Kedy vie lekár určiť pohlavie?

bublinka1990
1. feb 2014

Cawte koceny idem vas zase trosku otravovat.. Prosim vas kedy vlastne doktor vie urcite pohlavie? a da sa to aj nejak zistit podla seba? lebo tie povery ze aha to bude chalan a to dievcatko nevem ci su pravdive ak ma chapete 🙂 dakujem

reni1512
1. feb 2014

@bublinka1990 Nie podla pover to nejde 🙂 ani podla cinskych kalendarov, ak to niekomu vyslo (napr mne :D ) tak to je cista nahoda podla mna, ani zaoblene bruska, ani to ze openkies alebo oskaredies..ee 🙂 Lekar ak ma dobre sono vie urcit okolo 19tt, 20tt, ale ak nie, tak okolo 25tt. Su lekari ktory aj podla chrbtoveho zakoncenia vedia urcit uz v skorom stadiu. Najlepsie je vsak 3D podla mna 🙂 ak je sikovny lekar tak ti povie aj skor ako v 19tt 🙂 Ale este vydrz chviiilu, o to vzacnejsie to pre teba bude 🙂

bublinka1990
autor
1. feb 2014

JUUUJ ked ja chodim okolo tych veciciek a najradsej by som uz vsetko mala doma..samozrejme chcem hlavne zdrave dietatko ale moc si zelam dievcatko 🙂 Ja som mala byt cely cas Mišo no tak uvidime :D

masinka
1. feb 2014

@bublinka1990 z krvi to vedia zistit uz v 10 TT... len to vysetrenie stoji okolo 90 EUR.

majka99999
1. feb 2014

@bublinka1990 je na to krvny test v Genetone, ale zadarmo to nie je. 🙂 mne vsetci vraveli chlapca (a aj to bol chlapec), ze som opeknela, sladke mi nechutilo, ziadne nevolnosti.

bublinka1990
autor
1. feb 2014

Ja mam nevolnosti a nezda sa mi ze by som opeknela :D pfuuuu 90e no dost porozmyslam :D som nevedela ze to existuje ,

bublinka1990
autor
1. feb 2014

Bbabenky a ked uz tu ste neviete ake moze byt velke ked som v 8tt babanko? 🙂 ci este len hrasok maly 🙂

luba28
1. feb 2014

@bublinka1990 je ako fazulka 18-20mm,... 🙂 🙂 🙂

bublinka1990
autor
1. feb 2014

boooze .... 🙂 je to take neuveritelne stale nejak tomu neverim 🙂 nevem, preco 🙂 aj ked uz som prve oblecko kupila :D

bublinka1990
autor
1. feb 2014

Neodolala som :D

silaviat
1. feb 2014

mne to povedal doktor na 3D v 15tt na povery nedaj- u mna ziadna nevolnost,chut na kysele,sladke ani vidiet , brucho ide viac dopredu a mnoho dlasieho a je to predsa len dievcatko :D

katrinka8
1. feb 2014

Suhlasim s babami 😉 Hlavne tie povery su o nicom. Mne bolo zle pri oboch - prve dievcatko a druhy chlapcek. Vraj som bola pekna pri oboch 😀 A aj tvar brucha som mala rovnaky pri oboch - slo mi to stale dopredu, zozadu nebolo vidno, ze som tehotna. Chute... no, ked mi bolo zle, tak na nic, ale pri dcerke tak vyraznejsie na pomarance - akosi mi zahanali zahu, a pri malinkom... ani neviem, asi nic specialne. Melon - ale to mam v lete vzdy 😀 A pri oboch - ak teda uz - viac mi slo na chut sladke ako slane... tak si vyber 😀

bublinka1990
autor
1. feb 2014

Jaj zienky ste svetove :D ja mam chute rozne aj take aj take .... pachy mi hrozne vadia vsetko co silnejsie vonia alebo smrdi no katastrofa.. a inak nic zvlastne akurat bolest v prsiach maximalna a aj bolest podbruska obcas inak nic zatial 🙂 😀 😀

kaaaty
1. feb 2014

@bublinka1990 ahoj no mam povedala dr v 12.tyzdni ze to bude chlapec a vyslo jej to.

hallie
1. feb 2014

Povery a cinske kalendare nesedia 🙂 Vlastna skusenost. Brusko sa realne zacne prejavovat az v takom stadiu, ze to uz lekar vidi pohlavie na ultrazvuku - ja mam fakt typicke "chlapcekovske", aj par bab, co poznam a cakaju synov, ale videla som dost brusiek, co du "dievcatkovske" a ukryvaju chlapiska 🙂 Pokial ide o zistenie z ultrazvuku, zavisi od pristroja a lekara. Kamoske povedal, ze bude chlapec uz v 14tt a tak aj bolo. Nam povedal tusim okolo 16 alebo 18tt, tak nejako.

bublinka1990
autor
1. feb 2014

juuj tak som uz zvbvedava 🙂

siska53
1. feb 2014

@bublinka1990 kedze ja som nemala ani amniocentezu,ani som,si ziadne,testy na,urcenie pohlavia nekupila,pohlavie mojho prvorodeneho som,sa,dozvedel na 100% az mesiac pred porodom.on bol,prosto tajnostkar. Takze dovtedy som,kupovala neutralne veci,koniec koncov som,chcela este dalsie,babo,cize sa,to,nestrati.
a pohlavie malej som,sa dozvedela,pri morfologickom ultrazvuku,ta sa neskryvala. 🙂
no v oboch pripadoch som,ja,tusila,co to bude,neviem ako,ale som,to nejak citila a vlastne sa,mi to potvrdilo.
takze klud,vsetko sa dozvies 🙂 ale chapem,aj ja som mala co robit,aby som,odolala. 🙂)

bublinka1990
autor
1. feb 2014

BABY ESTE MAM STRACH Z JEDNEJ VECI .. KEDY VIE DOKTOR VYLUCIT NEJAKE VRODENE VADY CHOROBY ATD?

siska53
1. feb 2014

@bublinka1990 pekne! A je to neutralne..ja som tiez tak kupila asi na zaciatku 4.m zlte pyzamko,vynosili,obe,deti a hadam,este daktore babo ponosi,bud predam,alebo dufam,ze sestra predsa bude babo mat.

chovancova27
1. feb 2014

@bublinka1990 hlavne ten strach nemaj... všetko Ti zistia v 20 tt na morfologickou utz

siska53
1. feb 2014

@bublinka1990 ,no pozera sa to na tom morfologickom utz a este predtym z krvi,ked vyjdu zle vysledku,tak sa posiela zena na amniocentezu. Ale tej som,sa ja bala,nastastie na nu nebol dovod a ani dr.na mna,netlacil,hoci v 2.pripade som,uz na to mala aj vek.

bublinka1990
autor
1. feb 2014

CHAAAPEM 🙂

hryzula
24. feb 2014

Nam povedali v 12tt 🙂

pipa_vozi
26. feb 2014

@hryzula ahoj k akemu doktorovi chodis? Robili ti 3D alebo z normalneho ultrazvuku to zistili?

hryzula
26. feb 2014

@pipa_vozi ja som bola na klinike gyn-fiv na 3Dcku ale zistil mi to z 2Dcka. Aj mi povedal, ze v takomto skorom stadiu tehotenstva sa lepsie urcuje z 2D ako z 3D 🙂

pipa_vozi
26. feb 2014

fiha tak super, mna teraz caka utz v 12-tom tyzdni tak som zvedava, ci to doktor dokaze tiez urcit tak skoro🙂

ichbinich
26. feb 2014

Prilis vcasnym predpovediam ani z ultrazvuku sa neda moc verit... Lebo sa moze stat, ze napr. chlapci este nemaju zostupene "rodinne poklady" vonku a preto sa moze lekar pomylit, ze bude dievca. Na druhej strane mozu mat dievcata take velke pyksy, ze mozu byt za chlapca... To mi povedala kamaratka-gynekologicka a porodnicka.
Moja lekarka mi pri synovi povedala, ze to nevidi dobre, tak mi nepovie nic. Potom na 3d ultrazvuku to bolo neprehliadnutelne, ze je to chlapec 😀

bullinka
26. feb 2014

Nam to povedal Dr. na 4D v 22tt, a podla mozgu, potom ukazal aj susurku. A moja Dr. v 24tt. Ta mi zase ukazovala maternicu babatka.

janka1989ya
29. mar 2014

@hryzula v 12tt z krvi ?

bajana
29. mar 2014

@janka1989ya prepac, ja som ti uz pisala inde....nie, z krvi sa pohlavie bezne neurcuje, robi to len specialne laboratrium geneton, skus si vyguglit...inak vzdy len z UTZ

janka1989ya
29. mar 2014

@bajana okey vďaka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre