Kedy ste otehotneli po prvej sekcii a ako ste rodili?

zonjushe
15. nov 2012

Mile zienky, zaujima ma, po akom dlhom case od 1. sekcie ste opat otehotneli a akym sposobom ste rodili?Mali ste nejaké komplikácie?Chceli ste dobrovoľne sekciu, alebo ste uvažovali aj nad prirodzeným pôrodom?Dali Vám možnosť voľby?Vopred dakujem za Vase prispevky 🙂

zuzlik_666
24. jan 2013

U nas ziadne T-cko nerobia, rezu v starej jazve, alebo ju dokonca odstrania ked je velmi hruba... ani po prvej sekcii nie je hned automaticky druha, zena ma na vyber, poznam kocku co ma 6 deti, tretie a posledne boli sekcie a ostatne spontanne rodila... 😉

moon1979
24. jan 2013

@jankaferancova no vidieť ju videla, ale vraj ju nevie zmerať, či je to ok ... možno má slabý UTZ, alebo žeby "vedomosti"? naozaj neviem ... ale pýtala som sa jej aj po 600 nedelí aj odstupom tých troch rokov keď som otehotnela a odpoveď som dostala rovnakú ...
no neviem aký "koktajl" mne namiešali, ale trvalo snáď mesiac, kým zo mňa úplne vyprchala ... bola som ako mechom praštená .... doslova

moon1979
24. jan 2013

@jankaferancova dá sa vôbec nejako rozlíšiť tá bolesť? či je to jazva alebo len rozťahovanie maternice?

jankaferancova
24. jan 2013

@moon1979 tak na to sa az tak presne neda odpovedat,pretoze maternica visí na vazoch,kt.sa jej zvacsovanim natahuju a bolest je citit v podbrusku a jazva je tiez v tom mieste,takze je to take vselijake.no myslim,ze aj na tej jazve je urcite nieco citit,je sice dost nizko,ale aj tam sa brusko natiahne,popripade pred porodom pada,tak si myslim,ze to da zabrat 🙂 ci sa da rozlisit,mozno to niekto citi ako take tahanie,ci bodanie,ked sa maternica roztahuje a niekto citi toto iste v jazve...

stellamaris
24. jan 2013

@kobrtko no to asi doktor rozhoduje,aky rez prevedie,mne tu vraveli,ze tento kolmy uz nerobia,ale poznaju to...ani zeny kolmy rez nechcu,z estetickych dovodov....vzdy si spomeniem na tu moju kamaratku s hroznou jazvou po kolmom reze...ja mam jazvu v bikini zone uz davno zahojenu a nevidno ju uz 😒 jaj ty mas uz jednu sekciu za sebou,nemas ale druhu planovanu?tiez myslim,ak sa da,radsej rodit prirodzene,tak ti drzim palceky,aby ti bezproblemovy prirodzeny porod vysiel......u mna bude v buducnosti planovana sekcia,pri mojom zdravotnom stave je mala sanca rodit bez sekcie.jednu som zvladla,tak este jednu zvladnem 😉

ivanka.7
24. jan 2013

@jankaferancova Mne tu na Slovensku pomahali po sekcii dve sestricky sa postavit a viedli ma do sprchy a davali na mna cely cas pozor... este aj v sprche mi pustali a zatvarali vodu. Nemala som nadstandard, nic zaplatene. Len tak od seba. O jednej v noci.
Takze s tym ubohym Slovenskom to asi nie je take ubohe. A nie, nerodila som v Kochu :D

kobrtko
25. jan 2013

@stellamaris zatiaľ mi nikto nenaznačil, že by som mala mať aj druhú sekciu. Od prvej je to takmer 4 roky a myslím, že mám všetko pekne zahojené, ale človek nikdy nevie vopred, ani minútu pred pôrodom 😅
Ja by som veľmi chcela zažiť aj pocit normálneho pôrodu, ja keď to nie je med lízať a mám už 34 rokov, ale vieš, ja sa s tým nejdem nejako trápiť, osud to zariadi a dúfam k rodinnej spokojnosti 😀
Po prvom som sa zotavovala celkom dobre, jazva je ukážková, len ma po týždni boleli nejaký čas kríže, ale to som asi prechladla 😝 . inak fajn. Pre dieťa je prirodzený pôrod určite lepší, no len ak ide všetko hladko. Ja budem len rada, ak sa dieťatku v brušku bude páčiť aspoň do 36. týždňa, lebo prvý syn prišiel na svet v 30. tt. Našťastie je mentálne i telesne v poriadku, no radšej by som sa vytrápila ja pri prirodzenom pôrode ako vidieť kilové dieťatko v inkubátore, no vtedy sa inak nedalo..odišla mi pl. voda "vďaka" infekcii a musel na svet. Dúfam to tentokrát dopadne lepšie 😉
Aj ja ti želám úspešný pôrod, či už prirodzený alebo sekciu a samozrejme aj všetkým maminám v očakávaní 🙂

katieg85
25. jan 2013

@stellamaris
@jankaferancova ja som prve dieta mala v usa a sekciou,tam sa o teba staraju jak o kralovnu,pri sekci som mala iba epiduralku a manzel bol pri mne tam mozete mat pri porode aj celu rodinu.na izbe som bola sama,postel som mala z gombigmi aby som si nastavila postel ako chcem a mala som infuziu a ked som dostala bolesti tak som len stlacila gombik a lieky presli do mna.do nemocnice ste sa nemuseli vobec nabalit lebo vsetky hygienicke potreby vam daju tam,aj pre dieta,aj stahovaci pas mi dali este setricka povedala ze to vsetko si mam zobrat domou lebo to co ide mne na izbu tak to plati poistka a co tam necham tak to ide v kos.este aj domov som dostala pre dieta mlieko a pienky, drogeriu decku tasku pre dieta fakt som mala toho dost ,na stvrty den ma pustili,po sekcii som otehotnela o 17 mesiacou ale to som bola uz na sk a tu som sa bala ju mat z rozpravania. ku koncu ked som chodila na kontoli do nemocnice tak som ziadala ze chcem prirodzene,tak povedal ze je prekvapeny ze chcem tak bo vetsina zien pita sekciu.nakoniec bola chvala bohu prirodzene a bolo to rychle,uz mam tretie a tiez prirodzene.

jankaferancova
25. jan 2013

@katieg85 to je super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre