klasika, prípadne tá hippka. To aj po pôrode vrelo odporúčam. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre