Môže Locoid Lipocream ublížiť bábätku?

mims_28
26. feb 2014

ahojte baby bola som znovu na koznom na kontrole a dnes mi doktorka predpisala krem .... je to kortikoid ... lenze uz nevie co mi dat lebo ma svrbi pomaly cele telo.. a krem je na stiahnutie svrbenia ... nanasat si ho mam len vecer pred spanim aj to len v tenulinkej vrstve..... moze to babatku ublizit ? 4.marca mamprist znovu na kontrolu ... co vy nato ?

luba28
26. feb 2014

@mims_28 zavolaj svojmu gynekologovi a on ti to povie najlepsie,....

lauricka
26. feb 2014

cele telo Ta svrbi z nejakeho dovodu, radsej by som patrala po tom, nez sa niecim hned mazat. Tiez odporucam konzult. u gynekologa.

afrika
26. feb 2014

@mims_28 určite si daj urobiť krvné testy - viem, že ked je problém s pečeňou, tak zvykne svrbieť telo

maribell
26. feb 2014

@mims_28 a lekarka vie ze si tehotna? ..a v pribalovpm letaciku sa pise nieco o tehotnosti? ..mna tak isto svrbi telo odkedy som tehotna ..ja som si kupila v lekarni pletove mlieko po kupani na extremne vysusenu pokozku ..

mims_28
autor
26. feb 2014

@lauricka ja som to ukazovala aj gynekologovimam to pod pazuchou na bokoch a na zadnej casti nohy jak su kolena .... gynekolog to videl a sa ma pytal hned ci som menila prasok ja ze hej tak mi povedal ze vsetko co bolo prane v tom prasku mam este raz preprat v cistej vode ... :/ ..
@afrika @luba28 viem ze to by bolo najlepsie no uvidim ...snazim sa dovolat no vypnuty mobil tak nervy

mims_28
autor
26. feb 2014

@maribell vie ze som tehotna a aj v lekarni ma upozornili ze len velmi tenulinku vrstvu dat na vecer na zasiahnute miesta cize pazuchy boky a nohy

bianca
26. feb 2014

@mims_28 urcite ti kozna vysvetlila preco a naco a koli comu.Za predpokladu ze vie ze si tehotna sa predpoklada ze vie co prepisala.Na tvojom mieste skusim radsej balmandol do kupela alebo po sprche a kazdy vecer natierat telo excipial mliekom.Je to najlepsie a neskodne mliecko ktore vazne pomaha.

viera77
26. feb 2014

toto je kortikoidny krem, v tehotenstve je ho potrebne uzivat s velkou opatrnostou, ako sa pise v letaku.....moja dcerka ho ma predpisany na atopicky ekzem, ale miesta na kozi jej s nim potriem az vtedy, ked uz nic ine (bez kortikoidov) nezabera aj to len max.2-3 krat do ukludnenia koze. Osobne by som si tento krem, ani ziadny kortikoidny v tehu nedavala, pokial nemas nejake vazne kozne ekzemy.....svrbenie koze moze sposobovat aj nedostatok vody, ak menej pijes - toto je casto moj problem pri nedodrziavani pitneho rezimu, alebo aj nedostatok mineralov.....pri svrbeni koze mi pomaha aj castejsie kremovanie vyzivnymi telovymi mliekami 🙂

mims_28
autor
26. feb 2014

@bianca to mlieko sa da zohnat len v lekarni ci? vie ze som tehotna a vie aj ktorý tyzden .... a dala mi to na stiahnutie svrbenia aby to nesvrbelo ...

anexis
26. feb 2014

nevieme z coho ta svrbi pokozka...mas nejaky exem? alebo bez viditelnej priciny svrbi?
ak mas nejake vyrazky, tak asi neostava ine, len pouzit to co ti predpisali, ale tiez by som prekonzultovala s gynekologom
ak svrbi len tak z nicoho...moze byt ze priberas, koza sa natahuje...alebo nejaky uplne iny problem
zrejme mas koznu ako ja, ze len pozre a predpisuje kremiky jeden za druhym, ako pokusnemu kralikovi, ze uvidime co zaberie...ja neviem ci to vsetky kozne takto, ale nejake vysetrenie krvy by asi mohla urobit

0silvia0
26. feb 2014

@mims_28 ja osobne by som nemala odvahu použiť kortikoidy v tehotenstve. Ak to je len kožná reakcia na prášok, natierala by som si to nejakou prírodnou masťou - konopnou, nechtíkovou... ak to je niečo dlhodobejšie, treba hľadať vnútornú príčinu problémov a nie liečiť len následky. Hoci teraz v tehotentstve hľadať príčinu asi nebude najľahšie...

suezee
26. feb 2014

Neboj, ja som si to davala tiez na zaciatkut ehotenstva, stacilo dokopy 3x a problem zmizol, musela by si si natierat cele telo, aby to babetku ublizilo. Mala som strasne svrbiace flaky na tvary a uz je dobre. Lekarka urcite dobre vie, co moze uskodit a co nie.

mims_28
autor
26. feb 2014

@viera77 urobil sa mi taky ako exem so svrbenim k tomu mi to scervenalo a malinke vyrazky ... no dala mi najprv taku masticku co nic neobsahuje len smrdi 🙂 .. no stahovala ale svrbenie neprechadzalo preto mi teraz dala toto ze len vecer velmi malilinku vrstvu aby to stiahlo to svrbenie

mims_28
autor
26. feb 2014

@suezee ja si to mam dat cisto len na noc tenku vrstvu len na zasiahnute miesta a nato si mam dat tu prvu mast co mi predpisala ktora lieci tie flaky a vyrazky

@0silvia0 skusala som aj bepanthenol nepomohlo , aj obycajne telove mlieko a nic rozsirovalo sa to tak som sla na kozne ..
@anexis jj je to nieco ako exem suche cervene svrbi to a vyrazky ... skusim urobit fotku akk sa podri dajaka 🙂

anexis
26. feb 2014

uz vidim ze zrejme reakcia na prasok, no alex neviem ci bude stacit oplachnut v cistej vode, ja by som kupila lovelu a preprala poriadne
pokial to nemas na celom tele, tenulinku vrstvu mozes

anexis
26. feb 2014

ja som tuto mast pouziavala iez v tehu, sice na mensiu plochu, ale nic sa mi nestalo 🙂

mims_28
autor
26. feb 2014

vyzera to niejak tak neda sa to dobre odfotit ... mozno budete mat poniektore pocit jakeby to bolo spinave ale tak je to take suche akoby sa robili pupenceky abo co ... a uz mi to aj schne a uplne suche ....

mims_28
autor
26. feb 2014

precitala som cely letak a nic o tehotenstve tu nepisu 😖

viera77
26. feb 2014

inak, ekzem moze byt aj pricina oslabenej imunity. Ked som bola tehu, velmi sa mi znizila, skoro cele tehu som bola chora-nadchy, zapaly priedusiek a vyhodil sa mi skaredy ekzem medzi nosom a hornou perou, pomohla mi na to pripolisova tinktura a tiez na prste na ruke ekzem skoro na cely prst......po porode zahadne vsetko zmizlo a odvtedy uz ziadny kozny problem.....myslim, ze alergologicka/imunologicka by ti mohla zobrat krv na rozbor a pripadne dat nieco na zvysenie imunity....mojej dcerke teraz brali krv, cakame na vysledky, co jej moze sposobovat ekzem, bud strava alebo znizena imunita.....pretoze dolezite je naozaj hladat vnutornu pricinu a nie len "liecit" povrchovo.....u nas este na ekzem pomaha propolisova mast, rakytnikova a klasicka modra indulona....ak to mas z prachu na pranie, skus tekuty a taky "babetkovsky" + extra plachanie, avivaze by som teraz nepouzivala.

bianca
26. feb 2014

@mims_28 ano normalne v lekarni.Neboj sa kupit.Uzasna vec a vyuzijes aj pri babatku uvidis.Len si pytaj excipial mlieko a ona sa ta bude pytat na aku plet a isto ti poradi.Ja mam doma stale cerveny.

viera77
26. feb 2014

tak, a presne toto iste okolo pazuch mne v lete sposobovali antiperspiranty s obsahom hlinika, take proti extra poteniu, velmi silne a agresivne pre pokozku....zmenila som ich za bezhlinikove, Nivea Pure&Natural + taketo cervene a vysusene miesta zvhlcovala mliekom Excipial a dalo sa mi to do poriadku, uz 2 rok pouzivam len tuto gulicku a uz sa mi to viac v lete neopakovalo.

ada1313
26. feb 2014

podla miest, ktore opisujes, vyzera to na atopicky ekzem, dcera to ma v zhyboch - pazuchy, lakte, kolena ....
Ten spominany Excipial je fajn a este pouzivame zarobeyn krem na premastenie - namiesaju v lekrni, pytaj s kyselinou mliecnou, vyzera to po namasteni velmi mastne, ale lahko sa vpije, stoji ca 3-4.-EUR

anda2
26. feb 2014

my ho máme od 2mesiaca, je dobrý, aj excipial je fajn, sme atopici

katren
26. feb 2014

@mims_28 nas Michal mal toto ako 2-mesacny....tiez od koznej a nanasat len tenucku vrstvu vecer.....za 2 dni bolo po probleme 😉
my sme sice nemali suchu pokozku a svrbenie, ale mokvajuce usko.....

mims_28
autor
26. feb 2014

@anda2 a co je to vlastne ten excipal ? ak by si mi to mohla blizsie vysvetlit

mims_28
autor
26. feb 2014

@ada1313 ja som dostala taky krem co mi rozrabali ale zadarmo na recept , a presne ako hovoris mam to v zahyboch a kozna mi odporucila bud prat bez prasku alebo uz zacat pouzivat lovelu alebo tie detske

mims_28
autor
26. feb 2014

@viera77 pouzivam len tekuty .. kedze uz predtym som mala problemy s klasickymi praskami no ale zmenila som znacku a konecna zacal sa booj s exemom :( ... tak ja skusim zavolat na alergologiu a sa objednat dakujem za radu 🙂

anda2
26. feb 2014

@mims_28 je to mliečko na ekzemovú a suchú plet, atopicku, stojí bez receptu okolo 4-5€ 200ml, hod si do googláča a ti ukáže sú dva druhy, my použivame oranžový mastný aj toto locoid nám pomáha na ekzem, a skúsila som aj konopný olej na zvlhčenie a je tiež dobry a na kupanie máme balneu do vody, olej mastný tiež je dobry

ichbinich
26. feb 2014

@mims_28:
Z volne predajnych veci bez kortikoidov je Avene XeraCalm A.D., maju balzam aj krem aj olej na umyvanie. Je to vyslovene proti svrbeniu a odrazu ukludnujuce a premastujuce. Ale ten balzam nie je mastny, pekne sa vstrebe. Dostanes v lekarni. Je sice drahy, ale netreba ho prilis vela.
Mne to niekto odporucal pre dceru v teme o atopickom exzeme, ked dcera mala suche flaky po celom tele a uz sa zacinala skrabat, a krem pre aotpikov od lekara nepomahal... Ten balzam je velmi prijemny, dobre so rozotrie a naozaj staci 1-2 krat za den.

Na druhej strane, ked je kozna informovana o tvojom tehotenstve, tak podla vsetkeho vybrala nieco, co ti ma pomoct a nie uskodit. Ak to budes iba na tych par miest podla letaku, malo by sa dostat do krvneho obehu iba minimum.
Dufam, ze coskoro zistis pricinu a bude lepsie. Vsetko dobre!

anda2
26. feb 2014

@mims_28 inak dnes sept. mi odporučili aj skin cap krem stojí okolo 16€, na ekzem veľmi dobry a má korkoidy a exo mega mliečko a do kupeľa vraj dobré a zaberá, len stojí okolo 20€, tak ostávam pri exci. na predpis dám len okolo 3€ zan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre