Môže tehotná papať mliečne výrobky a piť mlieko?

babybuterfly
15. jún 2012

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či môžem ako tehotná piť mlieko a jesť mliečne výrobky. Ďakujem za odpovede.
Katka.

emily_666
15. jún 2012

@babybuterfly sorry, ale trošku zdravého rozumu by nezaškodilo. Čo už len môže byť škodlivé na mlieku a výrobkoch z neho, ked si tehotná? čudná kamarátka....

jaaty
15. jún 2012

... a prečo by nemohla preboha?

stvura
15. jún 2012

moze, ak nemas tehotensku nevolnost, pripadne neznesies niektore vyrobky...ja som napr. nemohla pit km, pila som len sojove pocas celeho tehu a teraz znova, lebo syncek ma problem s travenim a evidentne mu km robi problem

lara1981
15. jún 2012

Všetko môžeš doradu 😉

nana776
15. jún 2012

inak ja sa cudujem ze pisete ze ani bryndza sa nemoze.no tak ja veru v prvych tyzdnoch by som bryndze zjedla aj za kilo.halusky som jedla raz do tyzdna.ja si denne robim pohar granka a ked nie to tak mliecko s chocapicom.

alenka600
15. jún 2012

@nana776 Bryndza, ktora je pasterizovana (tj kupena v beznom obchode, supermarkete a pod) sa uplne kludne moze. Bryndza nepasterizovana (kupena napr. na salasi) sa neodporuca.

nana776
15. jún 2012

podla mna je teraz taka hlupa doba.co mozes a co nie.pozri sa na ciganov....myslis ze oni rozmyslaju a preberaju co by zjedli?a maju zdrave deti.ja nehovorim ale cim viac sa staras tym to stoji na prd.mna rodicia vychovavali v totalnej cistote.vkuse mi umyvali ruky nemohla som sa hrat s mackami nicim.a tak som aj dopadla.teraz som na vsetko alergicka.

nana776
15. jún 2012

@alenka600 aha 🙂 jaj tak to ma nenapadlo ze aj na salasi kupis bryndzu.asi preto ze tu ziaden nemame.a take kravske mlieko zkysnute?-domace.to asi nie lebo to v podstate nieje nijak upravovane.to len nechas vykysnut.ja som ho par krat vypila ani ma to nenapadlo skumat.to asi ze som bola taka pahltna za tyma haluskamy 🙂)

mahalo
15. jún 2012

@zuzi0911 sorry ale mlieko ma uplne minimale vstrebatelneho vapnika 😉

verka1856
15. jún 2012

@babybuterfly pravdaze mliecne vyrobky to netreba sa ani pitat ved to je logicke.male si teraz vela berie.

alenka600
15. jún 2012

@nana776 Ked som bola tehotna, tak som to trosku prestudovala, lebo zijem vo Francuzsku a tu teda ficia take syry, ze sa pomaly aj same hybu, co su take plesnive 🙂 No a vynurala som na nete, ze podla smernic EU blablabla vsetka bryndza co sa dostane do obchodnych retazcov musi byt pasterizovana. Ale kedze to v ociach spotrebitela kvazi znizuje jej kvalitu (lebo nepasterizovana obsahuje viac nejakych zdraviu propesnych veci), tak preto to na nej nemusi byt vobec uvedene. Takze clovek aby sa v tom vyznal 🙂
Hej, tu pahltnost poznam 😀 😀 😀 😀 Ja som mala v mraznicke asi 20kusov mrazenej bryndze a s manzeom som sa nepodelila 😝

lauricka
15. jún 2012

@babybuterfly praveze som sa snazila ho pit viac ako tehula, jasne, ze mozes, tie bludy o mlieku si nevsimaj, len si ho pekne daj, ak ti nerobi zle, potrebujes ho, ved si niekde nieco kukni o vyzive tehuliek, to bude rozumnejsie, ako kamaratka ;)

nana776
15. jún 2012

🙂 jeej a ako je vo francuzsku?tiez take "super" pocasicko ako tu u nas na sk?Ja som plesnivy syr pravdupovediac este nejedla mna tak skor na vyprazany encian nahovoris.A stym delenim to poznam 🙂 moj muz sa na mna minule taak 🙂 pozrel chcel odomna cokoladu a som mu nedala.Ale nechapem ved on pribera somnou a je horsie nez ja 🙂 cokolada chipsy cola chipsy cokolada proste piate cez deviate...a chce odomna rano ze : pohladkaj mi brusko 😀 ty kokos minule ma tak vytocil som mu povedala ze ludia nebudu vediet kto znas je tehotny

anjelicek26
15. jún 2012

@lauricka - jasne bludy o mlieku 😀 Vstrebanie vapnika z mlieka je fakt minimalne, ked chce doplnat vapnik, nech si da raz do tyzdna makove buchty ci slize a bude mat vapnika za 25 litrov mlieka 😝 Z mliecnych vyrobkov kvoli vapniku - syr - tam je to koncentrovane a poriadne, z jogurtov a mlieka clovek vstrebava zivocisny tuk, co je v tehu vhodne. Vsetky mliecne vyrobky by mali byt pasterizovane, vyhla by som sa aj mlieku z automatu.

libka1
15. jún 2012

@anjelicek26 no to by si tam toho maku musela hodne nasypat aby bol za 25 litrov mlieka 😅

zuzi0911
15. jún 2012

@mahalo ja som radila vseobecne mliecne vyrobky. a tomto obdobi je porebne zdvojnasobit dennu davku. ja som nehovorila len o mlieku.

anjelicek26
15. jún 2012

@libka1 - no ja mak zboznujem 😅 😅 😅 Vapniku ma 25x viac ako to mlieko 😀 A je lepsie vstrebatelny. Z mlieka sa udajne dokaze vstrebat len 1/10 vapniku realne do organizmu... takze fakt zanedbatelne.

titkovamiriam
15. jún 2012

http://www.aerobik-mladost.sk/index_clanok002.htm nieco o vapniku

a tí čo mlieko nepiju:
Skúste sa zamerať na iné druhy potravín. A ktoré sú to?
 Morské riasy – hlavne Hijiky, Wakame a Arame. Morské riasy nepatria k bežným jedlám u nás, ale ako doplnok stravy v tomto prípade sú ideálne. Priamo ovplyvňujú krv, alkalizujú prekyselenie tráviaceho systému a dokážu výborne eliminovať toxické látky v tele. Dajú sa využiť do polievok, omáčiek, v hlavných jedlách a príjemne zvýraznia ich chuť. Dostanete ich kúpiť v špecializovaných predajniach.

 Mak – kto by ho napoznal. Na 100gr má 1400mg vápnika – 12x viac ako mlieko. A ďalšie plus maku je zásadotvorný, čiže vápnik sa z neho výborne vstrebáva. Mak nemá škodlivé vedľajšie účinky ani pri dennom používaní. Takže – buchty, kaše, celozrnné cestoviny s makom, žemle, múčniky s makom sú ideálne

 Brokolica, kapusta, čínska kapusta, čakanka, paprika, petržlenová vňať, karfiol (podľa možnosti minimálne varený, skôr surový), listová zelenina – zdroje plné vápnika

 celozrné obilniny, strukoviny – hlavne sója, tofu syry

 mandle, orechy lieskové, ľanové semeno, sezam ale aj napríklad sardinky

 sladký fenikel (obsahuje veľké množstvo organického sodíka, ktorý udržuje vápnik v rozpustnom stave)

 figy (majú veľmi vhodný pomer vápnika a fosforu), slivky

 melasa ako doplnok výživy je tiež dobrým zdrojom prírodného vápnika

 a nakoniec lahôdka - červené víno! Ale maximálne 200 ml denne!

Na optimálne vstrebanie vápnika je vhodné prijímať tieto potraviny v menších dávkach postupne v priebehu dňa. Najvyššiu dávku je dobré užiť navečer, lebo vápnik sa vstrebáva hlavne v noci. Tak prajem dobrú chuť k pevným kostiam!

ajca123
15. jún 2012

@babybuterfly zasmiala som sa na otázke 🙂
Ja za týždeň vypijem 12l mlieka a to nie som tehu,ale už kojim 5mesacneho syna...
A aj moje deti pijú veľa mlieka a papkaju veľa jogurtov... To mi by sme potrebovali mat doma kravicku čo by nám dávala čerstvé mliecko....
Ja kupujem na mesiac 5kartonov mlieka 🙂 plnotucneho...

libka1
15. jún 2012

@anjelicek26 vid link hore na stranky o osteoporoze, myslim ze tam su doveryhodne udaje, je tam uvedeny obsah vapnika v tychto potravinach... o vstrebatelnosti zial nepisu 🙄 ale mlieko odporucaju... osobne viac verim takymto odbornym strankam ako kamaratkam a modremu koniku... lebo to je ako tu uz niekto napisal- jedna babka povedala 😅 v poslednej dobe je moderne zatracovat mlieko a mliecne vyrobky, co ja osobne nechapem 🙄
a priznam sa nechapem ani zakladatelku temy....

anjelicek26
15. jún 2012

@libka1 - nie je to moderne, ale logicke... moja dcerka mlieko na pitie nedostava vobec... syn ked ho dokojim tiez nebude. Nebudem mu nicit pecen, oblicky, zatazovat travenie niecim, co realne nepotrebuje... Mlieko pred par storociami zachranovalo ludi od smrti hladom, casto jediny zdroj zivocisnych bielkovin, to je sice pravda.... ale v stravovani sme sa posunuli hodne dalej a nikto uz nedostatkom zakladnych potravin netrpi. Mlieko nie je podcenovane - ale precenovane. Mlieko je pre dojcata, ja mam zuby, na co pit mlieko 😅 Ale toto nie je debata o mlieku, kazdy sa stravuje ako uzna za vhodne - zakladatelka sa pytala, ci je to skodlive v tehu - nie je.

libka1
15. jún 2012

@anjelicek26 no ja uz len cakam kedy sa presunieme v stravovani este dalej, t.j. ku koncentrovanym jedlam v tubach, das jednu tubu na ranajky a si vybavena 😀 lebo sak doba ide dopredu...
pre teba logicke, pre mna hlupost 😉 ja mam rada umiernenost vo vsetkom a extremizmus neuznavam...
ale mas pravdu, sme mimo temu 🙂

alenka600
15. jún 2012

@nana776 Pozeram, ze Ty uz to mas za par tyzdnov, tak to je este super, ze dokazes nieco jest, ja som uz od takeho 33-34tyzdna mala take palenie zahy, ze som na veceru iba prezuvala ladovu drt :(

nana776
15. jún 2012

@alenka600 🙂 o tom paleni zahy mi nieco hovor....mna od zaciatku tehotenstva tak pali zaha ze niekolko krat som koli tomu aj plakala.nevedela som si dat doteraz rady :( ja jem kadeco lebo uz nevladzem koli tej zahe mna pali zo vsetkeho...vsetkej zeleniny ovocia aj chleba.proste zo vsetkeho.vcera mi v lekarni poradila anacid...ja som skakala skoro po plafon ked som to vypila a preslo to.ty kokos celych 8mes som trpela a teraz toto...sle som stastna lebo sa to uz nedalo vydrzat

olifcek
15. jún 2012

@nana776 nechce sa mi googlit, som teraz len na mobile, ale encian nie je plesnivy syr? Mam za to, ze je :-P

dajna11
15. jún 2012

ach baby...ach bože moj 😀 😀 😀 ...mlieko sa može,v tehu tiež.....ak nemáš nejaké alergické či traviace problémy samozrejme,ved sama sa otestuješ a uvidíš čo ti škodí a čo nie, v tehu to telíčko predsa len inak prqacuje,inak spaluje....takže to je už na tebe a uvidíš ako mu je...a nepiť mlieko?!!!!nedávať ho deťom?preboha prečo?je to tekutina?je....tekutiny sú potrebneé,nieje to alkohol,nič návykové,myslím že ho nepijeme 5litrov denne tak prečo nie?ako už len ten pohár či dva komu uškodia?netreba zasa privelmi hltať nové štúdia,o rok budu zasa novšie a o inom-....

chovancova27
15. jún 2012

No ja som počula také, že kravské mlieko práve naopak odvápňuje, zahlieňuje, obsahuje parazity ... nejdem to radšej rozoberať, aj tak sa do mňa pustíte🙂 ale mne je to jedno, ja mliečne nejem ani v tehu som nejedla... sto krát zdravšia ako mlieko je zelenia, riaď sa podľa zoznamu vyššie od @titkovamiriam

nana776
15. jún 2012

@olifcek hej 😀?no ja neviem 😀 ja som myslela ze plesnivy syr je taky skaredy vies 🙂 flakaty.ty kokos aj ja som na mobile ale idem to pozret.nikdy som to nestudovala ked mi tak chuti 😀

happy8051
15. jún 2012

paneboze to su otazkyyyyyyyy..... jasne ze nie... ani zeleninu, ovocie, ryby, maso, vajcia, polievky, cestoviny, ryzu. zemiaky..... NIC 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre