Odmietla som odber plodovej vody a pôjdem na 3D sono

darinadaria
11. sep 2012

Dakujem Vám za radu ohladne Downovho syndrómu.Dnes som bola na genetike a odmietla som odber plodovej vody.Pôjdem na 3D-myslím,že som sa rozhodla správne 😉

miss_stanya
11. sep 2012

@darinadaria ak je zena presvedcena ze si dietatko za kazdu cenu necha, odmietnut odber plodovej vody je na mieste - zbytocny zakrok. urcite si sa rozhodla spravne, nepoznam tvoj pribeh, ale drzim palce aby dietatko bolo zdrave.

darinadaria
autor
11. sep 2012

@miss_stanya Dakujem velmi pekne. Písala som v téme: Hrozí môjmu bábätku Downov syndróm? Sú tam aj napísané hodnoty,koré vyšli.Pomohli mi odpovede na moju oázku za ktoré som vdačná.

jaja321
11. sep 2012

@darinadaria ahoj ja som tiež odmietla a bola som na 4D sono v Bánovciach. V Trenčíne na genetike ma strašili len hodnotami a na sone ma ukludnili a nakoniec bolo všetko v poriadku. Len čo mi narobili stresy. Aj švagrina dopadla tak isto. Neviem ako to všetko rátajú ale každá druhá baba ktorej som to spomenula mala zlé výsledky.

darinadaria
autor
11. sep 2012

@jaja321 Ahoj.Ja som si dnes vypočula genetičku a povedala,že je 0,6% riziko potratu.Ani ja neviem ako to rátajú.Ja neviem prečo teda tehotné ženy nepošlú hned na 3D alebo 4D za menší poplatok ale nás strašia.Je to asi skôr o tom aby si pobehala všetkých doktorov a dohadzujú si jeden druhého..........

nikusa008
12. sep 2012

Ja som tiez mala zle vysledky a bola som aj na odber plodovej vody.... Vobec to nelutujem pockala som si 3 tyzdne a prisli mi 100% vysledky ze babatko je zdravucke a aj pohlavie mi hn ed z toho zistili.... Som rada ze som natom bola aspon som sa celych 9 mesiacov nestresovala ze co ak..... 🙂

janinah
12. sep 2012

@darinadaria tiež som amnio svojho času odmietla...mám pocit, že pomaly každému dieťatku hrozí Downov sy,amniocentéz pribúda,biznis sa točí 😒 by ma zaujímalo koľkým ženám pred amnio vysvetlili PORIADNE možné komplikácie napr. čo je to embolia plodovou vodou 😒

enya00
12. sep 2012

@darinadaria aj ja som bola na odbere tiez som mala zvysene riziko,no druhy krat by som uz urcite nesla...takze si spravila dobre 🙂

darinadaria
autor
12. sep 2012

@nikusa008
@janinah
@enya00 Ja si myslím,že keby najskôr poslali na sono 3D/4D a až potom ked sa niečo nebude zdať tak na odber plodovej vody.Nechcem moc hovoriť,lebo do toho vela nevidím.Je to len môj názor.Dakujem Vám za vaše odpovede 🙂 🙂

biobajo
19. sep 2012

zo sona sa to da vycitat najlepsie v 13tom tt a tam sa meria zahlavie a nosova kosticka..ak kosticka nieje ,dieetatko ma DS.Bola som na tom u kamaratky na 3d. takto mi to ona vysvetlila.A tiez jej nejde do hlavy , preco na toto gen. vys. neposielaju automaticky v tom 13.tt ,ja som v 15tt a dalo sa to este zmerat...

darinadaria
autor
19. sep 2012

@biobajo Ja čakám na 24.9 a idem na sono.Ja neviem prečo to robia takto.Človek len netrpezlivo čaká a som nervózna s toho.

magali
19. sep 2012

@darinadaria ja som mala v r 2010 hranicne vysledky na DS.. tiez ma odporucali na amnio.. ale odmietla som, tak ma poslali na sono k nedalekemu gynekologovi, to vyslo dobre, takze povedali ze riziko sa tym znizuje o 50% a bola som vybavena a isli sme domou.. zazila som vtedy asi najhorsie dni v mojom zivote, neskutocne som sa potom hnevala na tieto sproste testy a na doktorov, vycitala som si ze som sa tym nechala zdeptat a ohrozila som tym mojho syna.. neskor som bola na 3D a tam mi Dr potvrdil ze je vsetko v uplnom poriadku.. ja som amnio odmietla lebo som verila ze nas syn je zdravy..
najvacsi nonsens na tom je ze som aj svojmu Dr aj na genetike povedala ze v case odberov som bola chora, ale to ich vobec nezaujimalo.. stale omielali ze oni to musia vysetrit a ze je to kvoli mne aby som sa mohla rozhodnut keby nieco.. no bolo mi vtedy hrozne.. ale teraz mame krasneho takmer dvojrocneho, sikovneho chlapceka

@biobajo to je pravda.. ja som aj preto verila ze nas syn je zdravy, lebo si pamatam ze ked mi robil Dr prve sono, tak povedal nosova kosticka je v poriadku, az neskor som si uvedomila ze to bude asi kvoli DS, niekde som predtym citala ze downici nemaju tuto kosticku

darinadaria
autor
19. sep 2012

@magali Dúfam,že aj mne povedia,že je všetko OK.Malinkému prajem vela zdravíčka 🙂

magali
19. sep 2012

@darinadaria a preco ta neposlali na sono, mna hned geneticka poslala na sono, ked som odmietla amnio, ci to uz sa teraz nerobi? asi z toho nic nemaju.. uz neviem ako sa volala ta ambulancia, bol to asi nejaky sukormnik, bolo to kusok od nemocnice, tak za rohom.. drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

magali
19. sep 2012

@magali pozerala som teraz tvoju otazku, ja som mala tusim 1:270 mala som vtedy 25 rokov.. skrining bol tiez v poriadku, ale pre istotu som musela ist na genetiku lebo ten vysledok bol hranicny.. kolegyna a svagrina tiez mali zle vysledky a maju zdrave deti.. toto su take bludy, fakt len pridavaju zbytocny stres a starosti mamickam

darinadaria
autor
19. sep 2012

@magali Dakujem velmi pekne.Mna poslala na sono,len neviem prečo neposielajú najskôr na sono a až potom ked sa niečo nezdá tak genetičke.Genetička mi povedala,že ešte v 20tt môžem prísť na odber plodovej vody,ked budem chciet...

magali
19. sep 2012

@darinadaria prepac som si odpovedala sama sebe.. malo to byt pre teba

darinadaria
autor
19. sep 2012

@magali V pohodke 🙂 ja som si to ani nevšimla..

magali
19. sep 2012

@darinadaria to povedala aj mne.. ale mi to vsetko pripadalo take akesi divne, akoze som jedna z mnohych a oni si robia svoju robotu a pripadala mi ta geneticka ako robot a ja som len dalsia v poradi.. hrozneee

darinadaria
autor
19. sep 2012

@magali Moj bol so mnou u genetičky,lebo tie všetky otázky ohladom jeho rodiny asi vieš o čom hovorím-som nevedela odpovedať sama,tak ked genetička hovorila o odbere a aké tam je riziko tak išla všelijakými uličkami.Moj len pozeral.Ja viem,že to majú na dennom poriadku hovoriť dookola a je to ich práca ale ako si písala robia len stres a starosti...

magali
19. sep 2012

@darinadaria my sme tam boli tiez spolu.. ale odpovedala som jej na vsetko ja, lebo ten moj by nestihal, chudak tiez bol vysresovany, ale sama by som to asi nezvladla.. inak to ze sa budu pytat taketo veci, som vedela od kolegyne, inak ma nato nikto, tym myslim mojho DR, neupozornil.. isla by som tam ako taka krava a koktala by som, lebo by som nic nevedela
proste stres..

darinadaria
autor
19. sep 2012

@magali No ja som tam tak prišla a ked sa ma opýtala ako zomreli svokrovi rodičia tak som len na nu pozerala.Ona potom,že asi zavoláme partnera.Ja jej hovorím,že to bude najlepšie,lebo o toto som sa nikdy nezaujímala.Bola taká neochotná ako keby nasratá,že vlastne som si tam sadla..

magali
19. sep 2012

@darinadaria uplne si to viem predstavit, my sme si to vsetko popredu zistili a bola som pripravena, ale aj tak to bolo strasneee

countee
5. okt 2012

Ak sa mi podarí upokojiť aspoň jednu nastávajúcu mamičku budem veľmi rada. Moje tehotenstvo prebiehalo asi takto: v 12. týždni neprítomná nosová kostička, v 20. týždni morfologický ultrazvuk ukázal, že je abnormálne kratučká, mala len 2,7mm, pričom podľa lekárky mala mať vyše 4mm, o necelý mesiac nasledoval kontrolný ultrazvuk, kde bola zase hlboko pod normu a ku tomu zistili krátku stehennú kostičku, to už lekárka krútila hlavou a bola si takmer 100 percentne istá, že ide o downíka. Dĺžka nosovej kostičky je výrazným markerom pri diagnostike downovho syndrómu. Samozrejme ma tlačila do amniocentézy, ktorú som odmietla, keďže na potrat by som aj tak ísť nedokázala. Určite si viete predstaviť koľko som sa naplakala, v podstate od polovice tehu som nerobila nič iné, len sedela pri internete a študovala všetky slovenské, české aj anglické štúdie o tejto problematike. To strašenie tehotných by malo byť trestné, však tehuľka má byť v pohode a nie klbko nervov, ako som bola ja. Ešte aj v pôrodnici, na príjme mi vrchná sestra pri odpisovaní údajov z tehu knižky "milo" povedala: "hmm, to bude down, že", jednu hodnotu v tripple teste som mala blbú, i keď ako celok vyšiel negatívne. Proste, chcela vás upokojiť, že si celé to tehotenské testovanie netreba až tak pripúšťať, a aj ultrazvuk je len prístroj a všetky merania musia robiť certifikovaní odborníci a aj tí sú len ľudia. Môj malý trojmesačný Miško je úplne zdravý krásny chlapček, ale vďaka testovaniu som ja bola polovicu tehotenstva doslova na prášky. Baby, užívajte si tehotenstvo, nenechajte sa stresovať,(viem, že po bitke je každý generál), ale dajte aj na svoj vnútorný pocit, žena cíti ak niečo nie je v poriadku, ja som verila, že malý bude zdravý napriek tomu, ako ma strašili. Sorry, za túto dlhú "vykecávačku", držím všetkým
tehuľkám prsty.

adeli79
1. nov 2012

@ countee Mozem sa opytat na hodnoty hormonov z tripple testu? ja som bola vcera na amnio, vysledky az o 3 tyzdne. nosova kosticka v 19tom tyzdni 3 mm. AFP 0,46. ostatne vysledky v norme. Ako celok mi to tieź vyslo negativne, ale kratka kosticka + nizke AFP poukazuju na moznost Downa Dakujem za odpoved.

miroslava2233
7. mar 2013

Ahojte chcela by som sa opytat.Momentalne som v 18. tyzdni. Bola som u gynekologa a z testov mi zistili v genetike Downov syndrom, ale nikto to v mojej ani partnerovej rodiny to nemal. Velmi som znepokojena tym, pretoze ma poslal moj gynekolog k doktorovi co sa tym zaobera a tam mi povedali ze odber plodovej vody stoji 100€ a 3D ultrazvuk stoji okolo 20€. Myslim si ze je to dost. A este som sa chcela opytat ci sa da z 3 D ultrazvuku zistit ci ma babätko nedaj boze Downov syndrom?Prosim chcela by som to vediet, pretoze velmi stresujem a moj partner takisto.....Dakujem

darinadaria
autor
16. mar 2013

@miroslava2233 Ahoj.Mne tiež povedali,že malinká bude mat Downov syndróm,tiež som stresovala aj som si poplakala.Ked som bola na sone tak mi povedal doktor,že je všetko u malinkej v poriadku.Meral chrbticu,nosovú kostičku a bolo to OK.Ja na tvojom mieste by som išla na sono.Ja som odber plodovej vody odmietla a spravila som dobre.Máme krásnu dcéru a hlavne zdravučkú.Držím palce pri rozhodnutí 🙂

severankasr
16. mar 2013

tiez sme si tym prednedavnom presli, zle hodnoty tripple testov, vysssi vek, amnio som odmietla na genetike, sla som radsej na geneticky ultrazvuk v 19. a 30. tyzdni, male je mensie, ale hodnoty ma v poriadku, zaver lekarskej spravy-nalez v norme, to sono nie je 100 %, ale verime, ze nam to dopadne dobre v aprili a male sa narodi zdrave, drzim vsetkym maminkam s takymito zlymi krvnymi vysledkami, aby im to dobre dopadlo, to rozhodnutie ist ci neist na amnio je na kazdej z nas 🤐

vodnicka
16. mar 2013

Aj ja som odmietla odber plod.vody aj genetiku po 3D usg v ke u Dr.dankovcika ktory mi predpovedal ze dieta ma hypoplasticku nosovu kost a nabeh na downov syndrom ale krvne vysledky tryple testy a pod.boly vyborne,bol hnusny a arogantny a mam zivua zdravu dcerku aj lekar sa moze zmylit ale zial nie kazdy si prizna chybu zato ja lekarom nie vsetkym verim a hlavne nie takym ako je On a jeho pristup.kamoske predpovedal rastep chrbtice a po odbere plod.vody potratila v patolog.sprave bolo ,ze potratila ,zdrave dievcatko .No ja by som ho dala na sud .... 😠 😠 😠

zuska88
16. mar 2013

@biobajo no ani s tou nosovou kostickou to nieje presne tak ako pises, kamaratke v Prahe na sone zistili, ze dietatko nema nosovu kosticku a ze bude mat Down...teraz ma krasne zdrave dievcatko🙂

elise
16. mar 2013

@darinadaria ja som odmietla testy aj odber plodovej vody a vybavila som si morfologický je presnejši ako 3D bola som u dr. čunderlika🙂 malinká je uplne v poriadku aj dr čunterlik to v 20,tt povedal🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre