Čakám dieťa s mužom, ktorý má priateľku. Mám mu to povedať?

ivana3456
15. máj 2016

Zdravím.. Vôbec netuším ako to tu chodí, ale už neviem čo mám robiť.. Mám 18, vlastne o chvíľu 19 a pravdepodobne som tehotná.. Chystám sa k lekárovi, to problém nie je.. Najväčší problém je otec.. Ten chalan má frajerku, ktorou nie som ja.. Je s ňou dlho, neviem ako to medzi nimi je, ale určite sa nechystá skončiť to.. Ja mu nechcem dieťaťom pokaziť život, ani vzťah.. Bola chyba, že sme s tým začali, ale už je neskoro.. Sme veľmi dobrí priatelia, ale hold, stalo sa.. O adopcii alebo potrate ani neuvažujem.. Moja otázka je.. Povedať mu to, alebo to tajiť?

miluna777
27. máj 2016

Neodpustím si jedno malé "rypnutie": To bol teda super kamoš, keď si ani nevedela, že má frajerku... Best friend forever... Je mi celkom ľúto frajerky, lebo aj mne sa stalo s mojim prvým frajerom presne toto. Že si nabúchal dajakú spolužiačku, o ktorej mi tvrdil, že sú kamaráti. Tiež som bola v tomto veku. Teraz je mi to po rokoch až smiešne, ale ver mi, že tom pubertálnom osemnásťročnom zmýšľaní to pre mňa bol celkom koniec sveta a obrovská rana. No nič. Keď už ste to takto "pohnojili", je fajn, že sa to pokúsite zachrániť a predovšetkým ide teraz o bábatko, aby bolo šťastné a vyrastalo v čo najlepších podmienkach. Držím palce, nech sa to aj povedie.

luci5
27. máj 2016

@ivana3456 držím palce, nech všetkodobré dopadne, daj vediet ako pokračuje príbeh. A pre všetky moralistky, nikdy neviete čo vám život prinesie, nikoho netreba súdit, ako píšete raz to možu urobit naše deti, ako sa zachováme??

natalyas
27. máj 2016

@ivana3456 nieco som citala, nieco nie.. mam pre teba velke pochopenie, ale ako mama dvoch deti ti mozem povedat len to, aby si urcite otca informovala. Ako ti tu pisu viacere, otec ma pravo na svoje dieta a dieta ma pravo na svojho otca. Chybu spravil predovsetkym on, ked ti nepovedal o priatelke... a teraz si tu chybu musi sam poriesit. To uz bude na jeho rozhodnuti, co urobi.. ale urcite by som mu to povedala.
Na potrat ta poslat nemoze.. to je tvoje rozhodnutie, nie jeho.. Ak bude mat problem s vasim dietatom, tak nenapises otca, nepriznas ho a on nebude mat otcovske povinnosti.. ale bude vediet o svojom dietati.

natalyas
27. máj 2016

aha teraz citam ze uz to vie..tak vam vsetkzm trom drzim palce"..

n0mi
29. máj 2016

Urcite povedat, ked uz ste si boli vedomy, ze sexujete tak treba znasat aj dosledky. Pri vyrobe dietata si nebola sama 🙂

ivana3456
autor
31. máj 2016

Zdravím.. Doma to už je celkom v poriadku, všetko sme si vysvetlili.. On nechal frajerku a ako tak sa snažíme spolu vychádzať.. Nakoniec sme prišli na to, že aj ona mala iného. Čiže to bol taký vzťah.. Som šťastná, že to nakoniec takto dopadlo 🙂 ďakujem vám všetkým za všetko, samozrejme tu ešte budem pridávať niekedy ako sa máme a ako to ďalej ide...

luci5
31. máj 2016

@ivana3456 teším sa že to takto celkom pekne dopadlo 🙂 držím palce, a hlavne vela zdravíčka nech je všetko v poriadku 🙂

dominika6
31. máj 2016

@ivana3456
zo začiatku si nevedela že má frajerku ale potom áno...aj tak ste spolu spali...
je tak?
a čo tvoji rodičia? už to vedia?
zagratulovali ti?
nechcú spoznať zaťa?

moni244
31. máj 2016

@ivana3456 neviem v akej rozprávke žiješ, ale tie báchorky, čo sem dávaš, si odporujú 🙂 najprv píšeš, že si nevedela, že má priateľku, ale zároveň napíšeš, že ho poznáš, vie, s kým spáva 🙂 čiže ho asi nepoznáš a bol to úlet na jednu noc, všakže? a ktorý chalan v jeho veku takto zareaguje? žiaden a to, že potrebuje čas, aby to povedal priateľke? moja zlatá, ten jej to nepovie a bude to hrať naďalej na dve strany

luluapali
31. máj 2016

@moni244
@dominika6
prečítajte si najprv diskusiu a potom sa tu do nej obúvajte. Pár príspevkov ste preskočili, všetko je tu vysvetlené.

moni244
31. máj 2016

@luluapali čo je vysvetlené? že aj priateľka mala bokovku? prosím ťa, to sa už obhajuje, aby nevyzerala tak zle 🙂

luluapali
31. máj 2016

@moni244 a nie je to jedno? ja neviem, že vám to tak dvíha tlak...

moni244
31. máj 2016

@luluapali mne to tlak určite nedvíha 😉 len sa smejem, ako sa niekto snaží niečo vymýšľať a zabúda, čo píše

dominika6
31. máj 2016

@luluapali
jasné v pohode,koniec ako z rozprávky 😀...žili šťastne..

emilia25
31. máj 2016

Az moc dobry happaend az sa to cloveku verit nechce.

katche
31. máj 2016

@emilia25 a niekedy to tak byva..ja som svojho casu postavila do pozoru celu rodinu niecim, co nikto, hlavne mama, necakal. Bola a som dobre vychovana, keby som to tu cele rozpisala, mozno by ma niektore zeny, ktore sa dusuju, ze ich deti chybu v zivote nespravia aj upalili za ziva. Bolo chvilu ticho, nikto sa so mnou nebavil, no vsetko dobre dopadlo, az to cudne bolo...

ivana3456
autor
31. máj 2016

Frajerke to povedal, už bola aj za mnou a ak vás to tak zaujíma, nepíšem tu samozrejme všetko a prinieslo to aj kopu problémov, no snažím sa myslieť pozitívne aby sa darilo.. To, že vám chýba sa navazat do niekoho mňa naodradi... Niektoré tu ste fakt aah.. Ďakujem za všetko ostatným.. Ja mám 18 a niekedy sa mi rozum zastavuje nad vašimi komentami.. A to ste matky.. Len tak ďalej a potom sa čudujete aká nasleduje generácia

katka253111
13. jún 2016

@ivana3456 drzim prsty,nech vsetko dobre.dopadne, hlavme je,aby bolo babatko.zdrave a spokojne rastlo v brusku,to je teraz to najpodstatnejšie 🙂 a verum,ze i s priatelom sa to vyriesi... Nas drobec tiez nebol planovany a starostlivo bol chránený a aj tak je tu 🙂 mam.zase znamu,ktkra aj cez.antikoncepciu otehotnela,takze ochrana nie je vzdy zarukou toho,ze sa nic.nestane... Potom daj vediet ako a co a hlavne ako sa dari babu 🙂 kedy mas termin?

fosilka
13. jún 2016

Neviem preco sa tu do nej navazate, asi ste vy moralistky nikdy ziadnu chybu neurobili a robite vsetko LEN spravne.

victory06
14. jún 2016

@ivana3456 nič si nerob z niektorých komentárov. Ja som od teba o generáciu staršia a mám teraz prvé dieťa. Chcela som byť dostatočne zabezpečená, nájsť pre svoje dieťa toho naj otca a myslím, že sa mi to všetko aj splnilo. Ale na druhej strane mi je niekedy ľúto, že s malou neviem tak blbnúť, ako by som to robila v 20-ke, niekedy som až príliš opatrná. Takže materstvo v každom veku má výhody aj nevýhody, teraz si hlavne užívaj tehotenstvo, nestresuj sa, aby bolo maličké v poriadku. A ostatné s pomocou rodiny zvládnete. A v živote vám nič neutečie, všetko sa dá zvládnuť aj s dieťaťom. Mám kamošku, ktorá v podobnej situácii zostala sama, bez partnera, rodičia jej pomohli a aj VŠ si stihla urobiť, kým malá do školy nastúpila. Všetko sa dá, držím palce, aby sa ti darilo a všetko dobre dopadlo. 🙂

veronikastrickova
14. jún 2016

Tu sa nedá hovoriť o tom, že nechceš jemu pokaziť život, alebo sebe. Ide hlavne o dieťatko. Či ho chceš pokaziť jemu. Že nezostane s tebou? V dnešnej dobe je to nanešťastie úplne normálna vec. Ale pokiaľ to on vedieť nebude, nevieš ako sa zachová. Môj manžel tiež býval u mňa a písal si s bývalkou ako ju ľúbi a keci okolo toho. Chcel sa jej zbaviť, tak jej povedal, že som tehotná a musí sa postarať, čo bola v tej dobe blbosť. Spolu neboli, hrali to len pred jej rodičmi, vraj. Viem, že som bola sprostá, a na rovinu poviem, že tie správy mám často pred očami, ale viem, že sa teraz zmenil a verím mu. Chlapi nikdy neuvažujú dopredu, čo sa môže stať. Ale prvoradé, je to dieťatko!

riusa221
23. jún 2016

žiaľ mne sa stalo niečo podobné no mne hovoril krásne veci o tom ako s ňou už nič nemá a ako ju už chce opustiť..žijú spolu a majú 2 deti..áno priznávam bola to chyba ale ja som mu uverila...po dvoch potratoch som otehotnela...mala som zamĺčané potraty ale to s predchádzajúcim partnerom...teraz som s týmto tehu a ja sama neviem čo mám doma povedať..on ma posiela na potrat no to určite nepôjdem...tiež som zúfala ale pre to malé teraz žijem..nepracujem o to je to ešte pre mňa ťahšie...ženy čo si prežili alebo prežívajú niečo podobné..držte sa...my to ako matky zvládneme...

bubbble
24. jún 2016

@riusa221 drzim palce!! 🙂 nenechaj sa prinutit do niecoho co sama nechces..

sidon
11. apr 2022

@ivana3456 ahoj, ako sa ti vyvinul zivot?

shee11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikastrickova
11. apr 2022

@sidon @shee11 toto je 5 rokov stara tema a autorka tu uz nieje

h2
11. apr 2022

@shee11 6 rokov stará diskusia.

shee11
11. apr 2022

Až teraz som si všimla, ze tema je z roku 2016 :D ale písala som v tom zmysle, ze je úplne skvelé, že si si dieťatko nechala, lebo dnes sú hrdinky tie, čo idú na potrat a volia lahšiu cestu. V mojich očiach si hrdinka ty!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre