Nechať si štvrté dieťa?

itus03
14. okt 2011

som s toho zufala budem mat stvrte dieta neviem co robyt ako sa rozhodnut mam si ho nechat ci nije financne sa to aj da ale aj tak neviem doba je zla ale uz ked je neviem co . Chodim ako bez duse nic ma nebavi

lenka3007
14. okt 2011

Ja mam sice zatial len jedno, ale podla mojho nazoru, ked pises, že financne je to v pohode, tak tam nie je co riesit... ale akokolvek ti tu my poradime, aj tak budes musieť tuto situaciu riešiť ty s manželom... držim palce...

dada1212
14. okt 2011

to fakt ťažko radiť, mohli by sme ti poradiť len z finančnej stránky, ale to aj ty píšeš, že to až tak zlé nie je a ja si tiež myslím, že ak máš už 3 tak štvrté by sa popri nich nejako uživili.
a inak ti ako poradiť nemáme, je to len na tebe, na tvojich pocitoch, či dokážeš to dieťa vychovať s láskou a či nebude príťažou, respektíve ak pôjdeš na potrat, či sa s tým svojim rozhodnutím zmieriš.

annaopialova
14. okt 2011

ahoj bolo by asii tazko pre kazdu znas toto rozhodnutie na taketo rozhodnutia ste dvaja

murinka
14. okt 2011

dietatko je bozim darom 🙂 zvladnete to!keby si bola chora ty,manzel,vase nenarodene dieta,nemate kde byvat,co jest atd. tak sa necudujem ze rozmyslas na tym ci si dieta nechas...ale v tvojom pripade nechapem...bude na obtiaz??? 😕

p3tra11
14. okt 2011

dieta je Bozim darom, tak preco rozmyslas, ci dietatko dat prec? myslis, ze jeho starsi traja surodenci by sa na neho netesili? nepomohli ti s vychovou? ze by na teba v dnesnej dobe ukazovali, ze aha! styri deti?? ved je to skvele!! kolko zien bojuje aspon o jedno... tes sa a prichystaj aj deti na dalsieho surodenca, urcite sa budu tesit s tebou ... 🙂

lussy23
14. okt 2011

Je to len Vaše rozhodnutie. Ja by som si ale dieťaťko nechala. Určite by ste to všetko zvládli a ostatné deti by sa potešili súrodencovi. Držím Vám ppalce, aby ste sa rozhodli správne a svoje rozhodnutie potom neľutovali.

miruska15
14. okt 2011

ked som mala dve deti stale som kade komu hovorila ,že ja mam už odrodene a deti už nechcem.Chalan a dievča boli už velky ja som mala veget a usta plno hlupych reči o tom že žiadne deti už nie.A ako sa hovori zapovedaneho sa najviac naješ.Raz jedneho dna mi meškali tak som chlapa vyhnala do lekarne (stale zo srandy) nech mi ide kupit babytes.No a to ste mali počut na tom zachode čo sa dialo som si myslela že odpadnem,to som nečakala že ja a tretie konec.Plakala som nadavala vyhražala a neviem čo ešte ale ked som toho drobca prvy krat vydela na utrazvuku konec všetky tie reči o potrate sa vytratili.Teraz som štastna že ho mam a hambim sa za všetky tie reči čo som kedy povedala.Ked si vychovala 3 vychovaš aj toto.Držim palce v rozhodovani .To male sa na svet nepytalo a ja hovorim všetko sa deje pre niečo. 😉

traktor
14. okt 2011

chceli sme 3 deti..Maťko prisiel neplanovane, necakane..prva muzova reakcia bola..pri tych troch vychovame aj to stvrte..nad potratom som ani na sekundu neuvazovala..Maťko sa narodil a od prveho okamihu to bola neskutocna laska..ani sa slovami neda opisat a vdaka, ze to 4 dietatko este mame 😵 ..ano , 4 deti su dost na dnesnu dobu..ale da sa to zvladnut..a ten maly prdola nam vsetko na 1000 krat vracia..tie usmevy, objatia, mamka ja ta lubim...niet nic krajsie..milujem svoje deti a som stastna, ze mame aj Maťka 😵 ..rozhoduj sa srdcom..a urcite sa rozhodnes spravne a tvoje dietatko da vasej rodine to krasne , ...to co dal Maťko nam 😉

lias
14. okt 2011

Ahoj, toto leto ma to zaskočilo asi rovnako ako teba. Mám 3 deti krátko po sebe, ďalšie sme už ani náhodou neplánovali, no stalo sa a čakáme štvrté. Týždeň sme to s mužom predýchavali, no na potrat sme nepomysleli ani jeden.
Pri pohľade na moje deti by som si nevedela predstaviť, že to štvrté neuvidím. Najviac sme sa asi báli reakcií okolia, keďže všetci v okolí majú po 2 deti a sem tam niekto 3 ako my a to už je za raritu. 😝
Zatiaľ sme to oznámili hlavne rodine, ale na moje prekvapenie, zatiaľ samé pozitívne reakcie (a to si pri našom treťom niektorí klopkali po čele či sme sa zbláznili). Deti sa už na bábätko veľmi tešia a my s nimi.
Podľa mňa to musíš predýchať, nechaj si to v hlave rozležať
Držím palce nech sa rozhodneš správne! 🙂

elise
14. okt 2011

ja by som si nechala, všetko sa vyrieši aj ked sa zdá že je nevhodná doba. rozhodnuť sa musíte ako rodina sami držim ti palce aby si sa rozhodla tak ako to citiš🙂

sirinka
14. okt 2011

ahoj...my stvrte babatko neplanujeme a aj zo zdravotnych dovodov, by to pre mna teraz nebolo idealne, ale viem, ze na UPT by som aj tak nesla, keby sa pritrafilo. nedokazala by som s tym zit a nie kvoli viere v boha, kedze nie som veriaca... ale jednoducho mojmu vlastnemu dietatu by som takto ublizit nedokazala, nech je akokolvek malicke....
drzim vam palce a verim, ze to zvladnete!!!

jolinka
14. okt 2011

i my sme dlho predychavali stvrte tehotenstvo, fakt nam to nechybovalo, i financne nie sme najlepsie, ale i tak som ho mala rada od zaciatku, potrat urcite nie. Vravela som si, ze ta vsetka bolest a starosti ktore prinasa dalsie dieta sa i tak neda porovnat s bolestou a vycitkami ktore by som znasala az do konca zivota {ja sa poznam...} z toho ze som zabila vlastne babo.
tak je tu, moj krasny milovany... milacik, neviem sa ho nasytit ako ho lubim, stale ho nosim, ani nechcem pouzivat kocik, len aby som ho mala stale u seba..

mimikyky
15. okt 2011

ja mám 4 deti, je to chvíľami náročné, ale nemenila by som 🙂

janinah
16. okt 2011

máš nejaký skutočný dôvod na interupciu?myslím,že nie...je to len prvotný šok,lebo si s tým nerátala,veci sa utrasú a budeš ho čakať s láskou ako tie tri predchádzajúce detičky....

andrejka1974
16. okt 2011

zvladnes to my mame uz 4 deti najstarsi bude mat 18, dalsi bude mat 14, dalsi ma 11 najmensia ma 3 a v aprili sa budeme tesit opat vsetko sa da zvladnut ked sa chce a nikdy by som nemenila a nikdy by som sa dietatka nevzdala

kostka211
16. okt 2011

Nic sa neboj, aj ja cakam 4 dieta. Sice, my sme aj to dieta chceli, takze neriesim taky problem ako ty, ale celkovo si myslim, ze kde sa uzivia 3, uzivi sa aj 4dieta. Je to pre teba tazke v tom, ze tvoje najmladsie dieta ma este len 2 roky, cize mas dost vycerpania za sebou, ale neboj nic.O par rokov budes rada, ze mas aj to stvrte.Ja som napriklad bola pred takou otazkov pri tretom dietati.Otehotnela som totiz to len 3 mesiace po porode, cize medzi detmi je rozdiel len rok a mesiac a zvladla som to.drzim ti palce.

anavila
17. okt 2011

ahoj....ja mam tri deti maličké a veru aj mne lepilo, ked mi pred dvoma mesiacmi meškalo asi týždeň..no prišlo to...mala som hrozné depky ale na druhej strane...ked pozrieš na tie tri deti, a vidíš aké sú nádherné a ako ťa ľúbia a sú šťastní, prečo by s nimi nemohlo byť ja štvrté?veď tie staršie ti určite pomôžu...mala by si to srdce dať ho preč??uvidíš o pár rokov, možno ti tí traja odídu preč a zostane s tebou to malinké, čo máš v sebe...uvidíš..neboj sa toho...moj otec pochádza z 8 súrodencov, najmaldšia sestru mali starí rodičia v 50tke...no a teraz je to tak, že ju majú najradšej, babka síce už nežije ale ona sa stará o deda...a dedo sam povedal...ešteže mám Moniku, čo by som bez nej robil...teš sa na nové bábo ...držím palce..potom napíš ako si sa rozhodla...prosím ťa, nechaj si ho...je to tvoje dieťa a už teraz ťa ľúbi 🙂

tina121212
26. jan 2012

neviem co mam robit cakam 4 dietatko. 2 deti mam s byvalim manzelom .vydala som sa 2 krat a tretie dietatko sme chceli a po troch rokoch som opet tehotna, ja neviem co mam robit,

lucia375
26. jan 2012

Prečítaj si predchádzajúce odpovede, baby veľmi pekne písali, dieťa je dar a určite neexistuje dôvod prečo by si sa ho mala zbavit. Veď s druhým mužom máš len 1 dieťa tak budete mať ešte 1 spoločné + tie 2 staršie. 🙂

vavi32
8. nov 2012

ja by som tiez chcela štvrté bábetko a to som si po tretom povedala,ze nikdy viac....

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elmelpel
8. nov 2012

ahojky itus03 a tina121212 kedze sa nachadzam presne v takej situacii, v akej si Ty, viem, co sa v Tebe odohrava. U nas je to presne tak, dvaja starsi 12 a 10, treti ma 1 rok, teraz mam termin jul 2013 (ak bude vsetko v poriadku) a na babatko sa tesime a planovali sme ho, aby nas najmladsi drobcek nebol sam, ked chalani odrastu. Bude to aj pre Teba jednoduchsie, ked sa surodenci = rovesnici spolu pekne zahraju, budu si pomahat, samozrejme aj jedovat, ale budu ,mat jeden druheho 🙂 Vyssie komentare su vazne nadherne napisane. Ja som jednoznacne za .... babatko a zivot. Je to na Tebe a drzim palceky.

denka1
13. nov 2012

Ahojte.Dnes rano som si urobila test a vysli mi dve ciarocky...Strasne sa toho bojim,ako zvladneme 4 deti,ale ked som sa pozrela na test,tak som sa potesila.Nebola som sklamana...Viem to len jeden den,ale nedokazem nic robit.Varit,upratovat,nic.Proste uz to babo vo vnutri citim a som stastna.Uvidime,ako dopadnem v piatok u Dr🙂Som rada,ze som tu nasla maminy ,ktore cakaju 4 dietatko.

stojdulka
17. dec 2012

nič sa neje také horúce ako sa uvarí, zpočiatku je to ťažké no postupne sa všetko utrasie

1katkas
24. dec 2012

vaz si, ze mozes mat viac deti....
nechapem ako moze zenska rozmyslat nad potratom ako si moze zabit svoje dietatko...

briketa
24. dec 2012

@1katkas nikdy nesud aby si sam raz nebol sudeny...
@tina121212 nikto nema pravo rozhodovat za Teba.
Mat dva pary je super, nie? Pretoze tvoje dieta z druheho manzelstva bude mat sebe blizkeho surodenca. Podla mna je to idealne. 🙂

kovimiko
24. dec 2012

ja mám doma 3 deti a štvrte sa narodí o pár dní- nedočkavo ho očakávame.My tiež nemáme financie nazvyš,ale dá sa s odretými ušami .Bývame v mestskom nájomnom byte a tento rok sme v marci pomohli svokre / neplatila za byt a musela zložiť na stôl 1300 €,tak sme si uplietli na seba bič a vzali pôžičku /.Síce sme jej pomohli,ona sa nám obrátila chrbtom a ja som o mesiac nato zistila že som tehotná.Šok jak blázen,aj my sme stáli pred ťažkou skúškou-nedokázala by som sa ho ale vzdať,teraz ma kope v brušku a viem že som sa rozhodla správne. 🙂 Moja známa má dokonca 6 detí a nemenila by za nič na svete.

emilii
17. júl 2013

ahojte 🙂 aj ja sa pripájam ... máme 3 deti .. najmladšia Vaneská má 9 mesiacov a stále ju kojím .. v sept. sa chystám do práce .. a len tak ma zo srandy napadlo urobiť si tehu test a on bol pozitívny a to som od pôrodu menzes nemala ... asi si viete predstaviť ten šok .. hne´d som letela ku gyn a ten mi to nepotvrdil ale ani nevyvrátil ... čosi maličké tam je ale ešte dosť malé nato, aby to bolo rozpoznateľné ... mm som to doma oznámila, že je tu taká možnosť a jeho reakcia ma trošku sklamala ... asi viete čo mi povedal. ☹ vraj potrat ... som si vedomá toho, že nám to úplne obráti život hore nohami, ale na potrat rozhodne nepôjdem ! starší synovia majú 9 a 7 a sú samostatní, preto som presvedčená, že to zvládnem=e 🙂

lukkas
17. júl 2013

každé dieťatko je veľký zázrak, dar... nejak sme si zvykli brať to ako samozrejmosť. Dajte šancu svojmu bábatku, ono Vás bude bude za to neskutočne milovať, hľadiť, láskať... čím viac lásky, tým viac zmyslu pre život

lenka110611
17. júl 2013

táto téma je stará dva roky... keď pozriem do profilu zakladateľky, má tam tri deti... takže už vieme ako sa rozhodla ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre