Čakám tretie dieťa a neteším sa

alexandra206
27. nov 2015

ahojte mam doma dceru ma cca 2,5 roka a skoro pol rocneho chlapceka zistili sme ze cakame dalsie ale ja to neviem niako spracovat neviem sa ani len tesit bola som aj na sone ale vobec nic to somnou neurobilo som az nestatna myslite ze to prejde

hanka_april
27. nov 2015

@alexandra206 an sa mu necudujem.....ale ani tebe, neboj, to prejde....nadych vydych a ideme na to!

henrike
27. nov 2015

Tak to nie je velmi empaticky ... :( Ty si hlavne nic nevycitaj!!! Na s voje pocity mas pravo a nikto Ti ich nema spochybnovat. Je lepsie svoje pocity a obavy "prezit" ako ich v sebe dusit a "zivit" dlhe obdobie. Vyvrbilo by sa to niekde inde ... mozno neskor a bolo by to este horsie. Je to v poriadku, ze sa citis tak ako sa citis. Povedz muzovi, ze nepotrebujes nic ine, len citit, ze Ta prijima ... so vsetkym, co prezivas.

annak7
27. nov 2015

Tiez mam tri deticky a vsetci su chlapci. Je pravda, ze druheho som mala az po 12 rokoch a myslela som si, ze to mam uz za sebou aj vzhladom na vek. No ked mal 1,5r zistila som, ze som opat tehotna. Urcite sme to neplanovali, no stalo sa. Tiez som bola z toho hotova, hlavne kvoli tomu ako ich dvoch malych zvladnem, lebo ten starsi je riadny zivel a bol nalepeny na mne. Ale nejako sa to dalo dokopy, starsi sa akoby ukludnil, vela veci sa naucil robit sam a nakoniec mam krasneho chlapceka, ktoreho som dostala od zivota ako bonus...je zlatucky, pokojny a velmi sa mu tesime a nemenila by som. Ako sa hovori...zivot si to zariadi tak, aby sa to zvladlo...Chapem Tvoje obavy, predsa je to maly vekovy odstup...alebo neboj, zvladnete to. Drzim palce.

alexandra206
autor
27. nov 2015

@henrike dakujem moc

jolinka
27. nov 2015

@alexandra206 no tak chlapi si to nemusia odnosit a odrodit, odkojit. ...plus x dalsich starosti /ale i radosti samozrejme/

skus mu to tak vysvetlit, ze nejde ani tak o nenavist ku dietatu, ale ze je to pre teba velka zataz a stres mat tak rychlo deti po sebe, ze este to malicke polrocne vyzaduje vela starostlivosti a dalsie tehotenstvo bude pre teba ovela narocnejsie ako tie predtym...

Je dobre ze sa muz aspon stavia k tomu pozitivne, tak skus skor aj ty pozitivne nanho, ze cakas viac pomoci a opory od neho...

adka629
27. nov 2015

@alexandra206 manzel vie o com hovori..aj vy to tak budete citit..ked prejde prvotny sok..a ked sa drobatko narodi..budete najstastnejsia..aj ked mozno najunavenejsia mamicka na svete..viem o com hovorim.. 🙂 ja tu nasu najmensiu krpatu tak lubim, ze by som ju zjedla najradsej.. :D

adka629
27. nov 2015

@jolinka suhlasim..muz sa sice moze velmi tesit..no mal by aj o to viac pomahat..

alexandra206
autor
27. nov 2015

@adka629 tak on sa snazi on je zlaty je doma sice malo ale ked je deckam sa naplno venuje

adka629
27. nov 2015

@alexandra206 ved to je super..on sa starsim detickam bude venovat a vy budete laaaskat najmensie..nebojte sa nicoho..vsetko zvladnete..ved nie je nic krajsie ako vase deticky..a verim, ze ich budete luubit vsetky..aj to najmensie..bude to trochu narocnejsie..ale o to krajsie, ked podrastu.. 🙂

jolinka
27. nov 2015

@alexandra206 ak je muz dobrym otcom, to je velke plus. 🙂 v tejto situacii je lepsie ked sa nerozvadite pre necakane tehotenstvo, ale budete stat spolu. Nakoniec pri jeho tvorbe ste boli obaja 😉 Samozrejme muz to nevynosi ani neporodi, ale ak aspon co je doma, pomoze a pohraje sa s ostatnymi, je to velka opora.

Oni ti chlapi casto nedokazu najst tie spravne slova, povedia z mosta doprosta... ale ciny su i tak dolezitejsie... 😵

alexandra206
autor
27. nov 2015

@jolinka hej chlap babe aj rozumie ale nevie jej to povedat ale je to niekedy poriadna chyba

elusive
27. nov 2015

Pozri sa, ak viete zabezpečiť finančne rodinu a zdravotný stav ti umožňuje donosiť dieťa (a keďže nepíšeš o potrate) myslím, že už si aspoň kúštik s tým vnútorne stotožnená. Ja by som to teda asi ani neudýchala, ale ja som aj po sekcií a tam sú iné riziká..
Drž sa

alexandra206
autor
27. nov 2015

@elusive rozmyslala som aj o potrate a aj ja som po cisarskom necelich 6m

mariamayi
27. nov 2015

@alexandra206 Ahoj. Ja mam tiez tretie dieta s takym malym rozdielom od druheho. A tiez druhe bolo na cisarsky a syn mal 4600g a 53 cm. Tretie tehu bolo v pohode, normalne som fungovala pri dvoch malych detoch - chalanoch, az na konci ma bolela panvova kost. Tiez som isla na cisarsky, ale to ja som bola len rada, lebo rodim velke deti a prve bolo prirodzene a bol to horor. Budes potrebovat surodenecky kocik na presuny, to Ti ulahci situaciu..Zaciatky budu tazsie, ale ked sa zabehnete, tak to uz pojde...Vsetko je o tom, ako sa Ty v hlave nastavis! To fakt! V tom je uspech, ci neuspech , radost ci depka, vo vsetkom. ....Vsetko sa zacina v hlave..Takze sa vedome zacni tesit, nastav sa na to a dakuj, ze Ti bolo dopriate byt tretikrat mamou..Urcite to zvladnes..ako som tu uz kedysi jednej mamine pisala, aj Peto Sagan bol stvrte a neplanovane babo, ale mamina sa rozhodla pre zivot a pozri co jej zo syna vyrastlo. Tak ani Ty este netusis, co za poklad v sebe nosis, ale je jasne, ze Niekto ma s nim velke plany a chce to babenko tu mat. Tak to prijme v pokore a teste sa s manzelom. Dieta je len a len pozehnanim 🙂

adka629
27. nov 2015

@mariamayi velmi pekne ste to napisali..uplne s vami suhlaim.. 🙂

elusive
27. nov 2015

@alexandra206 ja ti v tomto neporadím, ja viem ako by som sa rozhodla no to som ja a každá z nás má inú situáciu aj finančnú aj zdravotnú (ja mám aj pupočný pruh dosť veľký) .. hlavne sa rozhodni tak, že zvážiš všetky pre aj proti aby si neskôr neľutovala ani jedno z rozhodnutí... Držím ti palce, máš to určite ťažké

evulikm
27. nov 2015

@alexandra206 bola som v podobnej situácii. Neplánovane som otehotnela 14 mesiacov po sekcii. Bol to pre mňa šok, tretie sme neplánovali, ja som už chcela dať dcérku do jaslí a vrátiť sa do práce. Finančne to už bola bieda, rezervy takmer na nule a ja zle znášam tehotenstvá (vracanie minimálne do 20tt pri každom)... Ale s podporou mm sme to dali, a pred pár týždňami najmladší oslávil rok. Ale sme šťastní, že ho máme a je to taký malý prítulný šašo. Nie je to vždy jednoduché, každé euro otočíme aj 3x
Ja som sa dlho vyrovnávala s tým, že bude tretie, ale som šťastná, že je 😉

mirkag19
27. nov 2015

ahoj. Aj ja mám tri deti. Podľa mňa máš len strach a si unavená ale to časom prejde. Tretie dieťa som chcela vždy ale až neskôr keď by mal najstarší syn aspoň 9 rokov ( teraz má 7, stredný 5 a dcérka 2,5 roka) . Po druhom synovi som sa chystala do práce a keď som sa dozvedela, že som tehotná tretí krát tak som si aj dva dni poplakala klasika kvôli financiám ako to zvládneme, atď. Zvládli sme to. ALE teraz keď máme tretiu princeznú neľutujem to. Tie pocity sa ti zmenia. Keď sa narodí a dajú ti ho do náručia tak pocítiš taký výbuch emócii že sa ti z toho hlava zatočí. 🙂

tana284
27. nov 2015
Používateľ tana284 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tana284.

ja by som chcela este aj tretie dieta, velka rodina je nieco uzasne

wanda52
27. nov 2015

Čo všetko by niektoré ženy dali za dve čiarky na teste... dieťatko je dar z neba, nezabudni na to.. Tak ako ľúbiš svoje dve, budeš aj to tretie... aj keď verím, že je to náročné, ale ty si silná, zvládneš to... aj naše mamy zvládli tri aj viac detí, veď rodina je to najlepšie, čo si môžeš s manželom vytvoriť. Manžel nech ti čo najviac pomáha a zmáknete to..

travnerka12
27. nov 2015
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

tomu nerozumiem, mnohe zeny sa snazia nemozu mat deticky a dali by za ne vsetko na svete a ten kto ich ma si ich nevazi :(

alexandra206
autor
27. nov 2015

@travnerka12 ja taketo komentovanie fakt pocut nepotrebujem ked budes v mojej situaci potom to pochopis

alchemilkazltozelena
27. nov 2015

@alexandra206 presne, dobre si napisala, tu su fanatičky niektore, ,,hrdinky" riadiace sa heslom ze aj 5 deti po sebe mat je proste super,...je to zataz, fyzicka, psychicka, atd, AJ jedno dieta da zabrat, nie to este viac...ako sa uz rozhodnes, je uz na tebe, drz sa, u mna mas obdiv ze zvladas dve male deti, ja mam jedno a 24 hodin sa nezastavim...muzi to nechapu, ako pisala @jolinka - oni si to nemusia vynosit, odrodit, odkojit, ani netusia niektori co to je, co vsetko obnasa byt matkou..

alexandra206
autor
27. nov 2015

@alchemilkazltozelena dakujem moc....ta pani ma doma jedno dieta bude mi tu robit vycitky ze ako niektore nemozu mat deti a ja si to nevazim ako fakt to neni sranda..uz teraz nie co este potom...moja sestra ma po 30tke a nema dieta dopriala by som jej ho skvor ako sebe ale uz urobim neviem ci by ho dokazala zabit aj ked si neviem predstavit mat 3 deti doma

ladore
27. nov 2015

Moja ja tiez cakam 3 nevravim chceli sme ale tiez ze najprv sa dokonci dom vyplatia pizicky aspin z casti aaaaa hop ns prve som cakala roky a toto ako blesk, tiez to bol sok sona strach a lomcovalinou kadejake pocity ale radost bola posledna pretoze prevazovali obavy , ale ked som videla toho nasho drobca vsetlo preslo aj ked napr.moja sestra mama svokra sa doteraz nezmierili ze 3 ideme mat a vzdy dokazu pichnut poznamku sprostu.

lauricka
27. nov 2015

@alexandra206 Ahoj, tak ja tri deti mam. Tretie byva casto nie uplne planovane a ani u nas tomu nebolo inak. No teraz, ked uz ho mam, vidim, aky velky dar to pre mna bol. Tesia sa z nej vsetci, rodina, starsi surodenci aj tatino a ja som vdacna za to nadherne babatko. Takze ano, chapem, ze je to sok. Tiez som to najprv tak nejak spracovavala, no a potom uz normalne som nabehla na uzivanie si tehulkovania, tehu-jogu, tesenia sa na malicku 😀 Proste, je to pre zenu krasne obdobie, ak je vsetko v poriadku a treba si ho vychutnat. Teraz je dolezite, aby bolo vsetko v poriadku a nemali ste ziadne problemy. To jedine som si priala ja. No a ze budes mat dve male deti po sebe? Nase prve dve boli dvojcata a zajtra oslavia styri roky. Ani neviem, ako to ubehlo. Samozrejme, ze mat deti je aj narocne. Ale aj tak si myslim, ze najvacsi rozdiel je jedno a dve. Dve alebo tri uz nie je zas taky obrovsky rozdiel :D. A moj muz hovori, ze radsej tri ako jedno :D. Prve mesiace, nez si najdes system, to byva asi take najtazsie, nuz ale nic, co by sa nedalo zvladnut. Drzim palce!

lauricka
27. nov 2015

@mariamayi tak to s tym nastavenim v hlave si trafila kliniec po hlavicke. Niekto ma pocit, ze jedno je vela. Ale to zavisi fakt od toho, ako sa zena nastavi a co vsetko z toho, co prinasa starostlivost o babatko vidi ako zataz. Pri tretom uz vela veci, ktore mozno niekto berie ako zataz, beriem ako normalnu sucast dna, ani sa nepozastavim nad tym 😀 .

lauricka
27. nov 2015

@alexandra206 na potrat by som vobec ani nemyslela, sice som to nezazila, no neviem si predstavit a asi by som tu tarchu do konca zivota zo seba neztriasla, cierny tien nado mnou asi nafurt by ostal. To by som asi nerozdychala, musiet take nieco urobit. A ty nemusis, nic take hrozne sa predsa nedeje. Dnes ma hypoteku na krku kazdy, ucty, vydavky. Aj my. Ale mame aj rodinu, ktora nas podporuje. Starych rodicov, co aj deti vedia povarovat. Dokazali to aj ini a horsie na tom boli. Vsimni, ze ludia, co maju vsetko a uz nevedia, co zo sebou, aj tak su mnohi stale nespokojni 😉

lauricka
27. nov 2015

@alchemilkazltozelena @alexandra206 ze chranit. Myslim, ze tu nikto nie je taky, ze by nevedel, ze sa ma chranit, ked nechce uz babo. To nie je o tom. Niekedy to proste vyjde aj takto. A poznam zeny, ktore otehotneli aj napriek antikoncepcii alebo aj cez vnutromaternicove teliesko, co mali zavedene. Ja mozem povedat len tolko, ze s prichodom tretieho dietata som stale viac objavovala, kolko noveho mi do zivota prinieslo, nove poznanie, dalsie pochopenie, ze ma akoby dotvorilo, dokazem byt zas o nieco trpezlivejsia, zas o nieco vnimavejsia...mnoho novych zazitkov, mnoho dalsich ludi som spoznala...clovek niekedy az neskor zisti, co vlastne mu to, ci ono do zivota prinieslo a ze to cele bolo nakoniec inak, nez si povodne myslel. Mne teda na margo tretieho dietata sa len raz dostalo poznamky, ze nabuduce sa treba dako zariadit, aby sa to uz nestalo a teda som sa citila ako hlupa 15ka v mojom veku 😀 . Mimochodom, moja povodna diagnoza je primarna neplodnost. O to viac som za moje tri deti vdacna 🙂

jolinka
27. nov 2015

@lauricka sak bola tu aj tema ze pani otehotnela aj napriek sterlizacii 🙄 🙄 ani to neni na 100 percent 🤐 nakoniec sa tesili zo stvrteho dievcatka po 3 chlapcoch 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre