Nútia ma do interrupcie

candiss
20. dec 2012

Ahojte žienky , potrebujem sa podeliť z mojím trápením a zároveň vás požiadať o pomoc či radu .. Mám 20 rokov v máji maturujem , moje rodinné zázemie je strašne slabé žijem len s matkou nakoľko mi otec umrel ked som mala 13 . Priateľa nemám . Mala som chlapca ale bola to len krátka známosť hoci sme teraz priatelia ale city vtom nie sú už žiadne , navyše on má už nový vzťah v ktorom je šťastný . Ja však som v 9.tt . Moja matka na mňa spolu aj sním tlačia aby som podstúpila interrupciu. Vraj tak spravím dobre , pre seba , pre nich aj pre to malé . Ja ale mám pocit že nemôžem . Ked som bola mala hrozne som chcela súrodenca no nebolo mi dopriate , detičky mám hrozne rada , pracovala som ako dobrovoľníčka v deckom domove pre novorodeniatka . Cítim sa byť dobrou matkou , ale voči nim som absolútne bezbranná .. neviem čo mám spraviť ☹ . Poraďte mi prosím !!! ☹ ☹ ☹ ☹

luisiana12
20. dec 2012

@candiss ahoj, je mi luto, ze cakas dietatko za takychto okolnosti, ja by som si dietatko ak po nom tuzis nechala, uvidis, ked sa narodi tvoja mamina zmeni nazor, bude ho ako babka zboznovat, tesit sa z vnucatka a pomoze ti urcite...to ze ten byvaly partner uz ma inu priatelku je jeho vec sice, ale kedze bude otcom, bude musiet platit vyzivne, takze zodpovednosti sa nevyhne..vidim, ze mas aj v pase napisane, ze cakas babo a ma sa narodit zrovna na moje narodeniny, takze urcite si babatko nechaj, to je moja rada.. 😉

trish31
20. dec 2012

@candiss v prvom rade ti chcem povedat:Rob to,co chces TY.Poznam to,ked ta vlastna rodina tlaci do niecoho,co nechces a sama necitis,vnucuju ti svoj nazor lebo "tak to bude najlepsie."V skutocnosti im ale zalezi len na ich pohodli,nie na Tvojom.Vypocula ta vobec matka?Tvoj ex?

Preco ste sa rozisli s otcom tvojho dietata?Si schopna sa o to dieta postarat?

chaine
20. dec 2012

Drzim Ti velmi palce,aby si sa spravne rozhodla,interupcia je velky zasah do tela aj duse a ked mas rada deticky,skus za to svoje co nosis v sebe zabojovat, nech dostane sancu narodit sa.

dejka77
20. dec 2012

Rozhodnutie je len na tebe, nikto ti do toho nema co kecat. Ak chces mat pokoj, povedz im, ze si si to dala vziat a kym pridu na to, ze to tak nie je, uz bude neskoro. Z toho, co si napisala vidno, ze si dietatko chces nechat tak nie je o com diskutovat.

vadimka
20. dec 2012

@candiss

JE tu tema INTERUPCIA-VOLNA DISKUSIA..pohladaj si

..si v tazkej situacii, ale si uz dospela...nechaj si to dietatko, uz teraz ho milujes aj babka ho bude...ak by si sla na inerupciu, bude ta to velmi velmi mrziet...viem o com hovorim....tvoj anjelik si ta vybral za mamku, nezabijaj ho.

janicka11
20. dec 2012

Ahoj,,ak si si v sebe istá že sa dokážeš postarať tak si babatko nechaj,,narodí sa ti krásny nevinný človiečik,a celá rodinka aj maminka si ho oblubi,,aj tvdrýma bezcitným sa srdiečko rozžiari,,uvidíš..Urob to čo cítiš ty...

billam
20. dec 2012

@candiss nehlad na nikoho...si plnoleta a nikto ta nesmie nútiť do interupcie.

zuzana76
20. dec 2012

@candiss To,ze tuzis po dietatku a chces ho, je dobre. Milujes ho uz teraz, s potratom by si sa velmi tazko vyrovnavala. Matke aj priatelovi povedz, ze ak ta budu nutit, aj tak ti znicia zivot, uz to nebude ako predtym.

ematko29
20. dec 2012

@candiss nedávno som sa dočítala o popotratovom syndrome,pohladaj si o tom niečo v googli.Moja rada znie určite si bábo nechaj.mám kamarátku ktorá otehotnela v 17rokoch abýva u rodičoch .vidať sa vidala lebo musela ale kedže bol vzťah akoby som to nazvala slabý anezrelý rozviedli sa.teraz má jej dcéra už 8rokou aona pracuje ,býva u rodičoch aje bez partnera lebo nedávno jej druhy vztah zosipal.je šťastná,že má aspon dcéru.dieta ti život nezničí,je tto boží dar alen boh vie prečo sa má narodiť práve teraz.držím prsty

ematko29
20. dec 2012

@candiss a ešťe si pozri na internete fotky ako vyzerá bábo v 9tt.dokázala by si to urobiť?bojuj zanho si jeho mamka

maria1610
20. dec 2012

Myslím na Teba, aby si aj pred svojim okolím dokázala obhájiť život svojho bábätka

zuzana76
20. dec 2012

@candiss Matku by si podla mna púresvedcila tym, ze po potrate to uz aj tak nebudes ty, to cloveka velmi zmeni, nech ta do toho nenuti. Pokial ta naozaj miluje, tak sa zmieri s tym,ze bude starou mamou. Byvaly priatel bude asi tazsi oreisok, neplanuje s tebou buducnost a jasne,ze sa mu nechce platit alimenty, ale nedaj sa. vzdala by si sa vlastneho dietata kvoli cloveku, ktory ta nemiluje? To dieta ta milovat bude, budes stred jeho vesmiru.

jania023
20. dec 2012

@candiss ak ti mozem poradit rob tak ako ty chces..inak si to budes cely zivot vycitat rozhodnutie musi vyjst z tvojho srdca...su vseliake institucie pre slobodne matky kde by ti pomohly tak sa nestrachuj..tvoj byvaly sa chce iba vyhnut zodpovednosti kedze ma uz iny vztah ale to neznamena ze za to dieta nieje zodpovedny rovnako ako ty..casom si najdes partnera ktory vas bude mat rad oboch

hradnapani
20. dec 2012

@candiss tak dievca,je nacase dospiet. Daj na svoje instinkty a nikym si nenechaj diktovat, co mas robit a hlavne nie v takejto otazke o zivote. Si dospela, tak konaj ako dospela. Ak im podlahnes, budes si to navzdy vycitat (Ine by to bolo, keby si ani ty to dieta nechcela, ale zrejme by ta dobehli vycitky aj tak). Nebudes ani prva, ani posledna. A kedze predpokladam, ze s mamou asi nemas uplne najlepsi vztah, tak si ten vztah vybuduj ako mama ty so svojim dietatom. Vsetko na tomto svete ma nejaky dovod, pricinu... na to mysli. Drzim ti palce.

maria200981
20. dec 2012

mna sice do interupcie nikto nenutil...ale mala som len 18 ked sa mi dcerka narodila....zila som s mamkou bez otca a nebolo vsetko perspektivne.....tiez komplikovany vztah takze sme sa radsej ani hned nebrali....tiez som maturovala popri babatku ....a nebolo to vzdy jednoduche,...ale vsetko preslo...materstvo som si pri vsetkych skolskych povinnostiach uzivala popri materskej som skoncila externe vysku..a neskor sa zamestnala v materskej skole.....
.a nikdy som nelutovala ze dcerku mam....teraz je dcerka prvacka na ZS a sme par zohratch zenskych....ked si nieco dopredu predtsavujes zda sa Ti to tazke...a jasne su aj jednoduchsie riesenia...ale ak uz situacia nastala..stale sa riadis podla nej,,,a babo rychlo rastie...takze ...ak babo chces , nechaj si ho...

zeytin
20. dec 2012

Nerob to! Tak ako vravi @ematko29 pozri si fotku babatka v 9tt, to uz je malicky cloviecik. Prave tym, ze odmietnes potrat preukazes to, ze si pripravena byt mamou. Kolko mamiciek je takych, ktore by chceli mat babo a nemozu... Ja som spontalne potratila a poviem ti, bolo to veeeeelmi, velmi zle obdobie mojho zivota. Doteraz sa z toho neviem spamatat... velmi sme sa na babo tesili.
Mala som spoluziacku na strednej skole, ktorej sa stalo nieco podobne. Babo si nechala, maturitu robila uz s babatkom. Vtedy tiez zvazovala, ci ano, ci nie, rozhodla sa nechat si babo... teraz ma doma uz doma 12 rocneho chalaniska a okrem neho este dve mensie deticky a je najstastnejsia na celom svete! Drzim ti palce 🙂

sharmana
20. dec 2012

@candiss ak sa cítiš byť dobrou matkou a chceš naozaj to dieťatko, nechaj si ho... ak by si šla na interupciu len kvôli tlakom ex priatela a matky, budeš si to do smrti vyčítať... je možné, že s dieťaťom to budeš mať o to ťažšie, lebo budeš bez penazí, slobodná matka, závislá od svojej mamy a príspevkov od expriatela, nebudeš môcť chodiť len tak von, skončili ti disco, priatelky... a budeš to mať aj ťažšie nájsť si priateľa, kedže už budeš matkou... toto si musíš uvedomiť, proste ak to dieťa napriek všetkým týmto nastávajúcim starostiam chceš, tak na interupciu nechod a povedz to rovno svojej mame aj expriatelovi so slovami, že už o tom nebudeš diskutovať 😉

candiss
autor
20. dec 2012

Ďakujem vám babenky , ja som akurát teraz prešla rozhovor s mamou , aj s otcom dieťaťa on platiť na malé bude , ale vychovávať ho nechce , je totiž hokejista a má len 22 teraz sa ma rozbieha kariera , a navyše plánuje odísť zo slovenska v máji , na malé prispievať bude aj ked sa na výchove podieľať nebude aspoň finančne sa postará .

katy1979
20. dec 2012

@candiss ak citis ze to dietatko chces tak bojuj. Presne ako baby hovoria ak sa narodi babka si ho zamiluje.
A to bola velmi mudra veta ze co si mysli tvoj byvaly je predsa suma fuk.
Ja som si toto odzila dvakrat. Raz som svoj boj vyhrala druhykrat nie. Boli to dodnes a aj bude cely zivot. Nadavam sama seba preco som nebojovala viac preco som sa im nevzoprela. zabila som svoje dieta. Nezabijaj to svoje.

sissy27
20. dec 2012

@candiss pokiaľ by sa jednalo len o toho chlapa, tak ti napíšem, že nerieš a rob podľa seba... horšie je, že aj mama je proti a ak som dobre pochopila, je jediná, kto ti môže pomôcť... ty bez zamestnania, bez príjmu, bez vlastného bývania, budeš odkázaná na ňu ešte dosť dlho... ale je to mama a teda neviem, aké máte vzťahy, ale myslím, že by sa dala spracovať... porozprávať sa s ňou o tom, ako si to predstavuješ, čo cítiš, ako by si chcela riešiť budúcnosť... vieš, mne mama v takejto situácii povedala, že zákrok by mi nedovolila a radšej si to dieťa vychová ona a ja hovorím, že radšej mať dieťa skôr ako nikdy... Definitívne rozhodnutie bude na tebe - si plnoletá, je to v prvom rade tvoje telo, tvoja psychika a akokoľvek sa rozhodneš, tak následky ponesieš len a len ty... Na tvojom mieste by som sa pokúsila spracovať maminu, aby bola ochotná ti pomôcť, podporiť ťa, neskôr ti pomôcť ak by sa podarilo nájsť prácu... a čo sa týka chlapa - toho nerieš, mladý pán bude musieť platiť alimenty či sa mu to páči alebo nie, a časom isto stretneš niekoho normálneho, kto bude ľúbiť teba aj prípadného drobca. Na druhej strane nie si prvá ani posledná, ktorá by podstúpila interrupciu a pravdepodobne aj s tým sa dá časom nejak vyrovnať... Držím palce, aby si sa rozhodla správne 😉

luna22
20. dec 2012

@candiss no vidíš 🙂 možno sa mu kariera rozbehne a budeš mať pekné vyživné 🙂 ale už bez srandy, 20 rôčkov nie je až tak málo, neboj sa.Držím palce

vadimka
20. dec 2012

@sissy27
neda sa s tym vyrovnat... ☹

candiss
autor
20. dec 2012

@vadimka bola si na interrupcií

bubula_007
20. dec 2012

Máš 20 rokov, nemôžu ťa k ničomu prinútiť. Všetko sa dá vyriešiť. Od tvojho ex je to akoby utekanie spred povinnosti. Ak sa ty cítiš na to, byť mamou, ak cítiš, že nedokážeš zabiť svoje dieťa... tak počúvaj svoje city, oni ťa nesklamú. Mať dieťa je najkrajšia vec na svete. Nechaj si to bábo, budeš mať z neho radosť.

vadimka
20. dec 2012

@candiss bola a vycitam si to kazdy den 😢

cerstvamamina
20. dec 2012

Ahoj, máš to teraz ťažké... určite... ja som maturovala asvojho synčeka som už mala na svete... ale bola som s priateľom a stála za mnou mama, aj priateľ, jediný kto spomenul interupciu bol môj svokor.... teraz sú všetci šťastní že majú vnúčika... prešlo to a ja som rada, že je to za mno už sa teraz len vytešujem... a napriek všetkému študujem externe na výýškke a teraz už môj manžel študuje denne a ide nám to 😉

lussy23
20. dec 2012

neposlúchni ich.Je lepšie neposlúchnuť matku, ako mať neskôr výčitky a zobrať život druhému. Opýtaj sa Tvojej matky, či by sa jej páčilo, keby išla do basy za niečo čo nespáchala.
Máš už 20 rokov a už rozhoduješ sama za seba. Urob ako to cítiš TY: Názor Tvojej maminy s aurčite zmení po narodení bábätka. Držím Ti palčeky🙂

veronicka1901
20. dec 2012

Ak dietatko chces, nechaj si ho. Neboj, stihnes aj zmaturovat a da sa dialkovo studovat aj popri dietatku. Mohlo by ta to dokonca zivota mrziet a mozno nebudes moct mat uz nikdy dieta 😒

asimon
20. dec 2012

@candiss urcite nedavaj dietatko prec...je to cloviecik maly co tuzi zit a nie zomriet...ver ze vsetko sa poriesi ale to ze pojdes na zakrok uz nikdy nevratis spät...a budes s tym zit cely zivot...nikdy ta predstava o tom ake by uz bolo dietatko velke ci by to bol chlapcek ci dievcatko neopusti...cas nevratis...ked som este robila sestricku zazila som "maminy" po...hrozne plakali a chceli vratit cas... ☹
Ver ze ked budes raz na vianocnej besiedke v skolke a tvoj drobec bude recitovat...budes plakat...stastim 😉

candiss
autor
20. dec 2012

Ďakujem vám žienky , vďaka vám som ma rozhodla že budem bojovať o život svojho babätka , a budem robiť všetko preto aby sa mala alebo mal dobre .. !! Budem ho milovať aj ako matka aj ako otec .. nedúfam že postoj môjho ex sa zmení , ale budem robiť všetko preto aby mu ten otec nikdy nechýbal , alebo mu nájdem iného aj ked nie biologického .. Je to zázrak počať , a myslím si že nejaký dôvod mal aj tento zázrak , nič sa nedeje nadarmo , alebo len tak .. všetko ma svoj dôvod a svoju príčinu .. A bohužiaľ aj ostatný sa musia zmieriť s tým že budem matkou 🙂 a hlavne DOBROU MATKOU !! Ešte raz ďakujem !!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre