Čo povedať mamine?

zirafa112
6. nov 2015

Ahojte baby,
pred pár týždňami som mala s priateľom pohl. styk. Samozrejme kedže neberiem antikoncepciu tak sa chránime kondomom,ale pred cca. týždňom a pol sme spolu spali a roztrhol sa nám kondom a kedže som nemala plodné dni nechali sme to tak (samozrejme čo bola chyba,ale čítali sme na internete,že mimo plodných dní je malá šanca otehotnieť) no a bum robila som si test a dve čiarky..V pondelok som objednaná k doktorke,ale musí ísť so mnou aj mama kedže nemám 18..Prosím poradíte mi čo jej povedať alebo aspoň ako ju na to pripraviť? A čo sa týka dieťatka bojím sa čo bude či je v mojom veku lepší potrat alebo si ho nechať.Samozrejme viem,že to malé stvorenie za nič nemôže..
PS: do albumu Vám pridávam aj fotku dvoch rozdielnych tehotenských testov

zirafa112
autor
6. nov 2015

@libka1
Mami musím ti niečo povedať a naozaj ma to veľmi mrzí.Neviem nájsť tie správne slová ako ti to povedať tak ma prosím nechaj dohovoriť.Vieš ja a priateľ sme sa chránili kondomom a on praskol..Veľmi ma to mrzí naozaj a ak sa budeš hnevať na mňa aj dokonca života pochopím to,..Prepáč

belllinka
6. nov 2015

@zirafa112 Píšeš, že nechceš nechať školu, tak potom kto sa bude o dieťa starať?

zirafa112
autor
6. nov 2015

Viera27 nechcem sa ľutovať a ani nebudem! prečo? pretože nemám na to právo kedže som nijak nezabránila tomuto...A možno ma nebudú ľutovať,ale vysmievať sa,ale ak by som mala mať to bábätko stojí to za to.Pretože čo ak teraz môžem otehotnieť,ale potom už nie? naozaj premýšľam zo všetkých strán

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 ja by som tam do toho pridala ze si chcem to dieta nechat 😉
kebyze mi nieco taketo dcera povie tak najprv predychavam, potom placem, potom objimam, potom vykrikujem ako si si skomplikovala zivot, potom zase placem, potom zase predychavam a potom sa v priebehu par dni skludnim a tesim sa 😉
priprav sa na naval emocii, neviem aku mas mamu, ale treba jej dat cas, nerob hrrr rozhodnutia... a hlavne pamätaj ze ide o teba a tvoj zivot.

belllinka
6. nov 2015

@zirafa112 V pohode, takto jej to môžeš povedať

viera27
6. nov 2015

@belllinka existuje predsa aj individualny studijny plan, ak by denne nezvladala.

zirafa112
autor
6. nov 2015

@belllinka školu by som riešila individuálnym učb. plánom

libka1
6. nov 2015

@belllinka dnes je milion moznosti ako si skolu spravit, ci uz strednu, vysoku aj doktorat pri detoch 😉

zirafa112
autor
6. nov 2015

Škola ma teraz až tak netrápi....Skôr ma trápia rodičia a to malinké..A môžem sa ešte opýtať,že ako sa počíta v ktorom týždni som? kedže 1.10 som mala poslednú menštruáciu,ale pohl. styk som mala mimo plodných dní (po plodných už)

viera27
6. nov 2015

@zirafa112 ci sa budes lutovat uvidis po par prebdenych nociach, v byte s rodicmi (ak nema priatel vlastne byvanie) a rozhadanym partnerom 😀 😀 😀 . To sa ti psychika taaak rozsype, ze uz nebudes ani vediet, kvoli comu reves 😀 . Ale das to. Ak to dietko chces, das to. Lebo raz bude lepsie!

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 od poslednej menstruacie sa to rata 😉

zirafa112
autor
6. nov 2015

@viera27 no urč. máš pravdu :/

vika35
6. nov 2015

pocita sa od dna poslednej a ako vies, ze si mala neplodne dni. ono nie kazda sme jak podla tabulky. podla mna si cca 5tt

jana_eyre
6. nov 2015

Vidno ze si rozumna baba, vsetko urcite zvladnes.. A mama to nakoniec predycha.. 🙂 podla mna jej to tak mozes povedat.. Drzim palce..

viera27
6. nov 2015

@zirafa112 ale ja by som ti radila cim skor po porode do "vlastneho". Aj ked podnajmu. Menej bude trpiet vztah s partnerom a aj sa rychlejsie zladite. A to je to najdolezitejsie.

zirafa112
autor
6. nov 2015

@libka1 ďakujem 🙂

iukas
6. nov 2015

myslim, ze ides na to rozumne a mas dobre pripravene slova. drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne.

zirafa112
autor
6. nov 2015

@jana_eyre nemyslím si,že po tomto som rozumná keby som tak si pôjdem dať antikoncepciu predpísať...
@iukas ďakujem a aj všetkým ostatným čakala som skôr,že ma tu budete obviňovať naozaj ďakujem

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 urcite to dobre dopadne, spravne sa rozhodni, zvaz vsetky okolnosti, drzim ti palce 😉

jana_eyre
6. nov 2015

@zirafa112 ale podla tvojich slov ste sa predsa chranili.. Stat sa to moze pri akejkolvek antikoncepcii.. Dolezite je ako sa k tomu postavi clovek potom ako sa nieco stane.. Zivot nie je idealny, ale je na nas ako sa s problemami popasujeme..

libka1
6. nov 2015

@zirafa112 ja mam tretie dieta tiez neplanovane 😀 😀 najprv sme chceli, potom sme boli uz lenivy a potom to priroda zariadila ... takze ja urcite nemozem nikoho odsudzovat... "v tvojom veku uz by clovek cakal ze mas rozum" (takto zareagovala moja mama na moje 3 tehotenstvo 😀 ) mam 37 rokov...

zirafa112
autor
6. nov 2015

Heh zlaté ste 🙂 No ja som a určite chcem 4 deti akurát,že som ich chceli tak postupne prvé okolo 25 druhé okolo 30 tretie okolo 35 a štvrté okolo 40 aj keď to je už dosť také,ale predsa :D

zdena12345
6. nov 2015

uvod prednesu mame bol super, len potom by som tam nedavala to prepac a ani by som k tomu tak nepristupovala ze mami prepac. Skor je mi luto ale stalo sa a teraz musim riesit vzniknutu sitaciu. Potrebujem pomoc a radu

katrin21
6. nov 2015

@zirafa112 potrat neodporucam.. preto, lebo jedna pravda je : dieta radsej skor, ako nikdy....
aj ked, ak sa spravi skoro, je mala sanca, ze sa nieco narusi, ale aj tak. nikdy nemas istotu a kedze si mlada a deti nemas, tak by som to asi neriskovala... ak by islo o moju dceru, potrat by som jej vyhovorila a snazila sa jej radsej pomoct.
POvedz jej, ze ste si davali pozor a co sa stalo ,aby chapala, ze ste neboli uplne nezodpovední, ale stalo sa...

bubinko1506
6. nov 2015

@zirafa112 skusila som vymysliet text, ktory by si mohla povedat svojej mamine:
"Mami, chcela by som ti nieco povedat, len neviem najst tie spravne slova, tak sa prosim posad a chvilu ma pocuvaj. S XY (meno priatela si dopln) sa mame velmi radi, ale stala sa nam nehoda, ze sa nam pretrhol kondom. Neviem, ako ti to povedat, ale bude nas o jedneho viac. Malicke si chcem nechat a aj ked som ta mozno sklamala, dufam, ze ma podporis a pomozes mi postarat sa o babo. Urcite budes skvela stara mama, aj ked je to teraz pre teba sok. Mam ta rada a naozaj budem velmi rada, ked budes teraz stat pri mne."

Mamina to urcite pochopi a ked pominie pociatocny sok, tak sa bude tesit na vnucatko. Drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne a mas zdrave babatko.

zirafa112
autor
6. nov 2015

Bubinko1506 ďakujem 🙂

aanetkaa1
6. nov 2015

@zirafa112 pozri ,ty sama najlepsie vies , ze ci by si dokazala sa dietata vzdat .ano,si mlada,mas 17rokov,ale mozno si rozumovo na tom niekde inde ako tvoje rovesnicky..skolu si dorobis externe,partner zaraba to je plus..napis akých mas rodicov? kolko maju rokov??ak su este mladi to je len plus..a nakoniec budu radi , ze su mladí starý rodičia 🙂pomozu ti..to si nemyslim,ze nie. moja mama ma 3 deti.. a to mala vo veku 18,21,24...dala to a bez pomoci rodičov..moja sestra isla v jej slapajach..tiez sa im zastastilo v 18. nasii samozrejme natešení neboli,ale pomohli,pomahaju doteraz a su najštastnejší , ze maju vnučku 🙂 a poradim ti ak sa bojis rozovoru ,kludne napis na papier mame list ,ze co sa stalo,ze ta to mrzi ,ze to bude tazke,ale veriš , že to zvladnete a pomozu ti a hocico co budes mat na srdci..kludne to podstrc mame do postele,na stol alebo kde chces v idealny cas,kedy napr.budete len vy dve doma a napis jej tam,ze ju cakas v izbe a pokial ma chut sa s tebou porozpravat nech pride za tebou....takto ja mam uz prax s listami od detstva az do teraz..ked ma nieco trapilo ,alebo som sa hadala s partnerom atd..vzdy som do listu napisala co ma trapi bez toho aby mi niekto skakal do reči 🙂 a ja nezabudla co mam povedat ..drzim palce

womankc
6. nov 2015

@bubinko1506 toto je veľmi pekné podanie
@zirafa112 vypísala som ti sem hotový román , ale akosi mi to nepridalo, takže ešte raz

som mama dvoch dcér , čo prinesie budúcnosť nemôžem vedieť , stať sa môže hocičo ..... ale nikdy skutočne nikdy by som nenavrhla v žiadnej situácii žiadnemu svojmu dieťaťu potrat a ani synovej partnerke , jasné , že by som neskákala od radosti , ale v prvom rade by ma zaujímalo , či je v poriadku dcéra / priateľka / a dieťatko a začala by som rozmýšľať , čo a ako zorganizovať aby sme navzájom mohli fungovať a zvládli to . Dieťa je obrovský dar ..... Z nejakého dôvodu sa k tebe vypýtalo teraz, tak asi to tak má byť . Ak priateľ sa takto k tomu postavil, že sa postará , to je len veľký bonus ...... Kľudne choď za mamou ,alebo ju pozvi niekam na prechádzku a povedz je na rovinu , že stalo sa , dávali ste pozor, ale...... a že vieš , že nebude nadšená , ale veľmi ju teraz potrebuješ , aby ti pomohla , aby si to mohla zvládnuť
No mamina možno trochu povrieska , pohnevá sa , ale koniec koncov Ti pomôže , tomu verím . Čo to budeš musieť aj prekúsnuť ............ Vieš všetci , čo sme rodičia chceme len to naj pre svoje deti / teda väčšina určite / a niekedy nedokážeme hneď pochopiť a vstrebať konanie svojich detí ............. Prajem Ti , aby si bola spokojná a aby Ti to dobre dopadlo a nech máš krásne tehotenstvo 😉

mm2008
6. nov 2015

@zirafa112 .. asi najskôr gratulácia k tehotenstvu.. lebo ako čítam dalej tvoje riadky, tak si rozhoda PRE bábo a máš aj priateľovu podporu.. no ... ja byť na mieste tvojej mamy, neskáčem od radosti , ale predýchala by som to.. avšak vzdať sa dieťaťa by neprichádzalo do úvahy... ani keby sa to stalo synovi a jeho partnerke... možno by som ti vynadala, pretože to je obrovská zodpovednosť... ale zasa, takéto stresy v tehotenstve je to posledné, čo potrebuješ...... no bude to zaujímavé, ale držím palec, nech to predýchajú obaja rodičia- svojho otca nespomínaš, či ? Ono niekedy to otcovia berú lepšie, ako maminy a otcovia to potom posunú ďalej ... lebo vedia ako mamu 😀 ... a ešte sa opýtam - poznajú navzájom vaši rodičia vás ako partnerov - teda či jeho rodičia vedia o tebe a tvoji rodičia o tvojom partnerovi... a ku gyn dr. nemusíš s mamou... hoci ešte nemáš 18, a to nerieš, čo si sestričke povedala, nech ju to netrápi... tá nech sa venuje svojej práci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre