Downov sydróm. Myslíte že lekár by ho videl na UZ?

jahodkova
26. máj 2007

ahojte, mam obavu o dietatko, som v 22 tt a robili mi na kramaroch morfologicky ultrazvuk, podla meraní jednotlivých častí telíčka mám rozdiely 3 týždne. Robili mi aj 3D v 12tt a zdalo sa mi , že bábätko ma malé nožičky. Myslíte, že ak by bol problém lekár by to videl na ultrazvuku. AFP mi vyšli 1:900. Mam 32 rokov

titkovamiriam
26. máj 2007

urcite by to videl a keby sa mu nieco nezdalo povedal by ti.Mne pri strednom na ultrazvuku tiez lekar povedal ze bude maly a nebude mat po porode ani 2,5kg a syn sa narodil 3,2kg.Zbytocne som sa len rozrusila. 🙂

maca793
26. máj 2007

jahodkova
ja ked som bola tehu a robili mi sono malej tak bola podľa doktora pozadu o 3-4 týždne. nakoniec bola ako normálne deti. neboj sa, odchýľky bývajú. držím ti palce.

erosinka
26. máj 2007

ahoj,
ja si myslím že keby bol naozaj problém lekár by ti to povedal. a tie merania to sa nedá presne odmerať ja som tiež mala rozdiel 3 týždne a malý je v poriadku. mne stále hovorili že je bábo dosť malé a narodil sa 56cm a 3470g. takže sa neboj a teš sa na malého pokladíka. 🙂

jahodkova
autor
26. máj 2007

len tam je rozdiel napr medzi hlavickou a ost. časťou telíčka.

erosinka
26. máj 2007

tie rozdiely su normálne. ja som sa ešte nestretla s mamičkou ktorá by povedala že tie merania sedeli a namerali presne všetky časti tela na ten istý týždeň. Môjmu malému merali hlavičku a vždy ju mal menšiu ako ostatné časti tela a je uplne v poriadku. neboj a upokoj sa. 🙂

titkovamiriam
26. máj 2007

kludik a hlavne keby to bol d.syndrom to by ti uz povedali.

eva4444
26. máj 2007

Ahoj, mojmu krpcovi tiez zaostavali nozicky, ale to moze byt aj tym, ze pokial je hlavicka gulata, zmeria sa so vsetkych stran rovnako. Ale pokial meria nozky, a tie su prave trosku krivo, a doki ich zmeria mapr. zhora, vidi ich ako mensie. Neboj, urcite je vsetko v poriadku 🙂

andy.a
26. máj 2007

jahodková,ohľ.D.syndr.robia test v ll.-l3-.tt na sono-merajú hrúbku vzadu na krku-volá sa to nuchálny alebo šijový test....tie hodnoty nemarené na sono,čo sa ti zdajú také rozdielne,bývajú len orientačné,každý dr,má na to iné tabuľky...aj čo sa týka hodnôt AFP,tak každý labák má na to iné normy...pri D.syndr.,bývajú skôr znížené...to by ti dr.určite povedal...
môj syn mal vždy zasa nejaké kratšie stehenné kosti a je ok....

takže zbytočne sa nestrachuj,keby ti dr,zistili nejaké riziko D.syndr.dávno by ťa poslali na amniocentézu... 🙂

sue
26. máj 2007

Jahodkova, ak by niečo nebolo v poriadku, určite by ti to lekár povedal - lekári v globále skôr oznámia negatívnu novinu ako pozitívnu, takže buď v kľude, nestresuj sa... to drobčekom najviac škodí...
Ak by bolo podozrenie na Downov syndróm, tak by ti robili amniocentézu či ako sa to presne volá...

maca793
26. máj 2007

keby sa lekárovi niečo nepozdávalo, tak by ťa poslal na odbery plodovej vody. z nej by potom zistili, či je dieťatko v poriadku alebo nie. tak sa neboj a ak ťa neposlal, tak je to OK! a tie rozdiely sú úplne v poriadku.

andy.a
26. máj 2007

vidíš,jahodkova,všetky sme ti napísali zhruba t o isté.len sa zbytočne stresuješ a strachuješ... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre