Čo znamená čiarka na brušku?

monika1091
23. feb 2012

Ahojte chcela by som sa spytat co znamena ciarka na brusku_???... myslim na pohlavie....zda sa mi ze to bdue chlapec som v 14 tt .... poradte mi 🙂

monika1091
autor
23. feb 2012

tu ciarka sa tiahne od pupka az dole.....

zuzkatko
23. feb 2012

ja som ju mala aj pri chalanovy aj pri babe 🙂

katy1979
23. feb 2012

to si ako prisla na to ze ta ciara znamena pohlavie? to su zase nejake babkovske reci?

mandragora22
23. feb 2012

mne sa sice "zjavila" podstatne neskor, ale zmizla mi potom po porode, nepamatam sa kedy presne, ale zmizla, neboj, zmizne aj tebe 😉 mam dievcatko 🙂

monika1091
autor
23. feb 2012

@zuzkatko ale aozaj?... tak to teraz si ma nepotesila :-P a ja ze uz budem vediet pohlavie 🙂

kiwi82
23. feb 2012

ahoj, myslíš taká tmavšia hnedá čiara, čo ide cez bruško, čo ho delí na dve polovičky? ak ano, tak to je tehotenská čiara, niektoré mamičky ju majú, iné nie. ja som mala. ale o pohlaví to nič nehovorí 😉 Tá čiarka sa nerobí v závislosti od pohlavia 😉

zuzkatko
23. feb 2012

pohlavie vôbec neovplyvňuje ked som mala chlapca dlho dlho som ju ešte po pôrode mala hádam aj vyše roka a pri babe mi zmizla skoro hned

monika1091
autor
23. feb 2012

@katy1979 tak lebo co zname cakali babo a mal to byt chlapec tak ta ciarka bola viditelna......a zname co cakali holky tak nic tam take nebolo aspon oni si nevsimli....

anjelicek26
23. feb 2012

Linea negra je uplne normalna pigmentacia, tiahne sa vlatne celym telom, pocas tehu ti stmavnu tvorce pradaviek, urobi sa linea negra cez brucho a stmavnu ti pysky na pohlavi. Je to vplyvom toho hormonalneho kokteilu, co vylucuje stitna zlaza, pricom ide v podstate len o stmavnutie dvorcov, ktore je dolezite, aby babo nekor to prso lahsie naslo 😉

A maju ju zeny, co cakaju chlapcekov a dievcatka, tmavsie typy tmavsiu, svetlejsie typy svetlejsiu, ale vlastne ju ma kazda tehulka. Zmizne cca. 4 mesiace po porode.

monika1091
autor
23. feb 2012

@kiwi82 ano presne tato ciarka.....

katy1979
23. feb 2012

@monika1091 nemyslim si ze to ma nieco s pohlavim. ja som mala chlapcov a objavilo sa to vo velmi slabej miere az na konci tehu. kamosky co mali baby ju mali tmavu a vyraznu. skor to zavisi od typu pokozky a nejakej fyziologickej ergonomii brucha ale teda pohlavie by som v tom nehladala

ikke
23. feb 2012

podla toho, ci ide zhora dole, alebo zdola hore 😀
ale vazne: o pohlavi dietata to nic nehovori, skor to moze zavisiet od mnozstva pigmentu tehotnej zeny (ak si tmavovlasa, asi ju budes mat skor)
viac tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/2-trimester/linea-nigra-mate-ju/

anjelaa
23. feb 2012

@monika1091 no mne sa tiez urobila a pekne viditelna 😀 no a mame dievcatko a ciara je stale tam. Linea negra neurcuje pohlavie ako uz kocky spominali vyssie, to by bolo moc jednoduche 😉

monika1091
autor
23. feb 2012

@anjelicek26 dik za vysvetlenie...a ja ze uz to bude chalpec... :-P ale o uz no aj tak je to skoro ... ale ked ja uz tak velmi rada by som chcela vediet pohlavie.......

kiwi82
23. feb 2012

@monika1091 my máme dievčatko a čiaru som mala dosť výraznú. asi to bude od typu pokožky ako dievčatá píšu. ja mám tmavšiu pokožku, tak asi preto bola dosť výrazná tá čiar.

monika1091
autor
23. feb 2012

ale ako som dnes pozeraa tak sa mi chlpatie brusko... ale to asi tou nerovnostou hormonov.....

alicka7
23. feb 2012

Povera - prave dnes som to citala v jednej knihe o dietati, ze to vobec nic neznamena. Vydrz do morfologickeho ultrazvuku v 20 tt, tam sa dozvies pohlavie.

monika1091
autor
23. feb 2012

a pupok sa vam kedy zacal vypucat?........

anjelicek26
23. feb 2012

@monika1091 - my sme vedeli od 13.tyzdna, ze to bude chlapec, krasne ukazal pipicka... a pupok mi nevypucal nikdy... ja som mala relativne male brusko, 97cm pred porodom s malou a 98cm pred porodom s malym.

peta268
23. feb 2012

...my mame chlapceka a ciaru som nemala ziadnu, ani naznak 🙂

anicka1981
23. feb 2012

@monika1091 juj, ja som mala ku koncu pruh od prs az uplne dole cez pupok, 😀 , 3 mesiace po porode zmizla, to nema nic spolocne s pohlavim,,, ma to vatsinou kazda tehulka

peta268
23. feb 2012

@monika1091 ani mne pupok nevypucal

kiwi82
23. feb 2012

ani mne sa pupok nevypučil 🙂

monika1091
autor
24. feb 2012

@anjelicek26 ja som v 15tt a nic nevidno teda ake pohlavie nevidno... :-P

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre