Opaľovať sa, či neopaľovať počas tehotenstva?

stresuliatko
14. aug 2012

Skoro každá z nás túži po snedej pokožke 🙂 A neni lepší čas na jej získanie ako v týchto mesiacoch, keď teploty dosahajú svoje maximum a slniečko páli až do samotného jeho vyčerpania 🙂 už len zostáva vytiahnuť lehátka, nájsť si vhodné pokojné miesto a relax je na svete 🙂 ale čo s tým, keď v brušku nám býva náš malý podnájomník, je vyhrievanie na slnku pre ňho podľa Vás naozaj vhodné ???

kokorunecka
14. aug 2012

Veľmi krásne si to napísala 🙂
No, k veci. 😀 😀 Ja som to skúšala, natrela som sa krémom 50+ v superhrubej vrstve, ale asi po dvoch minútach mi to slnenie bolo velice silno nepríjemné... A malej v brušku taky tak...
Takže za seba hovorím skôr, že nie.

lusinda1989
14. aug 2012

podla mna urcite nie... babo v brusku nema moznost si regulovat teplotu a je nezodpovedne aby sa prehrievao... ked tak tak s mokrym uterakom na brusku alebo brusko ochladzovat....

amulienka
14. aug 2012

@stersuliatko prepac chvilu som sa citila ze citam Cosmopolitan
teploty nad 38 su pre babo skodlive, organizmus sa prehrieva na priamom slnku. bola som v chorvastku ked som bola v 2 mesiaci a na slnku som aj tak nevedela vydrzat. strasne ma palila pokozka. tehotne inak vnimaju teplo.
@kokorunecka aj tvoje spi? :D

stanislavao
14. aug 2012

no podla by sa takto "opekat" nemalo ani ked zena nie je tehotna. vyska uv ziarenia je alarmujuca, ked byt na slnku, tak mimo casu 11:00 - 16:00. pravidelne opalovanie sa nesie svoje rizika, ktore su strasidelne, koza rychlo starne, zena v tridsiatke vyzera, ako by mala po 40-tke. a tehotenstve by to podla mna ani nikoho nemalo napadnut, ze sa bude susit na tej palave. myslite na to, ze co svojej pokozke, svojmu telu spravite dnes, zapamata si to a o nejaky cas vam to vrati.

lucul
14. aug 2012

mne lekar kazal brusko si zakryvat plienkou alebo plachtou ale ja som sa neslnila na slniecku vobec ked tak v tieni 😉

sympa1
14. aug 2012

takto ti poviem, ked sa dobre na slnku citis a citis ze je fajn aj dietatku, preco nie...mam švagrinu ktora chodi stale ako čokolada, a chodila aj ked čakala malu ale cez bruško mala prehodený šál...ale sama budes citit na slnku ci ti to robi dobre alebo sa radsej schovas

terezkazv
14. aug 2012

Ahojky, no i mě to zajímalo, jelikož jsem rodila až koncem mája a bylo už celkem teplo. Asi záleží v jakém stádiu těhotenství si, ale celkovo se to nedoporučuje. Nic se nestane, když na sluníčku sedíš pul hodinky, ale bříško by mělo být zakryté ať ho nepřehříváš a něco se maličkému nestane, či nezačneš podit předčasně. Určitě se to nedoporučuje ani na začátku, ani počas celého těhotenství. Já jsem jako prvorodička přenášela a už jsem chtěla malého postrčit co nejdříve na svět, tak jsem se vyplácla i na sluníčko, jeliikož teplo uvolňuje svalstvo a působí podobně jako teplučká vana, ale já vyzkoušela všechno sex, teplo, fyzickou zátěž, ale malý na svět nechtěl sám ani tak, tak ho potom doktoři museli popohnal oxytocinem a po dvou dnech se uráčil. Ale určitě raději za čokoládovou barvu vyměň pocit, že maličkému neublížíš, to si myslím, že je uspokojivější než čokoládová barva, i když mě to taky mrzelo a věř že i když se malé narodí moc si toho sluníčka neužiješ, protože budeš s drobečkem stále někde ve stínu. Čauky

keziah
14. aug 2012

akurat dnes som citala, ze je v poslednom case pomerne tenka ozonova vrstva, takze s opalovanim radsej opatrne
okrem toho, pocas tehu mas zvysene riziko, ze sa ti na slnku narobia rozne pigmentove skvrny
na druhej strane, pre teba aj tvoje babo je dobre pocas leta narobit si zasoby prirodzneho vitaminu D zo slnecneho svetla
ja byt tebou, v case 10.30-15.30 na slnko nejdem a mimo toho by som si uzivala slnko tolko, kolko by mi bolo prijemne. bez opalovacich pripravkov, najma kvoli D vitaminu.

bellada
14. aug 2012

Ja som bola pocas tehotenstva na dovci pri mori a chodila som aj na slnko, ale samozrejme s mierou, pouzivat vysoky SPF faktor, brusko si prikrit uterakom, ochladzovala som sa v mori, na hlavu klobuk a hlavne pocuvat svoje telo, ak zacne byt prilis teplo, alebo sa citis neprijemne, treba si ist zdriemnut a oddycnut v chladku 😉

carmella
14. aug 2012

ahoj ja som bola cele tehotenstvo v Taliansku a ked som prisla k doktorovi ten ze ako som super opalena a potom zacal ☹ a to Vam nepovedali ze cez tehotenstvo sa nemate opalovat , z eVam mozu ostat skarede flaky ( nastastie nezostali) ..... tak radsej sa neopaluj, urcite si pekna tehulka aj bez hnedej pokozky 🙂

euka210
20. aug 2012

podla mna to nie je v tehu vhodne

miamoja2012
30. aug 2012

no moja mam sa so mnou opalovala pocas tehotenstva, a ked som sa narodila , sestricky si sepkali ze urcite mam otva cigana 🙂
ja som rada ze sa opalovala,podla mna mi to dalo dobru odolnost prosti slnku...nikdy sa nespalim a staci mi prejst sa o ulici a opali ma 🙂
ale je ravda ze pred 25 rokmi asi nebol ozon a tak...

mialumia
20. feb 2013

No ,toto bude aj pre mna problem ,bez slniecka nevydrzim urcite ale mam na plane skor tak ze sa budem zdrziavat v zahrade ked uz nebude take prudke.vsetky moje deti su letne,a vzdy som vytrcala na slnko aspon nohy:o)

sea23
20. feb 2013

ja som mala tehotenstvo uplne bezproblemove a aj slnenie som si uzivala,samozrejme neprehanala,ale kazdy letny dnik som lezala na slniecku a relaxovala.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre