Pozitívny triple test

dajana87
17. júl 2013

Ahojte. Prave mi volala moja doktorka, ze mam zle vysledky z triple testu.. ze musim ist na dalsie vysetrenie, ale ze sa nemam plasit, ze to sa obcas stava...
Ale predsa mam strach.. krv mi brali medzi 14 a 15 tyzdnom.. Mate niektora skusenost s tymto? Ako vam to nakoniec dopadlo?? Dakujem vam za kazdu odpoved.

darzneba
17. júl 2013

mne vysiel inak, lebo som pravdepodobne otehotnela iny tyzden ako sme si mysleli podla MS, a tym padom sa posunuli tyzdne a nesedelo na udaje ktore maju byt v 16. tyzdni, ale doki povedal ze je to normalne ze je to vtedy ine. mal aj tybulku ze ake maju byt v inom tyzdni. mala sa narodila a bola mala, mali planovany cis.rez a vyzera ze som otehotnela o 2 tyzdne neskor, tesne pred ms a preto boli zkreslene vysledky

terezka1947
17. júl 2013

@dajana87 moja sesterka mala tiez zle testy...a nakoniec bolo vsetko ok...niekedy tie testy vraj skresluju...hoci tomu nerozumiem,ale ani vsetci lekari ich neberu rovnako vazne....nestresuj,babatko bude zdrave 😉

dajana87
autor
17. júl 2013

No dakujem, snazim sa byt pokojna.. ale este tyzden cakat kym pojdem na to vysetrenie.. dufam, ze to naozaj bude len trochu posunute, lebo neviem ako to zvladnem potom ak nie..

darzneba
17. júl 2013

@dajana87 citala som kedysi davno v mama a ja, ze mamicke vysli vsetky tehotenstva velmi zle, ale nedakla amniocentezu, ze ajtak si necha, pri tretom jej odporucili potrat, ze maximalne zle, tiez nesla na amnio a nakoniec vsetky 3 deti ma uplne zdrave. hlavne klud, nestresovat babo!!!

karin1234
17. júl 2013

Ahoj, ja som mala zle vysledky testov, riziko na trizomiu 18, 1:125. boli sme na morfolog. ultrazvuku, kt. dopadol dobre, na amnio som nebola. narodil sa mi krásny a zdravy syncek. môžeš ist pre svoj pokoj na amniocentezu a ak nie tak na morfologicky ultrazvuk kde ti babätko komplet premeraju, prezru od hlavy po patu. neboj sa, bud kludná, často sa to takto stáva. drzim palce.

jankub
17. júl 2013

@dajana87 Ahoj, mne vyšiel tiež tento test zle, mala som podozrenie na DS 1:210 poslali ma na genetiku, ale amnio som odmietla, bola som len na morfol. utz a ten vyšiel dobre. Malý sa narodil zdravý. Tieto testy často vychádzajú zle, takže ako tu už bolo radené hlavne nestresovať... i keď sama viem ,že je to ťažké.

olejka
17. júl 2013

Mala som tiez a odmietala som amnio ...ved naco... 😠

napokon ked bude aj chore dieta...aj tak ho prijimam ako dar ...zbytocne sa stresovat..kvoli testu ktory nemusi nic znamenat...babo bolo trochu hypotonicke aj Vojtovkou sme cvicili...po polroku vsetko v pohode..trochu sme sa nachodili po vysetreniach s mini problemikmi...uplne smiesne oproti tomu co to malo byt podla predpovedi tychto testov..

Pre babatko je dolezita psychicka pohoda mamky...takze klud.. 😉

dajana87
autor
17. júl 2013

Dakujem vam, budem v klude. Citam tu aj v starsej teme o tomto, a vsetky zeny pisu, ze nakoniec im to dobre dopadlo, tak ma to trochu ukludnilo.

saska.t
17. júl 2013

@dajana87 su to tak zavadzajuce a nedostatocne testy,ze v mnohych statoch EU sa ani nevykonavaju,koli nespolahlivosti a straseniu buducich mamiciek 😠

typa
17. júl 2013

@dajana87 aj mne vysiel pozitivny tripple a maly je zdravy. A ak budem niekedy znova tehotna,tak si ho urcite nedam spravit.
Kamaratka cele tehotenstvo preplakala - lebo jej vysiel pozitivny test a na morfo utz jej na zaklade mensej nosovej kosticky povedal dr.,ze bude mat maly downov syndrom a pred tyzdnom sa jej narodil uplne zdravy chlapec. Ja by som ten test nebrala vazne.

ssussie
17. júl 2013

chod na 3D ultrazvuk (morfologicky) - to nevadi ani babatku (ako amnio) a tam ta urcite upokoja 😉 a pre istotou mozes ist aj 20 tt na 3D. Uz kolko deti sa narodilo uplne zdravych a vysledky ukazovali kadeco. 50% uspechu je mysliet pozitivne 😉

emee
17. júl 2013

mne tiez vysiel zly test, isla som na amnio a vsetko je ok. urcite chod na morfologicky cim skor,aby si sa ukludnila - mozes na geneticky uzv aj v 18.tt tusim. tam ta ukludnia. mna sice sa im nepodarilo ukludnit 😅 , lebo ani tam to nebolo jednoznacne, tak som isla na amnio. ani to nie je nic strasne, ale ak nemusis, je lepsie neist. drzim palce 😉

andrejka1974
17. júl 2013

ja som mala pri starsej dcerke zle vysledky a pri mladsej som uz len koli veku isla na amnio a dopadlo dobre a mam obe dievky uplne zdrave

roja29
17. júl 2013

@dajana87 nestresuj sa pre triple test...mne vysiel pozitivny 2x....vychadzalo mi riziko na downov syndrom miesto 1:1400 (co je podla veku) som mala prvykrat 1.240 a druhykrat 1:200...velmi som sa bala, po druhych vysledkoch som preplakala cele poobede a celu noc...potom som si uvedomila ze zbytocne, ze to babatku akurat ublizuje....nechala som sa prehovorit na amniocentezu, chcela som vediet naisto na com som, ci je babo zdrave alebo nieje....na vysledky som cakala vyse dvch tyzdnov a vobec som uz na to nemyslela...ale ja som bola rozhodnuta ze si drobca necham tak ci tak....ked mi robili amnio bola som v 21.tyzdni a v 23. mi prisli vysledky a babo som od 19.tyzdna citila....nedala by som si ho vziat za nic na svete....ked mi prisiel vysledocek 46XX pistala som priatelovi do telefonu jak blazniva, ze budeme mat zdrave dievcatko....celu rodinku som obvolala....tym triple tesom sa vobec neda verit...vysledok moze byt ovplyvneny aj chorobou alebo nejakym zapalom v tele...a poviem ti aj priklad ked tehulke vychadzalo riziko na downov syndrom 1:2 a maju zdrave dievcatko

misenka3
17. júl 2013

ja som mala výsledok 1:5 na downov syndróm a to som čakala dvojičky(ževraj pri dvojičkách to býva ale ked som ležala na rizikovom ani jedna čo čakala dvojičky nemala tie výsledky zlé ) tak si predstav aké to bolo ,ale nakoniec som odmietla amnio - pre mňa by to nemalo význam aj keby boli chorí nedala by som si ich vziať a po týždni som mala lešie výsledky asi 1: 240 ,takže mne to vyšlo ,že som otehotnela neskôr ako bolo predpokladané , neboj sa všetko bude dobré 🙂

dajana87
autor
18. júl 2013

jee zeny dakujem vam za povzbudzujuce a pekne odpovede, tesim sa s vami, dufam, ze aj mne to dopadne dobre o tyzden.

dajana87
autor
18. júl 2013

no vo vysledkoch mam napisane ze : zvysene riziko Downovho syndromu 1v 220 (v termine) v druhom riadku je 1 v 32000... vyznate sa aspon trochu v tychto cislach?? co to znamena??

hodula
29. júl 2013

ahojte aj ja sa chcem spytat ci mal niekto riziko 1:15 vzhladom k veku matky 1 z 1500,,,amio som odmietla hned na 3d vsetky organy v poriadku bez rastepu a dalsich nasledkou len mala ma nosovu kosticku hranicnej velkosti a vraj obe malicky nejako pokrutene,,,co moze byt dedicne,,,neviem preco ale akosi niesom z toho nervozna lebo pevne verim ze moje babo je uplne zdrave,,ked som ale zacala citat vase prispevky ,znepokojila som sa ,,,mam skutocne vysoke riziko na to ze mam len 21 rokov ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre