icon

Môžem piť tonic na začiatku tehotenstva?

avatar
tehulka1111
23. jan 2014

môžem počas tehotenstva piť tonik - som v 4-5 tt ak ano tak v akom množstve, aby neuškodilo.

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 23. jún 2026 · 50 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Tonic obsahuje chinín a v diskusii je chinín priamo spájaný s možnosťou vyvolania kontrakcií maternice a potenciálneho potratu.
  • Alternatívou pre ľudí, ktorí chcú chuť tonicu bez chinínu, je spomenutá malinovka s chuťou tonicu, ktorá údajne neobsahuje chinín.
  • Ako legálne riešenie ukončenia tehotenstva v diskusii figurovala návšteva kliniky s podaním žiadosti o „upt“ alebo zákrok ako kyretáž.


Najčastejšie otázky

Q: Je tonic bezpečný počas tehotenstva?
A: Tonic obsahuje chinín; v diskusii viaceré príspevky uvádzajú, že chinín môže vyvolať stahy maternice alebo potrat a niektoré obaly uvádzajú, že nie je vhodný pre tehotné ženy.

Q: Koľko tonicu je považované za rizikové počas tehotenstva?
A: V diskusii nie je jednotné odporúčanie; jedna zmienka uvádza konzumáciu asi 2 dcl bez následkov, iné príspevky tvrdia, že na vyvolanie potratu by bolo potrebné veľmi veľké množstvo.

Q: Prečo je chinín považovaný za rizikový v tehotenstve?
A: Chinín je v diskusii opísaný ako látka spôsobujúca kontrakcie alebo stahy maternice, čo je dôvodom obáv o riziko potratu.

Q: Existuje tonic bez chinínu alebo náhrada za tonic?
A: V diskusii bola spomenutá „malinovka, čo má chuť ako tonik, ale neobsahuje chinin“ ako alternatíva pre tých, ktorí chcú chuť tonicu bez chinínu.

Q: Môže gynekológ odporučiť tonic počas tehotenstva?
A: Jedna zmienka uvádza, že gynekológ odporučil tonic spolu so sexom a pohybom pri termíne na vyvolanie pôrodu a vysvetlil, že chinín spôsobuje kontrakcie.

Q: Ako legálne ukončiť tehotenstvo, ak si žena to želá?
A: V diskusii sa spomína postup: ísť na kliniku a podať žiadosť o „upt“ (umelé prerušenie tehotenstva) alebo vykonať zákrok ako kyretáž; diskusia neobsahuje kontakty ani adresy kliník.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Tonic obsahuje chinín.
  • Chinín je v diskusii spájaný s možnosťou vyvolania kontrakcií maternice alebo potratu.
  • Všeobecné odporúčanie v diskusii je vyhýbať sa tonicu v tehotenstve.


Sporné názory

  • Niektoré príspevky tvrdia, že malé množstvo tonicu (príklad: asi 2 dcl) nezpôsobilo žiadne následky, zatiaľ čo iné príspevky tvrdia, že tonic je pre tehotné ženy nevhodný a treba sa mu vyhnúť.
  • Jedna zmienka uvádza, že gynekológ odporučil tonic blízko termínu na vyvolanie pôrodu, zatiaľ čo väčšina príspevkov odporúča tonic v tehotenstve nepiť.


Otvorené otázky

  • Aká je oficiálna lekárska odporúčaná denná dávka chinínu pre tehotné ženy, ak vôbec existuje?
  • Aké presné množstvo chinínu obsiahnuté v tonicu by teoreticky mohlo spôsobiť kontrakcie alebo potrat?
  • Sú komerčne dostupné náhrady tonicu bez chinínu bezpečne označené a overiteľné z hľadiska obsahu chinínu?


Spomenuté značky a firmy

žiadne

Spomenuté produkty a metódy

tonic, tonik, chinín, malinovka bez chinínu, kyretáž, umelé prerušenie tehotenstva (upt), sex ako prostriedok na vyvolanie pôrodu, kontrakcie/stahy maternice

Miesta a osoby

žiadne

Strana
z2
avatar
iinuska
23. jan 2014

Toto co su za otazky???? boze

avatar
satanka1
23. jan 2014

@tehulka1111 co si cakala ze ti dame navod na vrazdu???????? Dakujem za taku matku

avatar
miskakyska
23. jan 2014

@tehulka1111 si robíš srandu,že?....ináč to nevidím 😠
smiem vedieť kolko máš rokov,ak to nieje tajné? 😅
odhadujem tak dosť pod 20 😕 🙄

avatar
fopka
23. jan 2014

hm, tak ja som sa pocas tehotenstva nejako obzvlast neobmedzovala, ale tak tonicu som sa neodvazila napit ani raz... ved na kazdom mas upozornenie, ze kvoli chininu sa nesmie pit tak neviem, preco taka otazka 😖

avatar
katarinka48
29. jan 2014

@kalifa28 v tomto pripade uz ani psychater :(

avatar
habibi78
30. jan 2014

Mladá DAMA uz bola na kyret, pre zmenu otvorila ďalšiu tému o rozhreseni...

avatar
ivinka77
30. jan 2014

@habibi78 sa mala v tom toniku asi aj vykupat, aby jej to pomohlo ! 🙂 🙂 🙂

avatar
kalifa28
30. jan 2014

@ivinka77 tej už nič nepomože 😝

avatar
misaelka
17. feb 2014

@kalifa28 veru nie, vysurovana je jak dlazka v hypermarkete... dufam ze tato tema je cisty trolling

avatar
m_ij_ka
17. feb 2014

nie, chinín môže vyvolať potrat. Niekedy treba aj pogoogliť a tam si to nájdeš aj sama, ako sa tu strápňovať

avatar
chovancova27
17. feb 2014

@tehulka1111 ťažšie ako vzdať sa tonicu bude vyrovnať sa s potratom... asi tak... neblbni, ja tonic nepijem ani ked niesom tehotná, začni sa trocha zaoberať radšej zdravým životným štýlom keď čakáš dietko ako nalievať a pchať do seba somariny a jedy... asi tak 😒 😒

avatar
chovancova27
17. feb 2014

@tehulka1111 Aha vidím že môj príspevok je tu zbytočný🙂 hned sa mi to zdalo ako sranda🙂

avatar
sheila72
17. feb 2014

Tonic sa nemá piť v tehu, ja som o tom tiež nevedela a dala som si asi 2dcl, chválabohu sa nič nestalo. To neznamená, že si ho môžeš v kľude dať.

@miskakyska nerozumiem tomu, prečo by mala mať dotyčná pod 20, poznám kopec žien, ktoré v 50 veľa rozumu nepochytili, ale nechcem odbočovať od temy :D

avatar
miskakyska
17. feb 2014

@sheila72 😅
dotyčná už bola na potrat,takže už je to zbytočné riešiť
s tym vekom máš pravdu,jej som taký vek hádala skrz toho čo a ako tu popísala 😉

avatar
sheila72
17. feb 2014

Vážne? Tak to som si nevšimla...na čo potom táto téma? Asi sa niekto doma nudí :D

avatar
miskakyska
17. feb 2014

@sheila72 ona založila viac tém vtedy 😖
...a táto téma https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/spoved-po-miniinterupcii-2/
nasledovala po tejto...už je zamknutá

avatar
laylag
4. nov 2014

dnes som bola na poradni u gynekologa. mám niekoľko dní pred termínom a odporučil mi minimálne 2x denne sex, pohyb a tonic. bola som prekvapená, tonic bol pre mňa tabu. dr. mi to vysvetlila tak, že chinin spôsobuje kontrakcie, preto sa veľmi neodporúča na začiatku tehu. hovorila, že som si ho kľudne mohla dať aj pred 2 mesiami.

avatar
kikuska241
3. dec 2015

ahojte devcata mohla by som sa opitat ja mam termin 16-18.12.2015 a mam bolesty pichane vo vajecnikov chcela by som sa opitat ci mohla by som vypit tonic ci stym nic nepokazim ci skvor porodim

avatar
kristina0078
26. jún 2016

Nasla som toto tu nahodou..a ak nahodou toto niekto precita...prosim nepite tpnic ani nejedzte somariny vsetko su to veci ktore mozu uskodit aj vam..aj chces babo dat prec (nezaujima ma dovod) chod na kliniku so ziadostou o upt a hotovo..lekari to spravia...co ak vypojes vino alebo a pride ti zle alevo zacnes krvacat a prilis ? Nevies v akom stave moze byt vnutro maternice a zbytocne narobis komplikacie hlavne sebe...

avatar
linduska86
11. jan 2021

@tehulka1111 ty si pica v prvom rade a riadna am nechcem decko idem na potrat a nesposobujem mu problemy... Chinin je toxicka latka smodi vyvolava potrat aj v roku 2014 bol google a internet. Kriste pane.

Strana
z2