Pravdepodobne mimomaternicové tehotenstvo

julia12
13. mar 2012

Ahojte,
Zijem v Irsku a nedavno sme sa rozhodli s priatelom ze ideme na vec urboit si konecne babetko.
Tak po 2 mesiacoch snazenia sa mi podaril pozitivny tehotensky test. Velmi sme sa tesili.
Test som si robila 29.02. na druhy den som zacala jemne spinit, nemyslela som ze je to
nieco zle lebo vela zien ma mierne spinenie. O dalsie dva dni sa to spinenie zmeilo na krv na papiery
po toalete tak som sa trochu zlakla ale na druchy den to zase prestalo a bol to len hnedy vytok.
Potom som isla ku doktorke a tej som vseetko povedala tak ma poslala do nemocnice, tam mi
urobili sono to som mohla byt v 5tt na sone nebolo nic vidno tak mi zobrala krv na HCG s podozrenim
na mimomaternicove a poslala ma domov ze ale musim okamzite prist ked budem mat bolesit alebo silne krvacanie.
HCG v utorok 743
v stvrtok 939
v sobotu 1554
v pondelok 1699
teda ani to nejak dvojnasobne nestupalo takze dalsi dovod na stres k tomu som v stredu aj krvacala tak som bola ulpne mimo ale
dalsi den to prestalo a zmenio sa to na hnedy vytok. V pondelok mi robili aj sono ale ze nic nikde nieje vidno tak mi sestricka povedala
ze sa mam pripravit ze mi poobede pichnu METHOTREXATE na potratenie a vraj sa to ma len vstrebat.
Prisla som poobede teda s priatelom s tym ze je koniec a prvy krat sa rozpravala z doktorom ktory mi vsetko pekne vysvetlil ze hoci to
vyzera na mimomatenicove tak este pockame lebo ze ked sa ja citim ok ze nemam ziadne bolesti tak maline nemusi byt vidno lebo HCG je male ze
ho mozno bude vidno od HCG 2000. takze ma poslal domov a mam prist na krv zase zajtra. Ale keby prisli bolesti alebo masivne krvacanie tak musim rychlo
prist. Veru ma z casti aj potesil ze mi dal zase nadej ale na druhej strane sa strasne bojim k tomu moj priatel robi nocne takze som doma sama v noci.
Volala som aj s mojim Gynekologom zo slovenska a ten ma na vec taky isty nazor ze co ak by tou inekciou zabili v mne zivy zdravy plod. Takze len cakam
ani neviem na co ?? zajtra na testy ?? na bolesi ?? ci krv ?? Len tu bludim po nete a hladam ani neviem co. Strasne sa boijm a uz znevladzem je to strasne
na psychiku. Pocula ste niekedy niektora ze bolo podozrenie na mimomatenicove a prdsa sa to otocilo a bolo to nakoniec ok???

laurica123
15. mar 2012

@julia12 presne viem ako sa citis dnes som bola u doktorky a povedala mi to iste podozrenie na mimomaternicove tehu dost sa bojim ale vraj treba ist do nemocnice tak idem zajtra dufam ze je to v poriadku..nieco taketo som nikdy necela zazit ja hcg mam sa mi zvysuje ale podstane menej ako tebe pred tyzdnom 16 dnes len 50..zajtra dufam ze to bude ok ty uz vies nieco nove???

bambi2
15. mar 2012

@julia12 este pockaj, nic si nedavaj pichnut!!!! Pockajte aspon 2 tyzdne a potom sa uvidi.. Ono tu je este nadej, mozno si otehotnela neskor!!! ale treba pockat, nerobit skore zavery!!! Ak potrebujes poradit ohladom prirodzeneho potratu ak by z toho nebolo nic tak ti rada pomozem!!! Ale prosim NEPONAHLAJ!!!!

bambi2
15. mar 2012

Inak ak sa ide k dr. velmi skoro v tom 5tt a sko nebyva na sone nic videt.. Takze nepanikar aj sdr. Sa mozu mylit a aj pristroje!!!!

vejula
15. mar 2012

@julia12 a kedy si mala pravdepodobne ovulaciu?

julia12
autor
16. mar 2012

Ahojte bola som smutna ze sa mi nikto neozval a teraz pozeram ze predsa len.
Takze 14.03. som bola na ultrazvuku znova hodnota HCG 2360 a stale nic nebolo vidno, tak mi pichli injekciu.
Ovulaciu som mala 11.02 viem to prestne lebo mam v tedy ovulacne bolesti.
Takze som 14.03 bola 6tt+4. Precital som vsetko mozne na nete to by uz nieco malo byt vidno. teda urcite uz aj plod,
nehovoriac o vaku.

julia12
autor
16. mar 2012

laurica123 v ktorom si tyzdny? Napis ako si dopadla, drzim vsetky palce aby to boloo v tvjom pripade inak, myslim na Teba.

julia12
autor
16. mar 2012

bambi2 ako to myslis s tym potratom??

zrza30
16. mar 2012

@julia12 ahoj je mi to ľúto čo sa ti stalo a viem si predstaviť ako sa cítiš.Ja som mala mimomaternicové tehotenstvo 3x..Myslím ,že lekár urobil dobre pretože ako si písala určite by bol vidieť už plod.keby čakali dlhšie mohlo to skončiť veľmi zle.Mne pri prvom mimomaternicovom tehotenstve praskol vajíčkovod a mala som krvácanie do brušnej dutiny/cca 8tt/, môžem byť rada, že som ešte tu/odstránili mi celý vajcovod/ .Ked sa mi to stalo druhý krát bola som strašne nešťastná tiež som sa pýtala na inekciju. ale vraj to u nás nerobia, tak mi urobili laparoskopiu.Tretí krát to bola katastrofa tiež nič nevideli HCG sa zvyšovalo tak sme chvíľu čakali, ale žiaľ dopadlo to veľmi zle a nakoniec mi zobrali aj druhý vajíčkovod. Len som tým chcela povedať, že ked sa to stalo raz môže sa to stať znova. Skús sa poradiť s gynekologom kde mohla byť chyba a ako tomu predísť /mne vraveli/teda ked už bolo neskoro//, že to mohlo byť spôsobené zrastami vo vajcovodoch, ktoré sa tvoria napr.aj pri častých zápaloch/vtedy sú vajcovody neprechodné a vajíčko sa tam môže zaseknúť/Keby som vedela, že sa to môže stať znova určite by som išla na všetky možné vyšetrenia aby som tomu predišla ak by to bolo aspoň trošku možné....ale neplatí to u všetkých mňa pokladajú všetci za raritu pretože 3x sa to stane málokomu.☹....len žiaľ mne to už nepomôže

julia12
autor
17. mar 2012

@zrza30 ahoj, tak to mi je fakt luto to musi byt nieco hrozne. A neuvazovala si o umelom oplodneny??
A ty si mala tie caste zapaly? Ja som ziadne problemy nemala. No az na to ze som po konizacii krcka maternice ale myslim ze to s tym nema nic spolocne.

laurica123
19. mar 2012

@julia12 ja som mala byt v siestom ☹ ale na sone nic a vo stvrtok som poobede musela ist do nemocnice zacala som krvacat az vlasne vcera som sa dozvedela ze som potratila...4 dni v neistote uz to nikdy necem zazit...dnes ma pustaju domov dufam cakam este na sono a ked je to ok idem...a ty ako???? uz vies je to v poriadku dufam ze ano 🙂

zrza30
20. mar 2012

@julia12 Ahoj, uvažovala a mala som už tri umelé.tiež to skončilo katastrofálne bohužiaľ potratila som, najhoršie to bolo naposledy/6.12.2011/ v piatom mesiaci som prišla o moje dvojičky :( ☹ 😕 najhoršie čo sa mi kedy stalo doteraz sa nemôžem spamätať stále to veľmi bolí to sa nedá ani opísať, neprajem to nikomu zažiť 😔 😕 . ....a áno mala som časté zápaly , ale neboj sa nieje to pravidlo ,...druhý krát sa ti to určite podarí 😉 😉 .

julia12
autor
21. mar 2012

@laurica123

Ahoj je mi to luto :((( moja, dufam ze si uz doma. A ako na to prisli ze to je potrat? Asi ti meerali HCG ktore klesa hej?
No ani moje problemy sa nekoncia. V Stredu po prvej injekcii som bola na krv v Sobotu a kedze mam krv negativ tak mi museli este pichnut injekciu Rhega na protilatky. a hodnota HCG bola 2700 co bol narast o 340 co je vraj normalne ale nie az taky velky narast no tak som bola na krv v Utorok bol HCG 2500 co bol zase mali pokles ktory ma by o 15%.
Tak som vecer dostala druhu injekciu Methotrexate. Tak verim ze ta uz konecne zaberie. JA som bola v takej neistote ze co to bude vlastne az 9 dni tak viem o com hovoris tieco neskutocne na psychiku a ked si zoberies ze vzdy je tam sanca a musis sa pokusit tak nestresvaat lebo co ak tam niekto je a ty mu takto ublizujes no hrozne.
A k tomu mi vcera sestricka povedala ze do roboty sa mozem vratit ked HCG klesne pod 25. Ked som si ciatala na Irskych strankach tak to moze trvat mesiac a viac. 😖

julia12
autor
21. mar 2012

@zrza30
ahoj ☹
tak to je fakt silne kafe a som nasrana ako moze byt ten zivot kruty a udelit niektomu tolko trapenia.
V porovnani s tebou som neprezila nic. Ja som mala pocit uz po prekonati tej prvej operacie krcka maternice
ze uz sa mi nemoze nic zle stat ohladom zensky veci a moje dlho planovane a vytuzene prve tehotenstvo dopadlo takto ☹ . Ked si mala tie zapaly tak sa to aj nejako prejavovalo ? Myslim bolesti a tak ci si ani o tom nevedela?
A nerozmyslala si nad adopciou? mas nejake deti? 😒

laurica123
21. mar 2012

@julia12 ale no co uz asi to tak ma byt ☹ ano presne meranim hcg mi to zistili ale nanestastie to bol mikro abort cize mi nemuseli robit ani kyretaz lebo sa s tym telo vysporiadalo same ☹ ☹ aspon to lebo to uz by som nezvladla... a ano uz som doma a ty ako?????? dufam ze lepsie ako ja ale aspon uz mam po tom

zrza30
21. mar 2012

@julia12 Ahoj máš pravdu život je krutý. ☹ , tie zápaly som mávali 34x do roka takže ja som ich ž poriadne nevnímala, inak bežný prejav sú bolesti v podbrušku/aj pri styku/a aj výtoky...Hm rozmýšlali sme už aj nad adopciou dokonca mám aj papiere na žiadosť doma, ale ešte sme ich nevypísali akosi stále dúfame 😵 .Chceme to v lete skúsiť znova ked si trochu vydýchneme 😵 ...a ja už fakt verím , že to predsa len víde a ak nie už do toho nejdem /mám obavy s tých hormonov tiež mi robia problémy 😝 ...a áno mám dieťa dcéru 🙂 má už 10 rokov, strašne by chcela súrodenca už o tom rozpráva 4 roky 😔 😔 ........

julia12
autor
26. mar 2012

@laurica123
ahoj
po tej druhej injekcii mi to konecne kleslo o 29% ale mala som nejake bolesti ale nakoniec to preslo tak dnes som bola na dalsiu krv tak dufam ze to zase spadne. Uz strasne chcem zit normalne. robota, sport proste robit vsetko ako pred tym to je na tom to najhorsie to cakanie ale dufam ze sa uz nic neskomplikuje a bude to klesat a bude uz pokoj.
Kedy mozes zacat s druhym pokusom?? A co vlastne povedali ze aka bola pricina?

julia12
autor
26. mar 2012

@zrza30
ahoj tak budem drzat silo palce aby sa to podarilo. 🙂 🙂 🙂

laurica123
26. mar 2012

@julia12 no ahoj 🙂 ja som dnes tiez bola u doktora vlasne uz je to v poriaadku pre istotu tiez bral krv...ale je to uz ok..vdakabohu no a pricina ?? 🙂 vlasne sama neviem a ani doktory to nevedia ved co by som aj chcela od svk doktorou ale mohlo to byt pre stres bola som aj som chora asi druhy tyzden no nebrala som koli tomu ziadne lieky len taka samoliecba..mozno som mala a plno inych pricin moze to byt vsetko...a s druhym zatial nezacnem ja uz jedno mam a takto sa trapit znova nechcem bojim sa znovu pokusat asi by som to nezvladla uz znova ☹ ale v podstate by som mohla sa zacat snazit ze kym tam nebola robena ani kyretaz tak tam netreba cakat no ja si pockam kym sa dam dokopy a mozno sa raz do toho pustim chcem teraz venovat sa malej a sebe..ja ti verim ze to je tazke hlavne sa musis dat dokopy teraz ty a nemysliet na toto pre nieco to bolo ☹ a ty sa ides pokusat znova ci si das cas ???

julia12
autor
26. mar 2012

@laurica123
Ahoj,
tak dnes som bola na krv kleslo to o 16% a minimum je 15% takze len tak tak to kleslo. momentalne mam HCG 1500 co je pomerne este dost takze najprv sa idem sustretit na to aby som to uz mala za sebou co je dost tazke stale nemozem nic robit a dufat ze to dopadne ok. Je to dost drsne na psychiku. Potom sa mozem zacat snazit o 3 mesiace.
Kedze este dieta nemame tak musim ist na to ako sa bude dat o 2 roky budem mat 30 a velmi tuzim po babetku 😒

laurica123
27. mar 2012

julia12 ahoj ..tak som rada pomalicky to pojde :D ale to ja som sa na take vysoke hcg ani nedostala...neboj sa raz budes mat babo a si stale mlada :D :D a potom mi daj urcite vediet nech sa tesim s tebou

zrza30
27. mar 2012

@julia12 ďakujem určite sa raz podarí, aj ja 🙂 držím palce

julia12
autor
28. mar 2012

Dakujem. ste zlate baby 🙂

leeenka26
30. mar 2012

@julia12 Ahoj, inak mozne je aj to, ze si nemala mimomaternicove tehotenstvo, ale ze si mala velmi skory potrat, aj to krvacanie vies? A kym sa vyplavi HCG, tak to trosku trva, este aj zeny po potrate maju nejake to HCG, ktore casom klesa, az uplne zmizne. Je mi luto, ze to takto dopadlo, ale pockaj 1-2 menstruacie a mozte sa snazit dalej, isto sa podari, aspon vies, ze mozes otehotniet a celkom skoro sa vam to aj podarilo, po 2. mesiacoch snazenia je uplne super. Inak neviem, podla mna by sa mala robit laparka vzdy, lebo mimomaternicove sa neda nijak zistit, iba laparkou, na sone to nevidno, lebo sono nepresvieti vajickovod, aspon tak mi hovorila kamoska co mala mimomaternicove. Lebo takto, ked pichnu injekciu, tak ako zistia ze plod bol vo vajickovode?

trish22
30. mar 2012

Ahojte baby, mne dnes doki tvrdil že mam asi mimomaternicové. mala som isť hned na hospitalizaciu, ale ešte som doma. Teray čakám čo bude. ak to nepraskne, tak v pondelok idem na krv. Strašne sa bojim a sledujem každe pichnutie v brušku.
je to horzné. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nella13
31. mar 2012

@trish22 v ziadnom pripade ta Dr.nemal nechavat doma, ja som to prezila a hned ked nastalo len podozrenie na mmt, tak si ma nechali v nemocke, lebo je tam velke riziko vykrvacania, bola som tam tyzden, takze ak budes mat nejake bolesti, tak radsej utekaj ☹

trish22
31. mar 2012

@nella13 ja viem, aj mi hovoril, že by som mala isť do nemocky, ale že ma už dlho pozná, že som inteligentná žena, takže ked pocítim nejaké aj ked iba slabunké pichanie mám hned utekať do nemocky. ja bývam blízko, takže nemal by byť problém. velmi sa bojim ☹

cellesta
1. apr 2012

@trish22
@julia12
@nella13

neviem kam mam napisat ale mam takyto problem. v piatok cez den ma pobolieval spodok brucha a kedze prerabam dom a nosila som tehly atd, tak som tomu nepripisovala ziadny vyznam. no v piatok vecer som uz mala taky slaby ruzovy vytok, ktory sa v sobotu zmenil na hnedy. stale ma pobolieva spodok brucha. a dnes cize v nedelu rano som si nasla na papieri krv a taky kusok sliznice asi centimetrovy a odvtedy zas hnede spinenie. zajtra sa chystam k dokymu lebo sa mi to nezda. 😒 kedze teoreticky by som tehu aj mohla byt ale prakticky ani nie lebo mam nepriechodne vajcovody, tak som tehu uplne zamietla. ale bojim sa, ze keby fakt nejakym zazrakom, ze to moze znamenat aj mimomaternicove tehu. lebo ako to tu citam, tak priznaky by aj sedeli 😒

trish22
1. apr 2012

@cellesta a robila si si test? koľko ti meškajú krámy? tieto dve veci su velmi doležité.

ja som od soboty poobedia v nemocke, citila som slabe pichanie vpravo, ale všetko je zatiaľ bez zmeny.
zatiaľ nemam nič potvrdene, ani tehu ani mimomaternicové tehu

cellesta
1. apr 2012

@trish22 test som si nerobila, koho by to napadlo pri mojej diagnoze . ms som mala pred 3tyzdnami ale mam to nejake divne . fakt neviem, asi starnem 😀

cellesta
1. apr 2012

@trish22 a kvoli comu si v nemocke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre