Ultrazvuk a váha bábätka v 34. týždni

monicue123
19. sep 2014

Dievčatá, neviem čo si myslieť som v 34tt. V auguste som bola na ultrazvuku bábo bolo podľa meraní v pohode s váhou cca 1800g, 10 dní po tomto ultrazvuku som išla na ďalší... p. doktorka namerala v podstate to isté, na čo ma hospitalizovali s tým, že bábo nerastie a uvidia čo ďalej (toto meranie bolo v pondelok), v stredu ten istý týždeň mi robil ultrazvuk iný doktor nameral veľkosť aj váhu (skoro 2500g) zodpovedajúcu všetkému a týždeň na to zasa iný doktor robil meranie a zasa vyšlo o niečo menšie. Viem, že ultrazvuk nie je 100% ale behom 2 dní im vyšlo jednému málinko a druhému úplne v norme a týždeň na to sa tretí trafil rovno medzi nich ... Stalo sa niektorej niečo podobné, že ultrazvuk takto "klamal"?

tova
19. sep 2014

vsetko bolo merane tym istym strojom? dieta ma nad 2kg, a je jedno kolko tych drobnych je tam, vsetko je ok, posledne tyzdne deti uz priberaju menej

gubcikova
19. sep 2014

@monicue123 áno stalo sa mi.mne tak v 28tt.nameral dr.1500g a 10dní na to to bolo už v norme.potom zrazu to nebolo zase v norme.v 33tt ma hospitalizovali s tým že má malý 1800g.v 35tt mal podľa odhadou 2500g.narodil sa v 37tt a mal 2450g

lubka1983
19. sep 2014

To je tak ked sa dotoho opru traja doktori .....kazdy inak.....mne zas na zac tehu bol plod 3mm akcia bola....na druhy den v nemocke nevideli abi plod.....a o dva dni mal plod 7mm....zahada.....urcite je vsetko ok...

bonaqa2013
19. sep 2014

@tova bábo najviac priberá na konci tehu

bonaqa2013
19. sep 2014

mne pri prvom tehu lekár na poslednej poradni povedal, že dieťa bude malé. A syn sa narodil a mal takmer 4 kg.
Ale nastrašil tak akurát moju mamu - mala vačší strach ako ja.

nikitaf
19. sep 2014

ja mam taku skusenost ze mne poobede povedali ze dcerka ma 3200g a na druhy den rano sa narodila s porodnou vahou 2440g. tak ma docela zaujimalo ako je mozne sa seknut skoro o 800g? Tak mne to vysvetlili tak ze sa to odhaduje podla dlzky stehennej kosti. A uz vtedy mi povedali ze dcerka bude vyssia kedze mala take dlhe nozicky :D. takze si myslim ze zbytocne plasia mamicky, je to len odhad...

ichbinich
19. sep 2014

@monicue123:
Ano, je to mozne, ze ta vaha takto kmita. Velkost, teda dlzka, sa vypocitava podla stehennej kosti. Syn mal dlhe nohy, mal mat 50cm podla vypoctu na obed, a vecer sa narodil a mal 45cm... Ale nohavice som mu vzdy menila ako prve za vacsiu velkost...
Hmotnost sa rata okrem ineho podla obvodu bruska, a podla roznych vzorcov. Raz mi robila ultrazvuk kamaratka-porodnicka, tak vravi miery, a potom hovori, no a teraz ho spravime tazsim... Lebo vybrala iny vzorec na vypocet hmotnosti.
Inak, syn mal mat podla vypoctu na obed vyse troch kil, narodil sa vecer a mal 2850g. Takze podla merani ultrazvukom bol v norme, ale v skutocnosti drobny.
Je to len odhad a vypocty na zaklade statisitckych priemerov. Takze klud a rozvahu a byt pripravena na vsetko 😉 😀

monicue123
autor
19. sep 2014

Ďakujem, ukľudnili ste ma... lebo naozaj som sa zľakla, že čo sa deje ... aj pani doktorka bola veľmi "milá a citlivá" keď mi to oznamovala štýlom ak sa nám niečo nebude páčiť proste pôjde von....

monicue123
autor
19. sep 2014

@tova áno, všetko tým istým len každý inak v pomerne krátkom čase....

ichbinich
19. sep 2014

@monicue123:
Ak sa im nieco nebude pacit, mali by to merat vzdy na tom istom pristroji a tym istym vzorcom... Kolegov syn tiez prestal rast, ze chodili velmi casto na kontroly. Nakoniec porod prisiel skor a prirodzene...
Ale byvaju aj pripady, ze babo nie je dostatocne vyzivovane v brusku a preto radsej volia predcasny porod. Len oznamit to buducej mamicke sa da samozrejme aj setrnejsie... 😒
V kazdom pripade vsetko dobre!

liebling98
19. sep 2014

@monicue123 dôležité je nielen merať na tom istom prístroji, ale aj aby to meral ten istý lekár. Stačí pri tých meraniach posun o pár mm a máš to pol kila hore dole. Mne takto v 34.tt zmeral jeden lekár syna pri hroziacom predčasnom pôrode, nameral vyše 2,5kg. Ani nie o 12h v inej nemocnici po zastavení kontrakcií iný lekár len krútil hlavou, že kde k takému číslu prišli, že malý má s odretými ušami 2kg. Narodil sa o 3 týždne neskôr s PH 2450g. Držím palce, nech všetko dobre dopadne!

florio
19. sep 2014

Bola som po termine 8.den, nechcel som do nemocky, a mala som uzku panvu, tak urobili prietoky a odhad vahy 3200, zodpoveda 37.tt., 10.den po termine odhad vahy 3350, zodpoveda 37tt, tak ze rodime normalne, v ten isty den som porodila babo s vahou 3930gr. A ze ked bude nad 3500,zvazia sekciu. No u mna vdakabohu, ze sa plietli.
Zavisi aj na tom ako je babo otocene, staci namerat o dva milimetre viac a hned je z toho polkila rozdiel.

katrinka8
19. sep 2014

@monicue123 - ahoj, tie merania, resp. odhady váhy bábätka robí prístroj, premeria určité body, ktoré zachytí (myslím, že stehenná kosť a ešte niečo iné) a na základe toho potom dodá odhad hmotnosti. Lenže ak sa bábätko pohne, alebo je je aj inak otočené, tak to zmeria proste zakaždým inak 😉 Mne pri synčekovi v 36 tt povedal doktor, že vyzerá, že bude zrejme menší. Som sa aj celkom potešila, pretože dcérka mala 54 cm a 3. 750 g. No a náš "menší" synček sa narodil ako 52 cm a 3. 750 g chlapec 😀 Niečo podobné sa stalo, keď ešte na prvom kontrolnom sone merajú to šijové prejasnenie. Maličký sa vkuse hýbal, nedalo sa to zamerať, a keď to konečne zamerala (vraj pre istotu robia tuto 3 merania a spriemerujú to potom), tak 2x to vyšlo v norme, tretíkrát to bolo trochu viac (riziko DS). Namerala to teda ešte štvrtýkrát a bolo to v norme... Takže tie odhady sú naozaj dosť nepresné 😉

nigguska
19. sep 2014

jasneeeeeeeee.....v nemocnici,ked som uz chodila ten posledny mesiac,tak hned pri prvom utz mi dr povedal,ze babatko bude pravdepodobne malinke,ale ze nic hozne....prepokladana vaha pri porode mala byt okolo 3 kg....cize vtedy malo podla nech asi 2kg.....o dva tyzdne mi robil utz znovu,ako sa to vyvija a zrazu malo babatko uz 3500g a predpoklad na porod 5000g....takze tak...nakoniec sa narodil s vahou 4020g 🙂

bonaqa2013
19. sep 2014

mám 4 deti, ale ani pri jednom tehu mi nepovedali koľko dieťa práve váži. A v MT trvá sono asi 30 sek. - neklamem, tam to ide ako na páse, tam je doktor rád že vobec zbadá dieťa, a nie ešte akú má váhu....

diskutujuci
19. sep 2014

@bonaqa2013 ešte viac ako k téme blahoželám k počtu 4 detí 🙂

monicue123
autor
19. sep 2014

ďakujem vám ešte raz je mi lepšie... naozaj ma tá prvá doktorka vystrašila na smrť... z jednej strany to beriem nemusela mať svoj deň (bolo tam veľa mamičiek, ostatne ako vždy) ale už to je strašidelné keď povie, že dieťa nerastie a ešte keď to povie štýlom akým to povedala (plus čo sama si hundrala popod nos ako zle sa jej meria, ako zle je natočená a mne ešte k tomu v sekunde ako som si ľahla stvrdlo bruško) s plačom som išla domov...vystrašená ja, priateľ a o rodine ani nehovorím...

katarinamarkova
22. sep 2014

@monicue123 sono je cisto orientacne meranie

evittam
22. sep 2014

@monicue123 Sono je len orientačné, mne 2 hodiny pred pôrodom povedali, že má syn cca 3 kg a mal 3620g 😀. Odvážiť sa sonom nedá, lekár len na základe meraní určí cca váhu.

monicue123
autor
23. sep 2014

Ďakujem za reakcie 🙂 bábo už podľa nich rastie, len jej dávajú ešte dva týždne v brušku a potom sa vypýta von, hlavičku má nízunko takže potom uvidíme koľko reálne má 🙂

dizu
26. sep 2014

@monicue123 kontrolovali Ti prietoky? Kľudne sa môžu mýliť, ale keby náhodou.. Mne vychádzali merania raz dobre a raz na menej ako malo byť posledné 2 mesiace tehotenstva a narodilo sa síce v termíne, ale s váhou do 2500 g. Záhada, ale bábo bolo zdravé a váhu kojením dobehlo. Zbytočne sa nestresuj.

monicue123
autor
26. sep 2014

@dizu ahoj, prietoky kontrolovali a tie boli za každým dobré, v podstate až na merania bolo vždy všetko v poriadku... už som kľudná 🙂 aj teraz tento týždeň mi na ultrazvuku povedala pani lekárka, že bábo narástlo a je v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre