Mám 18 a som tehotná. Čo mám robiť?

elanet
25. mar 2009

Ahojte, neviem najst spravnu temu mojho problemu, potrebovala by som poradit. Je mi 18 a som tehotna, bola som u lekara. Nevie o tom ani moj priatel a ani moja rodina, neviem co mam robit, neviem co na to povedia.. bojim sa lebo este som v tretom rocniku na skole... a mam este pred sebou stvrty rocnik. A na potrat by som nerada isla a bojim sa toho vsetkeho ...prosim poradte mi co mam rrobit? ☹ Mozno si pomyslite o mne ze som nejaka tava ze mala som si dat pozor a teraz tu stresujem,je to pravda, len citala som si tu niektore temy a vidim, ze si tu navzajom pomahate..

norik1
27. mar 2009

veronkaj ja by som tiez byt nepredavala, mozno ze mas obavy zbytocne, ale... nikdy nevies. Stale sa da dat byt do prenajmu a tak ho mas v zalohe keby sa nieco stalo a potrebovali by ste rychlo peniazky...navyse o par rokov sa ti bude chciet dcera osamostatnit a zasa budete riesit hypoteku a kupu bytu?
Uvidis, vsetko zavisi od toho, ako to cele vezme tvoj priatel... zatial to nechaj ist a skus na to nemysliet, potrebujes byt v psychickej pohode...
Mam kolegynu v rovnakom veku ako ty, ma dve deti, je rozvedena a caka s priatelom, ktory ma vztah z ktoreho nemieni vycuvat... napriek tomu sa rozhodla si dieta nechat, aj ked sa bude musiet vratit do prace po pol roku a otec dieteta s nimi nebude...drzim ti palce, aby si sa dokazala z toho vsetkeho rychlo tesit 😉

Elanet, ako ti tu uz pisali baby, vsetko sa urovna, len to chce cas...hlavne ze priatel stoji pri tebe 😉 tu na konikovi najdes vzdy podporu a aj vela cennych rad, tak sa len drz a snaz sa byt v pohode, aby aj babetku bolo v brusku dobre...neboj, vsetko bude ok 😉

mamutka
27. mar 2009

veronkaj, teraz ceny bytov padaju, tak neviem, ludia to uz vedia, tazko sa zhana kupujuci, mozno by si zbytocne predala pod cenu 😢 a keby sa to u toho tvojho nedalo vydrzat, tak fakt nemas kam ist, myslim tym, ze to tam ma jak v pionierskom tabore plne. my mame 40m stvorcovych, dvaja plus babatko, da sa v pohode, ked neskladujes zbytocnosti. ale musime sa stahovat, koli tym schodom a mojmu klbu....neviem ako velke byvanie mas, pises ze male, ale aspon nejaka istota...ked on to este nema vysporiadane, no tahat tam babatko a este by sa tam dakto hadal o majetok, ale mozno to bude v pohode, ty ich musis poznat. Dufam, ze to vsetko dobre dopadne, pohladkaj brusko a povedz malickemu ze sa uz nan tesis, nech to vie, nestresuj sa tolko. Bud rada ze nie si tehotna zena dakde v Sudane...tu mas svoje istoty aj ked to tak mozno teraz nevidis. drz sa.

sasiki
27. mar 2009

veronikaj ako píše norik, ani ja by som byt nepredávala, ale prenajímala, tak budú peniaze navyše, budeš mať niečo v zálohe, možno sa raz zíde pre tvoju dcéru 😉

veronkaj
27. mar 2009

´dakujem vám všetkým ste milé,

lenže hladať riešenie je ťažko, ked viem že musí bývalú vyplatiť z bytu a pochybujem že mu dá banka pôžičku pri takom daňovom akom mal, a tak fakt neviem čo robiť, na jednej strane keby som predala byt pôžička by bola menšia a treba ešte aj ten dom dodorábať a na druhej ked si vezme ten úver tak musí splatiť skoro 6 mil aj s úrokmi no ide nás rozhodiť už len z toho že nevieme ako toto vyriešiť a teraz ked mi lekárka potvrdí mimi tak prídem za ním ešte aj s tým šak ho vystre.

alusha
27. mar 2009

mna moja mamina porodila v 39 rokoch, ale v tej dobe to bolo ine... vtedy zeny rodili ovela mladsie, tiez nevedela, co ma urobit, ci si dieta nechat, kedze uz mali doma styri dcery... uz mala aj termin na interupciu, ale nedokazala to urobit 🙂 a nikdy to nelutovali, vzdy boli stastni, ze ma maju, citili sa mladi, lebo som ich vzdy rozveselovala... vsetky sestry sa povydavali a ostala som im len ja 🙂 teraz som uz prec z domu, vydata aj ja, tak sa tesia z vnucat 🙂 u nas bol vzdy plny dom deti, ale hlavne veselo 🙂

duskaf
27. mar 2009

Elanet- presne ako Ti kočky napísali. Teraz sú Tvoji rodičia v štádiu šoku- otázky typu, prečo sa to stalo práve ich dcére? Ale toto štádium odoznie a potom sa aj ten smútok okolo toho pomaly rozplynie, na všetko sa nájde riešenie a budú Ti oporou, verím tomu. Drž sa, držte sa s priateľom, stojte pri sebe, všetko sa zvládne a bude dobre.

veronkaj
27. mar 2009

no teraz ide víkend a tak budem rozmýšlať čo a ako a budúci týždeň hlavne bud budem na istom alebo aspoň budem vedieť čo sa deje.

a to som brala hak už rok a nič , občas síce zoberiem o 2-3 hod. neskôr ale nič sa doteraz nestalo, v priateľovej rodine už čakajú jedno maličké ale tam sa nan čakalo dlho a ešte sa jedno plánuje a toto by bolo do tretice .

dám vám potom vedieť ako som dopadla, zatial nikomu nič hovoriť nebudem máme dosť iných starostí a musím aj tak počkať na potvrdenie.

prajem pekný víkend a dakujem 😉

vroni
27. mar 2009

Veronkaj, preboha ako ti mohlo napadnut predat byt? Mas velku dceru a priatelov dom je a bude jeho, nie tvoj. Preco chces strkat svoje peniaze za svoj byt do jeho (a vyhradne jeho) majetku? Byt spolu je jedna vec, vydat sa niekomu celkom napospas je vec celkom ina (a nie prave mudra) Ked ti nedajboh priatel po piatich rokoch povie, ze ma vztahu plne zuby a posle ta kedelahsie, tak co? Pojdes s dvoma detmi pod most?! Ano, nemusi sa to stat. ALE MOZE!!!! Ak priatelovi nedaju pozicku v takej vyske, moze svoj dom este stale predat a mozte si kupit SPOLOCNY vacsi byt. Ono, i tak je cudne, ze dom ma hodnotu niekolko milionov (mimo BA) a ked by si sa k nemu nastahovala, budete mat len jednu izbu. Ale budiz. Stale mozes svoj byt prenajat a mat na materskej (pokial by si byvala u priatela) este "vedlajsi" prijem... Ale v kazdom pripade velmi drzim palce.

terezka044
27. mar 2009

elanet necitala som tuto temu celu, ale pridaj sa k nam mladym maminam. ja som tiez v 3.rocniku a v juni sa nam narodi babo.. a ja priatela ani nemam, po 2.5roku si povedal ze mu to za to nestoji... ale zvladnes to neboj sa 😉

terezka044
27. mar 2009

a veronikaj - mna mala mamina v 38, tiez mala uz skoro dospelych synov, uplne ine vyhliadky na buducnost, nic nebolo ruzove. rozmyslala o potrate, ale nemala to srdce, prve dietatko jej zomrelo a po 2 chalanoch sa uz necitila na tehotenstvo, porod, na dalsie dieta.. ale rozhodla sa ako sa rozhodla... a ja som jej nesmierne vdacna za to.. je to ta najuzasnejsia mamina aku si mozem predstavit, niekedy to nie je idealne (to asi nie je nic), ale je to skutocne uzasny clovek. a myslim, ze nechat si babatko je najlepsie riesienie, ake mozes spravit - bude to este tazke, ale prinesie ti to do zivota vela radosti a omladnes 😉 😉

terezka044
27. mar 2009

a vroni ma pravdu, byt nepredavaj, hlavne nie teraz - prerobila by si. radsej prenajimaj 😉 a neskor este ocenis, ze mas byt, a nemusis zhanat, napriklad ked bude dcera potrebovat pomoc...

norik1
27. mar 2009

jaaaj Terezka obdivujem ta ze si v nelahkej situacii na vsetko sama - myslim bez partnera - a este psychicky podporujes ine maminy...drzim ti palce, nech sa na teba stastie usmeje 🙂 a to dvojnasobne

zabocka
27. feb 2010

cavte babenky ja som super nova v modrom koniku ja mam k mam taku prosbicku ci by ste mi nevedeli poradit ja som mala sez s priatelom jeden den po menstruacii a teraz neviem ci som v tom ake je pravdepodobnost otehotnenia ja si myslim ze cakam maleho cloviecika podla mojich priznakov
😢

zuzanockamt
27. feb 2010

zabocka ... je dost nepravdepodobne, aby s mala ovu jeden den po MS ... a kedy cakas MS? ... kolky DPO si? ... a ake mas priznaky?

pia22
27. feb 2010

Pokial pocas cyklu dozrie viacero vajicok v roznom case je mozne otehotnenie aj po MS, taktiez cez MS😉 Zabocka priznaky mozu byt vyvolane aj psychicky.

zuzanockamt
27. feb 2010

pia ... je to mozne, ale podla mna sa to nedeje tak casto ... väcsina zien ma ovu priblizne uprostred cyklu

vodnarky
27. feb 2010

zabocka-jak sa tu uz pytali..kedy cakas MS?skus si kupit test..jeden je aj dokonca taky,ze si ho mozes urobit 6 dni pred terminom nasledujucej MS.. 😉 ..

frisbee
27. feb 2010

zabocka,ja som otehotnela deň po skončení MS 😒

blue04
27. feb 2010

Taketo rozhodnutie sa neda radit....kazdy si spravi podla vtedy danej situacie ako uzna za vhodne a najlepsie pre seba. Ale citit,ze ty si vlastne rozhodnuta,ze baby chces a preto drzim velke palce a vela stastia

zuzanockamt
27. feb 2010

my byvame v jednoizbaku ... MM je bez roboty vyse roka, mne zmluva konci v juni 2010, ale aj napriek tymto faktorom privedieme na svet PLANOVANE babo v septembri 2010 ... keby sme mali cakat na idealne podmienky, tak by sme sa nedockali, lebo tie nie su ... tiez som zo zaciatku rozmyslala len tym smerom, ze zabezpecit sa a pod. ... bola to BLBOST ... keby som sa mala este raz rozhodnut, tak sa o babo snazime hned po mojej VS ... a mozno by sme nan necakali az 17 mesiacov ako teraz

blue04
27. feb 2010

Toto je velmi hakliva tema a kazdeho nazor.........

silvia123
28. feb 2010

blue04, myslím že aj keď si sa vtedy rozhodla podľa teba možno ideálne, stále ťa to na jednej strane trošku trápi a rozmýšľaš aké to dieťa mohlo byť, ale ako si už povedala, stalo sa...a vďaka tomu si na druhej strane dosiahla to po čom si túžila -zázemie a neskôr aj rodinu, je to vec každej ženy, prípadne každého páru, len si to treba naozaj dobre zvážiť, pretože vieš si vôbec predstaviť, že by si už druhé dieťa nemohla mať? Akože som radšej toho názoru, že keď sa už pošťastí hlavne myslím prvé dieťa, aj keď nie v ideálnych podmienkach, radšej si to bábo nechať. A súhlasím aj s tým, že je to háklivá téma a preto to nie je ľahké rozhodnutie. Napríklad ja chcem mať dve deti a keby náhodou otehotniem do tretice, tiež neviem vzhľadom na všetky okolnosti, vek, zdravotný stav ako by som sa rozhodla..., je to fakt niekedy veľmi ťažké...

blue04
1. mar 2010

silvia123,je to hakliva tema a zacinam sa citit ako by som bola jedina co to podstupila.ja sama som neverila,kolko mojich kamaratok a kolko ludi poznam aj z konika,co to podstupili a priznali sa az po rokoch.....jednoducho neboli sme obaja pripraveny na rodicovstvo po vsetkych strankach......ano.....par krat som na to myslela,ale nemozem povedat zeby ma to nejako prenasledovalo a trapilo....som realista a preto sa spat neobraciam a idem do predu...........vela chyb kazdy z nas narobil a narobi

nicky11
3. mar 2010

eleanat ja som ja mam teraz 19 a mam rocnu dcerku,tiez som bola strasne nestastna ztoho ze som tehotna lebo som nechcela mat deti a uz vobec nie tak skoro,vsetkym som to povedala az ked som bola na konci piateho mesiaca a dodnes to lutujem ze som to tak dlho tajila.ak ti mam pravdu povedat tak do posledneho dna co som bola tehotna som sa na dcerku netesila a nebola som stym vyrovnana ale teraz si uvedomujem ze je to to najkrajsie co ma vzivote stretlo.aj ked som malu nechcela nebola by som schpna ist na potrat a vziat zivot niecomu takemu uzasnemu a nevinnemu....ale to je moj nazor 🙂 🙂 drzim palce

nicky11
3. mar 2010

a inak baby myslim ze o dite sa je vzdy da nejako postarat.mozno nebude mat znackovy kocik a super handry ale nemyslim si ze je to dovod vzdat to len na zaciatku.ja mam 19 som na dcerku sama, neviem co v buducnosti bude ale beriem to len ako vyzvu 🙂 🙂

lienocka218
9. máj 2015

Ahojte, mám 18 rokov a mám problem , mam celodenne nevolnosti , nechuti mi nic jest uz tri dni a ked sa nieco donutim zjest je mi na zvracanie,vcera a predvcerom som aj skoro vsetko co som zjedla vyvratila, boli ma strasne pod bruskom, mozem ist spat aj 20:00 hod. a vstat rano o deviatej a som stale unavena ☹ mozem sa spytat? podla vas mozem byt tehotna? bojim sa toho, viem mala som si davat pozor ☹ sex som mala naposledy 1. maja, mozu to byt priznaky tehotenstva? a navyse ide o to ze nemam priatela ale chalan s ktorym som mala sex je moj kamarat ktoreho mam velmi rada ma 21 rokov, na 100 percent to do mna nedal ale aj tak moze sa stat ze aj tak otehotniem? a ak som aj v tom ako by som to mala povedat rodicom?? moja mamina by to asi neprezila ☹ ☹ ☹ dakujem za odpovede ani si neviete predstavit ako mi pomozete ak mi odpoviete. PS: menstruacia mi nemeska lebo este ju len budem mat dostat pred koncom mesiaca 🙂 dufam ze mi odpisete 🙂

bianca
9. máj 2015

@lienocka218 si dost stara na sex tak teraz bud i tak dospela a najdi 3 e v penazenke a chod do lekarne kupit test

gubiko
9. máj 2015

@lienocka218 tak tak, ako bianca píše, test si sprav, potom budeme riešiť ostatné, keď budeš naozaj tehotná. môžeš mať len črevné problémy.

mamulienka30
9. máj 2015

@lienocka218 na taketo priznaky tehotenstva je velmi skoro, sex si mala len prveho maja! To ti ani test este neukaze. Pockaj dalsi tyzden a sprav si test, ak o 7 dni bude test negativny - mozes si byt ista, ze si neotehotnela. Mozes mat virozu, alebo len "posexove" nervy, hlavne sa ukludni. A navyse - kazda mama nieco take prezije... len by asi neskakala meter dvadsat. Takze sa ukludni a nabuduce kondomy inak ani ranu... to je zaklad... nejde len o tehotenstvo, ale aj o choroby...

stanka1986svk
25. jún 2015

@elanet ahoj ja ssom bola v takej situacii..stvrty som dodkoncila indiviualne.. bolo to tazke alee krasne zarovne...tereaz ma moja mala 10 rokov a idee ddo piatej trieddy. alee gboli chvile ked som nevedela co ako aleej...ano mala som ju ksoro..musela som sa vzdat didskotek, nocny zivot, zabavyv s kamaratkami....ale zisskala som nieco ine..to ze mam krasnu zdravu slecnu ktora mi kazdy den pripomina preco ju milujem a to tak ze rano vstane usmeje sa obime ma...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre