icon

Morfologický ultrazvuk u MUDr. Slezáka na Záporožskej

avatar
1safirka1
30. máj 2012

bola niektora z vas u neho??? na zaporožskej??? 🙂

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 26. jún 2026 · 232 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • MUDr. Slezák vykonáva morfologický ultrazvuk (2D + 3D/4D možnosti) v Petržalke (Femme na Záporožskej) a na Strečnianskej, objednávanie cez sestričku na tel. 0905 206 191 alebo cez Femme 02/63838686.
  • Cena morfologického ultrazvuku v diskusii kolísala podľa miesta a termínu od 30 € do 50 €, s možnosťou nahratia na CD/DVD za približne +15 € a tlače 3D fotky v cene alebo bez príplatku v rôznych prípadoch.
  • Dĺžka vyšetrenia udávaná účastníkmi sa pohybovala prevažne medzi cca 15–30 minút, pričom niektoré názory spomínali aj 40–60 minút v prípade komplikácií alebo podrobného vyšetrenia.


Najčastejšie otázky

Q: Koľko stojí morfologický ultrazvuk u MUDr. Slezáka?
A: V diskusii sa uvádzajú ceny 30 €, 35 € alebo 50 € za morfologický ultrazvuk; nahratie na CD/DVD sa spomína za +15 € a u niektorých pacientok boli 3D fotky zahrnuté v cene.

Q: Ako sa objednať k MUDr. Slezákovi a potrebuje sa výmenný lístok?
A: Pacientky v diskusii odporúčali volať sestričke na 0905 206 191 (po 14:00) alebo do Femme na 02/63838686; viacero príspevkov uvádza, že výmenný lístok nie je potrebný.

Q: Kde MUDr. Slezák ordinuje?
A: V diskusii sa uvádza prax v Femme na Záporožskej v Petržalke a ordinačné dni na Strečnianskej; spomína sa tiež doterajšia prax v NOU a návštevy pracovísk ako Dunajská Streda či Kramáre.

Q: Robí MUDr. Slezák 3D/4D záznamy a nahráva vyšetrenie na CD/DVD?
A: Áno, v diskusii pacientky potvrdili 3D/4D vyšetrenia; napálenie na CD/DVD sa spomína ako doplatok +15 € a niekedy dostali vytlačenú 3D fotku v cene.

Q: Ako dlho trvá morfologický ultrazvuk u MUDr. Slezáka?
A: Väčšina skúseností uvádza trvanie 15–30 minút; niektoré príspevky uvádzajú, že pri podozreniach alebo komplikáciách môže trvať 40–60 minút (tieto odhady sú v diskusii rozporuplné).

Q: Ktorí iní lekári a zariadenia sú v diskusii odporúčanou alternatívou pre morfologický ultrazvuk?
A: V diskusii sa ako alternatívy spomínajú Dr. Cunderlík (Kramáre), Dr. Holan (ProCare/Central BA), Dr. Ditte u Kocha, Dr. Taborský, a pracoviská Procare, Sanatorium KOCH a Gyn Five.

Q: Kedy sa má vykonať morfologický ultrazvuk v tehotenstve?
A: V diskusii odporúčané obdobie je približne okolo 20. týždňa tehotenstva (20 tt ± týždeň); na NT meranie sa spomínalo aj cca 12. týždňa.

Q: Dá sa na vyšetrenie vziať partner alebo rodina a sú čakacie doby dlhé?
A: Pacientky uvádzali, že partner aj ďalší členovia rodiny bývajú vpustení dovnútra; čakacie doby boli uvádzané rôzne, niektoré návštevy trvali bez čakania, iné pacientky čakali cca 20–30 minút.

Závery z diskusie

Zhoda

  • MUDr. Slezák je v diskusii popisovaný väčšinou ako odborný, trpezlivý a vysvetľujúci lekár, ktorého pacientky odporúčajú.
  • Objednávanie prebieha telefonicky cez sestričku (0905 206 191) alebo recepciu Femme (02/63838686).
  • Morfologický ultrazvuk môže byť doplatený súkromne, uvádzané ceny v diskusii sa pohybujú prevažne medzi 30–50 €.


Sporné názory

  • Trvanie vyšetrenia: niektoré príspevky uvádzajú rozsah ~15–20 minút, iné uvádzajú 40–60 minút ako očakávanú dĺžku; obe verzie sú prezentované v diskusii.
  • Cena vyšetrenia: niektoré príspevky uvádzajú 30–35 €, iné 50 €; uvádzanie rozdielnych cien je v diskusii konfliktné.
  • Výmenný lístok: niektoré pacientky tvrdia, že lístok nie je potrebný, iné prišli s výmenným lístkom od gynekológa.


Otvorené otázky

  • Aké sú presné aktuálne ordinačné hodiny MUDr. Slezáka na konkrétnych pracoviskách (Záporožská vs. Strečnianska)?
  • Aká je jednotná oficiálna cena za morfologický ultrazvuk u MUDr. Slezáka vrátane 3D/4D a CD v konkrétnych pracoviskách?
  • Ktoré dni presne vykonáva MUDr. Slezák vyšetrenia na jednotlivých adresách (uvoľnené dni v Femme vs. Strečnianska)?


Spomenuté značky a firmy

Femme s.r.o., Procare, Gyn Five, Sanatorium KOCH, NOU, ZZz.sk, sono-is.sk, femmesro.sk

Spomenuté produkty a metódy

morfológický ultrazvuk, 3D ultrazvuk, 4D ultrazvuk, NT meranie, tripple test, odber choriových klkov, AMC, napálenie na CD/DVD, tlač 3D fotky, výmenný lístok

Miesta a osoby

Záporožská, Strečnianska, Petržalka, Kramáre, Dunajská Streda, Antolská, Klenová, MUDr. Slezák, MUDr. Igor Slezák, Dr. Cunderlík, Dr. Holan, Dr. Fellnerová, MUDr. Václavová, Dr. Rukavičová, Dr. Ditte, Dr. Taborský, Dr. Grochal

avatar
mandevilla
16. jún 2014

@mm28 Ahoj, poprosila by som ta o info, aj ked je uz jun/ 2014, kto ti teda nakoniec robil morfologicky utz? Ja som objednana teraz tiez na utorok,a som zvedava, kto ho vykona. Bola si spokojna? Dakujem pekne.

avatar
lubicaziv
23. jún 2014

Ja som bola u Dr. FELNEROVEJ

avatar
lubicaziv
23. jún 2014
avatar
nikitta77
2. júl 2014

kočky, mala by som ísť k pánovi doktorovi tento piatok , tak som zvedavá 🙂 🙂 😉

avatar
miselinka26
3. aug 2014

Prosim Vas baby, kde teraz robi Mudr, Slezak morfo+4D?Zajtra na 17:50 hod som objednana a neviem sa dopatrat, kam mam ist :-P moj gynkos mi tusim spominal Petrzalku? je to tam na poliklinike? Diiiky 🙂

avatar
danielaspa
22. aug 2014

ahojte, rovnako zhanam MUDr. Slezáka. Je prosím na tej Strečnianskej? Ak áno - aký tam je ultrazvuk - je dosť kvalitný? Koľko sa platí za morfo? Chodieval som ku nemu na Strečniansku do FEMME , no čakáme druhé bábo a chcem opäť choditť ku nemu... Ďakujem

avatar
strihalka
22. aug 2014

@danielaspa ano je na strecnianskej....ted apokud myslime toho Slezaka, ktery byval na Zaporozske v Femne.

avatar
danielaspa
23. aug 2014

@strihalka ahoj , ano myslim presne toho...vies mi povedat aj tie ostane info - cena a kvalita UZV? Dakujem 🙂

avatar
lubka1983
23. aug 2014

A ked chcem ist na morfo utz kedy v kolkatom tt??

avatar
jana121212
23. aug 2014

@danielaspa cena je 35e a kvalita ultrazvuku sa mi tazko hodnoti. pre mna bol podstatny klasicky morfologicky ultrazvuk a na nom som videla vsetko pekne a hlavne doktor vsetko pozriel. potom to prepol na 3D ultrazvuk a ten je niekde na takejto urovni http://rumah-astri.com/wp-content/uploads/2012/... http://ibuhamil.com/attachments/ngobrol-apa-saj... , proste sa od toho nedaju cakat take krasne fotky ako niekedy vidis na internete. neviem ale ci to je ultrazvukom alebo inym tyzdnom tehotenstva

avatar
strihalka
23. aug 2014

@lubka1983 na morfo se chdoi v 20tt alebo plus minus tyden okolo toho..zalezi od lekare, od velikosti babatka(myslim ze aby babatko bolo velkosti na 20tt)
@danielaspa ostatni info netusim, ja chodim do Femne a morfo budem mit tam, ale bola tam kamaradka abola spokojna...zkus google🙂

avatar
lubka1983
23. aug 2014

Takze objedna sa uz mozem?

avatar
aber
23. sep 2014

Ja som K nemu objednana na morfo ultrazvuk 29. 8.14 ja som tiež počula, že by mal ultrazvuk trvať cca 45 min a tohto Dr prečo tak málo?

avatar
conjugata
25. sep 2014

Ahojte..Morfológiu robí Dr. Slezák už v Petržalke aj s jednou perfektnou šikovnou doktorkou...obrovská spokojnoať..35 Eur....dám kontakt...

avatar
conjugata
25. sep 2014

@conjugata A robí to na Strečnianskej a nie na Záporožskej

avatar
leishmania
27. okt 2014

@jana121212 takze cena u dr slezaka za morfo plus 3d je 35EUR? dal aj nejake fotky? dalujem

avatar
jana121212
27. okt 2014

@leishmania 35e je cena za morfologicky a vramci neho spravil jednu 3d fotku, ktoru mi vytlacil. @rush u neho tiez bola a ma fotku fotoblogu

avatar
leishmania
27. okt 2014

@jana121212 dakujem 🙂

avatar
janci27
16. dec 2014

@conjugata Ahoj, prosim ta, vies mi napisat adresu, kde sa pan Dr. Slezak nachadza v Petrzalke? Pripadne link..vdaka 🙂

avatar
janci27
16. dec 2014

@conjugata Viem, ze Strecianska ulica, ale to je tak vsetko

avatar
adula12
29. jan 2015

ahojte. prosim vas, neviete kto teraz robi morfologicky ultrazvuk v 20tt na tej zaporozskej v petrzalke? pred dvoma rokmi som bola u dr. Vaclavovej, trval okolo 40minut. bola som velmi spokojna, tak by som chcela ist aj teraz k nej len neviem ci robi este. lebo na nete nie je tam uvedena. vtedy fotku nedavali, tiez to stalo tusim 30€.

avatar
ni13
1. mar 2015

Ahojte pomozete mi? Ja mama odporucanie na morfo. UZV kolko stoji to?

avatar
botanka
4. mar 2015

ahojte..potrebujem poradit...cakam druhe babatko a tiez mam ist na morfologicky uzv..minuly rok som chodila do Procare takze autmaticky mi ho robili v procare..teraz som uz odtial chvalabohu odisla a chodim k mudr Kollarikovej v petržalke...tiež som počula veľmi dbré ohlasy na Mudr. Slezáka a vidim, ze tu uvadzate, ze pracuje na Zaporozskej, ale ja som ho nasla na Strencnianskej...no a problem je v tom, ze moja gynekologicka ma posiela do sanatoria KOCH a tam ten uzv stoji 50eur a vraj keby ma neodporucila tak by som platila az 80 eur...preto som radsej chcela ist sem na tu Strecniansku, kde to stoji vraj tych 30 eur a ked som sa o tom zmienila sestricke tak ona, ze tam sa urcite robi len 3D a nie morfologicky uzv a ze je to velmi dolezite a mam ist do toho KOCHA...ale radsej by som sla aj tak k Slezakovi, leb si myslim, ze je to urcite to iste a este k tomu to mam par metrov od domu a do Kocha sa musim trepat tristvrte hodinu...

avatar
rainee
4. mar 2015

@botanka ahoj, mozes ist na morfo kde len chces, bud zadarmo na antolsku alebo sukromne u dr.to stoji okolo 30e, 50e a viac sa mi zda prehnane. Ja mam ist do femme na zaporozsku, ale bude tam vraj nejaka doktorka, nie dr.slezak a bude ma to stat 30e. A inak morfo nie je 3D, aspon teda minule tehu som bola na oboch zvlast. Zavolaj dr. Slezakovi ak chces ist k nemu a na vsetko sa popytaj.

avatar
nsoci
21. apr 2015

Ahojte, ja som obejdnana k nemu na morfologicky na strecniansku, takze ho tam asi musi robit.

avatar
liviaba
24. apr 2015

@botanka ahoj,ako si nakoniec dopadla s tym uzv? Mna moja dr odporucila k dr.slezakovi a pred chvilkou som sa k nemu objednala na strecniansku a sestricka mi do telefonu povedala sumu 50 e. Ty si nakoniec kde bola???? Dakunem.

avatar
ivanya
24. apr 2015

@liviaba A na kedy si objednana? Lebo Slezak je az do polky juna na dovolenke, tak utz robi Mudr. Rukavicova. Nenasla som o nej ziadne info, tak rozmyslam, ze pojdem radsej k Holanovi...

avatar
botanka
25. apr 2015

@liviaba ja som bola u toho Slezaka a platila som 35 eur... bol velmi mily a je to aj odborik avsak nasej malinkej diagnostikoval chybu na srdiecku.. ale v tomto odbore nieje specialista cize ma aj tak poslal do detského kardiocentra na kramare kde chybu srdiecka presnejsie diagnostikovali...nasu malinku uz mame zial v nebicku ale ak raz budeme cakat dalsie babatko tak by som radsej isla k mudr Holanovi, ktory nielen ze robi morfologicky ultrazvuk ale je aj odbornik na srdiecko takze po mojich skúsenostiach asi takto...ale ako som hovorila aj mudr Slezak je inak vyborny..

avatar
liviaba
27. apr 2015

@ivanya ja som objednana na koniec maja. Hmmm...tak tetaz neviem.

avatar
ivanya
27. apr 2015

@liviaba Ja tam idem 13.5., tak ti potom napisem, ako som bola spokojna. Pre istotu som si ale bookla aj jeden termin u Holana.