Koľko ste pribrali, keď ste boli tehotné?

nathaly098
26. mar 2022

Ahojte, chcela by som vedieť, koľko ste pribrali keď ste boli tehotne? Ide o to, že už by sa mi patrilo mať miminko, no neviem prečo keď príde na túto tému hneď poviem,že ešte nechcem mám čas. Mam už 26 a stále počuvam že už "je načase" už mam z tohto normálne depresie a som na tuto temu strasne hakliva, a vie ma to vytočiť . Preto sa sama seba pýtam čím to je, ze este sa necitim stat sa mamou,no mam strach aby to nebolo uz neskoro, . Je to tým,že sa bojím že fest priberiem? Teraz mam 75kg a som dosť tučna a neviem si predstaviť že by som mala pribrat este nejakych 20kg :D alebo to je tým, že mam vseobecny strach ako prvorodička? O strachu z porodu ani nehovorim. Alebo je to tym, ze najko extra nemam vztah ku malickym detom?

amelia89
26. mar 2022

@nathaly098 Na deti mas cas - maj ich vtedy ked to tak budes citit a nebude uz hladat vyhovorky preco nie.
Co sa tyma vahy kazdy to ma inak, ked som cakala prveho syna pribrala som 18kg lebo “som tehotna a mam chut” no a teraz mam tehotensku cukrovku a obmedzujucu dietu a vidim ze vaha ide dole - cize proste je to o to ci sa budes vyhovarat a dopriavat si alebo budes jest zdravo a hybat sa.
Kym otehotnies este mozes nieco zhodit ked budes chciet 🙂
Ale okolie nepocuvaj,rob si podla seba

diamond007
26. mar 2022

@nathaly098 pribrala som pri prvom 9kg, pri druhom 10kg... Vyzerám ako pred pôrodom, nie necvicim nič extra. Zdravo s mierou sa stravujem, občas si hodím pár drepov a klikov ale to je málokedy 😀
Ja som bola typ ženy, že som chcela dieťa hneď čo najskôr ako budem mať 18rokov. No správny partner prišiel o pár rokov neskôr. Prvé som rodila na 25tku. A ja som spokojná.
Nie každá žena to m že chce odmalička dieťa ako ja, ale myslím že ak niekto nemá tento pocit, nepríde sám od seba. Sama sa musíš na to dieťa ,,navnadiť,, aby si sa začala tešiť.

nikdenikto
26. mar 2022

S prvym som pribrala 23kg. Napriek tomu som bola celé tehotenstvo aktivna, cvičila som, dlhé prechadzky...len som veela papať. Do roka som vazila menej ako pred tehotenstvom. Otehotnela som 56kg a na synove prvé narodky som mala 53kg. Vždy keď spal na obed som behala alebo inak cvičila 30min. Strava tiež trošku pozor ale inak žiadne diéty.

Teraz som v 6 mesiaci a už mám skoro +20kg, tiež ľúbim papať veľmi 🐷 ale vôbec sa mi nechce hýbať, som unavená, len by som polehovala. Vydržať v práci 8hodin je už pre mňa dosť ťažké.

luciaslovakova
26. mar 2022

@nathaly098 ja mam tento rok 30 a az teraz cakam prve dieta. Strach ako prvorodicka mam tiez a dost velky, navyse mam uz 12 rokov cukrovku,takze aj z toho mam strach aby vsetko dobre dopadlo. Asi najmenej co ma trapi je to kolko priberiem 😊 ved dieta nieco vazi a s porodom viac z vahy nechas v nemocnici. Takze ak sa na babo necitis mas cas. Mam kamosku , ktora caka prve babo a ma 39 😉

denden77
26. mar 2022

bala som sa teda roznych veci.. od toho, ci budem dobra mama, az po to, ako to "zamava" mojim zabehnutym zivotom, ci "kolko to bude stat".. ale vahu som mala v pazi 😁
+16 kg a pol roka od porodu -7kg oproti vahe pred otehotnenim 🤷‍♀️😊

stanulienkat
26. mar 2022

Na dieta mas este cas. Ked vies, ze si uz teraz tucna , preco s tym nieco nerobis? Ja som pribrala 8-9 kil. Treba jest normalne, nie za dvoch.

54tinka54
26. mar 2022

@nathaly098 neriaď sa tým že počúvaš od okolia že “už by bolo načase”.. to proste musíš cítiť ty sama, je to tvoja vec tvoje rozhodnutie a je to o tvojej pripravenosti.. keď to tak ešte necítiš tak proste to nechaj tak.. keď už budeš pripravená tak ani nebudes riešiť koľko priberies alebo ako porodis.. budeš ochotná pre to maličké podstúpiť všetko 🙂
Inak ja som pribrala 17kg ale tri mesiace po pôrode som už bola na svojej pôvodnej váhe 🙂

tulipanicek
26. mar 2022

Na dieťa máš čas. K váhe, pred tehotenstvom som mala 55 kg, rodiť som išla s 54 kg. Bezproblémové zdravé tehotenstvo

deti95060810
26. mar 2022

pribrala som 17, 11, 13 a 10 kg... každé tehu je iné... ja som sa vždy vrátila na pôvodnú váhu 52 kg... Tiež som nemohla počúvať detský rev, ale potom keď som mala deti ja - tak to už bolo iné... Zvykneš si a svoje deti budeš ľúbiť najviac na svete...

nathaly098
autor
26. mar 2022

Všetkým Vám ďakujem a som rada za prijemne názory a vaše skúsenosti. Samozrejme to,ze este nechcem deti nesúvisí prioritne s mojou vahou. Len je to jedna z otazok na ktore som chcela odpoveď.
+ uz som sa citila ako najhorsia zena na svete kedze este nechcem deti, ze som si myslela, ze je to mozno aj kvoli tomuto. Som rada, ze ste ma uistili, že niesom až tak na hlavu :D
Prajem Vam krasny deň.

jaga18
26. mar 2022

Pri prvom som pribrala 6 kg pri druhom 12 kg, do mesiaca som pri oboch mala o niečo nižšiu váhu, ako pôvodnú. To som mala 20+ Teraz, pri treťom, v 40tke, som pribrala 10 kg a nie a nie sa ich zbaviť, 8 mesiacov po pôrode mám stále +6 kg.

biankaaaa
26. mar 2022

14 kg ☺️ z toho 11 ostalo v pôrodnici

cimage
26. mar 2022

Kazdy ma mat dieta ked sa na to citi a nie ked to okolie od neho vyzaduje. Vychovavat ho budes ty, nie oni.
Co sa vahy tyka, tak som mala +20kg, +20kg a +13kg. Neprejedala som sa ani v jednom tehotenstve. Po porode isli kila rychlo dole a skor potom som musela zacat viac jest, lebo by som schudla ako po prvom porode 30kg a to uz bolo vela.
Preco by si sa mala bat porodu? Treba sa pripravit na porod psychicky. Mne pomohol kurz hypnoporodu a vela knih o porodoch (napr Aby porod nebolel). Je tam pekne vysvetlene preco porod boli, je to hlavne v hlave a v nasich vzorcoch, ze ako dievcatka od mala pocuvaju, ze porod boli, ale nemusi to tak byt.

lucijalucy
26. mar 2022

Pribrala som 20 kg. Neostalo z nich nič, 4 mesiace od pôrodu som mala pôvodnú váhu. Každé telo je iné.
Čo sa týka veku, je to každého vec. Nikto iný za teba tvoj život nežije. Riaď sa svojim pocitom. Rodila som ako 29 ročná prvé dieťa. A keď budem chcieť a cítiť to tak a budem zdravotne ok, tak druhé si zmyslím v 39 a každého je do toho 💩

ailiba
26. mar 2022

@nathaly098 to, ci na deti mas cas zalezi na tom, ako to ty citis. To ty si musis ujasnit, preco po babatku este netuzis. Mozno jednoducho len nenastal ten spravny čas, my zeny mame take vlny... Ked velmi chceme... A raz to pride. Alebo je druha moznost, ze sa niecoho vazne obavas. Ale to vies len ty sama.
Co sa tyka tvojej otazky, ja som pribrala pri prvom babu 9kg. (z 56 na 65). A teraz som z druhym babom v 7.mesiaci a zatial som pribrala 6kg.
Ale napriklad kamaratka je silnejsia a ta pribrala len 2 kg... Cize vlastne este schudla. To sa dopredu neda vediet. Poznam aj take, co pribrali 25kg, ale po porode opat schudli. Vsetko bude zavisiet na tebe.

7lenka11
26. mar 2022

Mam uz 26 rokov a uz by sa patrilo mat dieta.. uf 🙈🙈🙈 Ja som v 26 rokoch brazdila svet a planovala, co chcem vidiet a zazit, absolutne som na deti nepomyslala a nerozmyslala som ani nad tym, kolko pripadne priberiem...
V nasej staromodnej a skostnatenej spolocnosti stale prevlada nazor, ze zena ma rodit okolo 25tky..
Maj deti, ked sa na to budes sama citit, ked budes mat pevne zazemie, budes o tom presvedcena a budes si skutocne vedoma toho, co znamena mat dieta, ze to nie je ziadny modny trend, ani povinnost zeny len preto, ze ma 26 rokov....

luciat38
26. mar 2022

Pribrala som 23kg. Po pôrode som mala hneď -10kg, zvyšné išli postupne dole do roka. Teraz, po skoro 3 rokoch mam pôvodnú váhu 58kg. Mám dosť živé dieta, tak ani cvičiť nemusím. Vydavala som sa po ročnom vztahu, ako 30,5 rocna, otehotnela som na svadobnej ceste a rodila som v 31,5 r. Nemohla som dlho nájsť správneho partnera.Tento rok už budeme 4. Rok manželmi, a sme šťastní.

evica17
26. mar 2022

@nathaly098 ja som pri prvom pribrala 25 kilo, a ostalo mi 15 kg. Schudla som postupne do polroka. Pri druhom.som.prubrala tiez tolko a tyzden prwsiel a vsetko slo dole, bola to voda zadrzana asi, co som aj opuchla.

ankare
26. mar 2022

@nathaly098 12kg, 10kg.
Neboj, pri dieťatku kilogramy vybehas.

ikonica
26. mar 2022

V prvom tehu som pribrala 6 kg a z porodnice som prisla o 10 kg lahsia... Neskor este necielene zhodila 3 kg asi dojcenim... V tomto tehu som pribrala 6 kg a uvidime o par dni, ked sa vratim z porodnice, aka bude bilancia 😁

miskamicha
26. mar 2022

@nathaly098 drti maj vtedy ked ich chces mat.. ale zas... ja nemam ani 30 a uz mi zlyhavaju vajecniky..pricom nemam pomaly ziadne priznaky.ziatilo sa to z hormon.profilu.... tak dlho necakaj ak mas a kym a mas zazemie a po detoch aj realne tužiš 🙂 ver ze otehotniet nie je tak lahke. Drzim palce ale musis urobit tak ako to citis ty a nie okolie 😊 dieta vynosit to nie je len pribrat...pribrala som 12 kg... ale tie kila stali za to.. a tebe poradim zacni chudnut teraz a zmen zivotny styl a bude ti lepsie.

abbey1
26. mar 2022

@nathaly098 3 tehotenstva a ani v jednom som sa nedostala nad 60kg. Pred tehotenstavami som mala váhy 50-55kg.

diefca
26. mar 2022

@nathaly098 16 kg. Ale bolo leto a stanky so zmrzlinou som obiehala aj 2x denne 😁 teraz by som uz tolko nezrala, aj ked to bolo velmi prijemne 😁

andrejka1974
26. mar 2022

Je to individuálne ja som pri synoch pribrala do 15 kg a pri dcerach mi vždy bolo zle tak to bolo do 8 kg

ivangeline
27. mar 2022

Plis 20 alwbo skoro 20kg 3x.

adrbat
1. apr 2022

@nathaly098 Ja som sa necítila na dieťa až do 28. Ale potom to prišlo. Bála som sa a stále bojím najmä pôrodu a tiež toho priberania. Pred tehu som mala 48kg a keď som za 1.trimester pribrala 5kg mala som depky ale celkovo som pribrala okolo 13kg, čiže teraz mám 62 a termín o 3 týždne. Ale ja som bola od začiatku na PN, inak by som podľa mna tak nepribrala keby sa stále hýbem. Ale za mna je to aj o strave. Od začiatku januára mám tehu cukrovku a od kedy dodržiavam diétu som pribrala max 2kg, keďže sa musím krotiť a nejesť veľa sacharidov.

tatiana_84
2. apr 2022

@nathaly098 na dietatko sa treba citit, potesim ta s priberanim. Pri prvom synovi +11kg a vsetko som nechala v porodnici, na stravu som vobec nedavala pozor, syn 4160g. Potom som na materskej pribrala za 2 roky 10kg🤦‍♀️. Po 3 rokoch od 1.porodu som otehotnela, tentoraz som sa vyhybala sladkemu, som sa bala aby zas nemal cez 4kg🙂 a pribrala som +3kg, narodil sa hadajte-4500g v 37.tyzdni. Po porode vaha ako pred 2 tehotenstvami a uz vyse roka si ju drzim.da sa vela nepribrat, vela je o strave a to dietatko si aj tak vezme co potrebuje z mamicky.

melikecske
8. júl 2022

@nikdenikto ja som v 19 tt a uz som pribrala 16 kg, a mne velmi chuti. Len velmi sa bojim ze tych+16 kg je velmi vela... Podla vas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre