Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čím si natieratete telo počas tehotenstva?

florentina1
8. mar 2012

Ja sa natieram s GS Mamastrie, ale dnes som si natrela celé telo. Používate aj iné mlieká? Dá sa aj na celé telo, či len na partie kde hrozia strie? Dúfam, že si neubližujem ak si natieram aj prsia. Tehulky poradte mi. Ďakujem.

briketa
8. mar 2012

Na strie ti ziadny krem nepomoze. Bud ich budes mat alebo nie. Nezavisi to od kremu ale o preddispoziciach tvojej pokozky. A krem musis pouzivat taky ako vyhovuje tvojmu typu pleti, to ma tiez kazdy ine. To ze si kremujes aj prsia je uplne v poriadku.

asfodelka
8. mar 2012

@florentina1 ja som pouzivala mlieko od dermacolu oznacene ze pre tehotne proti striam. staci ked si budes natierat brusko a prsia, popripade boky ak do nich priberas. a prsia si isto natieraj lebo ja som si nenatierala a mam na nich strie ako hrom. nerastli a som si povedala ze naco a potom bum a mala som ich ako Pamela 🙂

medinila
8. mar 2012

@florentina1 ja som sa natierala klasickymi telovymi.Pouzivam Niveu,tak vacsinou tou,ale mala som od sestry aj nieco z Orifleme,alebo z Avon.Uz si nepamatam.Podla mna je dolezite ze si pokozku natieras,hoci aj obycajnejsim mliekom,ci kremom.Tie strie sa mozu objavit ak jed budes pouzivat drahy krem na to urceny.

florentina1
autor
8. mar 2012

@briketa Ďakujem pekne.

kvetinka211
8. mar 2012

@florentina1 ak ta to potesi, tiez som pouzivala gs mamastrie a strie mam len dve take malicke skoro neviditelne ktore som si vsimla az po porode a teraz ich uz tusim vobec nevidno ... a to sa mi ich v puberte porobilo vela v inych partiach ked som rychlo narastla ... a tie vidno poriadne 😖 cize predispoziciu mam riadnu ... takze aj ked sa hovori ze kremy nepomahaju, ta hydratacia pokozky urcite ma nieco do seba. Na niektorych kremoch pisu ze sa nemaju natierat na prsia ... uz si nepamätam ci som natierala aj tie .. ale pokial nekojis tak je to urcite oki. No a treba si davat pozor aj na vahu v tehotenstve, ak priberies 30kg tak to bude pre pokozku samozrejme tazsie nej ked sa zmestis do +15kg 🙂

florentina1
autor
8. mar 2012

@asfodelka ďakujem pekne.

florentina1
autor
8. mar 2012

@medinila ďakujem pekne.

florentina1
autor
8. mar 2012

@kvetinka211 ďakujem pekne.

myryjam
25. máj 2013

Ja som používala "Elasti-Q telový krém proti striám", dá sa natierať aj na prsia, i keď ja som si natierala iba bruško a nohy 🙂 Určite je dobré natierať, pokožka to potrebuje. Ale ku koncu tehotenstva (posledné mesiace) som si už bruško veľmi nenatierala, pretože sa nedoporučuje "hladkať" si bruško, môže to spôsobiť predčasný pôrod (som bola hospitalizovaná v nemocnici a dosť radikálne som bola upozornená, že nehladkať!!!)

exupery
25. máj 2013

Co prve schmatnem a kedy mi napadneDDD

wudz
25. máj 2013

@florentina1 Ja používam obyčajné telové mlieko a strie sa mi vôbec nerobia.. No, teda aby som neklamala, na prsiach sa mi spravili poriadne, ale tie som si nenatierala - nerátala som s tým, že sa strie tvoria aj tam.. A pár sa mi ich spravilo aj na zadku, niekde v oblasti, ako končia gaťky, takže odporúčam krémovať aj tam, aj keď veľmi nepriberáš.. Ale čo pomôže viac ako akýkoľvek krém je otužovanie - každý deň sprchu zakonči ľadovou vodou, nijak to tebe ani bábu neublíži a kožu budeš mať krásne pružnú 😉 A ďalšia výhoda toho je (to mám len od sestry, ktorá má tri deti, ale dúfam, že je to pravda), že keď začneš kojiť, nebudú ťa bradavky až tak bolieť 🙂

albao
25. máj 2013

Obycajny olivovy olej z lekarne. Po dvoch tehu jedna lilinka stria na bruchu 😉 Odporucam prirodne oleje, niekde som citalastudiu, ze mlieka, mineralne oleje, ... sa nedostanu uplne do hlbky, aj ked vyvolaju na povrchu lepsi pocit ako prirodne oleje. Takze som isla podla toho a kupila si olivovy olej, ktorym som potom natierala aj deticky.

radlinka
25. máj 2013

natierala som sa Bio - Oil ...ale niektori odporucaju aj bambucke maslo. Vsetko zalezi od genetiky a elasticity pokozky, niekto maze od prveho dna a pri porode schyta strie, ini mazat nemusia a ani jedna ciarocka. 😉 Mne sa dost osvedcil bio olej.

lencika
30. mar 2014

mne kamoska odporucila krem proti striam od Bepathenu, ze jej pomohol tak som ho zacala pouzivat jasne, ze strie nezmiznu uplne ale sa zjemnili a mam vlacnu pokozku

bubu8
30. mar 2014

ja tymto kupovanym kremikom neverim....takze ja som sa natierala olivovym olejom extra panenskym :D ziadne strije sa neobjavili a to iste budem robit aj pri druhom :D

maca283
31. mar 2014

@florentina1 Ahoj Ja odporučam každej Mandlove mlieko od firmy JUST NAHRIN Natierala som sa cele tehpotenstvo cele telo a mala som 52 ked som ostala tehotna a skoncila som pri 72,5 kg a ziadna strija Davam zaruku vratenia eur Aj kamošky neverili a potom ked vyskusali ostali pri non aj po tehotenstve 3 do roka vystacia

zuzankaolej
24. jún 2014

ja som bola veľmi spokojná s elastiqom, ktorým som sa natierala, mala som po ňom hebkú pokožku a strie sa mi nevyhodili 🙂 a k tomu má príjemnú vôňu 🙂

milota164
30. jún 2014

mne v lekarni doporucili krem proti striam od Bepanthenu, zjenmia sa aj vytvorene strie, dobre hydratuje a zvlacnuje pokozku

modrofuzik11
1. máj 2015

pouzivala som bepanthen proti striam. je fajn.zvlacnuje pokozku, je dostatocne mastny. som spokojna

mmmmisicka
4. máj 2015

caute,caute🙂 Ja pouzivam Aviril olejcek,je lacny,pekne vonia a zatial strie nemam na brusku,mozno,ale teraz v poslednom mesiaci,bude,zalezi aj od genetiky a starostlivosti,bo ja popraskane prsia mam,co som si ich nenatierala,ale ako vravim,brusko zatial bez znamok🙂

spirit16
4. máj 2015

Urcite hrarolu aj predispozicia. Baby z Justu si pochvaluju mandlove mlieko. Vraj je na prevenciu strii vyborne.
Vyborne je v tom, ze nie je urcene len na strie, ale da sa pouzivat ako klasicke vyzivove mlieko na cele telo. Je vyborne aj po opalovani a vyborne osetruje znicene konceky vlasov. Po umyti len trosku vmasirovat do koncekov este vlhkych vlasov a uz to neoplachovat. Efekt je viditelny velmi rychlo.
Na tie strie je tiez vyborny, ale treba zacat skoro.

titttike23
4. máj 2015

ja som pouzivala klasicku niveu, nic take ze proti striam alebo podobne...

anika
4. máj 2015

Modru indulonu, modra nivea

pe
6. máj 2015

urcite treba pokozku natierat, treba si vybrat nejaky kvalitny krem, napriklad Bepanthen proti striam, pokozku hydratuje, vyzivuje, proste pripravi ju na velky narast a je vacsia sanca, ze nepopraska, netreba sa na to vykaslat, stoji to potom za to, ja som sa natierala fakt kazdy den dva krat, aj ked sa mi niekedy nechcelo, prekonala som sa a strie sa mi neurobili, lebo pokozka to vydrzala, ten Bepanthen je vhodny, lebo ma vyborne zlozenie, nie je mastny a je aj cenovo dostupny

antrantrintra
21. máj 2015

tak ja som pri prvej dcerke pouzivala az niekedy od 4 mesiaca ,ked zacalo pomaly brusko vykukat, tak len brusko ,a preto vobec nemam na bruchu ,ale na prsia som si nedavala ,tak si len pametam ze ma strasne svrbeli a vtedy zacala ta pokozka praskat a to som si vobec neuvedomila ze mozu byt aj tam ,tak som tomu nic take pnepripisovala....a zrazu strie jak hrom,a tych sa uz urcite nikdy nezbavim... ☹ , potom este na stehnach mam troska a aj na zadku...ale to len take slabsie...najhorsie dopadli asi tie prsia ☹ ...to som sa mastila s Elastiq-Q ,a od 5 mesiaca som dostala darcek olej na strie Eucerin ,je dost drahy ,ale vyborny ,aj teraz som si ho kupila lebo som s nim bola nad mieru spokojna ,nakolko brucho som natierala vzdy a vobec mi nepopraskalo, a krasne vonia,tak dufam ze aspon to brucho si zachovam take jak ma byt ,ked som uz zvysok dokafrala.... 😝

milota164
1. mar 2016

ja som na svrbenie pouzivala krem proti striam od Bepanthenu, priserne ma svrbelo brucho hlavne a boky ,pomahal mi, nemala som taku napatu pokozku, natierala som si aj prsia aj stehna. naozaj prijemny kremik 🙂

6mia6
1. mar 2016

Mne popraskalo brucho az pri porode, dovtedy nič... aj som natierala. Prsia boli mega takze tiez popraskali...

lili007
30. apr 2016

Viem, že niektorým tehulkám vznikli strie aj na prsiach, takze len poctivo kremujte. Vyskusajte urcite aj Bepanthen proti striam, ja osobne nemam po dvoch tehotenstvach a +20kg ani jednu striu a to som v puberte mala strie na stehnach, takze na genetiku neverim. Nie zbytocne je vyrabana takato kozmetika, ktora moze predist vzniku strii. Pokozka je namahana, treba ju hydratovat aby nepraskala.

aniko85
30. apr 2016

Mam dve tehotenstva za sebou a používala som elasti-q krém...cenovo prijateľný,vyskusala som aj bepanthen...bol fajn ale dvakrát taký drahý...