Máte odrastené deti a ste znovu tehotná?

27zuzka
12. sep 2011

ahojte, nájde sa tu mamina, ktorá má už odrastené deti a je tehulka?

adunka73
12. sep 2011

podivej se do temy Tehotne 40-catnice,tam urcite najdes tehullky s odrostlymi detmi 😉

tinara23
12. sep 2011

@27zuzka moja dcéra má 18 a momentálne čakáme bábo 🙂

katkapapacova
12. sep 2011

ahoj sice nie som v rovnakej situacii ale ja som mala 16ked sa sestra narodila a brat mal 21, bolo to v pohode aspon u nas, my sme to brali ako poklad ktory mame, dnes ma sestra10rokv a je to nase zlato 😀

pifina
12. sep 2011

ja som mala skoro 17, ked sa narodil najmladsi brat, myslim, ze sme so sestrou (mala 14) mame dost pomahali s malym a prve roky bol pre nas viac synom ako bratom 😅 ale nemenila by som, bola to pre nas dobra skola do zivota 😅

didiana333
12. sep 2011

@27zuzka je nás tu kopaaaaa..... 😀 Moji chalani mali 16 a 13 rokov,ked sa Erik narodil.... 😉 a velmi ho lubia a tešia sa každý den zo školy,aby mohli byť s ním...... 😀

27zuzka
autor
13. sep 2011

@tinara23 ahoj 🙂 ani si nevieš predstaviť ako som rada, že nie som "sama". Moja dcéra má 20 a syn 13. Vôbec sme neplánovali a ani vo sne by nás s manželom nenapadlo, že sa nám niečo takéto môže "prihodiť". Mám strašne zmiešané pocity. Keď sme sa už pomaly chystali na rolu starých rodičov, tak zrazu my budeme tí, ktorí budú kočíkovať svojho ďalšieho potomka 🙂 Snáď to zvládneme psychicky i fyzicky. Momentálne som v 6 tt a je mi strááááášne zle ☹ Ty si ako na tom?

27zuzka
autor
13. sep 2011

@katkapapacova ďakujem za odpoveď , ktorú vnímam ako podporu, že som sa správne rozhodla, lebo ver, že moje myšlienky, keď som zistila, že som tehotná boli všeliaké 🙂

tinara23
13. sep 2011

@27zuzka ahoj, no my sme to plánovali, ja som si vždy myslela, že stačí jedno a vždy bolo niečo, úvery na krku, dobrá práca, ale cca pred dvomi rokmi prišli na mňa materské pudy a bohužiaľ tak rýchlo to nešlo.
Neboj sa zvládnete to, vychutnáte si to viac ako keď ste boli mladí 🙂 Ja som tiež začiatok 6tt (podľa kalkulačky 5tt+0), zatiaľ mi zle nie je, iba ma bolia prsia a podbruško (ale to už trošku menej). Termín vychádza zatial 15.5.2012 🙂

27zuzka
autor
13. sep 2011

@pifina ďakujem, je milé vedieť, že situácia v ktorej som sa ocitla je úplne prirodzená a svet sa predsa kvôli tomu nezrúti. Verím, že aj moje deti budú takými dobrými deťmi ako si bola ty so sestrou 🙂

pifina
13. sep 2011

@27zuzka uvidis, ze si budes tehotenstvo a materstvo uzivat ovela viac, ako predtym 😅 drzim palce 😵

27zuzka
autor
13. sep 2011

@tinara23 ja som úplne nemožná, čo sa týka info o tehotenstve- taká nepripravená a zaskočená, že ja ani neviem termín a ani si ho neviem vypočítať. Bola som v piatok u gynekologa, že mi vynechala menštruácia a test mi vyšiel pozitívny. Spravila mi hneď ultrazvuk a tehotenstvo potvrdila s tým, že je to 4+3, takže z toho dedukujem, že som teraz asi tiež na úplnom začiatku 6 týždňa. Keďže som ešte nebola celkom rozhodnutá, čo robiť, tak som si zobrala týždeň na rozmyslenie a mám prísť na gyndu za týždeň. Samozrejme, že materské pudy u mňa zvíťazili 🙂 Manžel má síce ešte problém sa s touto situáciou stotožniť, ale to chce čas, veď je to chlap, musím mu dať viac času 🙂 Deťom som to ešte nepovedala, počkám, kým budem mať prvé výsledky z krvi, ale dlho čakať asi nebudem môcť, lebo mi je fakt dosť blbo, síce nevraciam, ale žalúdok mám stále ako na vode, neuveriteľne ma bolia prsia, podbruško a kríže a deti predsa nie sú hlúpe, ale to som zažívala pri oboch predchádzajúcich tehotenstvách. Fúú, je to také zvláštne 🙂 Držím ti palčeky 🙂

katkapapacova
13. sep 2011

@27zuzka neboj bude dobre, decka sa budu tesit, mne sa osobne pacilo ked sme zrazu mali doma maleho cloviecika aspon mama nemala tolko casu byt nam v patach 😀 drzkaj sa, prajem krasne tehulkovanie 🙂

woman04
13. sep 2011

@27zuzka ...jasné,že je nás viacej zaskočených a pritom potešených...moja dcéra bude mať v decembri 22 🙂 ...síce sa mi život a životný štýl otočil úplne na opačnú stranu,ale som teraz za to vďačná 🙂 ...držím palce 🙂

angela1
13. sep 2011

moja staršia dcéra má 20 a malička necelých 6 mesiacov 😀 a som veľmi rada že sme sa rozhodli nechať si ju ( zo začiatku sme boli tiež veľmi zaskočený) a manžel je z nej úplne hotový - voláme ho dvorný nosič ako dojde z roboty berie si malú a blazni sa s ňou do večera 🙂

sniperka
13. sep 2011

@27zuzka My máme doma 18 - ročného syna a 12 - ročnú dcéru a teraz som v 29 tt, čakáme chlapčeka.Tehotenstvo bolo plánované.Deti to prijali super, všetci sa na toho malého človiečika veľmi tešíme. 🙂

ingas
16. sep 2011

Ahojte maminy, hurá je nás viac. Nás to teda riadne zaskočilo nerátali sme s tým ale sme veľmi radi. Najviac som sa bála reakcie okolia, že budú samé reči typu načo mi to už je, mohla si už mať pokoj keď máš veľké deti a podobne. Ostala som prekvapená, že až na pár výnimiek ma väčšina podporuje a drží palce. Všetky kamošky sa tešia so mnou a delia si kedy budú kočíkať. Teraz som v 20 tt. a budeme mať vytúžené dievčatko. Máme dvoch chalanov 19 a 15 rokov. Keď sme sa s manželom dozvedeli, že to bude dievčatko plakali sme ako malé deti. Teraz to prežívame úplne ináč ako za mladi. Vychutnávame si to a strašne sa tešíme. Termín mám začiatkom februára a pevne verím, že to dobre dopadne.

27zuzka
autor
3. okt 2011

@ingas ahoj 🙂 super, že ti to takto vyšlo! chalani sa určite tešia na sestričku. Môžeš mi prosím povedať, akými vyšetreniami si prešla vzhľadom na vek? Absolvovala si aj odber plodovej vody? Držím ti palčeky, nech ti tehotenstvo rýchlo a bez problémov plynie 🙂

titkovamiriam
3. okt 2011

sice som dospele deti este nemala no pridavam sa 😉

ingas
5. okt 2011

@27zuzka ahoj odber plodovej vody som neabsolvovala. Aj mi ho dr. navrhoval vzhľadom na vek ale bála som sa tak mi poradil odborníka na prenatálnu diagnostiku v Martine čo sa zaoberá anomáliami plodu a má super ultrazvuk. Doktor všetko skontroloval pomeral a nenašiel žiadnu odchylku od normálu. Ináč bol to super zážitok všetko sme krásne videli to sa nedá porovnať s ultrazvukom u môjho gyn. Odporúčam a ďakujem za podporu. Dúfam, že to v pohode všetky zvládneme.

denask1234
12. dec 2012

tiez mam sedemnast rocneho syna 🙂

27zuzka
autor
12. dec 2012

juuj moja, držím palčeky 🙂 veľmi som sa bála všetkého - ako zvládnem tehotenstvo, pôrod po toľkých rokoch a celkovo materstvo. A môžem ti povedať, že je to moje hádam najkrajšie obdobie v živote. To, ako si to všetko užívam, ako sa maličkej všetci tešíme a koľko energie nám dáva 🙂

lussy23
13. dec 2012

moji súrodenci mali 19, 18 a 17 rokov, keď so msa narodila🙂

laqeeesha
13. dec 2012

Ja mám 21 a najmladší braček má 4 roky.... takže je už zároveň 4-ročný ujo mojej 7 mesačnej Martinky (nečakanej 🙂)) ) a jedna sestra má 12 a druhá má 10 🙂 takže pohoda 🙂)))

evina57
13. dec 2012

Mám 24r a moji bratia 6 a skoro 5 rokov 🙂 Tiež sa stali ujovcami môjho 18mes syna 🙂 Deti ti budú pomáhať, uvidíš 🙂 Teda aspoň mi sme mamine pomáhali (ešte mám dve sestry 25 a 27) 😀 ani nevedela, že ich má 🙂 Prajem Ti veľa šťastia 😉 Zvládnete to 🙂

evina57
13. dec 2012

A ešte niečo..ja som mamine vďačná za to, že ich mala, pretože som sa skoro všetko pri nich naučila 🙂 A nebola som "mimo" pri vlastnom dieťati 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre