Odmietla som odber plodovej vody a pôjdem na 3D sono

darinadaria
11. sep 2012

Dakujem Vám za radu ohladne Downovho syndrómu.Dnes som bola na genetike a odmietla som odber plodovej vody.Pôjdem na 3D-myslím,že som sa rozhodla správne 😉

bambibam
16. mar 2013

Ja som to odmietla tiež - mám nejaké pošramotené gény (moc tomu nerozumiem) , ale kedže som bola rozhodnutá dieťa si nechať za každých okolností ,prišlo mi zbytočné mu narúšať pohodlie. Ked som sa opýtala ,aké majú riešenie,alebo liečbu ,kým je v brušku odpoved nemali - iba predčastne ukončiť,čo nesúhlasím . Tak aj napriek strašeniu mám 3 zdravé deti ,ktoré vôbec nezdedili moje pošahané gény a chromozómy. Ich reťazce sú úplne vporiadku.

gr
16. mar 2013

Ja som tiez odmietla amnio. Isla som na ultrazvuk k Dr Cunderlikovi a ten ma ukludnil. Nelutujem svoje rozhodnutie, lebo pri porode sa zistilo, ze som mala velmi malu placentu a kto vie, ako by napokon ten odber dopadol. Naviac Dr Cunderlik je fakt profik ... v nemocke mi robili x ultrazvukov pred porodom a velkost synceka im skakala plus minus 1kg, len Dr Cunderlik ho zmeral spravne a mne sa narodil maly zdravy drobcek.

zabavka
11. apr 2013

@jaja321 prosím ťa, aká bola cena za 4D v BN?

jaja321
11. apr 2013

@zabavka nepamätám si už presne nechcem tresknuť hluposť ale sa mi zdá že to bolo asi 40e. Ešte ráno skusim pohladať či náhodou nemáme prijmový lístok niekde. Ešte sa ozvem.

jaja321
12. apr 2013

@zabavka tak lístok som nenašla nie som si istá či to bolo tých 40e ale viem že som tam platila dosť. Ale aspon nás uistili že je všetko v poriadku a ja som mala klud. veľmi som ti nepomohla.

danuska2568
23. apr 2013

ahojte baby mohli by ste mi poradit co sa stane ked odmietnem odber plodovej vody lebo vela zien aj moja doktorka mi to osobne povedala zenked si dam spravit odber plodovej vody tak ze to hrozi k potratu a to ja nechcem ☹ a zase volaktori mi hovoria ze ked si nedam spravit ten dobre plodovej vody tak ze sa nam moze narodit postihnute dieta je to pravda ??? lebo ani to nechcem tak teraz som len v strachu tak mi odpiste niekto prosim vas budem kludnejsia hadam ked mi niekto odpise ze co a ako to funguje

mirreckall
23. apr 2013

@danuska2568 podla mna nic, je to na tebe, mam vela kamosiek, ktore odmietli odber plodovej vody...a inak mne vychadzali vsetky testy dobre, aj krvne, aj sono a mala ma 3 vrodene vyvojove vady a to mala byt podla doktorov uplne v poriadku...

erikad82
23. apr 2013

@danuska2568 ahoj! Aj ja som odmietla odber plodovej vody. Jednoducho som to odmietla,lebo som pevne rozhodnutá si dieťatko nechať v každom prípade! Moja známa na tom bola a povedali jej,že dieťa bude postihnuté. Celé zvyšné tehu bláznila -bola psychycky na dne,no a po pôrode čuduj sa svete nádherné zdravé dieťatko-teraz má malá rôčkou!!! Nič sa nestane,keď to odmietneš,možno ťa pošlu na odbornejšie sono -no iste je príjemnejšie ako odber plodovej vody. Rozhodnutie je len na tebe.... Ja idem tiež len na to sono.

danuska2568
23. apr 2013

@erikad82 leboo mna poslala doktorka na genetiku lebo som mala o trosku zvisene nieco a hned na tej genetike ma budu posielat na odber plodovej vody tak zato sa hned do predu informujem ze ako to vsetko funguje pri prvom som tiz mala ist na odber a nesla som ale nastastie sa mi narodil zdravy syncek

danuska2568
23. apr 2013

ale vsak aj ja si mislim ze bi sa nc nemalo stat ked to odmietnem len ja sa radsej opytam vtedy som potom trosku kludnejsia lebo doktorka mi sama povedala ze mozem potratit keby si dam ten odber spravit

erikad82
23. apr 2013

@danuska2568 no ja som bola dnes na genetike,podpísala som len papier,že odmietam odber plodovej vody a vo štvrtok mám ísť na sono -takže určite ja volím to sono,ako pichať ihlu do bruška.

fordikford
23. apr 2013

ja som tie odmietla lekarka ma tam posielala kvoli veku ale som nešla a hotovo ,bala som sa aj kvôli tomu lebo som čítala že v niektrorých prípadoch môžu poškodit aj plod a mam krásnu zdravu šikovnu dcerku 🙂

danuska2568
24. apr 2013

no to som aj ja pocula ze to pichaju ihlu do bruska a ze to strasne boli zevraj ja by som sa aj toho bala ale ten odber nechcem si dat no ja mam ist zajtra na genetiku zatial a to ked ste boli na genetike to vas hned neposlala z genetiky na sono to vas na sono objednala zase na iny den lebo ja ked som bola pri prvom na genetike tak mna hned z genetiky poslala na sono tak zato sa pytam

erikad82
24. apr 2013

@danuska2568 mala som ísť hneď z genetiky na sono,no doktor tam nebol -tak preto ma objednala na štvrtok,inak to robia ihneď. Držkaj sa!

danuska2568
24. apr 2013

aha tak preto no dobre diky heh ved zajtra napisem ako som dopadla ale dufam ze dopadnem dobre

danuska2568
25. apr 2013

@erikad82 no dopadla som tak ze mam zvisene AFP a to ze znamena ze dieta pravdepodobne ze bude mat asi nieco s chrbticou alebo ze bude mat rastep ci co ale bola som na sono a tam mi povedali ze vsetko je zatial v poriadku ze tam nic zlee nevidia a ked budem 20 tyzdni tak mam ist na sono na kontrolu lebo ze teraz je ten plod este dost maly tak ze nevidiet vsetko tak ako bi vidiet malo tak ze mam dojst na kontrolu no som zvedava co mi potom zistia bojim sa 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

severankasr
25. apr 2013

Maminky, už sme po pôrode doma, malý je zdravý, a pri porode mal 3,6 kg dva týždne pred termínom (plánovaná sekcia), takže chcem povzbudiť týmto všetky mamičky čo si týmto peklom z genetickými testami prechádzajú aby verili a nestrácali nádej.

erikad82
25. apr 2013

@danuska2568 no hlavne hlavu hore!!!! A žiadne stresy,do 20 týždňa sa dieťatko ešte pomení,povystiera.... Ja som bola až teraz a to som 20 týždni. Bola so mnou jedna pani,ktorej povedali presne čo tebe a teraz v 20 týždni je všetko ok!!! Držkaj sa!!!!

danuska2568
25. apr 2013

no tak to dufaam ze aj u mna bude vsetko v poriadku uz sa neviem dockat toho 20 tyzdna normalne nad tym rozmislam stale

darinadaria
autor
26. apr 2013

@danuska2568 Neboj všetko bude v poriadku.Držím palčeky

danuska2568
26. apr 2013

no to dufam aj ja ze bude vsetko v poriadku

vladimira86
28. máj 2015

Mala niektorá z vás skúsenosť s takouto diagnózou ? Včera čo je 22+0 tt. mi gynekológ povedal, že je podozrenie na Daw. syn. vzhľadom k tomu, že máme dva pozitívne slabé minormarkery - cystičky na mozgu 2 o veľkosti 7,2 a 5,4 mm, potom na srdiečku malú bielu bodku (v pravej komore prítomný EIF) a hlavný minormarker nosová kostička 4,7 mm čo je po hranicou. Odporučili nám odber plodovej, ale odmietli sme to .. zatiaľ som mala výsledky v poriadku ... mala niektorá z vás niečo podobné a narodilo sa vám zdravé babo ? Prosím a ďakujem za odpoveď

rondicka
28. máj 2015

@danuska2568 ahoj, moja sestra bola cca pred 2 týždnami na odbere plod. vody,, 25 roč. tiež podozrenie na Douwnov syndrom,,ale len z krvných výsledkov..dala si spraviť amniocentézu,,za kt. v BA zaplatila aj s ultrazvukmi a konzultáciami 350EUR.. o 2 dni jej volali výsledky-mala našťastie ok..ale stálo jej to za to,,že je teraz spokojná a vie naisto,,že bude mimi ok...iank vraj to nič nebolo,len nepríjemný pocit:-/
tiež chcela isť namiesto toho na 3D ,4D,,no Dr jej sám povedal,že to nie je 100% a z plodovej vody bude mať všetko komplet vyšetrené na 200% isté,,ak by nebolo niečo v poriadku..je vela žien,čo mali podozrenie a potom bolo všetko ok..na ultrazvuku je vidieť nejaké rozdiely v stavbe tela a rozmeroch,,typ. pre Douwnov... no nikdy to nie je 100% ..pre pokoj v duši si to dala urobiť,,nakolko v opačnom prípade by bola prerušila tehotenstvo

seahorse27
29. máj 2015

@rondicka No neviem, ci by mala pokoj v dusi, keby následkom AMC potratila - je tam riziko 1%, co je podla mna dost vysoke pecento. Ved si len porovnaj, ze uz pri pravdepodobnosti 1:250 z vysledkov triple testu ta gyenokolog posiela na AMC, pretoze je straaaasne vysoka pravdepodobnost, ze budes mat postihnute dieta...ale pravdepodobnost potratu po AMC je 1:100 - to je podla nich zasa veeelmi nizke a zanedbatelne percento. Co je toto za metematika??? :D V zivote by som nesla po pozitivnom TT na AMC, dnes uz existuju spickove sona, ktore vedia odhalit markery roznych postihnuti a az keby mi tam povedali, ze sa im nieco nepozdava, potom by som zvazovala AMC. Lekari dnes posielaju zeny ako ovce na AMC a to len preto, ze nemocnice z toho maju slusny prijem z poistovni...to je cele...

vladimira86
1. jún 2015

Kedze som mala skrining cize krvne testy v poriadku a nic nenaznacovalo downov syndrom. Az teraz na sone sa im nepozdavali tri veci pricom jeden z nich je hlavny marker ta nosova kosticka je pod hranicou. Tak sme nevedeli či tomu verit alebo nie a tak ma zaujimalo či to niektora z vas zazila ze krv bola ok ale sono podla ich merani nie. Ale rozhodli sme sa aj ked sa to v dnesnej dobe nenosi ze budeme verit Jezisovi - Bohu a nic nebudeme riskovat.

tevia
1. jún 2015

existuju aj neinvazivne formy vysetrenia, nemusite ist na amnio, len su trosku drahe este... info sa da vygooglit, napr. tu: http://neinvazivnetestovanie.sk/
ak to tu uz niekto pisal, ospravedlnujem sa, necitala som cele

seahorse27
1. jún 2015

@vladimira86 My sme mali pozitivne sono v 14.tt - trikuspidalna regurgitacia a abnormalny tok v ductus venosus - tieto dve veci nadvazuju jedna na druhu a obe su markery DS, TT boli ok 1:49000. Sono nam robil dr. Grochal a dohodli sme sa tak, ze prideme na kotrolne vysetrenie v 20.tt, ze sa tieto veci zvyknu same upravit a ze je to vo vacsine pripadov len vyvinova zalezitost. V 20.tt uz bolo vsetko ako ma byt, takze sme AMC aj s jeho súhlasom zamietli. Ostatne veci sme mali ok - NT aj nosovu kost. Mame zdraveho syna. Kedy vam zistili tie 3 markery? Este v 1. trimestri?

vladimira86
4. jún 2015

Nie teraz v 22 tyzdni ... s tym ze cysticky nemajú ziadny vplyv na mozog ale su tam a vedia sa aj same vstrebat ale ak by aj ostali nic sa nedeje - ale je to marker ... Srdiecko - potom sa obaja odbornici zhodli, ze to nie skoro nic lebo srdiecko pracuje uplne v poriadku ale je tam ta bielkovinova bodka ktora je markerom teda predpokladaju a ten nostek .. jeden gynekolog ho nameral 6,5 a druhy o den na to 4,7 mm a hranica je 5,5 tak nam na zaklade toho odporucili Amnio .. s tym zaverom ze ide o Downov

seahorse27
4. jún 2015

@vladimira86 Ja by som zasla este k Dr. Grochalovi, ak ste u neho este neboli. Je macher na vyvinove poruchy a ma spickove sono, mozno ta ukludni a urcite tu nosovu kost odmeria presne...lebo takto mas 2 rozmery a nevies, ktory je spravny :/

456456
8. jún 2015

@gr ahoj, prosim ta kde najdem toho Mudr. CUNDERLIKA, ja nepojdem na ziadny odber plodovej vody.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre