Môžem umývať okná, keď som tehotná?

onga1312
17. mar 2012

mozem umyvat okna v tehotenstve?lebo suseda mi povedala ze mozem potratit.som v 15tt.dakujem

zuzana17
18. mar 2012

samozrejme že môžeš, ak nemáš nejaké problémy-rizikové tehu, ale samozrejme všetko s mierou a dávaj si pozor 🙂

p4
18. mar 2012

Boze baby,niektore tie vase odpovede su fakt trpane. Potom sa niekto divi,ze MK upada....jasne,ze upada,ked sa tu clovek nemoze ani nic spytat bez toho aby ho tu niekto nevysmial.
a k teme: tak ako pise @leleh , tiez nam na priprave hovorili o tom nebezpecenstve zamotania snury a podobne,lenze pokial viem,tak to plati pre vysssie stadium tehu. Myslim si ze pokial si das pozor a budes sa setrit aby sa ti nahodou nezatocila hlava,tak sa ti nemoze nic stat. len to nerob hrrrrrr. Ale ked uz budes ,,tehotnejsia,, ja osobne by som neriskovala. 😉

afrika
19. mar 2012

nieje tehu ako tehu.... ak si riziková, tak ti DR povie čo môžeš a čo nie a vtedy nieje naozaj dobré niečo podceňovať. ale ako tak čítam, nie všetky tomu bohužiaľ rozumejú. a tím nechcem nikoho uraziť. chcem tím povedať len toľko, že keby museli, tak by jednoducho všetko podriadili tehu 😉
pokiaľ ale niesi riziková, rob všetko na čo sa cítiš. tvoje miminko Ti potom dá vedieť čo je už veľa 😉

nickushka
19. mar 2012

ahoj, no ja som v tehu na začiatku len presádzala kvety, veď to nie je choroba, ako sa tu premúdro píše a poobede ma už bolelo brucho a večer išli kusy krvi a do rána som prerevala, že som potratila. ale našťastie, nie. potom som si celé tehu odležala na striedačku doma a v nemocke. veľká zábava. opatruj seba aj malinké, nič iné nie je teraz dôležité 😉

lucka1987
19. mar 2012

ja som v tehu umyvala okna.. bola som cca v 20 tt . ale opatrno som sla na to.. kedze som bola rizikova a dovtedy som aj casto krvacala... a aj som sadila na zahrade zeleninku.. a dokonca dva tyzdne pred porodom som pomahala vyoravat svokre zemiaky 😀

stastnevydatam
19. mar 2012

no, ja som prve tehu nemala ziadne problemy, az kym som v cca 17 tt nesla ukazat manzelovi, ze aka strbinka je na stene.. a potom prislo krvacanie.. nastastie vsetko dobre dopadlo.. teraz cakame druhe babo a okna, vesanie zaclon necham na manzela.. nehovorim, ze sa vobec nenatahujem, ale mam uz respekt... radsej umyjem okno, ked budem prenasat 🙂)))

nadhera
19. mar 2012

Do posledneho dna pred odchodom na MD som makala v praci, doma som sa tiez ziadnej praci nevyhybala. Ale je to indivindi 😉 Do 6.mesiaca som chodila do prace na bike /cca 4km/ a problem ziadny. Preto, ze som od malinka bola zvyknuta chodit do lesa na vylety , stanovacky s nasimi v Tatrach, neskor "vandre" na 2-3 dni a cyklotury po okolitych krajinach? 😀 😀 😀
Ak ti dr.nezakaze a citis sa na to, ziadny problem.
Moja mamca este tyzden pred porodom umyvala okna v 3izbovom byte - prave ho dostali a kto jej ich mal umyt?

stellamaris
20. mar 2012

myslim si,ze domace prace zdravej tehotnej neuskodia,ale treba si davat pozor a neprehanat to,ja domace prace robim spolu s partnerom a necham si od neho pomoct a okna bude umyvat tiez on,ako umyje,tak bude 🙂 mne je dietatko v brusku dolezitejsie ako perfektne umyte okna 😉

brinn
27. mar 2012

Mne iniciativne umyla okna moja mama.....ale nie pre to ,ze by sa mne nechcelo ale ona ma nechcela k nim pustit...normalne som sa citila sprosto, ked ona stala na rebriku a ja som sa mala na nu len tak pozerat...

tosomja
27. mar 2012

Tehotenstvo nie je choroba a ak sa cítiš dobre, nemáš závrat z výšky - tak nevidím problém.
Tiež som pracovala do posledného mesiaca - už ma vyháňal šéf, lebo sa na mňa nemohol pozerať, že s takým bruchom premiestňujem nábytok v predajni 🙂

janulabj
27. mar 2012

povery povery......ja som umyvalav osmom mesiaci, 20 kil navyše a nič sa nestalo, takže ak si v pohode možeš, ved ked ti bude zle skončiš nie? prestaneš....a to som bola na PN od začiatku tehu.

rosinka
27. mar 2012

no ja si myslím, že táto otázka je len vtip 😀 😀 😀 😀
ale pobavila som sa dobre

kika1111
27. mar 2012

aj ja som umývala okná pred týždňom a sme oki...síce som si robila prestávky-lebo predsa už nevážim tolko ako pred tehotenstvom, ale žiadne problémy som nemala... je pravda, že poznám ženy, ktoré po umývaní okien šli rovno na pôrodnicu, ale to už boli fakt v tých posledných týždňoch tehotenstva..

kacsik
27. mar 2012

Prečo by si nemohla ? ak si dáš pozor, aby si pri tom nespadla a nepresilila sa , nevidím dôvod, prečo by si nemohla...ja robím od začiatku tehu všetko ako predtým, upratujem, umývam okná, chodím do fitka, korčulujem :D

weru3ka
18. máj 2013

ahojte som iba v 4 tyzdni a umyla som 4 okna ale mam bolesti v brusku aj vytok hned po tom dost som na ne tlacila aj zdvihala ruky bojimm sa ze ci sa nieco nestalo:((napiste co si myslitee plis

sandrika1986
18. máj 2013

Ja keď som bola tehotná, tiež som sa rozhodla umyť okná v byte a to som bola mesiac pred termínom. Všetko bolo v poriadku 😉 Nikde som sa neponáhlala, dávala som si pozor, robila prestávky....keďže som nemala v tehotenstve žiadne ťažkosti tak som sa na to dala. Ak by som mala ťažkosti zdravotné, tak by som sa na okná vykašlala....však počkajú 🙂

sendy182
18. máj 2013

to už musíš zvážiť ty.....či môžeš po zdravotnej stránke úmývať okná..........ak máš bolesti tak jasné že nie.....ja som si v pohode v 8 mesiaci poumývala okná ale nie naraz všetky 🙂 🙂 🙂 🙂 ...........v dvoch izbách........prečo si si dala maratón 4 okien?............oddýchni si.....neskôr uvidíš..........po treťom mesiaci skús 1 okno.......ale rozhodne nesiliť ....je veľa žien čo nemohli celé tehu nič robiť a iba ležali - nútene 🙂 🙂 🙂

jadeka
18. máj 2013

Nemala by si ,aspon ja by som to uz nikdy nerobila,...kez som bola v 3 mesiaci umyvala som okná este ma upozornila suseda ze by som sa nemala natahovat ,ja že čo sa mi moze stat a este v ten vecer som bezala na pohotovost s krvacanim a potom som bola cele tehotenstvo na rizikovom...

bibinka379
18. máj 2013

A kto ti v tom brani?????

mony882
19. máj 2013

ahojte.. ja som umyvala okna v 18tt. Sice po jednom lebo potom mi bolo volako " blbo " 😀.. ale myslim si ze ked sa bojis tak okna kludne pocaju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre