Dá sa dať bábo preč aj po 3 mesiacoch?

kajka4569
4. jan 2013

Mam len 17 rokov tteraz nedavno som mala,a som tehotna no neviem kolko tyzdnov :( nemala som pravidelnu menstruaciu lebo som mala cysty na vajecnikoch... no uz mi cysty praskli asi v septembri no od oktobra som nemala menstruaciu !! doktor povedal ze menstrucaia mi nemusi orist hned no bola som za nim v novembri a pichol mi len vyvolavacku !!! a dodnes som nedostala menstruaciu !! a dnes som si robila test a som tehotna da sa datt prec dietatko aj po 3 mesiacoch ?? ja nemozem mat este dieta mam strasne prisneho otca ktori ma na to aj upozornoval aby som nebola tehotna :( mam 21 rocneho priatela :( potrebujem pomooct prosiim !!!

stanislava2
10. jan 2013

@katren ja som zaregistrovala aj tu druhu diskusiu ale nečitala som ju.Prečitaj si uvodný prvy prispevok tejto diskusie.Nevie ktorý mesiac otehotnela takže mne z toho vyplýva že bud im pokažde praskla guma alebo nepouživali nič.Nám z manželom sa to stalo raz a bolo to aj posledný a viacej sme sa na gumu nespoliehali.Velmi divný pribeh moja.Cysty vyvolávačky použivanie antikoncepcie a to že tu piše že chce dat dieta preč po tretom mesiaci ma neskutočne nahnevala.Ja jej poradim len jedno nech ešte počka nejaký ten mesiac dva a potom nech mu pomaly odtrhnu hlavičku nožičku ručičku a nech si pozrie na nete ako také dietatko zabiju.Ja som matka od 19 rokov a ked by radšej mna otec zabil ja by som si svoje dietatko za svet nedala aj ked by som mala pod mostom byvat.

dvekacicky
10. jan 2013

@kajka4569 ahoj,ziadna buduca mamicka nevie ci to zvladne,zaruky nie su,su aj take ze 9 mesiacov sa tesia na babatko,a ked porodia tak ho nechcu,ale su aj take co maju poporodnu depresiu,a predsa to zvladli,nech si babetko,ono za to nemoze ze chce prist na svet,a vy mu to nechcete dovolit,ver mi ze ked uvidis toho maleho cloveciku zmenis sa aj ti (MAM ZIMOMRIAVKY)ja som mala 21r.sice sme planovali,ale ja rodicov tu nemam,mam svokrovcov ale oni maju svoj zivot,myslis ze mi niekto pomohol NIE NIKTO,museli sme si poradit s manzelom sami,ked som isla k lekarovi maly bol s kocikom so mnou,nemala som ho kam nechat,NYKDY SOM ANI NA SEKUNDU NELUTUVALA ze ho mam,som hrda nato ze kad bude ma20r.ja budem mat 41r,a maly bude hrdy nato ze ma mladu mamicku,a nie starecku s barlickou,do dnes si pametam na spoluziacku ak sa hanbila za svojich rodicoch ,ona 18 a rodicia skoro 60r.casy su tazke,CO NEUROBIA MAMICKY PRE DETI 🙂

miska030
11. jan 2013

Ked sa babo narodi,vsetko sa na dobre obrati,neboj,urcite z tvojho otca bude dobry dedko a z teba dobra mamicka,ked sa rozhodnes pre UPT,budu ta vycitky prenasledovat do konca zivota.Vsetko sa da,ked clovek chce.

dvekacicky
11. jan 2013

@kajka4569 ved su tu mamicky ktore mali 16r.ked sa stali mamickami 🙂

aduskatt
11. jan 2013

@dvekacicky to je smutne, ked sa dieta hanbi za rodicov, ale myslim, ze to je skor vychovou ako vekovym rozdielom

dvekacicky
11. jan 2013

@aduskatt ☹ tiez si to myslim(moji rodicia maji 60r.)a ti preco mas 92r.ci je to umysel 🙂

greenfrog
11. jan 2013

To je uzasne...uzivat by si chcel kazdy a niest zodpovednost nie...kazdy, aj chraneny styk je rizikovy...dnesna mladez si to vobec neuvedomuje, sak existuju potraty...ja dieta nemam, ale odkedy som zacala pohlavne zit, tak s tym, ze ked sa podari, postaram sa som od zaciatku pocitala...aj keby som mala vtedy este len 18....

Treba niest zodpovednost za svoje ciny a ked si nechces dieta nechat, aspon ho donos..ma pravo na zivot. Aby si potom este nelutovala. Je mozne, ze po potrate uz nemusis otehotniet. A co na to povedia susedia je len bohapusta vyhovorka....

aduskatt
11. jan 2013

@dvekacicky jasne, ze umysel🙂 nemusi zasa kazdy vediet o kazdom vsetko🙂

jennika
11. jan 2013

mat dietatko je ta najkrajsia vec v zivote, cize urcite by som nerozmyslala dat si ho prec....uvidis, ze to nikdy nebudes lutovazt a budes hrda maminka...vzdy ked sa pozries na tu malinku babiku, tak budes neskutocne rada, ze ju mas..vzdy ked sa na teba usmeje, tak budes bohu dakovat, ze je tvoja...otec sa vyzuri a prejde ho to...preboha, vsak otcovia su vascinou prisny, ale ked bude mat vnucku, alebo vnucika, uvidis aky bude pysny.... 🙂 drzim palce... 😉

jennika
11. jan 2013

@kajka4569 mat dietatko je ta najkrajsia vec v zivote, cize urcite by som nerozmyslala dat si ho prec....uvidis, ze to nikdy nebudes lutovazt a budes hrda maminka...vzdy ked sa pozries na tu malinku babiku, tak budes neskutocne rada, ze ju mas..vzdy ked sa na teba usmeje, tak budes bohu dakovat, ze je tvoja...otec sa vyzuri a prejde ho to...preboha, vsak otcovia su vascinou prisny, ale ked bude mat vnucku, alebo vnucika, uvidis aky bude pysny.... 🙂 drzim palce... 😉

jasmika
11. jan 2013

@kajka4569 až ma mrazí ked niekto dokáže napísať vetu Dať DIEŤATKO preč.... Neodsudzujem ťa za to že si spravila chybu a otehotnela si tak zavčasu... Ale ženičky mali by ste si vedieť niesť zodpovednosť za svoje činy. Tvoj otec aj ked je neviem ako prísny by ti isto neodtrhol kliešťami hlavu, ani nohy ani ruky... iba by na teba možno narkičal..Tak prečo to chceš urobiť ty, svojmu dieťaťu? Myslím že ty si tá prísna, nie tvoj otec. Tvoj otec by dieťatko v konečnom dôsledku miloval...tomu ver. Moja sestra tiež otehotnela v 17mnástke. Dieťatko si nechala... Dnes má tri dievčatá vo veku kedy sú už väčšie, jedna je 2háčka, druhá je 4 táčka a tretia je 7mačka na základke. Moja sestra je stále mladá, detičky jej už pomáhajú, môže chodiť do práce a užíva si teraz život.. má len 31 rokov. Veľmi dobre by som zvážila toto tvoje rozhodnutie. Poznám tiež jednu pani ktorá bola na potrate ako mladá...a zcvokla sa z toho teraz...

Nechcem ta odsudzovať ako som písala na začiatku...človek chyby robí... to je ľudské... Ale občas treba zdvihnúť hlavu a prijať následky...Držím ti palce... 😉

betuska22
11. jan 2013

neboj sa otec sa s tým zmieri a bude rád že bude dedkom... hnev ho prejde aj ked neskor ale prejde 😉

zanka1689
13. jan 2013

kajka4569 Ahoj....Tak ja ti poviem svoj pribeh 🙂 Ukoncovala som deviaty rocnik na ZS rozisla som sa z frajerom........No na zaciatku 1rocnika na strednej som spoznala priatela ktory ma 25rokov no na pol rocne vysvedcko som sa dozvedela ze som tehotna maminke som to povedalano bohuzial ocovy nie ....ma sla somnou na gyn. a bola som uz v 10tyzdni tehotna tak mamina mi povedala ze ziadny potrat nepripada do uvahy a ze babetko vychovame spolu 😉 No a moj priatel to povedal svojej rodine a oni boli s toho na nervy ze mam 16a uz som tehotna a ze ako budeme zit a z coho.........No a prisiel cas povedat mojmu otcovy ze som tehootna vies co na moje prkvapenie zacal kricat nebavili sme s aspolu 2dni a potom uz len pri mne behal ci nieco nepotrebujem......Skolu som prerusila z dvovodu ze mi opuchali nohy Ked som mala 17rokou tak sme sa zobrali a teraz mame krasneho synceka ktory ma uz 2,4rocky a je to nas najkrajsi darcek...Byvam u muzovych rodicov zariadili nam dom a som spokojna ze to tak vsetko dopadlo a skolu si robim exsterne tak len ti drzim palce na nohach aj na rukach aby vsetko dobre dopadlo a nechod na potrat potom cely zivot budes lutovat 🙂 DRZ SA!!!!!!

katka1981
13. jan 2013

@kajka4569, na dedinu sa vys...... je to tvoj zivot. Ja som tiez z dediny a cela mi je ukradnuta 😀 Uz tam nebyvam a ty tam tiez mozno nebudes vecne. Neries reci ostatnych, za svoje stastie si moze kazdy sam. Ak aj budes mamicka, nikoho si nezabila, nik ta nemoze odsudzovat. Potrat je horsi. Ja som tiez matka a som prisna a tiez nemam predstavu, ze moja dcera v 17 bude mamou, ale urcite ju nezabijem a budem sa na to babo nesmierne tesit a pomahat jej ako sa da. Stat sa moze cokolvek. Aspon tvoji rodicia nie su taki stari a maju viac energie, aby ti pomohli. Niektori sa vnucat ani nedoziju. Nic nie je take zle ako sa zda. A ked si uz taka mlada mala cysty, ktovie ci nebudes mat neskor aj ine problemy, v tvojom pripade je tehotenstvo stastim, mozno by si neskor deti ani nemohla mat.

lussy23
14. jan 2013

potrat je veľmi zlý čin. nerobto. v Dediny by viac ohovorili ten. Bábo je dar od BOHA. Držím Ti palce

zuzuj
14. jan 2013

Ahoj pozeram, že si sa dlho neozvala, tak ale pevne verím, že babenko ešte žije...Ked si videla čo píšeš 4-5 januara, že si nevidela srdiečko, tak v 3 mesiaci určite ešte nie si....nepíšeš čo povedal doktor...
Tak ak táto téma nebola založená zo srandy ale naozaj tak odporúčam pozrieť si stránku pre mamičky ktoré majú strach alebo nechcú mať deti...je to poradna , máš tam všetko ...a poradia ti ako zachraniť dieťaťko hoci su všetci proti...
http://www.alexisporadna.sk/
Napíš ako si sa rozhodla ak budeš chcieť....

mrva
27. feb 2013

kajka, ako si sa rozhodla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre