Horská cyklistika na začiatku tehotenstva

jakales
8. aug 2016

Ahojte, mate niektora skusenost s horskou cyklistikou počas tehotenstva? Priatel si mysli ze to moze byt nebezpecne. Nemam namysli nic extremne ziadne metrove skoky, len bike po terene cca 30-50 km v pohodovom tempe. Zaujima ma hlavne osobna skusenost ak mate 🙂

janinah
8. aug 2016

Stačí,že sa ti do cesty pripletie dieťa,zabalansuješ a nešťastie je hotové,toto sa pred týždňom stalo mojej dcére /netehotnej/ a nikomu to neželám 😒 nechápem,prečo ľudia riskujú,to je tak ťažko vydržať ? tehotné sa trepú na dovolenky do sveta,na športy,ono je to ok aj pekné /však teh. nie choroba/,kým sa nič nedeje,ak nastanú komplikácie a treba riešiť nemocnicu kdesi v tramtárii,tak sranda končí...

jakales
autor
9. aug 2016

Tak je to dost zmena odrazu nic nerobit 🙂 a moj doktor ten ma taky nazor vraj mozem robit vsetko ze je to nā mne ... Ale asi to neham len nā turistiku

ciernypes
9. aug 2016

@jakales aj ja som kazdy behavala 8km ale ked som otehotnela.som hned presstla.preco?pretoze je tam riziko padu a pri behu sa zvysuje pulz co neni dobre pre babatko.a ked som bola na bike tuez som mala zvysene pulzy.okrem toho riskujes.ze spadnes.ved sa toda vydrzat a ak tak sa chodbikovat niekde .kde neni take nebezoecenstvo alebo chod na dlhsie prechadzky..ozaj kvoli tomu babatku sa mozes obetovat a ked porodis .mozes sportovat kolko chces☺

jakales
autor
9. aug 2016

A plavat si chodila? To vraj vhodne, len bojim trochu aby daco nechytila a su tampony do vody vraj aj tehotne mozu, len ci to staci

papricka33
9. aug 2016

@jakales doktor ti dobre povedal. Je to len na tebe. On ti predsa nič zakazovať nebude, nie je to jeho dieťa 😉
Stretla som sa s takým usmernenim, že sa treba vyhnúť športom, kde je riziko pádu, úderu a preťaženia svalstva (v 1.trimestri hlavne brušného). Takže ostáva chôdza, plávanie, ľahké posilňovanie, joga... a šach 🙂 Horská cyklistika určite nie 🙄

moni244
9. aug 2016

@jakales tak.si s tym mala ratat, ze ked otehotnies, nebudes robit vsetko, ako horska cykliska je dost nebezpecna a ty to chces riskovat?

ciernypes
9. aug 2016

@jakales plavat nie.lebo sa bojimmze daco chytim☺ale niektore zeny chodia.no ja mam k tomu troska averziu....ale vies co ja som si zvykla na to lezanie.lebo som aj na rizikovom.najhorsi bol mesiac ale da sa to zvladnut...a uz ked vidim bezcov.si pomyslim ako dobre ze uz nemusim☺ale skus dlhe.hodinove prechadzky.najdi si dobru trasu .zober tie palice.daj si sluchadka do usi.pri tom sa tiez unavis....btw moja kolegyna.ttiz sportovkuna ona cvicila v tehi na tom orbitreku.ale sledovala si pulz do tych 140....

lenkark
9. aug 2016

ja som chodila plávať skoro celé tehotenstvo ale myslím také rekreačné pohodičkové plávanie štýl prsia a bolo to super.kúpila som si v lekárni tampóny na plávanie a všetko bolo ok žiadne mykózy ani zápaly... takže ak už teraz nemáš žiadne problémy tak sa športu nevzdávaj ale všetko s mierou a hlavne bacha na plné bazény tam nechoď vychytaj si kedy chodí plávať minimum ľudí nech nemáš nebezpečie toho že ťa niekto kopne... držím palčeky a nech ti všetko dobre dopadne 🙂

jakales
autor
9. aug 2016

@moni244 praveze nechcem riskovat, ked sme sa snazili o mālē 7mesiacov 🙂. Mozno som len jedna z tych blbych zien co nechce dostat celu nā rīt 😀 ale nie to sa odstranit to neriesim, len som hrozne nervozna ked sa nehybem :-\

sardinka335
9. aug 2016

@jakales 7 mesiacov je uplne normalna doba kolko može trvať otehotnenie ...neviem čo všetky furt mate ako je to dlho. Kazda by chcela byt po prvom vystreku další mesiac tehotna. A ked si sa tak strašne snažila tak mi pride velmi divne ze vobec uvazuješ nad horskym ,,bajkom,, kde je pomerne velke riziko padu, uderu...v 6tt ti ani svätená voda nepomoze, po velkom udere je naozaj velka šanca ze potratiš.
Si nervozna ked sa nehybeš? Tak si zvykaj...v 8 - 9 mesiaci budeš rada ze vyfuniš po kratkej prechadzke. Treba volit aktivitu kde nehrozi pad, uder ani vysoka tepova frekvencia. Plavanie je idealne,a hned rano uplne naj lebo to je ešte voda pekne vyfiltrovana a viac menej nikto v bazene nebol, alebo teda ovela menej ludi ako napr. poobede alebo podvečer alebo chodza s trekovymi palicami a to sa da kludne aj v prirode a je to super - mam vyskušane. Existuju aj tampony Ellen, probioticke, alebo gyntima ked sa bojiš infektu va bazene.

sue
9. aug 2016

Hm, ja si zas myslím, že žena má aj počas tehu primerane športovať, pokiaľ sacíti dobre.
Teraz je móda, že baba zaľahne a leží 9.mesiacov...a potom stratí kondíciu a po pôrode padá na hubu 😐

...takže horská cyklistika nie, ale turistika, plávanie, jóga, kľudne 😉

twiggi_veggie
9. aug 2016

Ja som prvych 6-7 mesiacov bicyklovala a uplne bez problemov, ale teren bol skor taky cyklokross nez horsky .. samozrejme som odmontovala SPD pedale kedze clovek nikdy nevie 🙂 A myslim ze pokial ma clovek naozaj vela nabicyklovane tak pri pomalej jazde v pohode terene je pad vysoko naozaj vysoko nepravdepodobny kedze skuseny cyklista vie pohotovo reagovat .. Zena ktora vytiahne bike par krat za rok by naozaj v tehotenstve nemala riskovat kedze nema dostatocne skusenosti na biku aby vedela reagovat a v pripade hroziacej nehody sa jej vyhnut, ale mozem povedat sama za seba ze ja sa citim bezpecnejsie na bicykli ako na vlastnych nohach :D @sardinka335 a nepovedala by som ze zena v 9-tom mesiaci je rada ked vyfuni po kratkej prechadzke .. tym ze som bola cele tehotenstvo pomerne aktivna tak teraz s prehladom zvladam dlhe prechadzky, turistiku a celkovo som dost akcna .. nemat obrovske brusko ani neviem ze som tehotna 🙂

jakales
autor
9. aug 2016

@sardinka335 ved klud 🙂 nenapisala som ze je to neviem ako dlho 7 mesiacov, len kamosky co mam tak otehotneli hned . A pytam sa tu len nā nazor skusenych ci niektora ma osobnu skusenost ci nie, lebo nazori okolia su rozne a su zvacsa od ludi co vobec nejazdia alebo ani deti nemaju... A jasne ze ked budem māt velke brusko tak budem māt pohyb asi dost nahaku budem rada ked v praci vydrzim stat nā nohach... Ale ja riesim teraz ked niesom este nicim obmedzovana citim sa super ... Lebo nazor si tehotna a teraz bud len nā riti podla mna neni normalny a ani podla mojho lekara vraj je v tehotenstve potrebny pohyb tak len zistujem co maju skusene mamicky prip. tehotne odskusane a je to ok.... Tak nerob zomna daku bestiu 😉

ciernypes
9. aug 2016

@twiggi_veggie tak si mala stastie. niekto ide na prechadzku do hory spadne a potrati.poznam osobne..vies neni tehotenstvo choroba ale naco zbytocne riskovat a nieco si dokazovat?nezabudni ze sastie pri tebe nemusi byt stale.
Ved casu na cvicenie je po porode vela.ci chcete mat vsetci suoer posatvy???

twiggi_veggie
9. aug 2016

@ciernypes nejde o postavu ani omylom .. a ano niekto ide na ulicu, spadne a potrati naco riskovat, zavrime sa teda vsetky doma a ani na krok .. :D :D A nemyslim si ze to ze som nepadla bolo o stasti, skor to bolo o skusenostiach na biku a to ze viem co si mozem so svojimi schopnostami dovolit (teren, tempo, vzdialenost) ..

ciernypes
9. aug 2016

@twiggi_veggie ale riziku padu na rovnej ceste a v terene je asi ine.
Ale ked vam su prednejsie postavy ako bezpecnost.nech sa paci...tebe sa mojlo postastit.inym nie....skatka.na zbytocne riskovanie nevidim dovod.pohyb mozes mat aj doma.v praci akebo v kuchyni....ved ked porodis.mozes hned behavat maratony ale takto zbytocne riskovat mi pride troska egoisticke..

jakales
autor
9. aug 2016

@twiggi_veggie no SPD, su niekedy svine hlavne ked clovek s nimi zacina 😀 som sa prvykrat nā nich pekne vyvalala samozrejme v nulovej rychlosti 😀

jakales
autor
9. aug 2016

Inak zaujimave ze ake su nebezpecne otrasy narazy... A sexovat mozeme? Mne povedal doktor ze mam trtkat jemne lebo su to priame narazy nā maternicu ze horsie neni asi nic .. a ospravedlnujem sa za vyraz , ale pan doktor sa tak vyjadril 😀 skvely Panko to je

twiggi_veggie
9. aug 2016

@jakales hovor mi nieco o tom :D Ked som zacinala s SPD mala som koli nim presne 3 pady, jeden bol ked som zabrzdila a nedoslo mi ze som zapnuta a dva krat ked som isla do strmeho kopca a nejako som si myslela ze to este pretlacim a ked mi doslo ze uz to viac nepojde tak bolo neskoro sa stihnut odopnut :D Jemine ked o tom hovorim tak sa uz tak tesim ked pojdem znova na bike, neskutocne mi to chyba :D Ja sa ale bezne venujem cestnej cyklistike obcas cyklokross na horskom som nebola asi dva roky 🙂

bosoriak
9. aug 2016

@jakales No tak ja teda neviem, ale vidim celkom velky rozdiel v neznom sexe v tehotenstve a v horskej cyklistike. Ale rob ako myslis. Turistika, bicykel po rovine, plavanie a pod. su OK. Ale silove sporty a tie, pri krorych hrozi pad by som vylucila. Uz mas zodpovednost nielen voci sebe 🙂
Vsetko dobre!

sardinka335
9. aug 2016

@twiggi_veggie ja som bola tiez aktivna...praca - 36 ziakov denne v škd, 2 male deti doma a muz mi lezal po operacii...takze lezat na gauči a nariekat ako mi je tazko mi naozaj nebolo dopriate. Napriek tomu som v 9 mesiaci citila, ze branica jednoducho ,,nepusti,, a nevladzem uz tolko ako predtým, hrat napr. loptove hry so ziakmi alebo im ukazovat ako skačeme ,,gumu,,.
Tu nikto nehovorí o tom ze ma lapet doma na zadku, ale vyhybat sa pomerne rzikovym aktivitam kde hrozi pad, uraz...ano, spadnut moze aj na rovnom chodniku, tomu sa hovori holt smola.
@jakales pozri, mne je jedno čo si budeš robit, pre mna za mna aj skač padakom....nikto nehovori ze sa nemaš hybať, zase to tu neextremizuj, ze bud chodit na ,,bajku,, alebo sediet doma na gauči - vzdy existuje aj niečo medzi.
Pozri..ja to poviem tak..ak ma zena potratit tak potrati, tomu nikto a nič nezabrani, ale ak by som vedela, ze dajme tomu som potratila pri športe ktory nemusel byt tak by ma to mrzelo. Asi som precitlivela no...bola som osobne pri potrate 5 mesačneho ,,plodu,, a dnes sa len u nas v rodine špekuluje prečo pribuzna potratila lebo mala silny zapal ktory sa dostal do maternice a tomu chlapčekovi uz nebolo pomoci. Týžden pred tým sedela na studenej zemi....holt kto vie.

jakales
autor
9. aug 2016

@bosoriak ja viem 🙂 len po ceste nerāda jazdim lebo kadejaky blbci nā kamionoch sa ti lepia nā rīt a radi vytlacaju z cesty :-\ a take bocne cesty co su tak to jedine do kopca a dakujem 🙂

jakales
autor
9. aug 2016

@sardinka335 mozne je vsetko, ked sa to tak vezme clovek moze prist k nestastiu aj v praci napr. Ja robim 12ky a pol roka som vzdy chora lebo tu mame tak 16stupnov plus cely den brutal prievan ale robit Musim aj v zime plus opieranie o brucho ale to zatial neriesim kedze este ziadne nevidno no neviem jak to vyriesim v zime ked bude vidno a zas tu bude taka zima .... A neextremizujem mne napr sesterka v tehotenstve jazdila nā koni je pravda ze mala predcasny porod a maly vazil len 1kg ale to je uz vacsi extrem... Ono asi skor zalezi od organizmu aky kto ma... Taaakze vidim to tak ze bike bude rok oddychovat 🙂 a Inak co si myslite o drepoch a vypadoch ?

jakales
autor
9. aug 2016

@twiggi_veggie ja som zas velky odporca cestaku 😀 mne to pride take bezduche slapanie, aj svojho draheho som presmerovala nā teren 😀 jasne ze nejazdim nejake extremy a DH , mne plne staci tak napr. Krizna , donovaly, vtacnik martinky ci kralova hola alebo ina hola 😀 len škoda ze vsade same zakazi a strazcovia prirody nā autach 😀

twiggi_veggie
9. aug 2016

@jakales mna zas naopak horsky bike vobec nebavil 🙂 Mne sa paci na cestaku ta ladnost, rychlost, zjazdy, kopce .. slapanie po nudnej rovinke nebavi ani mna 🙂

jakales
autor
9. aug 2016

@twiggi_veggie no tak nā cestaku je po rovine a do kopca podstatne vyssia rychlost , neznasam ked idem po ceste nesa sa jej vzdy vyhnut a obehne ma skupina cestakov 😀 a ja jak taky slimak ... A v zjazdoch to je uz vela o hlave Niekto to aj v terene riadne dava Niekto nie (ja) 😀 som hadam rychlejsie ako 45 nesla v zjazde 😀 jedine po ceste max 70 viac to Dako neslo rozdupat uz som naprazdno slapala .... Ale ako zase obdivujem nā tych kolieslach ist do zakrut

malabiba
10. aug 2016

@jakales rob na co sa citis a ak budes zdrava a v pohode na bicykli, preco nie...bezne som fungovala a sportovala az do 6 mes., lebo som sa citila dobre a bolo to fajn

orsi_h
10. aug 2016

Ak si aj pred tehotenstvom sportovala, tak opatrne, menej, s nizkym pulzom kludne chod...budes citit kedy staci. Vtedy stop.
Ja som takto bola..na zaciatku som behala trochu , potom uz len chodza lebo mi beh uz nebol prijemny..

julinka29
1. aug 2018
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

ak mate kvalitný bicykel a teren nebude náročný, tak prečo nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre