Opäť tehotná - neplánovane. Ako ste to zvládali?

sjuz
11. apr 2013

Obavam sa, ze som tehotna. Test bol sice negativny, ale este je skoro a priznaky mam presne take iste ako pri oboch predchadzajucich tehotenstvach. Problem je, ze 2 deti uz mame - 3roky a 6 mesiacov. Som z toho velmi sklamana, lebo sa mi zda strasne skoro mat dalsie dieta, ked mladsia ma len pol roka (cize bude mat 15 mesiacov ked sa babo narodi). Mate niekto prosim taky maly rozdiel medzi detmi? Ako ste zvladali tehotentstvo? A ako to zvladali deti? Bojim sa dvoch veci - v oboch tehotenstvach mi bolo 3 mesiace neskutocne zle (24hod denne nonstop ma napinalo) - neviem ako zvladnem 2 deti popritom. Ale este viac mi je luto, ze malu okratim o cas so mnou, myslim, ze 2 roky dieta potrebuje maminu takmer vylucne pre seba. Dakujem za kazdu skusenost.

danjelca
11. apr 2013

a si alebo sa obávaš?ber to že máš dvojičky tam maju tiež dve malé deti len jednu mamu 🙂 🙂 🙂

irriss
11. apr 2013

@sjuz Podivej se na to ocima Dvojcatovych maminek..jsou stastne..(jako ja byla a jsem...) ..plus jsme mela syna 13 let a 3letou slecnu 😉
Nesmis se snazit na situaci koukat predem zle...budes pak litovat i slov, ktere jsi napsala.. 😉
Nikoho neochudis o cas, jen ho ROZDELIS...vice deti neznamena mene casu, naopak... 🙂

lubika39
11. apr 2013

ja mam medzi detickami rozdiel 14 mesiacov, prve 2-3 tyzdne boli narocne, teraz uz mame rezim a da sa to zvladnut. Urcite to zvladnes aj ty 🙂

evening_star
11. apr 2013

Moja kamarátka tiež otehotnela po 6 mesiacoch, a zvláda to. Určite je to náročnejšie, ale na druhej strane sa teraz tie deti vedia zabaviť aj medzi sebou sami. Keby bol ten jej starší synček sám, tak sa s ním musí stále hrať ona. Má to výhody aj nevýhody. Sú aj prípady, kedy žena otehotnela ešte skôr po pôrode ako ty, je tu veľa takých tém, nebudeš prvá ani posledná.

katren
11. apr 2013

@sjuz ja tak mam vsetkych troch
Prvy rozdiel 18 mesiacov a druhy 15. Nemenila by som nikdy
Drobci sa pohraju spolu a spat chodia tiez v tom ist case...

tretiastvrta
11. apr 2013

Pozitívne, pozitívne myslieť.... Treba na to myslieť s úsmevom, nikto by nebol ukrateny, viem že sa lahko hovorí, ale tak veľa maminiek ma malé rozdiely medzi detickami. Je to obdivuhodne a 🙂 decka sú potom veľkí kamarati.

sjuz
autor
11. apr 2013

@danjelca zatial sa len obavam, lebo mam dostat az buduci tyzden, ale uz 3. den mam celodenne nevolnosti a palenie zahy po comkolvek co zjem (a takto presne som to mala pri oboch predzachajucich).

sjuz
autor
11. apr 2013

@lubika39 no ved to si aj ja hovorim, ze tie prve tyzdne nejako zariadime. Horsie je ze starsiu do skolky nedostanem, a ona vyzaduje byt dlho vonku atd a to s 2 malymi neviem ako zorganizujem 🙂

irriss
11. apr 2013

@sjuz to muzes mit i ze stresu z mozneho tehotenstvi 😉
Psychikou si nejen vytvarime film ale i privolavame negativni vysledky 😉

sjuz
autor
11. apr 2013

@irriss 🙂 v tomto pripade dufam, ze to tak je 🙂 aj ked ta zaha zacala ked ma este ani nenapadlo, ze by som mohla... dnes kupim zasa test a dam vediet, ci uz je to iste alebo plany poplach.

irriss
11. apr 2013

@sjuz ..myslim si, ze jsi vystresovana a budes potrebovat nekolk desitek testu, aby te presvedcily o vysledku..pokud nebude pozitivni "hned" 😉
Kazdopadne Ti preju, aby byl vysledek takovy, po kterem touzis a hlavne na ktery se citis.. 😉 V opacnem pripade vis, ze ne vzdy je vse cerne jak se zda.. 😉 na MK se potkavame uz dlouho..nemusim Ti rikat, ze je tu spousta mamin, co dokazi "nejen"povzbudit..to je jen pro pripad, kdyby sis myslela, ze jsi v koncich..aby ses nezavirala a nemyslela si, ze jsi sama....a prisla 😉
p.s. Zaha Te muze palit i po jidle...po nejakem alkoholu??

skatarina
11. apr 2013

@sjuz Nam sa stalo presne to iste.Ked mala druhorodena pol roka,tak som zistila ,ze som tehu....bol to sice sok,ale predychali sme to a ide sa dalej... 😀 .Onedlho porodim,tak sa ukaze ake to bude.Tiez mi je luto,ze sa nebudem venovat druhorodenej tolko,kolko som sa mohla,ale na druhej strane ked povyrastu budu sa hrat spolu. 😉 .Na deti som sama,lebo je muz kamionista,ale vsetko sa da zvladnut...Velmi mi pomaha starsia dcera. Pri druhom tehu som zvracala do 5 mesiaca a v tomto tehu mi nebolo vobec zle.Kazde tehu je ine ...Prajem vela sil ....

sjuz
autor
11. apr 2013

@irriss nie alkohol vobec, este stale maju dojcim a aj ked nie, ja vobec nepijem. No a mam to po kazdom jedle, nech zjem cokolvek...

sjuz
autor
11. apr 2013

@skatarina no tak to nezavidim, mne aspon manzel ked pride domov, aj ked rano odide a vracia sa az o 7. ale obe baby su vtedy jeho 🙂

aristka
11. apr 2013

čo sa stalo to sa stalo,musíš to brať ako realitu a níč iné ti neostáva ako to zvládnuť,staršie má 6 rokov ,to je schopné dieťa ,aspoň povisávať a vyniesť plienku a zaliať si cereálie mliekom,takže sa neboj zvládneš to 🙂

eva4444
11. apr 2013

@sjuz nas prvy nemal este 3r, druha mala 8m ked som popri dojceni kazde 2h mala //. prvy rok bol tazky, nevedela som ci je noc ci je den bola som strasne unavena, nemame ani babku ani tetku coby nam na polhodinku pomohla. teraz ked ma najmensia 2r je to uz fajn, uz sa daju zaujmy trosku skoordinovat aby si kazdy prisiel na svoje. ako pisem boli krusne chvile, teraz je to super. starsi dvaja si medzi sebou konkuruju a tretiu miluju z celeho srdca fakt je taky milacik. dovadia sa kto bude pri nej sediet ked pozeraju vecer rozpravku, kto bude pri nej sediet pri stole pretekaju a tak. teraz su fakt na zjedenie 😵

loxa
11. apr 2013

no ja sa priznam...mam 2 deti , je medzi nimi 13mesiacov a nevadilo by mi dalsie babo keby boli na to peniazky🙂 drz sa ak aj budu // to zvladnes🙂

merylivi
11. apr 2013

@sjuz ja som prežívala niečo podobné, keď mala naša malá 7 mesiacov. Skoro dva týždne mi bolo zle, plával mi žalúdok... ale ako sa neskôr ukázalo bol to iba planý poplach 🙂 tak dúfam, že to bude aj tvoj prípad 😉

skatarina
11. apr 2013

@sjuz Vies co je u nas ironia.Nemohla som otehu az po 3 rokoch a na druhej dcere sme sa opat "namakali" nedarilo sa zase tri roky a toto tretie ....raz sme si nedali pozor,mala som 2 dni pred mrchou,plne som dojcila a sup // 😀 😀 😀 ..Nechceli sme uz tretie dieta,ale ono chcelo nas 😉 😉 😉

janinah
11. apr 2013

@sjuz moja babka /vychovala 12 detí a to bola vojna,hlad../ by ti povedala- nie si z cukru,neubudne z teba..a mala pravdu,žena matka zvládne všetko,nik nehovorí,že všetko ide ľahúčko,ale výsledok stojí za to 😉 mne osobne sa v živote neosvedčilo dopredu si robiť obavy,ak ešte ani neviem,či problém skutočne existuje /nepotvrdené teh. v tomto prípade/

katren
11. apr 2013

@sjuz ja ked vidim albumy a testikmi a bruskami, hned by som sa dala nahovorit na štvrté 😝

sjuz
autor
11. apr 2013

@aristka ved jasne ze budeme musiet zvladnut - len tie deti mam 2, jedna ma 3 roky a druha 6 mesiacov 🙂 6-rocnu zatial nemam 🙂

sjuz
autor
11. apr 2013

@skatarina no nam obe vysli na jediny nechraneny sex, a teraz aj plne dojcim, aj pouzivame kondomy, tak sa necham prekvapit... tiez sme uz tretie neplanovali. ja som chcela manzel nie, tak sme sa dohodni, ze 2 stacia a teraz on tu predstavu berie v pohode narozdiel odo mna. ale dnes vonku v parku som sa pristihla, ze sa tesim, celkom taky klud a pocit ze zvladneme...

aristka
11. apr 2013

@sjuz prepáč ,zle som čítala,no budeš to mať ako dvojičky,kúp si veľa magnézia na nervy a zvládneš to ,samozrejme manžel musí poslúchať tiež 😀

sjuz
autor
11. apr 2013

@aristka 🙂 nastastie manzel poslucha stale...

sonia1501
26. apr 2013

@sjuz ahoj, no ako? si nakoniec tehotna?

sjuz
autor
26. apr 2013

@sonia1501 nie, nie som 🙂 a riadne mi odlahlo, ale co som si ine mala mzsliet ked mi tzyden meskalo, bolo mi zle a palila ma stale zaha ... aj ked trocha som sa uz tesila, takze som bola aj malinko sklamana... ale takto to je lepsie.

amariko
29. okt 2013

ahoj dievcata,ja mam 6 mesacne dvojicky a prave som zistila,ze som tehotna.riadny sok,slzy,ale teraz sa velmi tesim,aj ke sa stale bojim ako to zvladnem,ale Pan Boh aj anjelickovia mi pomozu,tak ak mi doteraz pomahaju s dvojickami... 🙂

sweetjanka
5. nov 2013

@amariko ..drzim palce, verim,ze to zvladnes..ja cakam tiez tretie, na teba sa nechytam, lebo dvojicky je riadny zaber,ale ako hovoria maminky, ked si najdes rezim, ide to. ja mam skor teraz problem, ze som sa zlakla,vcera som bola u gyndy, povedala,ze este nic nevidi, ale vyzera to na tehotenstvo,dnes poobede budem vediet,kedze mi brala krv. ja som tretie velmi chcela..no vcera som sa zlakla, lebo okolie mi nejak nedopraje..partnerova rodina mi nepraje, vkuse mi hovoria ako to budeme zvladat, ak som tehotna, ako to budem stihat, ako sa im budem venovat,ked moj cerstvo dvojrocny stredny syncek je take male vrece blch..a vcera to na mna dolahlo!! Partner mi pri pozitivnom teste povedal,ze ok, on tretie babo chce, no ked som prisla vcera taka vyplasena od zenskej a so slzami v ociach, zmohol sa len na to, ze sa to da riesit aj inak(inymi slovami potratom) ja som bola v soku!!!!lebo ja som len potrebovala objatie a uistenie,ze to zvladneme,ved nase prve deti tiez zvladame v pohode a samy, bez pomoci druhych..do toho mi volala aj jeho sestra a zacala tie otrepane temy(co som uz pisala)..som sklamana. citim sa v slepej ulicke, nemam sa komu ani postazovat..verim,ze partnerovi to dojde dnes, ze vcera prestrelil.. ked som mu vecer povedala,ze som potrebovala len objatie a povzbudenie a nie pocut o potrate,on sa odul a cely vecer sa so mnou nebavil. ako male decko.. som sklamana .. no na babatko sa velmi tesim,..tri deticky som vzdy chcela..

amariko
5. nov 2013

ahoooj,a ake stare mas tie dve deticky ,chlapcek je dvojrocny a to druhe?tak si naozaj tehotna?vies,ja som si poplakala,ked som sa dozvedela,ze cakame dvojicky,bo isto mi nema kto pomahat,manzel v praci,ale som sebestacna,mame rezim,deti su uzasne,ja verim,ze anjeli mi pomahaju,pretoze o co ich poprosim,vzdy sa mi to splni,takze verim tomu,ze to zvladam vdaka nim.a co sa tyka tretieho babatka,stale trosku krvacam,tak vo stvrtok sa ukaze,ci sa to tam udrzi,alebo to ideme vziat,,tak uvidim.ako ma byt ,tak bude.no zelam si teraz,aby sa to podarilobol to sok ,ze som tehotna,no teraz si to velmi zelam,ja chcela vzdy 5 deti,potom som upustila na 4,mam rada velku rodinu.a ako by sme toto zvladli?verim tomu,ze zvladli,mna manzel velmi podporil a aj svagrina,,mala by som ich ako trojicky a verim,ze by som si nasla rezim aj s troma ,ak sa podari,takze uz nefnukam,ale verim,ze bude dobre.a ak sa to nepodari teraz,o dva roky by som chcela opat dvojicky,aj ked to je len v mojej predstave,ale o dva roky dalsie babatko urcite.bud silna a nevsimaj si okolie,je pravda,ze prave rodina a kamarati by ta mali podrzat a podporit a vtedy sa to lahsie zvlada,ale neboj sa,budu vacsie,uzasne sa spolu vyhraju .drzim palce a ver,ze bude dobre, 🙂Moj manzel bol minuly tyzden zaklad okna jednej rodine,kde mala mamicka 14deti,z toho dvakrat dvojicky,a my nezvladneme 3?tak papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre