Môžem piť presso v prvých týždňoch tehotenstva?

ga79
20. mar 2012

Moze sa kava? presso ...v prvych tyzdnoch tehotenstva?

jasminet
20. mar 2012

aj v poslednych 😉

katkas1
20. mar 2012

a preco by sa nemohlo, len si daj vsetko na co mas chut, potom sa budes musiet dost obmedzovat 😀

xenicka13
20. mar 2012

jedna slabsia neublizi

anieli_1
20. mar 2012

@ga79 mozes cele tehu taku slabsiu kavicku .......dokonca ja som mala strasne nizky tlak tak mi doktor ze kludne kazdy vecer 1-2dc vinka cerveneho 🙂

ga79
autor
20. mar 2012

@jasminet dakujem 🙂...kamoska mi stale tvrdi ze nenam pit kavu...caka druhe babatko..tak preto sa len pytam🙂

ga79
autor
20. mar 2012

@anieli_1 wow ...super 🙂..DAKUJEM

jasminet
20. mar 2012

@ga79 ja som pila pri prvej dokonca silnu nesku bez mlieka, lebo z pohladu na mlieko v kave mi bolo zle... a bez kavy mi bolo este horsie 😀 pri druhom tehu pijem 2x denne kavu, silne presso s mliekom

zlatusik28
20. mar 2012

@ga79 určite áno 😉 mňa vedela napr. v tehotenstve pobolievať hlava a je lepšie si dať kávu ako tabletku, nie? 🙂

ga79
autor
20. mar 2012

LEBO JA MAM STRASNE STAVY BEZ TEJ KAVY 🙂..HLAVA BOLENIE...a bezkofeinova mi nic nehovori:((...babulky ste zlate ...moc Vam dakujem

ga79
autor
20. mar 2012

@zlatusik28 ved to🙂...

lauri
20. mar 2012

@ga79 kavu mozes, vino a iny alkohol nie 🙂

anieli_1
20. mar 2012

@ga79 no ja som sa naucila od prveho tehu namiesto kavy pit caro a do teraz si ho robim a uz maly samozrejme pita "kavu" tak jemu robim take slabe so mnou ale tak pol salky mlieko a len taka mala lyzicka toho cara 😝

dida84
20. mar 2012

pri prvom tehu mi ju dokonca odporúčal doktor, lebo som mala veľmi nízky tlak... teraz pri druhom som ju donedávna nemohla ani cítiť, no tento posledný mesiac si ju už bežne varím, lebo sa mi točievala hlava... takže s kľudom... 😉

katkas1
20. mar 2012

@ga79 a tie bezkofeinove sa nedaju pit ja som ich pila kym som kojila dceru co bolo len 3 mesiace a s kavou to teda nemalo nic spolocne, bleeeeee 😝

radusiq
20. mar 2012

@ga79 jedna-dve kavy denne su ok, a podla mna je ovela lepsie presso (z normalnej mletej kavy) ako umele instantne...mne by tiez bolo bez kavy zle, snazim sa si nedat tu poobednajsiu ked bez nej vydrzim, ale rano musim inak by som ani do prace nedosla...

ga79
autor
20. mar 2012

@radusiq ved to, ta ranna 🙂

monhla
20. mar 2012

Radšej jedna káva /a nemusí byť len slabá/ ako lieky na tlak - to povedal môj gynekológ a ja si tiež myslím že v rámci zdravej stravy 1 káva bábenku neublíži.

boka79
20. mar 2012

Ja som na zaciatku nepila, lebo mi z kavy bolo hrozne zle, v druhom trimestri som pila bezkofeinovu, ale ked sme boli mimo, dala som si aj kofeinovu a teraz pred porodm pije dve kavy, ale pokila viem, jedna , dve kavy kof. v pohode, ja som len bola velmi opatrna, lebo uz mame jedneho anjelicka...A bezkofeinova od dallmayer mi chutila..
Ale na kojenie, ked budem unavena asi bez kavy nevydrzim

petkave
20. mar 2012

Ja som v 1. trimestri tiež kávu obmedzila, hoci ju mám rada. Ale vedela som, že nie som schopná dodržiavať poriadny pitný režim a k tomu káva,ktorá odvodňuje. 😖 Tak som ju vynechala a namiesto nej pila Caro s mliekom - namiesto kofeínu som si dala aspoň minimálnu dávku vápnika a pod. A snažila som sa dbať o ten pitný režim. V 2. a 3. trimestri som už ale kávu popíjala v pohode. Nevydržala som bez nej 😀

martuska75
20. mar 2012

kludne si 1-2 preská daj. Mne bolo tiež bez kávy zle a točila sa mi hlava. Doktorka mi potvrdila že bezproblémov. Tak jasné že nie 10 smrťákov, ale 1-2 dobré pressko neuškodí 😉 Len nezabudni aj piť vodu.

cillikat
20. mar 2012

ak si na kavu zvyknuta (co asi hej, ze?), tak v pohode mozes 1 - 2 kavy, to neuskodi, len daj potom pozor na kolove napoje, lebo tiez obsahuju kofein, tie ak pijes, tak ich vyluc a samozrejme dodrziavaj pitny rezim 🙂

martuska75
20. mar 2012

hned som si behla jedno urobiť ked to tu čítam 😀 😀 😀

freziad
21. mar 2012

@ga79 ja pijem od zaciatku tehotenstva bezkofeinovu kavu Ebenica. Je pre tehotne a dojciace. Lekar povedal, ze si mozem dat obcas aj kofeinovu ale naco, ked tato chuti uplne rovnako a aspon nemusim riesit otazky, ci to neublizuje mojmu babatku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre