Ktorý partner je otcom?

lenoch777
16. máj 2012

Dievcata poradte mi no presnejsie nie mne ale mojej kamoske. je v 7tt. mala pohlavny styk s dvoma muz.pri jednom pouzivala vzdy ochranu, ktora sa nikdy neposkodila a pri ukonceni styku islo to von nie do posvy aj ked mal ochranu. Da sa otehotniet cez prezervativ? pri druhom mala nechraneny styk a vzdy tam bola snaha o dieta, len dlho sa nezadarilo. Chce ist na potrat nie je si ista s kym to caka. Snazim sa tomu zabranit a neviem jej poradit, nakolko s manzelom sme nikdy ziadnu ochranu neriesili anikdy som sa nestretla s tym aby prezervativ sa poskodil alebo neposkodil. Kto ma skusenost alebo pocul nieco, tak mi napiste a by sme vylucili moznost neaku alebo sa priblizili k realite. Dakujem Vam. :DD

icipxe
16. máj 2012

@lenoch777 pozri. napisem to tak odpodlahy. my sme s manzelom na // cakali 3 a pol roka. Imaginarne-mohla som spavat aj s inymi muzmi, nech uz by to bolo z akychkolvek dovodov, koniec koncov moja vec nie? ale ak by som otehotnela s kym kolvek- cisto hypoteticky samozrejme( snazim sa vzit do jej role) , dieta by som si nechala. ked spim s muzom na ostro a s milencom s gumou a ejakuluje do gumy mimo posvy, bola by to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi velka nahoda, cize som si viac menej ista ze dieta je toho , od koho ho chcela. nikto ju nesudi. paradoxne nie za to, ze spi s dvomi muzmi. ale ze pises ze dieta chcela a zrazu nechce, lebo nevie koho je... tot moj nazor, odchadzam z tejto temy, mam prisny zakaz rozculovat sa.

dioliana1
16. máj 2012

V SK sa s právneho hľadiska považuje za otca manžel 😉, a ak do troch rokov od narodenia nedá urobiť testy DNA, tak aj otcom ostane....

icipxe
16. máj 2012

a posledny prispevok. ked to dieta tak velmi chcela, bolo by jej uplne sumafuk, kto je otcom, lebo ona je matka a je to jej dieta. neodsudzujem, hovorim ako by som to brala ja. ja viem co je po babatku tuzit a keby som uz spavala kade tade s inymi muzmi, zial s moznostou otehotniet proste ratas... asi to dietatko ale tak velmi nechcela, ked si nevie dat dokopy kto je s najvacsou pravdepodobnostou otcom... a zase mi nehovor, resp. ona, ze s milencom spavala v rovnake dni ako s muzom a podobne... ved sa to da aj podla plodneho obdobia vypocitat atd... no kde je vola , tam je cesta... kde ne... tak sa tu zbytocne vyjadrujeme

minewka
16. máj 2012

@lenoch777
na 100% to povie len DNA test.
Áno, pri amniocentéze je riziko, že dieťa potratí.
Myslím, že do nejakého tždňa sa robí odber DNA z choriových klkov (či tak nejak - myslím, že ak sa dajú z toho zistiť genetické poruchy, dalo by sa aj otcovstvo)

technická poznámka - bude potrebovať biologický materiál od oboch partnerov . Výsledky musia s niečím porovnať a podľa toho rozhodnúť, kto je otec. (ako ho získa?Musí byť odobratý presne ) a myslím, že s tým musia súhlasiť - ak s tým nesúhlasia, rozhoduje o tom súd.

Ak by to dieťa bolo partnera - nechala by si ho? Preto to chce vedieť?
Ak by to dieťa bolo milenca - išla by na potrat? Preto to chce vedieť?

Píšeš, že je v nejakej ťažkej situácii - takže dieťa vôbec nechce? Ak ho nechce, na čo to chce vedieť koho je?

kika1111
16. máj 2012

niektoré témy tu sa mi zdajú ako vtipy.. zlé...čierny humor

baramborka
16. máj 2012

nuuuuuuuuž , to už len DNA testy.. pretože ono náhoda je sviňa ako sa hovori .. držím palce, takáto situácia nieje príjemná a ked už sa stala, netreba to odsudzovať , každý si je strojcom svojho šťastia a svojich problémov, tak nech to vyrieši tak aby to dopadlo čo najlepšie... 🙂 no potrat riešenie nieje !!

gabinocka
16. máj 2012

och ake lahke je sudit inych...ked muz spava s dvoma zenami je to ok?-alebo nieje a potom tu zeny vyplakavaju ze ich muz podvadza 😖 . Ok, nie o tom sme chceli 😉
kedze nevieme v akej situacii sa dotycna nachadza, neda sa teda ani radit, snad len tolko ze aj pocas chraneneho sexu sa stavaju ,,zazraky,, . Ak chce babo, je v tomto pripade zrejme jedno s kym, kedze obaja partneri asi nebudu zivotny a teda je len na nej ako sa k tomu postavi, lebo obom povedat ze je tehotna nemoze. Chce babatko-necha si ho, nechce - ..... co by som jej teda ani ja neradila 🙂 ...od tulaveho partnera s nebezpecnou rodinou by som utekala kade lahsie a ten druhy? zalezi ako sa ,, k sebe maju,, 😉

anjelicek26
16. máj 2012

@gabinocka - nie to nie je ok. Jedno aj druhe je obrovsky podraz voci partnerovi. Lenze zena, ktora neberie hak ma mat dost rozumu, ze sa takemuto trojuholniku na mile vyhne.. lebo sa stane presne nieco takehoto. Nevinny maly clovek na ceste bude "odstraneny".

minewka
16. máj 2012

@lenoch777 nech si kamoška hodí do googlu - test otcovstva - je tam viacero labákov, ktoré to robia.

Test otcovstva pred narodením sa dá vykonať až po 12tt, musí byť odber plodovej vody, výter z úst potencionálneho otca (otcov) , ideálne aj od matky.

Odber plodovej vody musí byť vykonaný v špecializovanom zariadení, na výter z úst pošlú sterilnú súpravu a návod, ako to doma spraviť.

Takže by kamoška musela za oboma partnermi prísť a sterilne im odobrať ster z úst...

Výsledok podľa toho čo píšu je do 7 dní a cena cca 200,-eur.

veonka
16. máj 2012

no dvihlo mi to žalúdok síce... ale k veci, ak porovnáme šance a prihliadneme na to, že to prebiehalo ako popisuješ, ak používali ochranu dôsledne a ešte sa urobil aj mimo, a kondóm samotný obsahuje tiež nejaké látky pôsobiace na životnosť spermií, podľa mňa je to dieťa skôr z nechráneného styku. KeĎ sa pozrieme na spoľahlivosť kondómu z hľadiska antikoncepčnej metódy je to cca 90%. Nechránený styk 0%. Je to dosť veľký rozdiel.
Ak by poznala lepšie svoj cyklus a termíny stykov možno by si vedela presnejšie určiť kedy došlo k počatiu, kedy mala ovuláciu a kedy s ktorým spala...

ksw
16. máj 2012

Uz nech ma to dieta s kymkolvek(pravdepodobnejsi je partner s ktorym sa snazila) tak sa asi nenarodi do stastnej rodiny. Nech sa kamaratka pripravi na to, ze ak si dietatko necha (lepsia moznost) nech sa on dokaze postarat aj sama, bez partnera ktory ma uz teraz tulave nozicky. Asi si ho dietatom k sebe nepriputa, pride mi ako kreten 🙂
Druhy frajer sa na nu pravdepodobne vykasle, kedze nebude chciet vychovavat dieta niekoho ineho.

V pripade ze je schopna a silna ist do toho sama s pomocou vlastnych rodicov, jej drzim palce 🙂

petkave
16. máj 2012

@lenoch777 Ja len nechápem, načo je tu otázka aj diskusia na tú istú tému... Normálne si ma zmiatla.

lenoch777
autor
16. máj 2012

lebo om tu novacik a nevedela som kde co mam dat ci otazku ci diskusiu, preto som vyskusala aj aj 🙂

zuzkatko
16. máj 2012

píšeš že priatel má tulavé nožičky a ona ma čo ked spala s dvoma naraz?
@lenoch777

martina303
16. máj 2012

@lenoch777 Myslím, že nejde o to čije to dieťatko je, hľadá len "seba ospravedlnujuci" dôvod na interupciu. Nik ju nebude súdiť, len ona si s tym vedomim bude zit.Bola som v podobnej situacii. Len s tým rozdielom, že od počiatku som svoje dieťatko chcela. A tak válčime 6 mesiac. Každý den premýšlam čo bude, kalkulujem ako to zvládnem, občas si poplačem, ale... som sťastná, ze som sa spamatala a rozhodla sa pre to malicke, ktore sa na svet nepytalo. A myslím, ze situaciu mam horsaiu ako tvoja kamaratka. Sme zeny, poradme si ako zeny a ako matky, nesudme ale pomozme.

katkamarek
16. máj 2012

@lenoch777 A v akom pripade by si dietatko nechala? Lebo podla toho co pises, ani jedna z moznosti pre nu nie je prijatelna a podla mna iba hlada dovod, ako sama pred sebou ospravedlnit potrat. Ale nepoznam jej situaciu, iba dedukujem. Ak som raz dieta chcela, tak tiez by mi bolo jedno, ze od koho to je. To dietatko za to nemoze, kto ho splodil.
A teraz k otazke. Viac pravdepodobne je, ze otcom je jej partner. Ona sama to podla mna tiez dobre vie, je naozaj mala pravdepodonost, ze by otehotnela pri takom chranenom a este k tomu aj prerusovanom styku. Mozno by sme viac vedeli povedat, keby sme vedeli, aky ma asi cyklus, ktory den cyklu s ktorym muzom spala. Ale ako som uz na zaciatku povedala, toto asi nie je jej hlavny problem, ktory riesi v sebe..... 😒

veonka
16. máj 2012

už som písala vyššie, ale ešte som nad tým premýšlala a myslím, že tvojej kamoške dal niekto veľmi ťažkú otázku, a len jedna odpoveĎ je správna. Nejde o to kto je otcom jej dieťaťa, lebo zrejme ani s jedným z nich nemá bohvie aký šťastný vzťah... ide o to, že ona sa stala matkou. Možno nakoniec aj tak ani s jedným z nich žiť nebude, ale bude žiť celý život sama so sebou... a so SVOJIM rozhodnutím.
ja ju neodsudzujem, lebo svoj "trest" si už nesie a bude niesť ďalej- a to nemyslím že dieťa je trest, ale to že pochybuje úplne o všetkom... Jediná možnosť ako zistiť, kto je otcom je dieťa si nechať a dať urobiť test DNA. Ak si dieťa nenechá preto, že chce zostať s priateľom naostro a všetko utajiť, tak ich vzťah podľa mňa aj tak nevydrží pretože ak by sa jej to aj podarilo utajiť- o čom pochybujem, tak by vždy mala pred sebou túto nezodpovedanú otázku a možnosť, že si dala vziať dieťa, ktoré bolo možno ich spoločné, o ktoré sa dlho snažili, o ktoré sa dlho znovu snažiť budú a kto vie či ešte nejaké ďalšie bude... a s tým predpokladám by sa im spolu žilo veľmi ťažko a len ťažko by to bol kvalitný vzťah.
Ten jej priateľ naostro vie, že je tehotná?
Je to ťažká otázka pre ňu a verím, že trpké poučenie do života. Myslím, že dieťa bude jej partnera naostro vzhľadom k šanciam o ktorých som písala vyššie. Jedine ak by s tým druhým skúšali aj niečo bez kondómu. To potom chápem, že tie šance na počatie sa vyrovnávajú.

omnia23
16. máj 2012

95% nechraneny,5% chraneny.Ked si chce dat dieta vziat,nemusi nad tym vlastne polemizovat.Taky je zivot,co uz.Mala rozmyslat.

omnia23
16. máj 2012

@lenoch777 a co si cakala?Tak ako pise@anjelicek26,mala ratat s nasledkami ked ma styk s viacerymi partnermi...

lenoch777
autor
16. máj 2012

@katkamarek no prave ze sa riesi iba ten jeden, nic viac tam nie e aspon o nicom neviem ja osobne

lenoch777
autor
16. máj 2012

@veonka ani jeden este nic nevie

lenoch777
autor
16. máj 2012

no dievcata dakujem za nazory aj za rady, niektore velmi uzitocne ozaj pri niektorych....hm radsej sa nevyjadrujem, skoda reci 🙂 🙂 🙂

janinah
16. máj 2012

kamarátka robí chybu za chybou a ísť na potrat by bolo chybou najväčšou 😒 ale nepochybujem,že na potrat pôjde,ak niekto spí naraz s dvoma chlapmi,tak tam ktovie aká morálka nie je 😒

1katkas
16. máj 2012

ahoj..ani kedna z nas ti nepovie ktory z tych dvoch je otcom... a potrat? zabit nevinne dieta ktore za nic nemoze?

veonka
17. máj 2012

@lenoch777 ani jeden o tom nevie... hm, no tak nám povedz ako sa to u nej ďalej vyvíja, či vôbec ešte rozmýšľa alebo sa už rozhodla... ako si sa ju ty snažila presvedčiť? čo si jej povedala? pomohlo to nejak?

usiko
17. máj 2012

@lenoch777 nie,nemam pravo ju odsudzovat, pretoze je to len jej vec, co a ako robi, takisto nevieme v akej je realne situacii, vieme to len z tvojho rozpravania a nepovedala si nam vsetko...kazdy clovek sa moze dostat do podobnej situacie a to,ze sa nedostal,znamena ze nebol v zlom case na zlom mieste,a nemal take podmienky ake mala ona......proste kazdy clovek moze ulietnut a MALOKTO ma tolko vnutornej sily, aby pri lomcovani hormonmi povedal nie, otocil sa na pate a odisiel..../teraz mi iste 10 zien napise, ze 'ony to zazili a da sa to' - sa len pusmejem🙂/..tazke neodsudzujem a trvm na mojom nazore, ze ak dieta nechce, nechsi ho da vziat...../zase ma tu 20 zien ukamenuje a bude pisat o nevinnom cloviecikovi a podobne/...ale:

ak zena vie, ze nebude doetatu vediet dat to, co potrebuje /laska materialno, otec, pochopenie apod./, tak nechto dieta nema...je kopecnechcenych a narodenych deti v domovoch, nepotrebujeme dalsie, lebo tie deti nie su stastne..takisto je kopec deti v rodinach, ktore boli uplne nechcene, ale z nabozenskych alebo z dovodu sebectva rodica sa narodili a vysledok je katastrofalny...skody ktores su pachane na psychike tychto deti si neodstranitelne......osobne: mam znamu,ktorej sa narodili vytuzene dieta, akurat ze chcela DIEVCA a bol to SYN/////ten chlapec je psychicky naruseny,pretoze ona nielen ze mu od malicka vycita ze mal byt dievca a nechcela chlapca, ale ani mu nedavala tolko lasky a pochopenia ako by potreboval....takze tu vidim, ze nie, ak zena dieta nechce, tak necxhho nema, pretoze ano, mate pravdu: TEN NEVINNY CLOVIECIK si nezasluzi zivot, ktory ho caka......

fiona8
17. máj 2012

dieťatko nech si nechá.....a partnera z ktorým nie je spokojná opustí....ked tak chcela bábo...bože nech nejde na potrat, dieťa už potom nemusí mať nikdy.....nevie o čo prichádza 😉 veľa síl

sabiatko
17. máj 2012

podla mojho nazoru dieta asi bude toho druheho, ani kondom nie je nepriestrelny. a riesenia su asi 2: nechat si dieta a ostat s jednym z nich (ak bude mat zaujem) alebo nechat si dieta a bojovat bez chlapa. dospely clovek by mal niest za svoje ciny zodpovednost.

lenoch777
autor
17. máj 2012

Dievcata, dakujem za nazor, dnes ide na kontultaciu za psychologom ja nie som lekar a moj nazor je vsestranny, povedala som jej nech si to necha , neak bolo a bude, ozaj to je take zlozite, ze keby som zacala pisat tak ani strana mi nestaci, ale aj tak to je hlupost co tu pisu podaktore, pretoze ja som povedala ze ked ochrana nezlyhala a bola hned od zaciatku tak niet sanse len som chcela vedet nazor zien a tu pisu take dilemi ako za jezisa krista, mne sa stalo, moze sa stat...atd.

sabiatko
17. máj 2012

teda nehnevaj sa, ale to co si napisala, ze "mne sa stalo, moze sa stat". to sa nestalo nahodou, ale pri sexe a kazdy vie, ze tak sa plodia deti, takze sa stat moze, tak nech si za to nesie aj zodpovednost. a tiez to prezentujes, akoby o nic neslo, ale tu ide o zivot toho dietata, tak to nezlahcuj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre