Je vidieť v 5 týždni na ultrazvuku plod?

betty26
6. okt 2010

dnes som bola na sono 1 krát podla poslednej menštruácie som mala byt v 8 tyzni a podla sona som v 5.Problém je vtom že lekár povedal že som v 5 tyždny ale plod vobec nevidel ☹ povedal že mám príst na kontrolné sono v pondelok.Som strašne zúfalá má stým niekto skúsenosti?

slonicatko26
25. dec 2014

ahojte, mám otázočku : bola som na prvé sono pred 3 dnami, podla mojich vypoctov od prveho dna poslednej MS by som mala byt v 6tt +3 , ale lekar mi urobil sono a povedal ze jemu to vychadza na nejaky cca 4-5 tt a ze vidi vacok v ktorom je 7,5mm .... myslite si ze je to v poriadku ? 😔

katrin21
25. dec 2014

@slonicatko26 ano , preco by nie? ved ty si mozno vobec neotehotnela vtedy, ked si myslis.... napr. podla Jonaša, ktory pomohol uz vela detom na svet, ma zena plodne dni casto aj mimo ovulacie.. moja segra napr. otehotnela 3 dni pred kramami a vie to na beton.... takze 🙂 ked doktor pocita podla ovulacie, tak by mu vysiel 2t posun a pod... chapes...
takze ono to oplodnenie moze sediet, nemusi to byt odvtedy , ako si mysliis,alebo od vseobecne pocitanej ovulacie...
su ženy , co napr. otehotneju LEN cez mrchu.... veru tak 🙂

silaviat
25. dec 2014

Aj ja mam krasny scan z 5tt uz mala i srdiecko bola tam ako mala myska

jeemima
25. dec 2014

@slonicatko26 aj mne to tak ako tebe vychadzalo cca ale potom ked mi uz daval tehotensku knizku v 12 tyzdni tak to uz pekne sedelo podla poslednej MS....svagrine to teraz pri druho tiez tak vyzeralo az mal gynekolog uz obavy a naoniec aj tak babo dorastlo a uz vsetko pekne sedi dokonca aj na den presne tak neboj to tie merania na zaciatku su tke matuce nekedy...drzim aplce ;)

anina717
25. dec 2014

@betty26 ako urcil, podla coho, ze si v 5tt, ked nevidel na sone nic?

zuzikambo
12. okt 2015

Ahojte baby, podľa lekára by som mala byť v 8.tyzdni ale som V 6.tyzdni, Dr. mi povedal že sa mu to nezdá, lebo vraj žlt.vak je väčší akoby mal byť keďže som len V 6.tt. Obava sa vývinovej poruchy. Aký máte na to názor, dosť ma vystrašil.

permanentka
21. jan 2016

Dievcata, som v 5.tyzdni a bola som na kontrole ale doktorka videla len vak, sice HCG mi vyslo tehotenstvo ale hovorim si preco kamoska v 4.tyzdni uz ma bodku a ja nie 😒 asi treba prestat porovnavat ze? je to ok ze nebolo vidno bodku, podla vas?

andy57
23. mar 2016

@zuzikambo ahoj urcite je to ok. ja som cca v 5 tyzdni tiez je vidno len vak, je to este skoro, mam ist za dva tyzdne znova, asi som otehotnela tyzden pred ocakavanou ms, nemusi mat kazda plodne dni v strede cyklu.

katuliena82
23. mar 2016

Nie, vizuálne vidno len akúsi ,,fazuľku - vak,,

ewisam
23. mar 2016

Dievcence, ja by som sa velmi nestresovala, je to skoro a nie kazdy doktor je taky skuseny, aby to vedel na prvy sup rozlisit. Mna Dr. v 5tt neskutocne vystrasila, tvrdila mi ze niesom tehotna, hoci mi dve ciarky na teste svietili... Ked som sa pytala ako je to mozne, tak mi zahlasila, ze niesom tehotna, ale som potratila., lebo ona tam nic nevidi a zobere mi krv, aby mi dokazala, ze tehotna niesom... Vysledok?? Dnes mi beha po byte dvojrocne chlapcisko 😀

stefanka12345
23. sep 2016

Ahoj baby bola som na ultrasvuk a bolo vidno gestačni vek malinka duninka neviem ci je to v pohoďe posledna ms bola 14.8 som v 5tt

luciarasto
17. nov 2016

ahojte co myslite moze to byt tehu ked test je negativny, doktorka mi povedala ze je to roh maternice ale co ja viem mam ju normalnu nie dvojrohu cize srdcovu..Krv mi vobec nebrala, povedala ze mam prist o tyzden a vraj to bolo stale rovnake (to druhe sono som uz totiz nevidela) Cysta to nieje urcite.. Priznaky mam jedine zvysenu BT a obcas mi je nevolno inak nic. A navyse som mala aj menzes, sono bolo robene 7.11. Dakujem za kazdu odpoved

luciarasto
17. nov 2016

ziadna sa s takym niecim nestretla?

miculienka11
11. dec 2016

Čaute žienky... Podľa mršky mi vychádza dátum oplodnenia 14.11. čo určite nebolo, bolo až 18. Čiže podľa správnosti mi dnes vychádza 5 týždeň a 1 deň. Minulý týždeň, 6.12. som bola na gynde lebo beriem aj lieky a doktor mi povedal, že ešte nie je nič vidieť, aby som prišla 13.12. Všade čítam, že treba lekára navštíviť až okolo 6-7 týždňa. Myslíte, že keď sám určil tento dátum, bude mi vedieť povedať, čo je s mimčom?

mirinka227
5. jan 2017

Ja mám presne tento istý problém...Podľa ms som si vypočítala, že by som mala byť v nejakom 6-7 týždni, ale podľa dr je to iba nejaký 4až piaty týždeň, a na ultrazvuku bolo vidieť iba vacok, samozrejme som z toho dosť nervózna, ale sam povedal že je to začínajúce tehotenstvo, a teda má objednal o tri týždne, kazali kúpiť si vitamíny pre tehotné atď...Tam len dúfam že všetko bude na ďalšej kontrole ok ☹

uzanka16
5. jan 2017

@mirinka227 ja som toto mala pri dcerke, vacok videl ale nic v nom, o dalsie 2 tyzdne som sla zas a uz bolo vidno fazulku, teraz som tehotna znova a zas cakam ci sa daco buduci tyzden objavi-to cakanie je hrozne, este 3 dni dost hnedym spinim-takze panika a lekar mi len napisal cez mail ze kludovy rezima ascorutin si kupit, takze ma to vobec neukludnilo a mne sa to spinenie nepaci.

mirinka227
5. jan 2017

@uzanka16 no dúfam že tam uvidíte už aj fazuľku pretože ma to celé nejako vyviedli z miery.. sám dr ale povedal že to chce svoj čas... So spojením som problém nemala, ani pri prvom trhu, teda raz keď som sa vrátila od gynekológa z poradne a pozeral má, ale to bolo slabé a už sa to neopakovalo, neviem aká je príčina ale niektoré ženy to mávajú, ak to zmizne a iné problémy nemáš tak by to nemal byť až taký problém..

uzanka16
5. jan 2017

@mirinka227 bola som teraz u lekara som presne 5+1 tt. a je tam iba vacok nic v nom zatial,presne ako pri dcerke,no a na spinenie mi dal duphaston,nedvyhat malu a prisny postelny rezim.no neviem ako to idem dat pri dcerke ktora este nechodi,iva svokra a manzel musi ponoct,to sa neda.

mirinka227
5. jan 2017

@uzanka16 ja taktiež beriem malého na ruky a to má 17 kg, ale on už má onedlho 3 roky 😃 manžel má za to hresi, ale budem si dávať na to pozor, každý mi to vraví... Samozrejme ty malú sem tam musíš jednoducho vziať, a áno musia pomáhať ...Tak dávaj pozor a iba oddychuj

mirinka227
29. jan 2017

@uzanka16 ahoj...Ako sa máš, čo tehotenstvo, dúfam že všetko v poriadku! Ja som bola pred týždňom na kontrole a už bolo vidno aj srdiečko a všetko ako má byť, tak som rada...14teho idem do poradne.. 😄😄

uzanka16
29. jan 2017

@mirinka227 ahoj no uz sa mam lepsie mala som problemy pre krvacanie a spinenie som bola 3 tyzdne v nemocnici co to nechcelo prejst,mala som hematom.v piatok ma konecne pustili ale musim si davat pozor,nenamahat sa atd.

updatevani
15. mar 2017

ahojte chcem sa vas spytat na nazor, bola som dnes u gyn. 8 dni mi meska test som si robila pred 6 dnami vysiel mi pozitivny, no gyn. mi dnes povedal ze nevidi nic aby som prisla v piatok znovu aj teda na ten odber krvy. (Riesila som to skor len kvoli tomu lebo som mala aj ine zdrav. problemy a lekarka mi predpisala ant. tie som brat nezacala preistotu). Je moznost ze som bola na vysetrenie skoro pripadne moze to byt aj mimomaternicove? dakujem

mirinka227
24. mar 2017

@updatevani, no čo dr zistil, si tehu?? Podľa mňa to bolo asi ešte skoro

updatevani
24. mar 2017

@mirinka227 tak ano som ...bolo to skoro len teraz si neni isty ci videl 2 alebo 1, cize v stredu kontrola znovu a som teda zvedava 🙂

karka3036
4. júl 2017

Ahojte,teraz som sa tu prihlasila?pozerala som si vasu konverzaciu pretoze som 6tt+3 a chcela by som napisat aj druhu stranu...my sme mali v 4tt+2 srdiecko ktore krasne tlklo 🙂 Ta vedsia bodka v strede je srdiecko

mini007
28. jan 2018

Ahojte uz ked sa to tu tak rozoberalo mozno ukludnite troska aj mna....18.1. Štvrtok Som mala hcg 94,4 a 22.1. Pondelok som bola na usg ale nič doktor nevedel. Nalakal ma s mimomaternicovym a objednal ma o dva tyzdne na usg co je 5.2. .. v ten den mi bral krv a hcg uz bolo 1200. Myslite ze je to ok? Mala by som byt 5tt.

mamulda92
26. apr 2018

Ja som dnes bola na sone som.v 4 tt a tiez nic hcg 110 a tiez ma nastrasil z mimomaternicovym

hennyinnsbruck
26. apr 2018

@mamulda92 ja som v 4+1 mala hcg 150. To je zaciatok tehotenstva... Koncim 9tt... Takze vyckaj😉

kikuskar5
26. apr 2018

@mamulda92 ja som pro oboch detoch v 8tt mala prazdny gestacny vak bez srdiecka. Az v 10tt bolo vsetko ok. Hcg ani nikto neriesil. Len sa cakalo a to som v8tt krvacala aj.

vyhuelka
26. apr 2018

Nechápem načo chodíte v 4-5tt na sono... jasné že nič nebude vidno... hlavne sa nestresujte ženy 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre