Majú ženy po 40ke interupciu zdarma?

yvette351973
22. máj 2013

ahojte mám 40 rokov a vo februari som porodila v 20tt mrtveho chlapčeka,teraz som zase otehotnela ale psychicky to nezvládam a chcem ísť na potrat.Je pravda že ženy po 40-ke majú tento zákrok zdarma?

fomarik
22. máj 2013

ukamenujú ťa.
Mrzí ma, čo sa ti stalo...myslím porod mrtveho dieťatka .
Moj názor ...... takúto otázku by som sem nekládla. a na potrat by som nešla ani keby za tým boli neviemaké okolnosti. O tom, že ženy po 40 majú UPT zdarma, tak o tom neviem.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evuska32
22. máj 2013

nechoď, budeš banovať ☹ daj drobátku šancu na život, niekto tam hore ťa má rád a nemôže sa pozerať na tvoj smútok. Zver sa do rúk nejakého odborníka a uvidíš, že to spolu zvládnete 😉 Verím, že toto je to svetlo na konci tvojho tmavého tunela zvaného smútok za strateným bábätkom ♥

saranata
22. máj 2013

nesudim , je to tvoje rozhodnutie, a kamenovat ta tu nema nikto pravo...
ale....myslím si, ze vsetko ma svoj dovod a toto mozno malo v tvojom zivote príst , nova sanca ..nový zivot , premyslaj 🙂

xenicka13
22. máj 2013

ten malinky anjelik ti poslal za seba nahradu, psychika by bola ovela horsia po potrate

trnka77
22. máj 2013

spýtaj sa lekárky,ale možno si dostala druhú šancu od života a tentoraz to skončí dobre 😉

anjelicek26
22. máj 2013

@yvette351973 - a interupciu zvladnes psychicky? Si si ista? Never tomu! Zober si k sebe psychologa, rodinu, je to pochopitelne, ze sa bojis, ale nic nie je stratene, aj v 40-ke mozes normalne donosit zdrave dietatko. Asi je to sok, ze si tehotna a rana po dietatku cerstva, ale mas kopu tyzdnov sa zacat na to male tesit.

A ci je to zadarmo - nie je.

dodinka224
22. máj 2013

ivetka porozmyslaj nad tym! je to samozrejme tvoje rozhodnutie, ale vidis zatial kazda jedna ti tu piseme,ze mu daj sancu.mozno prave preto co sa ti stalo ti boh dal novu sancu a ty daj tomu malickemu... slubujem,ze ta budem podporovat hoc aj kazdy den nejakou pozitivnou spravou kym by si neporodila🙂 a myslim,ze aj z tychto super bab tu na mk by sa naslo... vies kolko je takych zien co by chceli a nemozu?! nechaj si to prejst este poriadne hlavou, ale mam citak,ze to dobre dopadne! drz sa!

livocka21
22. máj 2013

chapem ta, ale skus sa nad tym zamysliet...vsetko sa deje pre nieco...

aninocka4
22. máj 2013

myslim,ze toto babatko prislo prave preto,aby sa tvoja psychika mala sancu znovu pozbierat 🙂 nedavaj ho prec 😉

gabikula
22. máj 2013

@yvette351973 Prvé dieťatko je už anjelik, je to veľmi smutné , ale ty si v tom nevinne. Ak sa však sama rozhodneš, že dáš zabiť svoje druhé dieťatko, tak ťa to rozhodnutie pre ten čin , psychicky skôr či neskôr zloží úplne. To ti určite nepomôže, ale skôr ublíži a úplne ťa zničí. Je to nový život, nový začiatok , tak skús dať šancu jemu aj sebe . Držím ti palce pre správne rozhodnutie a prajem hlavne pokoj do srdiečka

cat
22. máj 2013

Ja ti nebudem kázať ale chcem ti napísať toto: ja som pracovala v zdravotnej poisťovni a s tým platením ťa chcem vyviesť z omylu, ono je to takto:
"Ak tehotenstvo ohrozuje život ženy, za umelé prerušenie tehotenstva sa neplatí. Taktiež ženy po 40. roku neplatia za interrupciu kvôli možným zdravotným komplikáciám v tehotnosti. "
Čiže nie, po 40-tke potrat len tak zadarmo neni, ak sa bavíme o platbe.

janinah
22. máj 2013

psychika sa predsa dá liečiť,ak máš psych. problém...nevzdávaj to tak ľahko.....porodila som zdravé dieťa v 42r.,dnes je prváčik šikovný a múdry a je slniečkom našej rodiny,neviem si predstaviť ho nemať 😉 ...interupcia kvôli veku zadarmo nebude

ocko78
22. máj 2013

ano , je to pravda, po 40tke cely vykon a vsetko s nim spojene vratane interneho vys.. odberu krvi hradi v plnej vyske zdravotna poistovna...drz sa

stanislavao
22. máj 2013

nemali by ste ist na prerusenie, lebo to budete lutovat. ked ste nechceli byt tehotna, su predsa mnohe sposoby ochrany pred pocatim. urcite budete lutovat. jedno dietatko sa vam narodilo mrtve a druhe chcete zabit vy? nespravne rozhodnutie.

luciferkax
22. máj 2013

Áno - je to pravda, že po 40-ke je interupcia zadarmo, ale.... neviem, ja by som to neriskovala.. nemôžem súdiť, nie som v tvojej koži, ale skús to brať ako dar, ako znamenie, ako "náhradu" za mrtve dieťatko....
Psychicky to nezvládaš, alfakt si myslíš, že interupciu psychicky zvládneš? Zváž aj druhú možnosť 🙂 🙂
Držím palce - nech sa správne rozhodneš

macamac
22. máj 2013

je smutné,čo si nedávno prežila 😔
a je zázrak,že si po tak krátkej dobe počala
vidíš, tvoje telo to nevzdáva, skús popracovať na svojej psychike,aj keď viem,že istotne to nebude ľahké
toto tehu nech Ťa utvrdí v tom,aká si silná aj v 40-tke, čo je dnes naozaj obdivuhodné
dostala si dar aj šancu
popremýšľaj
moc držím palčeky 😵 🙂

tinki
22. máj 2013

Všetko sa deje z nejakého dôvodu..Nič nie je náhoda a nič sa nedeje len tak..Všetko má svoje pokračovanie..Myslíš, že mladšie ženy ak otehotnejú nečakane, myslíš, že to zvládajú lahšie? Myslíš, že nikto nemá pochybnosti, alebo strach? Dobre si to rozmysli. Ak dieťatko potratíme, alebo ak umrie v brušku, zrejme nebolo dosť silné, alebo tam bola nejaká genetická chyba..Tak proste zomrelo..lebo to tak malo byť..
To druhé dáš zabiť ty?
Nikto ťa nemôže súdiť, ale svoj názor môžem povedať..
Skús ešte raz porozmýšľať..
Ak ho nebudeš chcieť, môžeš ho dať na adopciu, je veľa párov, ktoré čakajú na bábätko.. 🙂

henikav
22. máj 2013

Akoby som citala moj pribeh, v 38 sme prisli o chlapceka, bolo to velmi tazke, psychicky, chvilku som si myslela ze umriem s nim od zialu, rokmi som sa s tym naucila zit v 42 som necakane otehotnela, bolo to teda riadne prekvapenie, ked sme si mysleli ze uz dietatko nemozeme mat, riadny sok, zivot sme si zariadili tak ze uz ziadne dietatko nebude a zrazu bum. O mesiac mam 43, manzel 49 a mame 6 tyzdnovu dcerku, ktora je zdrava, mila, dobra a pre nas najkrajsia na svete. Sme tak stastni ze ju mame ze sa to ani vypovedat neda, nas zivot nabral novy smer, ozili sme, omladli, uz si to bez nej nevieme predstavit. Kamaratku o dva roky starsiu som tiez prehovorila na dietatko, aby si ho nedala vziat a tiez mi dakovala ze si nemyslela ze by mohla byt natolko stastna. Dietatko v nasom veku si uzivame ovela viac ako v mladom veku, lebo vieme ze je posledne, dalsie uz nebude, sme vyrovnanejsie, partneri tiez, lepsie zazemie, proste same vyhody. Skus nad tym porozmyslat ake by to bolo keby si sa nan tesila, nedaj ho zabit len zo strachu ze by sa to mohlo znova zle skoncit, pretoze sa to moze skoncit nadherne. Prosim, aspon nad tym porozmyslaj

bambibam
22. máj 2013

Ja na tvojom mieste by som si dieťatko nechala - asi tu má prísť veci sa takto "dejú" pre niečo a po pôrode to ihned riešila napr: aj sterilitou,tabletkami, proste antikou, pre Tvoju psychiku je možno dôležité počuť ,že si silná ,skúsená žena, ktorú len tak niečo nepoloží a niekedy takáto výzva od života môže viesť len ku šťastiu,a konečnému naplneniu .A načo vyhadzovať euráče na potrat a potom na depresíva ,ked sa dá na plienky a hračky,mliečka.....

kattrin5
22. máj 2013

Nie nechod na upt ak to babatko nechces daj ho na adopciu..ved je tolko rodin ktore by chceli babo a nemozu mat☹ kazdy ma pravo na zivot..neber ho prosim tomu malemu stvoreniu ..deti su anjeli, aj tie este len v brusku, babatka su predsa ta najvacsia radost. Ja mam 7 mesacnu ale neexistuje krajsie rano ako ked sa na mna usmieva z postielky...prosim popremyslaj, bola si pozehnana dalsim tehotrnstvom neurob taku chybu..daj babatku sancu na zivot

sonulikus
22. máj 2013

..moja kamaratka v 43trojke tuzila tak po dietatku ze podstupila umele oplodnenie,. Pred par rokmi totiz potratila a uz sa im nedarilo pocat.. Tak je len na tebe , lebo myslim ze ak to neni zo zdrav. dovodov tak ani nerozmyslaj nad potratom... Kazdy z nas to ma zariadene ze je raz hore a inokedy uplne dole...:o(

atrami
22. máj 2013

Preboha neblázni. Nič podobné ako ty som nezažila. Tretie tehotenstvo som zvládala veeeeeeeeeľmi zle psychicky aj fyzicky. Jednoducho mala som pocit, že 3 deti nezvládneme. Malý je už skoro 5. ročný škôlkar, je to zlatíčko. Dnes sa za svoje pocity hanbím. Viem, že sa cítiš hrozne. Ale ak sa rozhodneš pre interupciu, svoje rozhodnutie už nikdy nevrátiš späť. Daj tomu malinkému šancu.

marti35
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia1974
1. nov 2019

@yvette351973 ahoj stará téma,ale chcem sa spýtať ako je to teda s upt po 45. Platba cena?? ďakujem