Nevedela som, že som tehotná. Je to možné?

warholette
4. okt 2011

Urcite ste citali clanok na tuto temu alebo videli nieco podobne v televizii. Je to vsak skutocne mozne? Moze byt zena tehotna a nespozorovat to? Prvych par tyzdnov, OK. Ale mesiace az do porodu... Mate s tym skusenosti? Stalo sa to vam? Mate kamaratku alebo znamu, ktora nevedela, ze je tehotna?

irriss
4. okt 2011

@warholette
Moje mama do 5.mesice 😉

azarijka
4. okt 2011

Hej mojej mami znama - uz mala okolo 40tky myslela si ze je v prechode a bola v 5mesiaci 😀 😀 😀

ikke
4. okt 2011

mam kamaratku, na ktorej do 32tt takmer nebolo vidno, ze je tehotna (potom som ju videla az po porode). a ked ma niekto ms tak 2-3x do roka, tak celkom verim, ze to dost dlho ani nemusi tusit.

alamo
4. okt 2011

Moje tchyne nevedela do 5. mesice - mela stale pravidelne menstruaci. Ale nevedet az do porodu - to mi prijde trosku ulet.

warholette
autor
4. okt 2011

@irriss
@azarijka
@alamo
a ako to potom zistili? prve pohyby? priberanie na vahe? alebo co to prezradilo?
je neuveritelne, ze je tolko symptomov, ktore prezradzaju tehotenstvo, ale niekto nepocituje ziadne...

azarijka
4. okt 2011

@warholette to neviem, ale tusim bola u dr potom a tam to zistili 😀 😀 😀 ved to ze niekto neciti nic a este ak ta znama bola uz vo vyssom veku ze si fakt myslela ze prisiel predcasny prechod 😀 😀

berenika39
4. okt 2011

@warholette no taky tomu moc nerozumím, ale asi je strašně velký rozdíl v tom, když někdo na těhu čeká, nemůže se dočkat a hledá každý příznak a když někdo s těhu nepočítá, vůbec to nebere v potaz a nevěnuje nějakým změnám pozornost. každopádně je to zajímavé, už jsem o tom párkrát četla.....

strapco13
4. okt 2011

@warholette moja babka..tiez si po 2 detoch myslela, ze je v prechode a potom prisli este dalsie 2 deti...a to jej lekari povedali, ze mozno nebude mat deti /zly tvar maternice/
a viem o viacerych co otehu pocas dojcenia a lekar im to zistil pri pravidelnej rocnej kontrole a nevedeli o tom a boli uz v polke tehu

lejduska
4. okt 2011

@warholette presne dneska v skole na jednom predmete sme riesili tuto temu a v podstate sme nic nevyriesili..a ty ako?? zaujima ma to 🙂

lejduska
4. okt 2011

@warholette este na tvoju otazku, kamaratka zo skoly to zistila az v 6 mesiaci ale my nie! bola stale stihla., vo stvrtok bola este v skole a v pondelok uz neprisla lebo ako sme zistili v nedelu rodila..tak to bol sok 😀

alamo
4. okt 2011

@warholette zacalo ji rust bricho a asi i pohyby. Sla za svoji matkou, ktera sama odrodila 10 deti, tak ta hned vedela, ktera bije.

katy1979
4. okt 2011

mamina kolegyna nevedeli to az do porodu. bola silnejsia takze ziadne brucho na nej vidno nebolo a tazko povedat comu pripisovala pohyby. jednoducho po vikende neprisla do roboty a prisiel jej muz ze cez vikend porodila.

irsina83
4. okt 2011

moj manzel pracoval na vyletnej lodi a tam bola jedna Polka, ktora az do porodu nevedela , ze je tehotna... bola silnejsia a vidiet to nebolo a necakane porodila v Urugquaji a dieta ma aj urugqajske obcianstvo... ale ci to ozaj nevela neviem...

ladenka77
4. okt 2011

Mam susedu,kt.sa to dozvedela na rocnej preventivke...bola uz v 8.mesiaci,teraz je v maturitnom rocniku,menzes pravidelny,narast vahy ziadny,fotky uplne ako netehu,oblecenie rovnake,ani jej mama si nic nevsimla.....,aj ked uz mozno nieco tusila,lebo pohyby v 6.mesiaci uz nemozno hodit na vetry... 😀 😀 😀 Porodila v juni,teraz ma individualny plan studia..... 😉 Takze sa to asi da,ak je neinformovana a zaroven si to nepripusta,....aj narast brucha moze suvisiet s psychikou....raz povedal jeden "psychousek"..... 🙂

janca_dobi
4. okt 2011

Holky, já to taky nechápu. 😕 Dobře, když je ženská silnější a roustoucí bříško a přírůstek váhy se nemusí tolik projevit, menstruuje občas, takže vynechání není nic divného... ale pohyby?... vždyť to mimčo se pak tolik mrská, hýbe .. to se přece pak už nedá přirovnat ke střevům, ne? 😅

michelleuk
4. okt 2011

ano stalo sa to mne zistia som ze zom tehotna az 14+6 este si presne pametam ked mi na sone povedali v kolkom aom 😉

gubcikova
5. okt 2011

moja známa to zistila až v 7mes.tehu a druhá až pri pôrode.obe boli silnejšej postavy.pohyby pripisovali pohybom čriev.prvej na to prišiel lekár a druhej až ked prišla na pohotovosť s bolesťami.pre mňa to je aj tak nepochopitelné,ale stalo sa.

barky
5. okt 2011

švagrovej do 5 mesiaca doktory tvrdili že má miom a potom jej to nieje miom, ale miminko 🙂 tak verte doktorom. Ovšem bolo to pred 10 rokmi, ale i tak.

riana12
5. okt 2011

u nas jedna teta v dedine to zistila az v nemocke tesne pred porodom - doktori jej niekolko mesiacov tvrdili, ze to ma slepak a tomu veci podobne!

henulienka
5. okt 2011

Mojej mamine so mnou tiež tvrdili až do piateho mesiaca, že jej začína prechod( mala vtedy 32) , preto jej menzes mešká... a potom jej prišiel a mala ho až do piateho mesiaca, keď to zrazu nedostala, vtedy prišli na to, že je tehotná 🙂 Tiež je silnejšia a keď ma porodila, tak ľudia neverili, že je jej, lebo ani nezbadali, že je tehotná.

Taký som ja zázrak prírody 😀

ani3012
5. okt 2011

@henulienka tvrdiť 32 ročnej žene,že je v prechode je troška divné,nie ?

hadassah
5. okt 2011

To s tou psychikou a bruchom má niečo do seba. Známa nevedela, že je tehotná (už bola vo vysokom štádiu) a vôbec na nej nebolo nič vidieť, mala normálnu postavu. No a keď sa dozvedela, že onedlho porodí a celé to prasklo aj na verejnosti, neuveríte, ale za dva dni jej vyskočilo také tehu brušisko že až. 😝

enanena
5. okt 2011

ano stalo sa to jednej znamej...mala uz asi 6 deti a tak sa rozhodli s manzelom ze pri poslednom porode si necha podviazat vajecniky a tak sa aj stalo...no ale zrazu jej zacalo rast brucho a ona sa zlakla ze co to moze byt...myslela si ze rakovina a aj doktori ju pripravovali na najhorsie,kedze mala podviazane vajecniky tak im ani na um neprislo ze moze byt tehu....tak uz sa pomaly chystala operacia a potom zrazu sa jej zacalo mrvit brucho tak sla este gynekologovi a cuduj sa svete cakala babatko.... 😉

beatta
5. okt 2011

Tak já znám jeden případ.Byla semnou v porodnici holka která až do porodu nevěděla že je těhotná 😕 .Když mě to vyprávěla tak mi naskočila po těle husí kůže 😀 .Ze začátku si myslela že má jenom chřipku tak to nechala být a dál se nestarala.Jenom podotýkám že měla už 30 a asi ke gyndaři moc nechodila 🤐 .Když mi vyprávěla jak týden před porodem skákala šipky do vody tak sem nechápala 😀 😒 .No a jednoho dne dostala do břicha šílený bolesti tak jeli na pohotovost a z pohotovosti ji odeslali na gyndu a tam jim na vyšetřovně porodila.Takže nic není nemožný 😀
Promiňte mi ten romám 😅 🙂

svatule
5. okt 2011

já mám dva případy, jeden v rodině, mamčina sestřenice měla nepravidelný cyklus, léčili ji hormony, dávali HA a podobně no a nikoho nenapadlo udělat utz, malý má teď 15 let 🙂 přišli na to, když byla cca v 6. měsíci, nutno podotknout, že je hodně štíhlá a ani v těhotenství moc nepřibrala a těch pár kilo si mysleli, že je z té hormonální léčby...
No a další případ mi vyprávěla kamarádka, byla to její kolegyně, má 2 dospělé děti, silná postava, přestala menstruovat, ale bylo jí v té době asi 45, tak myslela na přechod, příznaky prý neměla a jednoho dne ji odvezli se žlučníkovým záchvatem do nemocnice a teď je z toho skoro 4 letá holčička 🙂 Za celé těhotenství neměla jediné vyšetření a malá je ok, jen prý byl šok, když v pondělí přišel manžel do práce oznámit nástup na mateřskou 🙂

ronyx
5. okt 2011

Čaute. No když se ženská fakt už hooodně při těle,tak opravdu přes ty tukové vrstvy pohyby necítí. Přírustek váhy nepozoruje,takoví lidé se myslím pravidelně neváží a menstruaci taky těhulka může mít dost dlouho. Takže ano,věřím,že se to normálně stává a holčina nic nepozoruje. Já si to sice taky nedokážu představit. Jsem ve 29tt a malý kope jako fotbalista a nejde o tom nevědět,ale četla jsem,že jedna opravdu dost silná ženská co nevěděla,že je v tom myslela,že ty slabé pohyby co cítila byly buď jen zaražené větry,nebo prostě tráví. 😉

apollo11
5. okt 2011

Do nějakého max 5. měsíce to je asi možné.. Ale ty, co to zjistí až při porodu, jsou myslím v drtivé většině případů trochu mentálně zaostalé ženy 😕 ("čest" výjimkám 😅 )

veronika.h
5. okt 2011

No, tak mně se podařilo do práce přijmout 18-tiletou dělnici v 8.mém měsíci těhotenství, která - podle vyjádření jejího i celé její rodiny - nevěděla, že je těhotná. Byla obézní a já jsem nic nepoznala. Protože známí znali jejich rodinu, tak ona (trochu nižší IQ) o tom skutečně prý nevěděla, měla prý normálně menstruaci a až se to měsíc před porodem dozvěděla její rodina, byl z toho ohromný poprask a já měla ohromnou ostudu .-pp🙂).

henulienka
5. okt 2011

@ani3012 tiež si myslím, oni jej tvrdili, že je to skorý prechod, celý život mala gyn. problémy, tak tomu aj verila ... až keď začala cítiť pohyby, tak už jej to nesedelo a išla znova na vyšetrenie, a tam som sa potvrdila ja 😎 Keby sa vtedy robilo USG, tak by na to určite prišli aj skôr.

kammka
5. okt 2011

ano, pohyby jsou dost podobné větrům, zvlášť když na ně trpíte.. mně to kolikrát tak trápí, že bych radši byla těhotná a šla hned rodit, aby to přešlo 🙂))))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre