Ide o normálne tehotenstvo?

3m3chaela
9. aug 2020

Ahojte, mam taky miernu anomaliu. Poslednu ms som mala niekedy 2 mesiace dozadu a test bol pozitivny az velmi neskoro mozno 3 tyzdne dozadu, na utz pri prvej navsteve nebolo vidiet nic a tak mi brali krv kde sa hcg zdvojnasobilo tak ako pri beznom tehotenstve ma. Na dalsej navsteve uz bolo vidiet, ze sa tam nieco tvori,nejaky bud vak alebo mozno krvacanie, bola tam nejaka machulka. Pri nejaky bolestiach sa mam zastavit, inak mam kontrolu neskor. Posledne dva dni pocitujem na pravej strane meternice taku tupu bolest, akoze neboli to nejak extra ani nic, ale je to neprijemne, zvlast ked moja hlava vie ze nemusi byt nieco ok. Viem ze mimomaternicove tehotenstvo by ma bolelo extremne. Viete co moze toto mierne pobolievanie znamenat?

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina004
9. aug 2020

@3m3chaela Možno si bola u lekára skoro ,tak videl len gestačný vak. Na ďalšej kontrole už bude biť srdiečko. A k tým bolestiam,pýtala som sa na to na poslednej kontrole lekára a povedal,že ide o rozťahovanie maternice. Bolesti môžu byť podobné MS bolestiam ,nemali by byť väčšie. A mimomaternicové je vraj silná bolesť,ktorú určite spoznáš a potom príde únava. Tak mi to bolo vysvetlené lekárom.

andreatytler
10. aug 2020

Pokial sa ti zdojnasobuje hcg bude to v poriadku. Ultrazvuk me pozerali az v 7 tyzdni.
Bolest v bruchu bola presne taka ista. Ak sa ti ulavi ked si sadnes, tak casto oddychuj, Podla mna si OK. Neboj sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre