Denník budúcej matky - tehotenstvo tak trochu inak

dennikbuducejmatky
16. jan 2015

Mozno Vas sklame tato tema a s velkou pravdepodobnostou sa stretnem viac s opovrhnutim nez pochopenim, ale vsetci tak vychvalujete toto tzv. Najkrajsie obdobie v zivote zeny, ze som skratka musela otvorit temu kde sa buduce matky mozu vyzalovat...
Aby sme sa pochopili, tesim sa na svoje dieta a Boh mi je svedkom ze pre nu urobim vsetko na svete, ale toto tehotenstvo je fakt strasna vec. A to ho mam po zdravotnej stranke nerizikove. Jednoducho tehotenstvo ako take mi nic nehovori ☹ . O dieta sme sa snazili 5rokov, absolvovali sme vsetky mozne techniky ktore by dopomohli k tehotenstvu a ako v mnohych pripadoch, aj u nas zlyhali. Potom sme sa na to vykaslali, zacali si uzivat a vuala bola som v TOM. Zvlastne ako sa zivot dokaze zabavat s clovekom. Bola som zaskocena a stastna ale cim viac som tehotna, tym viac mi lezie na nervy tehotenstvo. Preco to musi trvat 9mesiacov? Preco si to musia odserinkat len zeny? A kedy uz ludi prestane bavit sa pytat stale na to iste? Zaciatkom 7mesiaca som uz zvazovala ci si nenalepim na celo tabulku s predpisanymi odpovedami: ano som tehotna, som v xy tyzni, bude to baba, meno nemame, ano grcam, ano bola planovana, narodi sa v marci a posledna moja najoblubenejsia- nechajte ma porodit najprv jedno dieta prosim, potom sa mozeme rozpravat o druhom.
Pred casom som mala moznost sa neplanovane ocitnut v jednej miestnosti s dalsimi 4 tehulkami a po 35 minutach som proste musela miestnost opustit nakolko mi bolo taktne naznacene, ze ak sa nemienim pridat k tejto tehu sekte, nemam tam co robit. prepacte ale nepamatam si, ze by som sa niekedy v priebehu tehotenstva niekde upisala, ze budem tocit len o svojom dietati, tehotenstve, manzelovi ( ale pozor nie chlapovi ako takom, ale v spojitosti s tehotenstvom o chlapovi ako buducom tatkovi), cumlikoch, plienkach, kocikoch atd. Ze sa prestanem o seba starat, malovat, pekne sa obliekat, jest to na co mam chut a dalej pracovat? Tato tehu sekta moje clenstvo zavrhla hned ako som na otazku: " Ty este pracujeeeees?!" - odpovedala ze som tehotna nie retardovana tak jasne ze pracujem a chcem co najdlhsie pracovat....Je mozne ze este embryo je schopne takeho javu ako vytriet svojej hostitelke mozog a naprogramovat ju len na svoju osobu? ak ano, tak ja som potom tehotny chlap? Neverim ze som jedina v tejto tehotnej spolocnosti, ktora ma dovolim si povedat triezve zmyslanie. Som vadna ked nemam potrebu tocit 2hodiny o vybere kocika, ked si nehladkam non-stop brusko ( schvalne si vsimnite niektore tehule-pozornemu oku neunikne, ze vacsina z nich maju svetre vydrate v oblasti brucha od neustaleho trenia' 😀 )? Budem zla matka ked si negooglim na nete co znamena kazdy jeden pohyb mojho dietata ci kazdu abnormaliu na svojom tele typu- od kedy som tehu mam o znamienko naviac?!

domak2
16. jan 2015

@gurmanka hehe podla zaciatku tvojho prispevku som si myslela, ze si pred porodom a ty ze 9tt 😅 Ako vo votrelcovi sa budes citit ked sa ti bude vlnit cele brucho 😀 A este nevesaj hlavu, odzajtra moze byt tvoje tehotenstvo uplne ine. Ja som este pred porodom kludne zaviazala snurky na topankach a neprijemne pocity mozem spocitat na jednej ruke. A to teda nie som ziadna lanka, ehm 😀

dennikbuducejmatky
autor
16. jan 2015

@gurmanka nikto ta neukamenuje-tato tema je na vyzalovanie sa . Ono teoreticky mas pravdu. Sme taky chodiaci inkubator. Nasou spolocenskou funkciou je otehotniet, pretrpiet, vynosit, porodit, postarat. A citit pohyby babatka boli krasne ked boli prve. Momentalne mam fakt pocit ako vo filne votrelec... co tam ta nasa nadhera doraba..... Myslim si ze sa msti za moje minimalisticke materinske zmyslanie a prehadzuje mi tam organy a lame rebra ... Inak si to vysvetlit neviem . ( a ano- uz vopred odpovedam-som rada ze citim pohyby- to len ak by nejaka maminka mala potrebu nacrtnut nejaky katastroficky scenar....) 🙄

dennikbuducejmatky
autor
16. jan 2015

A predsa mam otazku: co ste robili ked ste uz ostali na materskej? Tiez musim cerpat ZIAL dovolenku este pred nastupom na MD ☹ . ak si nieco nenajdem tak riskujem ze sa zaradim do sekty prepnutych. 😝

esterba
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky 😀 mne bolo dobre, nikto neotravoval, o mne kazdy vie, ze som odlud a kto nevie, rychlo zisti. Ale otázky dostaval moj muz a na tu "co to bude?" s udivenym vyrazom odpovedal "Dieta". On naozaj nechapal, na co sa ho pytaju. Po asi tretom takom pripade som mu to vysvetlila a odvtedy hovoril, ze cakame maciatko 🙂

esterba
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky ked som ostala na materskej, robila som z domu. Plus som sa pokusala varit a precitala som vsetko, co som dovtedy odkladala.

dennikbuducejmatky
autor
16. jan 2015

@esterba perfektne reakcie manzela. Chvalim. 😀 a ano ale ked doma je cisto , navarene, dokonca napecene, oprane,ozehlene tak co?keby bolo krajsie pocasie tak idem aspon do zahradky 😀

esterba
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky no tak to mas tazke, ja som varit a piect nevedela (niezeby mi to teraz nejako extra slo), tak som sa to mohla ucit. Tak mozno nejaky cudzi jazyk 🙂 v tomto sa chystam tento rok polepsit 🙂

alaguema
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky no mňa si sa nedotkla určite 🙂 Ďalšie z pozitív, ktoré u seba sledujem od začiatku prvého tehotenstva až po dnes - je mi veľa vecí úprimne jedno. Asi je to tým, že tých dôležitých je len pár 😉

kamanima
16. jan 2015

tiež som tehotenstvo prežívala podobne. dva roky sme sa snažili, potom som otehotnela a napriek tomu, že som bábätko chcela, akoby sa mi zrútil svet. na jednej strane šťastná, že som v tom, na druhej strane to bola nejaká moja rozlúčka so slobodou, čo som strašne ťažko niesla. do 6. m. tt. som nebola riziková, nemala som ani len bežné tehotentské práznaky, proste fasa tehotnosť, ale psychika v háji. celý čas som bola strašne nervózna, podráždená. vyhýbala som sa spoločnosti, v podstate okrem rodiny ma nikto z bruchom ani nevidel. a podobne, neriešila som takmer nič okolo bábätka, nákupov preň, dokonca ani pre seba. celú tehotnosť som prežila o jedných tehotenských rifliach. tehotenstvo bolo pre mňa nutné zlo a už ho zažiť nechcem. a aby som nezabudla, som šťastná, že mám dieťatko, nedala by som ho za nič.

sunnyfunny
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky Tak Ty asi nebudes patrit k mamickam,ktore hovoria v mnoznom cisle,napr.ze my rastieme,papame,kakame,pijeme piticko,chodime na cvicenicko a pod. 😀 Paci sa mi,co si napisala,stotoznujem sa s tym 😉 Ten obrazok so stolicou ma dostal, sa rehotam :D Ja som svoje tehotenstvo prezivala super, nepracovne a skrasloval mi ho aj dlhodoby pobyt v zahranici a svoju dcerku milujem.

fiona1234
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky bud rada, ze nie si na rizikovom 🙂 Ale da sa to, hackovanie, servitkovanie, tv, pc, kniha, kamosky, nakupy, obedy s pracujucimi kamoskami cez ich lunch break, doucovatelka jazyka, varenie, triedenie suflikov po x rokoch, skraslovanie sa a konecne oddychovanie po 9r prace 😀

dennikbuducejmatky
autor
16. jan 2015

Pytala sa ma jedna tehulka ci sa nahodou nebojim porodu alebo ze si pokazim postavu. Nuz mamicky, porodu sa nebojim-sme na to predurcene a strachom si nepomozem. prosto to vydrzat musim-to ale neznamena ze budem struhat hrdinku a skusat to za kazdu cenu bez epiduralky atd... A ohladom postavy- uz len samotne tehu poznaci postavu kazďej zeny. tak napr. Ja vypadam momentalne ako ta soska Vestonickej Venuse, co v kombinacii s kacacou chodzou posobi ozaj komicky. 🙄

dennikbuducejmatky
autor
16. jan 2015
junova
16. jan 2015

@danulicek pre mňa boli tehotenstva skutočne pekným obdobím, nevracala som, chodila som do práce, cvičila som. Pre mňa bolo príšerne obdobie po narodeni. Bolo to ťažšie ako pôrod. Stále prebalovat, kojit, uspavat. Večer plakavali kvôli kolikam. Ja som si materstvo začala užívať až od roku obidvoch mojich detí. A nemala som rada, keď mi niekto po narodení detí hovoril, aby som si to užívala. Ja som bola unavená, nevyspata, bola som rada, keď som sa osprchovala a najedla.

andrejta
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky ty si moj človek 😀

junova
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky Ja keď prídem k zubarke, už medzi dverami pýtam injekciu proti bolesti aj pri vrtani. Ale dva krát som rodila bez epiduralu. A nie kvôli hrdinstvu, ale kvôli možným komplikaciam. Aby sa náhodou nepredĺžil pôrod a tiež kvôli tomu, že mávam silné migreny a bála som sa, aby som po epi nemala migrénu. Pre mňa je silná migréna horšia ako pôrod, vážne. A po pôrodoch som schudla, mala som 60 kg a mám 55 kg a 170 cm. Chcela by som aspoň 2 kila pribrať. Pre mňa bolo tehotenstvo a pôrod malina oproti tomu, čo ma čakalo po pôrode🙂

andrejta
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky milovala som otázku, "ešte stále nič?" a ja bubon jak s dvojičkami. a doteraz z duše neznášam, keď ktokoľvek okrem môjho dieťaťa použije oslovenie "mamina", asi som vadná 😀 😀 😀

gapre
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky Ja som si tehotenstvo uzivala asi az moc.Pribrala som 35 kilo 😠

monciky
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky
aj ja som potom bola tehotny chlap, napisala si to uplne mne z duse...., som uz matka, svoje dieta milujem najviac na svete, ale stale nechapem niektore matky🙂

bubula_007
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky super téma, ďakujem a pridávam sa k tebe (nečítala som iné príspevky, ale mam často pocity podobne ako tie tvoje, len s tým rozdielom, ze ja už jedno dieťa mam a fakt mi vygumovalo mozog a sústredím sa len naň.. zatiaľ... 😀 😀 😀

esterba
16. jan 2015

Inak, my sme sa s mm pocas mojho tehotenstva zhodli, ze vestonicka venusa je tehotna a dodnes nerozumieme, preco nam to na dejepise nikto nepovedal.

mikema
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky sice nie som tehotna ale tlieskam. Moja sestra tiez o tehu rozprava ako o case, ked jej puchli nohy, mala teh.cukrovku a tisic inych problemov. 😀 Ale najviac som sa bavila na tehulkach, ktore maju vysuchane svetre. Kamoska je tehotna, brucho ma zatial mensie ako moje, ale furt sa hladka 😀 je to take perverzne, kedze je chudsia ako ja... 😀 a minuela zahlasila, ze bude ako velryba na jednej svadbe, na ktoru ideme o 2 tyzdne, tak som na nu pozrela, ci si zo mna robi srandu, lebo proste NEMA BRUCHO!!! 😀 No uz som len zvedava, aka budem ja v tejto situacii, tebe tlieskam, ze si nestratila samu seba!

mikema
16. jan 2015

@flashovci jedna mudra zena mi poradila, ze si mam pozriet rodinu, ktora ma podla mna skvele vychovane deti a pekne manzelstvo a ak budem mat problem alebo otazku, mam sa pytat ich a vsetky ostatne mudre rady ignorovat...

stellamaris
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky tehotenstvo moze byt aj dobrym bremenom.....viem o tom svoje....Ked mi v polovici tehu zacal robiz problemy Ischias.Cela prava noha mi strpla a casto aj pocas cesty autom.Tak som prosila o masaze,dostavala som akupunkturu a nic nepomahalo.V 3o.tyzdni som nadavala kvoli strasnym bolestiam ako dlazdic a prosila o plieky alebo vyvolanie porodu lekara,kukal sa na mna ako puk,ze co jacim,este mam par tyzdnov,nech vydrzim.Porodna asistentka mi s ischiasom nepomohla,iba to iste mlela ako lekar. 😖 Nakoniec ma zachranil syn,v 34.tyzdni sa rozhodol prist na svet.Dva tyzdne po sekcii bolo po bolestiach ischiasu..............nedavno som pocula,ze dotycny lekar ma problemy a je casto chory............trapi ho Ischias,tak aspon vie,ako mne bolo pol tehu.........

ukulela
16. jan 2015

@dennikbuducejmatky vitaj.mna dorazilo, ked mi policajt v 5tom mesiaci povedal, ze by som uz nemala soferovat ... a ja jemu, ze ako sa teda mam dostat do prace, ked MD sa zacina 6 tyzdnov pred porodom? a presne v tej dobe som aj nastupila ... v praci som zvladala, tak som nic neriesila, ani PN ani rizikove. tehotenstvo bolo fajn v case, ked sa maly uz hybal, ale ked som este nemala namiesto bruska vajling. potom to uz bola z telesnej stranky cista tyrania - ale na mrnusa som sa ozaj tesila a milujem ho atd - len jednoducho to bola fuska. a ano - aj nespravodlivost, ze si to neodskace aj chlap ... ten moj totiz vobec nie je ten typ, ze moja, pomasirujem ti bolave nohy, chrbat, atd.ale zas maine prednosti 🙂 v ziadnom tehu-klube niesom, takze este nie som celkom vymleta z rozhovorov o plienkach,stolici,zvratkoch atd. aj ked sa materstvo uz na mne podpisuje - najma okliestovanim slovnej zasoby 🙂drz sa. nemas byt preco zla matka. naopak - z miernej davky vtipu a sarkazmu usudzujem, ze to tvoje babo bude mat s tebou vesele - a myslim to v dobrom.

lvandrealv
16. jan 2015

netreba to tak prezivat, hrozne casy este len pridu 😀

beatkazvenuse
16. jan 2015

Po stvrtomtehotenstve fakt nechapem ze clovek vraj vyspely to tvor nevie napr. Klast vajcia. Aj mne to balenie vo verzii kindervajca prislo vazne nepohodlne a hrozne.

ukulela
16. jan 2015

@esterba moj zas namiesto informacii o case porodu,dlzke a vahe poslal vsetkym hromadnu sms: zavrite si vsetky panny, moj syn uz je na svete! (pre istotu aj mojim znamym z mojho mobilu 🙂 som mala co na druhy den vysvetlovat 🙂

alby2014
16. jan 2015

Ja mam tiez fasa zazitky. Pracujem vo velkom kolektive cca 40 ludi -zien. Som len v 11tt ale tie otazky:
To ste planovali? ( Neeeeeee, to len ja mam 32, muz 35, nic nam nechyba, neee nam sa to proste smyklo)
Tesite sa? ( Netesime, placeme a trhame si vlasy. Pravda je, ze cestne priznavam, ze momentalne este nic necitim)
Je ti zle? ( A ten pohlad, ked poviem, ze nie a idealne ak nasleduje veta...Ale vies, kto zvracia, nepotracia)
Uz viete, co to bude ? ( no comment)
Budes kojit? ( Skusila som raz v kabinete povedat pravdu, ze hej, ale asi max len rok a v momente, ked budu problemy typu rozkusane krvave pradavky, malo mlieka a podobne s laskou urobim sunar - to bol masaker co nasledovalo a to som v 11tt)
Spi, potom sa uz nevyspis. ( Moja mama mala tri deti a okrem mna boli moji surodenci spave deti, verim na ich geny)
A neznasam, fakt neznasam, ked mi v den, ked som to povedala, kazdy gratuloval s vetou mamicka a este teraz mi to hovoria, ako keby som prisla o celu identitu a fakt sa voci tomu ohradzujem. Mamicka moze povedat moje dieta.
Dobra bola aj veta mojej sestry. Hlavne, ty budes strasne hystericka pri porode ( bola som v tedy tak v 7tt, tak som jej povedala, ze snad mozem aspon dokoncit prvy trimester bez rohovorov o porode) :D

prasiatko30
17. jan 2015

@dennikbuducejmatky do kelu akurat som si uvedomila ze vestonicka venusa bola tiez fanynkou hackovanych ciapok😄😄😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre