Je pravda, že čím neskôr mi vykukne bruško, tým bude menšie?

28. máj 2020

Ahojte, možno je to hlúpa otázka, len mi tak napadlo, ked niektoré ženy majú pred pôrodom celkom malé bruško a niektoré zas veľmi veľké, či to má aj súvis s tým, ako skoro "vykukne", ak hovoríme o priemernej ženskej postave. Ja som na konci 16tt a takmer ho nevidno, ráno skoro vôbec a troska viac na večer 🙂 tak len mi napadlo ci sa môže stať ze budem mat menšie bruško alebo môže aj za par týždňov prirychlo nárast? Je to otázka čisto zo zvedavosti, takže nič za tým viac nemusíte hľadať 😊 ďakujem

margaretka_
28. máj 2020

Tak u mna to tak bolo. Prve tehotenstvo som mala male brucho, ze do porodnice som sla v mojej zimnej bunde zazipsovana 😀 a pri druhom mi potom vykuklo hned a mala som mega brucho, ze sa ma sestricka pytala v nemocke ci cakam dvojicky 😀 ale mala som dost velke dieta 😀

aylinn
28. máj 2020

Tak umna vobec 😂😂 prva fotka 28tt cca a druha fotka par dni dozadu a zajtra rodim.. a brucho ako keby som tam mala aspon 3 deti 😂 ale tiez som si myslela ze budem mat.malicke

aylinn
28. máj 2020

A este tu mas 16tt 😁 ked opisujes ze v 16tt nemas ziadne, tak ja som tiez nemala nič...

stanusenka
28. máj 2020

Ja som v 14tt a mám takéto.. čakám tretie, pri prvom som mala o kúsok väčšie od tejto fotky keď som išla rodiť 🙈😂

soldi
28. máj 2020

to ako skoro vykukne brucho zavisi od pevnosti brusnych svalov. preto vacsinou na prvorodickach dlho nevidno, ze su tehotne. a viacrodicky mavaju casto velke brusko uz od zaciatku.
ja mam 4 deti po dvoch rokoch a vzdy mi brucho tak viac vyskocilo az okolo 24-28tt, ale medzi tehotenstvami som cvicila, takze brucho spevnila. a na konci som mala so vsetkymi detmi obrovske brucho 🙂

uhnakova
28. máj 2020

podla mna to skor suvisi s tym, co si zdedila po predkoch. U nas v rodine zeny zvyknu mat velikanske brucho pred porodom a aj ja som mala. Pri prvom dietati mi bolo vidno brusko ako-tak az v 17-tom tyzdni a do styridsiateho stihlo narast na giganticke 🙂

autor
28. máj 2020

ďakujem za odpovede, asi sa musím teda len nechať prekvapiť do novembra :D

nini1010
28. máj 2020

Nie,viacrodicky maju bruska vacsie od zaciatku.A kedze deti v nich su rovnako velke ako deti prvorodiciek tak je to len preto lebo uz s cistym svedomim nemusia stahovat to,co im ostalo po prvom 😁

oliviakatka
28. máj 2020

Horná foto 27+0, dolná foto presne týždeň pred pôrodom 38+0

simsalabim
28. máj 2020

@oliviakatka wow. Ja mam take, ked si dam vacsiu veceru 😂

sabina1864
28. máj 2020

@oliviakatka fíha 😳😳 môžem sa opýtať na pôrodnú váhu dieťaťa?

elenita
28. máj 2020

@oliviakatka ani tesne pred porodom si nevyzerala ako tehotna 😁 Wow 🙂

oliviakatka
28. máj 2020

@sabina1864 2820g 48cm 🙂

deti95060810
28. máj 2020

záleží koľko priberieš a ako je dieťa uložené v brušku...moje posledné 3 deti boli nejako tak okolo môjho pása a priberala som len tak v norme...10,11a 13 kg
pri synovi som pribrala o moc viac, aj brušisko som mala väčšie a bol úplne inak uložený skôr tak na výšku...

supucka
28. máj 2020

@oliviakatka 😯😯😯😯😯😯😯

janickacrazy
28. máj 2020

@oliviakatka si veľmi chudučká a fakt nevyzeráš ani ako tehotná, moja kamoška tiež tak mala, na nej to skoro nebolo vidno, ale tiež je chudá

sabina1864
28. máj 2020

@oliviakatka pekne..😁😁 neviem kde sa tam ukrývalo 👌👌😁

kristinkakvetinka
28. máj 2020

@aylinn paradne brusisko ,dietatko ma iny komfort😘 a nemas strie ? Ja som take brucho nemala a strie jak svet 😢

kristinkakvetinka
28. máj 2020

@oliviakatka moja kamaratka mala taketo brusko a ked porodila tak maly mal okolo 3,6 kg nechapali sme kde sa tam napchal.

aylinn
28. máj 2020

@kristinkakvetinka nemam našťastie ani jednu ale zato na bokoch mam na rozdavanie😂

kristinkakvetinka
28. máj 2020

@aylinn to mas super ,ja mam na bruchu a na zadku par.Som sa nevzmestila do koze 😂

lenka2710
28. máj 2020

Ja som mala pri prvom mega brucho a mala sa narodila s váhou 2650g a 47 cm, úplne malička bola a ja brucho ako keby som mala dvojičky! Teraz mam bruško hodne dopredu, zozadu keď ma kamoška videla ani nevedela ze som tehu a to som už v 36tt,zozadu normálna a vpredu bruško! Pri malej som mala skôr také do bokov roztiahnute alebo ako to povedať 😂 ale do 26tt nikto nevedel ze som tehu teraz 😊 nedávno som sa stretla s kamoškami po dlhom čase a všetky hľadeli že kde som k tomu prišla 😂😂😂

siska53
28. máj 2020

Nie.. ja som.dlho takmer nemala a kedze mi vsetko slo do brucha, tak na konci som ho mala riadne, vsetci, ze aky kotol mas! Asi tak.

ellieellie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ellieellie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinkacat
22. mar 2022

@aylinn to je podla mňa na 16tt už dosť veľké

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre