ElastiQ Original - pozor

preggy
19. júl 2014

Ahojte, chcem vás upozorniť na krém na prevenciu vzniku strií ElastiQ Original, ktorý obsahuje isobutylparabén. Tento bol v EU zakázaný a má estrogénové účinky, čím môže ovplyvniť funkciu endokrinného systému. Nielen vás, ale aj vášho bábätka.

tilda
21. júl 2014

Vitamin A je teratogen pri nadmernom uziti...a bi oil ho obsahuje...vyznate sa v tom niekto,ci sa da cez pokozku predavkovat?

preggy
autor
21. júl 2014

ahojte, este pre uplnost informacie, toto som nasla na webstranke uradu verejneho zdravotnictva:
http://www.uvzsr.sk/docs/bkv/info_pre_spotrebit...

Záver
Európska komisia nariadením Komisie (EÚ) č.
358/2014 prijala 9. apríla 2014 nasledovné
opatrenia:
isopropylparaben
isobutylparaben
pentylparaben
benzylparaben
phenylparaben
zaradila do prílohy II - zoznamu zakázaných
látok. Opatrenia sú účinné od 30. novembra 2014. Výrobcovia dostali na dopredanie zásob 15 mesačnú lehotu, to znamená, že od 30. júla 2015 musia všetky výrobky, ktoré sú sprístupnené na trhu a obsahujú parabeny,
spĺňať vyššie uvedené požiadavky.

Takže, žiaden hoax, ale vážne veci.

celasapremenim
21. júl 2014

inak a aj taka nanotechnologia, to som si fakt myslela, ze to maju zakazane pouzivat a najma pri slnecnej kozmetike a velmi som sa mylila

celasapremenim
21. júl 2014

@tilda
toto som nasla

Vitamin A a jeho deriváty

Izotretinoid (derivát vitaminu A užívaný v léčbě akné a jiných kožních chorob) byl označen za teratogen Lammerem v roce 1985 [7]. Mezi anomálie způsobené tímto preparátem patří kardiovaskulární anomálie, kraniofaciální defekty, anomálie CNS (hydrocefalus), anomálie očí. Potenciálně teratogenní je i samotný vitamin A (retinol, axerophtol). Teratogenní účinky vitaminu A byly prokázány již od denních dávek 25 000 IU (mezinárodních jednotek). Protože je vitamin A přijímán i běžnou potravou těhotné, neměla by dávka tohoto vitaminu v potravinových doplňcích (vitaminových směsích) přesáhnout dávku 2 666 IU, tj. 0,8 mg vitaminu A ve formě retinolu. To stanoví Vyhláška ministerstva zemědělství ze dne 22. 12. 2000, kterou se stanoví druhy potravin určené pro zvláštní výživu a způsob jejich použití. Vyhláška vyšla ve Sbírce zákonů ČR, částka 7/23 ze dne 17. 1. 2001. Přípravky obsahující více než 0,8 mg vitaminu A, musí být označené jako „Nevhodné pro těhotné ženy" a lékař gynekolog-porodník tyto přípravky těhotné nesmí doporučovat. Mnoho porodníků však dosud o tomto zákonu není informováno, a dochází tedy k tomu, že jsou doporučovány přípravky v těhotenství kontraindikované.

ze ako si to vztiahnut na kozmeticky vyrobok, olej, netusim

celasapremenim
21. júl 2014

foto
bioderma bez parabenov

celasapremenim
21. júl 2014

@bianca vies ale, ked trosku zabrdnes do temy, napr. co su to vlastne opalovacie kremy a ake si mozes najlepsie kupit a celkovo suvislosti ....tak zistis, ze da sa aj na nasom trhu dobre vybrat opalovak pre deti
este by som chcela napisat, ze vsetky testy, co su uverejnovane u nas na kremy, ci autosedacky ...cokolvek, su uplne nic nevypovedajuce, lebo oni nemaju ani kriteria spravne, ich hlavne kriterium je, ci zodpoveda ochranny faktor dobe ochrany, ale ako to robi, ci je to dobre pre dieta, ci je pouzita nano...akoby to opice riesili
ale ako uplne posledny nazor som si utvrdila, ze na telo, specialne pri opalovani, by sme si mali natierat iba veci, ktore by sme mohli bez problemov aj zjest
cize taki greci alebo taliani, co si sami mixuju oleje na opalovanie, robia si cez obed siestu a snazia sa zdrziavat v tieni, ti robia dobre :D

u nas su dostat opalovacie prostriedky s mechanickym filtrom, zle sa to natiera, musis to obnovovat a treba rychlo spotrebovat, ale v zivote sme so slnkom problem nemali

celasapremenim
21. júl 2014

niekto tu hore pisal, uz to neviem najst, ze co tu riesime tieto veci, ked potom ideme a v bille a kdekade nakupime prazdnu zeleninu
ma pravdu, vsetko je potrebne riesit komplexne, ovladat sa, neospravedlnovat si to
aspon trosku uchranit ten organizmus pocas produktivneho ci detskeho veku
a zda sa mi, ze aj striedmost nie je na skodu v jedle, ci v comkolvek
lebo viete s cim sa dostanu potom do styku deti kdekade, v skolach, po vyletoch a tak, tak nech toho maju aspon menej doma do organizmu

romidzi
21. júl 2014

@aliza ahoj ja som tento krém používala celé tehotenstvo...a ešte aj teraz ho majú v každej lekárni...takže neviem no 🙂

aliza
21. júl 2014

@romidzi v UK?

romidzi
21. júl 2014

@aliza nie 😀 ja hovorím o slovensku takže toto som asi prehliadla...prepáč ale....ako ked je vraj nebezpečný tak na Slovensku naozaj každý humus predajú... 😀

aliza
21. júl 2014

@romidzi zial, asi to tak je 😒

preggy
autor
21. júl 2014

na vsak prave o to ide, ze hoci je to uz zakazany paraben, tak do jula 2015 moze byt na trhu... potom nie... co je teraz menej nebezpecny? vsak si aspon otvorte tie linky, co som tam pridala

celasapremenim
24. júl 2014

@janulabb inak este osm sa chcela opytat, hentu biodermu, co tam mas nafotenu, to si kupovala v polsku alebo na trhovisku? :D:D
lebo u nas v lekarni maju tieto mlieka len bez parabenov :D dnes som to omrkla, som si bola coto pokupit 🙂)) tak ci si nenatrafila na nejaky fajn fejk :D

janulabb
25. júl 2014

@celasapremenim že z Poľska 😀 mám to od svokry 😀 😀 kúpila to normálne v lekárni, trpí atopickým ekzémom. Kúpila to dávnejšie ako výhodné balenie dva za cenu jedného, teraz mi je už jasné prečo sa toho potrebovali zbaviť. 😝 Ja som to nepoužívala, malého som tým natierať nemienila a muž na ekzém používa Excipial Lipolotio 🙂

celasapremenim
25. júl 2014

@janulabb inak nic si z toho nerob, vacsie shity sa v lekarnach predavaju
len sila, ze oni kludne pre atopikov vyrobia dve rady produktu
skodlivy a snad dufam neskodlivy ten bez parabenov a pritom to iste mlieko

samantha185
2. nov 2014

@preggy kupila som ho normalne v lekarni. natietala sa nim cele tehotenstvo. nemam ani jednu jedinu striu a aj ja aj maly sme zdravi a to uz ma maly 14 mesiacov

maminka_miminka
5. nov 2014

Ja som práve zháňala v lekárňach aj všademožne ElastiQ Relax (na prevenciu kŕčových žíl a boľavý chrbát) a ten zrejme úplne prestali vyrábať... tak asi na tých výrobkoch naozaj niečo bude. Na strie však veselo predávajú. Ja sa asi budem natierať detským olejčekom, tým asi nič nepokazím 🙂

camelco
15. dec 2014

prestaňte čítať 🙂 🙂 🙂 .... potom nebudete chaosiť, je strašne veľa vecí ktoré EU zakázala, ale do Európy - východný blok sa bohužiaľ dostávajú aj takéto výrobky, potraviny, ktoré sú v kvalite II. trieda a pod ..... kupujete ovocie a zeleninu? prečo asi vydržia tak dlho? zoberme si do úvahy napr. paradajky majú rovnakú farbu, nevoňajú a pod (sú zbierané za zelena, voskované, pridáva sa do nich farbivo ..... a tak je to bohužiaľ s viacerými vecami

... ak sa bojíte parabénov, tak je najlepšie používať detský olej, alebo skúste vazelínu, obyčajnú bielu 😉 ... držím palce

antonia008
5. jan 2015

Moj nazor je taky: ak zena rychlo pribera moze sa kremovat hocicim, strie sa objavia.. Pri prvom tehot. som sa natierala a urobili sa mi take strie, az sa mi plakat chcelo. Uz si dvojdielne plavky nedam. Pri druhom tehot. som sa striami uz vobec nezaoberala. Sem tam som sa natrela s niecim co som mala po ruke a hotovo. Aj to len preto, lebo mam suchu pokozku. A ked chcete vsetko bio, tak si nasadte celu zahradu a jedzte ovocie a zeleninu len z nej. Bio je len tiez finta a biznis ako z ludi vytiahnut viac penazi.

majik66
11. máj 2015

cely cas som ho pouzivala ked som bola tehotna...

stanislavao
11. máj 2015

@majik66 aj ja.

janusa12345
30. dec 2016

Ženy,teraz ten krém tu škodlivinu neobsahuje,študoval niekto už zloženie celé čo znamenajú tie názvy dnes V tom kreme?

janusa12345
30. dec 2016

@preggy prosím vás,čo dnešný ten krém? Tie látky som tam už nevidela ale sú tam iné,študovali ste ich teraz? Či tieto sú neškodné?

kris_tin257
4. aug 2023

Chcela by som obnoviť túto tému, neviete ako to je aktuálne s týmto krémom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre