Mám 16, som tehotná a hľadám kamarátky v rovnakej situácii

mala_rebelka
11. mar 2016

Ahojte mamičky,
dúfam, že tu nájdem spriaznené duše. Mám 16 rokov a som tehotná. Vždy som bola dobré dieťa, bezproblémová študentka a teraz toto..
Myslím, že priateľ si úplne neuvedomuje situáciu, v ktorej sme sa nedopatrením ocitli. Ja si to uvedomujem úplne - mám doma 2 ročnú sestru a mamine tehotenstvo som prežívala s ňou. Keď si k tomu predstavím, že mám pred sebou este dva celé roky s bábätkom po maturitu a vždy som chcela ísť na vysokú školu, čoho sa nehodlám vzdať! Točí sa mi z toho hlava a nedarí sa mi úplne upratať myšlienky a všetko to naplánovať.
Rodičia už to celkom rozdýchali a už aj trochu komunikujú ale predsalen by som potrebovala niekoho, kto je na tom podobne..
No a aby toho nebolo málo, stále ma trápia ranné nevolnosti.

maslenka47
11. mar 2016

@mala_rebelka dobre bezproblemove dieta.. A vedeli rodicia o tom, ze sexujes, ci sa dozvedeli az s tehotenstvom? Pretoze mat bezproblemove dieta a len si mysliet, ze mam bezproblemove dieta (lebo o jeho vystrelkoch netusim) je trosicka rozdiel.

V kazdom pripade drzim tvojej mamine palce, s 3mi detmi na krku to nebude mat lahke. Ty si nemas co planovat, ty si este dieta. Tvoja mama sa bude starat nie len o teba, mladsieho surodenca, ale este aj o vnuka/vnucku, kym si ty dokocis skolu.

mala_rebelka
autor
11. mar 2016

Ďakujem za tvoj názor maslenka. Vidieť, že rozumieš detskej duši a vieš ako jej pomôcť a podporiť ju 🙂
Ako spomínam vyššie, hľadám tu kamarátky v mojom veku.
Držím Ti palce, maj sa pekne 🙂

majulino
11. mar 2016

@maslenka47 ty si tak napomocna,ze to az boli, to chuda dievca teraz potrebuje moralnu pomoc a nie lamentovanie, a vymenovanie toho zleho co ju caka, to si uvedomuje aj sama, a neuveris ale ma co si planovat aj ked je este dieta, kedze sa stane matkou musi si zivot zariadit 😠
@mala_rebelka drzim ti palce, nech to zvladnes aj ty aj partner a nech je babo zdrave, nemam sice 16, ale rada ti pomozem aspon takto ak sa budes potrebovat vyrozpravat ci poradit mozes kludne pisat 😉, tiez som bola bezproblemove dieta, no laska dokaze divi

fuska
11. mar 2016

@mala_rebelka Priprav sa na viac takych dobrosrdecnych a velavravnych prispevkov, ako je ten prvy. Drzim ti palce. Ak rodicia podporia, nemas sa coho bat. Dietatko je dar. A ty pekne dostuduj, tvrdo na sebe makaj, aby si sebe a dietatu zabezpecila buducnost. Starostlivost o dieta by si mala zvladat, ked mas malickeho surodenca. Drzim palce. 🙂

nyusika
11. mar 2016

@mala_rebelka pri vsetkej ucte, ale pochybujem, ze 16 rocne DIEVCATKA su bezne tehotne, takze podmienka "hladam kamaratky v mojom veku" je divna.
ano, zaregistrovala som tu zopar bab okolo 16-17, tehotnych, ale podla stylu pisania a aj podla ich pribehov to boli skor take "jednoduchsie" zmyslajuce.

ja verim, ze aj slusnym dievcatam sa taketo stane, o to pokoj, ja to v ziadnom pripade neodsudzujem, dietatko je dar v kazdom veku...ale nehladala by som si prave takto mlade tehotne kamosky, skor mlade, dospele...a hlavne rozumne, kludne aj starsie,. aspon ti budu vediet dobre poradit.

mala_rebelka
autor
11. mar 2016

@nyusika stále je tu o niekolko sto percent viac tehotných v mojom veku ako v mojom okolí. A ja sa samozrejme nebránim ani priateľstvám so skúsenými mamičkami. Jednu takú mám doma - vlastnú super maminu.

gala79
11. mar 2016

tak dufam ze ich tu najdes, lebo vacsina ( aspon dufam) bude asi zaneprazdnena klasickymi "pubertalnymi" aktivitami ku ktorym podla mna tehotenstvo nepatri ... vsetko dobre..

sue
11. mar 2016

´@mala_rebelka akurát dnes som pri žehlení pozerala súdnu sieň, kde riešili 16r. žubrienku - matku dvojičiek 🙂
Priprav sa na kadejaké reakcie, ktoré neutíchnu ani po 18ke...ale ak ste vy s partnerom a s rodičmi rozhodnutí dieťatko si nechať a vychovávať, tak treba šup šup čím skôr dospieť 🙂

Ono...po fyzickej stránke si myslím, že to budeš lepšie zvládať ako my baby po 30ke... možno to bude len väčší nápor na psychiku kvôli tomu, že nemáš s priateľom žiadne zázemie, že nemáš školu, prácu, financie, žiadny štart... ak sa ale budete obaja snažiť a budete UŽ zodpovední 🙂 tak to určite dáte ! (a najmä - hneď po pôrode antikoncepcia 😉 )

Držte sa ! Veľa zdravia, trpezlivosti, lásky a pokory voči rodičom, ktorých budeš určite veľmi veľmi potrebovať ;)

senselinka
11. mar 2016

@mala_rebelka neviem, nakolko tu najdes pomoc dievcat v tvojom veku, ale myslim, ze dobrou oporou ti mozu byt aj starsie maminky, poradia, mozno aj pomozu... Skus sem tam zavitat do skupinky podla datumu porodu, urcite tam najdes aj mladucke maminky, aj ked mozno nie 16rocne. Ja som prisla o babatko 4x a urcite by som bola rada, keby moje dieta raz studovalo, ale stale tvrdim, ze ak si ma prejst peklom ako ja, radsej nech ma to dietatko 16rocna...
Drzim palce, a urcite studuj, ako sa len bude dat! Si mlada, zvladnes to a o desat rokov budes hrda mamina s vysokou skolou 😉

mala_rebelka
autor
11. mar 2016

@senselinka Ďakujem, si veľmi milá 🙂

bubinko1506
11. mar 2016

ahoj, svojich planov sa nemusis vzdat a na VS mozes ist, aj ked budes mat dietatko. len to budes mat taz.sie ako tvoje spoluziacky. popri uceni sa na skusky a seminarkach sa budes musiet starat o dietatko. ale nie je to nic, co by sa nedalo zvladnut.
ak ta rodicia podporia, bude to pre teba velke plus a pomoc. odsudzovat ta nejdem v ziadnom pripade, ale ako pisala nyusika, hladaj si skor dospele tehotne kamosky - mali by ti vediet dobre poradit.
inak mojej sesternici sa pred 20imi rokmi stalo to iste - otehotnela ako 16 rocna, maturovala s 1,5 rocnym synom a spravila si potom externe aj VS. Dnes ma 36, dospeleho syna a uspesnu karieru.

adka2011
11. mar 2016

Ja sa vzdy strasne cudujem tym tetam, ktore opovrzlivo reaguju na taketo mlade maminy, obzvlast pri slovickach typu "dievcatka" a pod. Mam po 30ke a ked si spomeniem na strednu skolu (ale naozaj uprimne), tak bola skor vynimka, ak sme mali spoluziacku, ktora bola ako 17-18 stale panna. Cize fakt, ze 16 rocne dievca sexualne zije, nie je urcite dovod na oslavu, ale pokial ma clovek vsetko v hlave pohrome a nezije na osamelom ostrove, tak ho to ani neprekvapi. A potom uz nie je od nehody velmi daleko, pokial dievca nezije sexualne az tak intenzivne, ze to uz riesi antikoncepciou.

senselinka
11. mar 2016

@mala_rebelka za malo... Drzim palce, vidim, ze nie si ziadna vypatlana trubka.
Niektore sa tu tvaria, akoby sexovat zacali po skonceni vysokej skoly, najlepsie az po svadbe... Byt slusne dievca, dobra studentka a mat vztah a sex v 16tich sa nevylucuje. Ze ste si mali davat vacsi pozor dnes vies aj sama, ale stalo sa. Vidim, ze zmyslas pomerne rozumne, preto nemam problem byt napomocna. Sproste reci si nevsimaj, este si ich uzijes. Ked budes potrebovat, kludne napis aj IP, ale kedze mas doma maminku, ktora ma male dietatko, najlepsiu poradkynu mas urcite doma 😵

martinakodajova
11. mar 2016

@mala_rebelka Ja som mala prvého syna v 17 (teda tehotna som bola tiez v 16, teraz mam 28 a opat som tehotna :D) Chcem ta ubezpecit, ze ak mas tak dobrych rodicov ako pises, bude to vsetko ok. teraz ma moj syn 11 rokov a neskutocne si to uzivam 🙂 hlavu hore a drzim palce!

qidko
11. mar 2016

Ahoj v prvom rade blahozelam...dieta je velky dar a ze si sa rozhodla si ho nechat potesilo.....myslim ze to budes mat tazke ale je dobre ze rodicia su napomocny....skolu si urcite dokonc aby si casom nelutovala....

A tomu ver ze sa pusti do teba par dievcat ktore musia do kazdeho rypat...nebude to nic pekne a mozno sa mylim a " rypadla" daju pokoj ........drz sa ak budes potrebovat pomoc poradit napis pa🙂

lubica285
11. mar 2016

@mala_rebelka mam pocit, ze sa tu stretnes s akymikolvek pripomienkami vzhladom na tvoj vek. Ale drzim Ti palce, aby si cele tehotenstvo zvladala bez problemov, bez tazkosti a aj napriek tomu, ze si mladucka, verim, ze si rozumna a svoje dietatko sa dobre postaras. Tu ta niektore budu kritizovat,ale kasli nato. Dolezite je, ze ta tvoji rodicia podrzia. Ci tu pise zena, ze chce ist na potrat, alebo mlada baba ktora otehotnela, vzdy sa najde niekto, kto bude kritizovat. Si mlada, ale co uz, stalo sa 🙂 Tak vela sil, a niektore komentare prehliadaj 🙂

7certik7
11. mar 2016

Ahoj ja som otehotnema v 16nastich porodola som v 17nastich mam 8a pol mesacneho syna sme zdravi,stastni vychovu zvladam sama bez problemov. O par dni mam 18 🙂 ked clovej chce,treba nejaku vypomoc na zaciatok,po porode si uplne mimo,nevladzes prve zaciatky..napr varenie upratovanie atd..no dieta je dar,nechaj si ho urcite..to je na tebe,ci nechas ci nie..to je kaazdeho volba..no ja v momente som ani len nepomyslela na potrat,lebo som bola prevdcena,ze to zvladnem,mala som podporu,cize mal mi kto pomoct zo zacietku. Tetaz byvame sami,a vsetko zvlladam 🙂 rozhodni sa uz ako chces,ale dobre zvaz,ci sa dokazes o malle postarat! Pekkny den vsetkym prajem..

maria1989
11. mar 2016

@adka2011 mňa ako starú tetu pobavilo, že mala_rebelka tu píše o svojej detskej duši. tak keď detská duša, mohla sa hrať s bábikami, nie s čímsi iným. 😀

mickao
11. mar 2016

@maslenka47 si mimoriadne "empaticka". Co prispevok, to mudrost. Len aby si ty mala svoje deti stale pod drobnohladom.

gir
11. mar 2016

Hlavu hore. Dieťatko je dar. V dnešnej dobe je problém prísť k bábätku. Teš sa , kašli na debilné reči. Zdravé a krásne bábo ti želám. Pa

misel0806
11. mar 2016

@mala_rebelka gratulujem k babenku aj ked ti sama si este dieta. Urcite niesi prva ani posledna. Ved v dnesnej dobe rodia aj trinastrocne. Mamina ta urcite podpori a pomoze ti pri vychove. Drzim ti palce nech to vsetko zvladnes 😊😊

mamcucha
11. mar 2016

@maria1989 kazdy si ma pozametat pred vlastnym pahom... Ak si ta dobre pamatam zo skupiny Ach ti chlapi, tak tvoj vyrok "mala sa hrat s niecim inym" nebol namieste.. ;)

lubkavargova1
11. mar 2016

No moja otazka znie, ako na to reaguje otec dietata a si pripravena na to, ze ta posle k vode? Pytat vyzivne a vsetko okolo toho? Lebo predpokladam, ze nechces ostat na krku rodicom, chces dokoncit skolu a potom aj VS ako pises a na to vsetko plus na babo treba korunky a korunky a korunky...takze ako je to s otcom???????

suzzi7
11. mar 2016

@maslenka47 možno sa postará o dieťa lepšie ako aj niektorá 30 ročná žena môj názor...

somjankad
11. mar 2016

baby,preco rypete... dobre, urobila chybu... a nasledky si ponesie ona ,s pomocou jej rodicov... potrebuje podrzat,nie ju zhadzovat... minule sme u nas doma sedeli vecer s kamoskou ... mame dcery v rovnakom veku,sice maju zatial len 12 a dosla rec aj na takuto temu... co by sme urobili,keby sa nasim babam nieco take stalo... ako by sme asi reagovali- no,nadsena by som nebola,ale urcite by som svoju dceru nezavrhla... podrzala by som ju ... zelam ti vsetko dobre v zivote s pomocou maminy to zvladnes... nech si zdrava ty aj mimino... dieta je dar

suzzi7
11. mar 2016

@mala_rebelka ak máš rodinu čo ťa podporí tak nebude problém máš skúsenosti keďže máš malého súrodenca som natom podobne no ja mam 22 neboj nič zvládli to iné ženy zvládneme to všetko aj my a čo priateľ ako sa ktomu postavil?

sestricka52
11. mar 2016

ako citam, tak otec dietata si to nejako nevie uvedomit, ze uz bude otec...neviem ako je stary, ale s nim to bude horsie ako s celou rodinou. tebe drzim palce, aby ti vsetko slo tak ako ma....nebudes to mat lahke, ale vsetko ide , ked sa chce...skolu si dorobis, ked babo trosku podrastei...da sa studovat aj individualne popri babatku. chodila by si len na preskusanie....

1257
11. mar 2016

@maslenka47 Prepáč máš s tým skúsenosť? Ja som mala dieta v 17 rokoch a nikto nemal somnou starosť.A na rozdiel od tejto doby som s tým mužom dodnes teda 23 rokov.

mickao
11. mar 2016

Napriek tomu, ze ma len 16 a nie je dospela, zachovala sa lepsie, ako poniektore "dospele". Chce dieta vychovavat.

lubkavargova1
11. mar 2016

Ale zeny uz tolko na nu neutocte. Aj ked sa vam to nepaci. Scasti ma pravdu. Rodicia maju vychovavat svoje deti a nie este aj svoje vnucata. Potom to ta aj vyzera ze niektore aj starsie mamicky nezvladaju vychovu a starostlivost o vlastne deti lebo nejakym sposobom "ocakavaju" pomoc. A potom tu vyplakavaju na MK ze im rodicia nechcu pomoct a oni nechapu preco...no jej rodicia si asi inak predstavovali buducnost svojej dcery...nie je ani prva ani posledna ktorej sa posmykla plachta...no, bude to krusne ale furt lepsie ako tehotna milenka, alebo vypisujuca exka po 10 rokoch, alebo kolegynka co chodi s manzelom po sluzobkach a maju techle-mechle...kam speje ta doba preboha???? 🙄 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre