Gender reveal - darček

jaja1979
1. apr 2024

Ahojte, sme pozvaní na taký jarný piknik, kde bude odhalené pohlavie dieťatka. Keďže ja som stará škola a za mojej éry sa také nerobilo, netuším, či mám alebo nemam priniesť darček, neviem, ako to chodi...Ak áno, čo sa zvykne darovat, prosím? Aby sme neboli za trubky....😉
Sú to naši známi o hodne mladší od nás a oni budú chystať pohostenie pre nás a ostatných, čo prídu. Tak by som rada vedela, čo býva zvykom na takomto type oslavy. Všetkým vopred ďakujem 😀

barbora0308
1. apr 2024

@jaja1979 Aj ked ja som teda "mlada skola" 😁 ja by som asi iba zo slusnosti zobrala nejaku flasku pre muza a povedzme kvety pre buducu mamicku, ked uz chystaju aj pohostenie...ale inak nevidim dovod napr. na darcek pre este nenarodene dieta, hlavne ked este nie je zname ani pohlavie 🤷. Predpokladam, ze zena, ktora robi takuto oslavu, bude robit este aj dalsiu babatkovsku, kde bude ocakavat darceky pre babatko.

betulinka1
1. apr 2024

presne ako pise
@barbora0308 flasku alkoholu ale tiez níc ine by som neriesila.

andrea2323
1. apr 2024

Ja by som určite doniesla aj darček pre baby - môže to byť neutrálny kompletík, hračka hrkálka, mojkáčik, prípadne nejaký malý balíček, kde bude mať aj mamina, tatino niečo ☺️ isto sa potešia, keby dostane niečo aj bábo, keďže sa z neho už tešia a robia mu takto gender reveal..

sandrasstini
1. apr 2024

Praveze co ja som bola darceky sa nosia uz na tuto party. Otcovi flasu a mamicke klasika oblecko, doplnky, hracky, neutral kedze pohlavie neviete, ideal za mna kytica a peniaze, nech si kupia co chcu

lindous
1. apr 2024

Ja som na takúto party niesla drobnosť pre bábo, na prvé stretnutie s bábom potom tiež, ale to nebola nejaká oslava, len návšteva… ak si si nie istá, tak nejakou milou gratulačnou kartou a poukážkou do DM napr. si myslim nič nepokaziš 😊

barbora0308
1. apr 2024

Takze darceky babatku sa davaju uz na gender reveal, potom na baby shower a nasledne este aj po narodeni? 😅 Co este nevymyslia...

lindous
1. apr 2024

@barbora0308 pár, ktorému som ja bola na gender reveal party, baby shower, ani oslavu po narodení nemali napríklad, takže za to, ze robia toto nemusia aj všetko ostatné… na návštevu, keď som ich išla pozrieť som proste niesla automaticky 😅

barbora0308
1. apr 2024

@lindous Tak jasne netvrdim, ze to robia vsetcia. Ja osobne som bola iba raz na baby shower a to teda brala darcek pre babatko na danu party a nasledne na navstevu aj po narodeni...uprimne, uz aj vtedy mi to prislo absurdne. Vnimam, ale coraz viacej znamych, ktori robia aj dany gender reveal a to je uz za mna fakt moc. Samozrejme, ako sa hovori sto ludi, sto chuti...ale naco tolko oslav? Mam pocit, ze sme si ponechali nase zauzivane obdarovanie a prva navsteva babatka po narodeni a pridali dalsie dve prebrate zo zahranicia 🤷...

jaja1979
autor
1. apr 2024

Zabudla som napísať, že obidvaja sú cudzinci, ale bývajú tu asi 5 rokov, takže predpokladám, že tento zvyk majú z domu. U nás prvá oslava dieťaťa bol krst, takže takéto všelijaké zvyky sú pre mňa novinka... Ale rešpektujem ich rozhodnutie a ďakujem všetkým za podnety😉♥️

kiki68
8. apr 2024

Normalne doniest aj nieco pre babo, take neutralne farbou. Cize napr biela, smotanova, bledozelena, bledozlta, pripadne nejaka hrkalka, ako oball lopticka.

simca06022011
8. apr 2024

duhoveho jednorozca. Ale nie, isla by som na piknik, doniesla im nejaky darcek ako rodicom. Mozno. A ak teda nosia vsetci detom, tak by som vybrala nieco uzitocne, hraciu hracku na postielku alebo take daco.
https://www.brendon.sk/natahovacie-hudobne-hracky
alebo mozno osusku, deku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre