Po 2 rokoch snaženia som konečne tehotná

21. feb 2023

Ahojte baby. Je to založená diskusia v podstate len na mojom vypísaní sa. Dnes ráno som zistila že som tehotná po dlhých 2 rokoch nášho snaženia sa. Rozplakala som sa ako malá a stále tomu nedokážem uveriť. Potrebovala som to niekde dostať von pretože zatiaľ to nemôžem ešte nikomu povedať a idú ma z toho mrle zožrať. Budúci týždeň som sa objednala k svojmu doktorovi tak mi prosím držte palce aby všetko prebehlo normálne a bolo v poriadku. Doteraz neverím. kedy ste oznamovali aspoň najbližšej rodine rodičom partnerovým rodičom že ste tehotné? Po takej dlhej dobe mám chuť to vykričať do celého sveta. Nepopísateľné emócie. Avšak nekrič hop ako sa hovorí. Kedy je najlepšie to oznámiť?

mima1608
21. feb 2023

Gratulujem ❤️ prajem len to najlepšie a nech všetko dobre dopadne 🙏

Rodičom svojim a partnerovým som to povedala v ten deň ako som šla od lekára (bola som v 7tt) a potom ostatným až po 12tt.

anjelicek26
21. feb 2023

Vykric to partnerovi, nejakej neutralnej kamoske, rodinu nechaj do 12ho tyzdna ak sa ti da, prve tyzdne su este velmi neiste. Chapem, ze to chces vykricat celemu svetu hne dteraz, ze v novembri budes mamickou, ja som bola rada, ze tu bolest nemusia znasat este aj ostatny, kedze u nas to dobre nedopadlo posledne. Hladkaj brusko, sustred sa sama na seba, pridaj sa tu do mamickovskej skupiny s ostatnymi tehulkami, zamestnaj si hlavu, ten cas ubehne ako voda.

autor
21. feb 2023

@anjelicek26 ďakujem pekne. Asi máš pravdu, tešiť sa treba ale radšej by som aj ja počkala♥️. Veď človek nikdy nevie.

autor
21. feb 2023

@mima1608 ďakujem krásne. Partnerovi chcem hneď ako príde domov. Ale nad tými rodičmi by som ešte popremýšľala zatiaľ. Ďakujem ešte raz♥️

andrea_82
21. feb 2023

ja som ostala tehotná po 2,5 roku snaženia, po 2. IVF. Keby som nezačala krvácať, tak by som si to nechala pre seba do 12. týždňa určite. A to sme bývali s mojimi rodičmi, zo začiatku ani oni nič nevedeli, pre istotu.

autor
21. feb 2023

@andrea_82 Áno predsa len je lepšie si to zo začiatku nechať pre seba a užívať si to ako také malé tajomstvo. Len neviem čo práca…tam by to asi bolo lepšie povedať skôr aby som sa vyhla nejakým ťažkým naťahovaním s krabicami plnými tovaru. A ešte tú to 12-ky :/

anjelicek26
21. feb 2023

V praci to povedz urcite sefovi hned po prvom sone, to sa obijst neda, ak mas takyto styl prace, niektore veci robit proste nesmies. Alebo ta da lekar na PN hned na prvy trimester, uvidis...

anh85
21. feb 2023

Ja trošku nechápem keby sa aj niečo zle stalo nepovedať to rodičom mne osobne príde divné 🤷 zatajit že som potratila.

autor
21. feb 2023

@anjelicek26 ďakujem za radu. Aj v prípade že som ešte len v decembri nastúpila do novej práce? Teraz mi končí skúšobná doba.

autor
21. feb 2023

@anh85 Ja im nechcem potom kaziť radosť všetkým keďže sestra má zachvíľu termín. Nechcem aby kvôli mne potom cítili nejaký smútok alebo sa netešili z prvého vnúčaťa

andrea_82
21. feb 2023

@anh85 ja som mala toľko biochemických tehotenstiev, že keby ma mali utešovať po každej takejto udalosti, tak by mi to už nebolo príjemné. Dokázala som sa s tým vysporiadať aj bez ich ľutovania. A to s rodičmi nemám zlý vzťah. Ale každý to máme inak.

floki1994
21. feb 2023

Ja som takto dostala velku facku od zivota ze sme povedali vsetkym skoro a o babo prisli (nechcem samozrejme noc privolat ale taky je zivot)..povedz len muzovi a ked tak rodicom a odtatnym neskor 🙂 my sme si povedali az po druhom velkom sone v 20tt ked uz sa to trosku upokoji a budeme kludnejsi ze je babatko zdrave 🙂 ale kludne po 1 trimestri ;)

autor
21. feb 2023

@floki1994 lenže moja mama je taká že tá by to každému hneď hovorila. Taká brepta moja. Tak preto zvažujem počkať a keď bude všetko ok tak potom povedať rodičom.

simona1306
21. feb 2023

Ahoj, v prvom rade gratulujem, viem aky je to pocit, tiez som to prezivala rovnako pred rokom, ked sa to konecne podarilo po dvoch rokoch. A teraz to prezivam tiez, sice momentalne to bolo necakane prekvapko, ale tesim sa velmi 🙂 ja teda co sa tyka oznamovania, jasne ze mame som povedala hned ako mi vysiel pozitivny test, takisto aj ocinovi ( to ale zalezi ake mate vztahy, pre mna su moji rodicia aj najlepsi kamarati ) a samozrejme som to povedala manzelovi. A dalsej rodine a kamaratom sme to povedali az po 12 tyzdnoch

floki1994
21. feb 2023

Chapem uplne..tak sa zver muzovi a sestre aby si mala sa s kym tesit a mala oporu..ostatok pocka 🙂

kiki68
21. feb 2023

Gratulujem, my sme oznamili v 13tt, ked sme mali tie nifty a kombi test za sebou a bolo jasne, ze je vsetko oki. Tak sme oznamili ako darcek pod stromcek. Dodnes maju tie krabicky odlozene 😀

autor
21. feb 2023

@simona1306 my máme tiež veľmi dobré vzťahy no uvidím ako to budem cítiť dnes to poviem priateľovi a potom prvom Sone keď mi to potvrdí a povie že zatiaľ vyzerá všetko v poriadku tak by som to oznámila možno aj našim a sestre a tam by som skončila zatiaľ a ďalej až po ukončení 1. trimestra. Ďakujem veľmi a tebe tiež gratulujem a nech všetko dobre dopadne♥️

nevenka
21. feb 2023

Gratulujem! Ja som pri prvom hned dala vediet manzelovi a potom rodicom, ja som to nemohla tajit, to som ja. Druhe sme sa dozvedeli neskor. O tretom som vedela, co mi mama povie, tak som otalala...No a o stvrtom ani nehovorim, to som povedala najneskor. Lebo tie reakcie su uz kadejake pri 4 dietati.
No a sestra nam nepovedala, lebo mala predtym potrat a bala sa. Potratila prve babo v 14tt., po kontrole u lekara, ked jej povedal, ze vsetko je v poriadku...😪
Takze ja si myslim, ak to tak citis, tak zdielaj s najblizsimi kludne radost aj v zaciatkoch, to sa len tak traduje, ze netreba povedat do 12 tt., lebo sa moze vselico stat. Vselico sa stat moze hocikedy. Poznam baby, co prisli o dietatko v 38tt., ja som tiez mala tie posledne 2 rizikove kvoli vysokemu tlaku, mohla som rodit predcasne. Chvala Bohu, dobre to dopadlo a to prajem aj Tebe. Nech je vsetko ok a mozete sa radovat od zaciatku, az kym sa narodi zdrave babatko 🥰.

autor
21. feb 2023

@kiki68 ďakujem🥰. To je pekné. Ja som ale tak natešená že to len všetkým šplechnem do tváre lebo nebudem mať toľko trpezlivosti vymýšľať že ako😂

autor
21. feb 2023

@nevenka Ďakujem ti krásne. Asi máš pravdu že je zbytočné to riešiť kedy je tá správna chvíľa ako za akých okolnosti atď. Pravda je že stať sa môže hocikedy hocičo. Ja osobne by som s rodičmi počkala do toho prvého sona aspoň nech je to potvrdené tehotenstvo a ako si to osud ďalej zariadi tak bude. Naši sú tiež v tomto veľmi v pohode rozprávame sa vždy o všetkom. Tak si myslím že by sa to dalo hocikedy a budú radi. My sme asi všetci takí utáraní že vždy si chceme všetko hneď povedať všetci😄. A prečo tak horšie reagovali už pri tom 4. dieťati?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre