Pomýlili sa vám na sone ohľadom pohlavia dieťatka?

bjeremiasova
22. jan 2016

Ahojte,bola som na ultrazvuku v 16+0 co som si myslela ze som v 15+0 lebo dovtedy mi vraveli ze som o tyzden pozadu podla velkosti babatka.povedal lekar ze je to chlapec ale ze to nemam nikomu vravet ze si pockame na 20. tyzden lebo to teoreticky mozu byt zvacsene pysky..ja mam dceru a som citila ze bude baba teraz ten pocit je tiez velmi silny a mam pocit ze sa pomylil.som citala ze v tom tyzdni pipik a suska vyzera byt cca tak isto.Vam sa stalo ze povedali ze to bude chalan a bolo dievca?

suriacik
22. jan 2016

no mojej kamoske este v 30.tyzdni povedali, ze bude mat chlapca (doma uz mala dvoch), a si vies predstavit, ten sok ked sa jej narodilo dievcatko? 😀 ani meno nemala vybrane, tak jej nechali cas v porodnici potom nech si vymysli 🙂

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

😀 tak ja by som zas pre chlapca nemala meno ... A to kedy sa stalo?lebo aj ja este den pred narodenim som bola chlapec ale to bolo pred 25 rokmi co si myslim ze pristroje su teraz spolahlivejsie...a videli tam pipika?ci pupocnu snuru? 🙂

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

Ta sa ale musela tesit 😀

maslenka47
22. jan 2016

@bjeremiasova Ja neviem, a ty si tomu doktorovi nerozumela, co ti povedal? Podla mna ti to vysvetlil dost jasne.

Nie, pohlavie dietata sa v bruchu nezmeni. Ale ultrazvuk je len priblizne zobrazenie, preto ti dr. povedal to, co ti povedal. Inak dneska to ide zmenit 18 rokov po narodeni, akurat je to potom trosku dlhodoby proces...

8291
22. jan 2016

Ani pristroje niesu 100%tné,jedine 100%tna istota je po amniocentéze,alebo genetic.testoch,ktoré sa robia pokial mamina odmietne amnio,ale samozrejme si,to hradí.Kamoška ked porodila malú Emu😁,tak jej pôrodnik povedal ze Ema to nemôže byť lebo Ema s piňdurom by nebola dobrá voľba.jasné babičky dopredu nakupili kopec ružového,tak malý Petrík občas naozaj vyzeral ako Ema

edn
22. jan 2016

Mojej sesternici tvrdili cele tehotenstvo a este aj tyzden pred porodom dvaja odlisni doktori, ze bude mat dievca a narodil sa chlapec.. Ale inak si myslim, ze ti to normalne vysvetlil, ze treba pockat do 20. tazdna, lebo teraz to este nie je tak vidiet

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

On to najprv povedal na 100% potom to zneistil tak som proste z toho zmatena. maslenka47 nemusis byt neprijemna rozumela som dost jasne nie som dement len som zvedava komu sa lekar pomylil. A s tym tvojim dlhym procesom nechapem co si si chcela dokazat? Radsej nepis ked si neni zdvorila.ja som sa normalne pytala mamiciek.za kazdu normalnu odpoved som vdacna ale ak mas zly den chod sa inde vyventylovat.

suriacik
22. jan 2016

@bjeremiasova bolo to asi dva roky dozadu 🙂 asi malo iba pupocnu snuru medzi nozkami a na usg to vyzeralo asi ako pipik 🙂

srdeenko19
22. jan 2016

Ja som bola v nemocnici na poradni s jednou mamickou, ktorej lekár na kontrolnom utz povedal, že čaká chlapčeka, v 9 tom mesiaci, tesne pred pôrodom. Chudatko, na chodbe plakala ako mala, volala s manželom, že nevie čo ma robiť teraz 😀 úplne vykolajena, že bola nastavena skoro celé tehu na dievčatko a teraz toto. Prvé dieťatko, všetko nakupene, nachystane do ružova. Vraj chodila svojmu dr nejakemu staremu dedkovi už. Nuž, stava sa 🙂

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

No tak to iste ako u mna :D 🙂 som zvedava teda co to bude kedze som videla aj tie fotky naozaj v tom tyzdni suska i pipik vyzeraju tak isto.. som mama uz skoro 3 roky no toto som nevedela ... 😕 🙂 🙂

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

NO tak to je druha vec z tej praktickej stranky mame strasne vela veci po malej a teraz co s nimi vsetko nestihnem predat a kupit pre chlapca keby teda by to bol chlapec ... a nemam uz kam dat veci a vyhodit ich nechcem :( ... inak som videla na nete aj cinsky horoskop plodnosti podla coho mi vysla i mala a podla toho by aj to druhe malo byt dievca.. vlastne som si kukla vsetkych v rodine a vsetkym to vyslo...sranda...ci len nahoda? i ked cca 20 zenam to asi nahoda nemoze byt .. neviem...

gabrielaslivkova
22. jan 2016

Mojej sesternici ešte tesne pred pôrodom hovorili, že bude chlapec a nakoniec sa narodilo dievčatko. Ja chodím na ultrazvuk k odborníkovi (fakt je dosť šikovný), ale sám povedal, že 100%-né to je až po pôrode.

kexik218
22. jan 2016

Minule tu dala nejaka baba prispevok ze daruje maslu na kocik s menom lebo cakali Sarku a narodil sa Jakubko...aspon dufam ze som nepoplietla mena 😀

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

Tak ano je to na 100% az po porode to mi tvrdi aj moja mama 🙂 ... len je lepsie sa na to aj pripravit ... je to ine dat na dievcatko modre veci ako na chlapca ruzove :D ... a sesterke sa to stalo tiez teraz niekedy?

8291
22. jan 2016

@bjeremiasova ten čínsky horoskop nevysiel ani mne ani kamoške,ja som mala mať chalana ona babu a mame to opačne😁

kexik218
22. jan 2016

Baby a na okraj temy ako sa to robi s tou obruckou na retiazke? Ak sa toci dievca a ak kyve chlapec? Len tak zo srandy 😀

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

Ked to robi kruh tak dievca a ked to sa to hojda podredu dozadu chalan ... 🙂 mne to kruzilo aj pri malej aj teraz :D

nela6
22. jan 2016

@bjeremiasova ono to ťažko povedať, ja som v 15tt sama videla, že je to chlapec, bolo to proste neprehliadnutelne, a potom na 3D mi zase nemusel ani doktor povedať, sama som videla 🙂 nechapem čo daktorí robia...a pomýliť si s pupočnou snúrou mi príde ako vtip, tu oproti pipiku ani nevidno...

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

ja som to nevidela ako pipika mne sa to na pipika nepodobalo i ked ano trcalo tam daco ale na pipika sa to nepodobalo skor ako ta pupocna snura neviem .. inak tiez je to dobry lekar som sa ho pytala ci sa mu to uz stalo ze sa pomylil povedal ze na zaciatku ale tehotenstva ci praxe? :D

srdeenko19
22. jan 2016

Ja som bola na morfo v brne, tam sú naozaj odbornici, cesi sú v tomto trošku popredu, aj sám môj dr. Mi to povedal.tam mi dr. povedala. že na 100% dievča. Nie len podľa vaginy, ale podľa lonovej kosti 🙂

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

Mne na dceru povedal jeden dr. (tu v Ba) ze to bude chlapec vraj podla hlavy :D

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

A v Brne co to stoji ?

lubiduch
22. jan 2016

Velmi zavisi od toho v akej polohe ja babatko pri sone. U nas v 16tom tyzdni by to nevidel jasne na sone len slepy a ja...moj manzel sa uz chehtal lebo tam videl chlapceka,lekarka povedala ano je to na 100% a ja som videla stale len sumy na monitore....
Ale napr mam kamosku ktorej na UZV bolo vidno pohlavie babatka az koncom tehotenstva,dovtedy bol inac otoceny...
Asi tak to myslel lekar, proste treba vyckat a vybavicka je uplne nepodstatna....ja som vedela od zaciatku ze tl bude chlapec aj tak nosil vela ruzovej a cervwnej zdedenej a nema ziadnu traumu 🙂

srdeenko19
22. jan 2016

Podľa hlavy 😀 fiha 😀 40 e sme platili a bola som tam v 21 tt.A maximálna spokojnost, úžasny pristup a dr. Ešte uzasnejsia.muž tam sedel ako v kine 😀 a všetko sledoval na veľkej plazme 🙂

nela6
22. jan 2016

@srdeenko19 no inak na tom 3D, v 22tt, ešte ani neprepol do 3D zobrazenia ale proste v takom týdni, ak je babo v spravnej polohe sa nedá nezistiť čo to je, krasne bolo vidno aj v 2D a to pritom maly podskakoval...a ak je babo zle natočene, tak predsa nebudem mamičke tvrdiť na 100 čo to je, ked sám neviem 😀 v ke ťa zvyknu preobjednať ešte na dozisťovanie pohlavia ak nie je jasne vidieť čo to je...proste si platiš aj za tento udaj, tak ti ho musia poskytnuť 🙂

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

ono to bolo vidno no udajne v tom tyzdni je aj pipik aj suska taka ista ... az neskor v 20 tyzdni je to vraj skor rozpoznatelne .. 🙂 ale mne sa to nepodobalo na pipika ...

bjeremiasova
autor
22. jan 2016

vyzera to ako pipik ..

nela6
22. jan 2016

@bjeremiasova tak ak je to u baba nejasne teraz, iba proste počkaj 🙂 ja som v 15tt mala taky uhol pohladu, že sa to jednoducho nedalo pomýliť, ak vy nie, tak jednoducho počkať 🙂...ale čo sa týka tvojej original otázky...tak nie, u nás z chalana ostal chalan

nikita1269
22. jan 2016

aj nám sa to stalo , mal byť Marek a je Zojka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kika2111
22. jan 2016

my sme mali 2x na sone dievca a potom na morfologickom a poslednom sone chlapca..tak neviem,co bude naozaj🙂 stalo sa niekomu,ze sa pomylili pri morfologickom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre