Mám 17 rokov a som tehotná

miska_veverkova
11. máj 2015

Ahojte mam 17 a som tehotna co by ste robili na mojom mieste? Sli by ste na potrat alebo by ste si to nechali? Ja nechcem ist na potrat pretoze zobrat mu zivot nedokazem ale ani postarat a otec baba nechce ho dat prec ale vie ze niesme este pripraveny :(

luccki
14. máj 2015

@maaaria3 nechces sudit, ale neda sa? WOW. keby si aspon citala co pise, tak by si vedela, ze ona to dieta CHCE. btw, neviem ako to bolo v ich situacii, ale kolkokrat sa stalo, ze sa chranili a aj tak postastilo..

katallinka
14. máj 2015

@miska_veverkova kolko ma Tvoj priatel rokov? Inac, je to rozhodnutie Vas oboch, nie len jeho!!! Ty mas na tomto rozhodnuti rovanku vahu. 2x si to rozmysli, nezabudnes na to do konca zivota!

enia74
14. máj 2015

@miska_veverkova
Miška, presne ta chapem co prezivas, pretoze som bola na tom tak isto. Mala som 17r (ak by sa babo narodilo, uz by som mala 18r). Moja matka sa mi vyhrazala ze ma vyhodi z domu a pod..psychicky ma zdeptala, ze taku chuderu ako som ja, moj priatel by si urcite za zenu nezobral,.. ze nema peniaze na to aby mi urobila svadbu.. a ze ak by som sa aj vydavala tak by som ju musela na kolenach prosit aby mi na tu svadbu isla, pretoze by to bola pre mna velka hanba ze mi tam moja vlastna mater neprisla. Mala som chaos v sebe, moj priatel to dieta chcel, jeho rodicom nic nepovedal .. ale ja som stale vsetko zvazovala a povedala som si, ked moja matka ma k tejto veci taky postoj, aky budu mat jeho rodicia ked som pre nich cudzia??
Nezvladla som ten psych.postoj od mojej matky, ocakavala som podporu,nejaku pomoc - bohuzial. Isla som na interupciu hoci som nechcela, ale bala som sa co bude.. ze mi mama nepomoze a pod.. Nas vztah na to doplatil, vycitala som si to co som urobila a psych to neuniesla, nakoniec sme sa rozisli. Nedalo sa.
Mama ma vyhodila aj tak ked som mala 18r a byvala s bratom. Otec zomrel ked som mala 14r. Pretlkala som sa zivotom ako som vedela a spoliehala som sa len sama na seba. No nie je den, kedy by som na to nemyslela.
Dnes uz viem, ze som urobila velku chybu a dostala som od boha dar mat novu svoju rodinu, co som vsetko znicila a doplatila som na to. Miska, zober si z tohto mojho zivota priklad a pouvazuj nad svojim osudom. Babenko si nechaj, priatel ked ho uvidi a bude drzat v naruci - zmäkne a zmeni nazor.. bude rad ze ma maly batoztek a tvoja mamina tiez. Ak nie, tak budes mat este oporu v jeho rodicoch. Ja som to po rokoch tiez povedala "vtedy nadejnej svokre" pretoze aj ked som sa s priatelom rozisla - s nou som sa stretavala. Strasne z toho plakala a spytovala sa ma preco som im o tom nepovedala?? tak ma strasne chcela za nevestu... ale bohuzial.. Miska, je vela mamiciek co radi posunu aj vecicky pre babo, pomozu.. zvladnes to, zvladli to aj ine..

mama004
9. mar 2022

@miska_veverkova ahoj ako to dopadlo?

fazulka21
9. mar 2022

@miska_veverkova ahoj. Neboj sa, mamina sa nezrúti. Ak máte dobrý vzťah, bude všetko v poriadku. Možno zo začiatku si vypočuješ kadečo, ale myslím že najdôležitejšie je to, čo cítiš a ako si sama napísala: ,, dieťa nechcem dať preč". Byť tebou, nejdem do adopcie ... vieš si to predstaviť? Že niekde behá kus tvojho srdca a volá inú ženu mama? Budeš to mať ťažké. Budeš. Ale ver mi, nepokazila si si život. Budeš mladá mamina, keď tvoje dieťa bude mať 10 rokov, ty budeš stale mladučká, vitálna, budeš mať parťáčku. Zober si že ja mám 32 a moja dcéra nemá ešte ani dva roky. Ty pôjdeš na stužkovú svojho dieťaťa a budeš stále mladá 🙂 má to kopec výhod byť mladou mamou.
Všetko bude v poriadku. Porozpravaj sa s rodičmi. Povedz im, že potrat nechceš. Potrat je doživotná rana.
Prajem ti všetko len to dobré, uvidíš, možno aj otec bábätka sa vyfarbí ako dobrý chlapec a budete šťastní. Napíš ako si sa rozhodla, budem ti držať palce ❤️

h2
9. mar 2022

@fazulka21 7 rokov stará diskusia. Dieťa už zrejme chodí do školy. 😁

ejanjelik
9. mar 2022

My sme sa už na túto tému s manželom rozprávali, že čo keď prídu naše deti, že čakajú dieťa cca v takomto veku a došli sme k za éru, že radšej v 17. Ako nikdy.

naira80
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre