Prvorodičky, rodili ste v termíne, alebo ste prenášali?

iwqa
25. jún 2013

Chcem sa opýtať prvorodičiek, či ste rodili presne v termíne alebo ste "prenášali"?

lubina
25. jún 2013

prenasala som prvu dceru o 11 dni a druhu som prenasala uz "len" o 4 dni

julinka2787
25. jún 2013

12 dní po termíne

smario5
25. jún 2013

@iwqa synčeka 1 deň a druhorodenú dcérku 5 dní (pôrod vyvolaný pre málo plodovej vody....) Ivka 🙂

simonkazga
25. jún 2013

ja som rodila 38+4tt

andelok
25. jún 2013

@iwqa 3 dni som prenasala

zuzitko74
25. jún 2013

Svojho prvorodeného som prenášala týždeň. A som rada, že som už v tom čase bola v nemocnici, lebo bolesti som mala len také decentné, byť doma, tak sa asi ani nevyberiem do nemocnice. Na mňa to prišlo v noci, ale normálne som si pomedzi kontrakcie ešte trochu podriemkávala, myslela som si, že toto ešte nie je to pravé. A ráno vizita, že veď vy už ste úplne otvorená, ideme na to. Na sále mi pustili vodu a malý bol o chvíľu von.

1ivanka1
25. jún 2013

O 6 dni skor

nicicka
25. jún 2013

Rodila som vo februari a bala som sa prenasania...dva tyzdne pred terminom sme tomu "trosku" pomohli 😉 V nedelu na obed polievka s feferonkami, potom svizna 6 km prechadzka, po nej horuca sprcha a nakoniec "zblizenie" s manzelom. No a v pondelok 16:15 bola Sarka na svete 😎

marylis
25. jún 2013

39tt+2 🙂

lenka142
25. jún 2013

Syncek o dva tyzdne skor a dcerka o 10 dni neskor

gabena1
25. jún 2013

prenasala som 9 dni 🙂 posledne 2 dni som uz bola v porodnici na vyvolavacke, o 11.05 praskli vodu a 17.10 sa syn narodil 😵 akoze najhorsia bola ta posledna hodina co sa tyka bolesti 😝 a potom vsetkom som si presne 6 tt nevedela sadnut na zadok ale stalo to za tu bolest 😀

lusinda1989
25. jún 2013

Ja som prenasala ale porod do 5 hodin takze no fear... 😊

susanicka27
25. jún 2013

rodila som 2 dni skor

mam18_4
25. jún 2013

6 dní po termíne,
inak vraj sa správne hovorí prenášať až vtedy, ak je to 2 týždne a viac po termíne (lebo +/- dva týždne okolo termínu je normál)

zuzi0911
26. jún 2013

Ja na 8.den po termine 🙂

roxy
26. jún 2013

Ja presne v den terminu 😉 ale dr. mi vravel ze na termin sa narodi len 5percent deti....

biancal
26. jún 2013

mne sa mala narodila v 30tt ! s vahou 950g 😒

nicicka
26. jún 2013

@k_a_j_k_a @iwqa naozaj netreba stresovat, lebo cim viac stresu, tym to je dlhsie a bolestivejsie, ja som takisto nestresovala, mozno aj preto, ze som nevedela do coho idem 🙂 od pol stvrtej rana som mala mierne kontrakcie avsak nevedela som, ze sa zacina porod, este som oprala, vyvesila pradlo a mezditym predychavala kontrakcie 🙂 Az o pol jednej poobede som sa rozhodla ze idem k doktorovi, preistotu 🙂 Najedla som sa, nalicila, ved idem len na prehliadku 🙂 Obvodak mal dovolenku, tak som isla do porodnice 30 km vzdialenej. Kontrakcie v aute som mala kazdych 5 min. ale stale som si vravela, ze to porod nie je, ze to take slabe byt nemoze. No a doktor sa ma spytal, ze kde som bola tak dlho, ze som otvorena na 4 cm. :D A o dve hod. bola mala von. Najhorsia faza trvala tak pol hodinku :D Ale som rada, ze tu prvu fazu som vyckala doma. Aspon som nestresovala. Takisto ako kajka pisala, hned po porode som behala ako laň 🙂

janie80
26. jún 2013

Ja som rodila 41tt+0, maly sa vypytal sam... 🙂

katkabac
26. jún 2013

prvu som mala6dni skor.Druha vyvolana presne na termin a tretia 2 tyzdne skor
.Vsetky porody do 8hodin prirodzene a v pohode.Hlavne nestresovat....

lucuska011
26. jún 2013

ahoj, aj ja som bola prvorodička.malú som prenášala presne týžden.mne vtedy pomohli aj prechádzky po schodoch v nemocnici.už som tam musela byť kedže bolo po termíne,takže ja odporúčam schody.

k_a_j_k_a
26. jún 2013

@nicicka pekne 🙂 ja som mala pri prvej kontrakcie od noci - to som si povedala, ze pohode, ved mi len tvrdne brucho a spala som dalej 🙂 cely den som bola doma a este som sa ucila, lebo o 17:00 som mala mat skusku. o 16:00 som to vzdala, kedze ma bolelo brucho so sice nepravidelnymi prestavkami, ale takmer stale. o 16:30 prisiel MM domov, sme sa spolu navecerali a hovorim mu, ze by sme sa mozno mohli previest do nemocnice, ze mi je divno, ale ze urcite si ma tam nenechaju, ved mne nic nie je 🙂 tak ma tam zaviezol, jeho este poslali domov, ja som im tam este zaspala a po tretej som sa zobudila, lebo mi praskla voda. volala som MM a po stvrtej sa narodila dcerka. na koze som bola vseho-vsudy 15-20minut. a druha sa narodila tak, ze MM sa ma pytal este o 8:00, ked odchadzal na slusobku, ci som ok, ze ak nie nejde nikam. som mu vtedy povedala, ze ved v poho, ja nikam nejdem, nic mi nie je. o 9:00 som si spravila ranajky a prisla som za MM babkou (boli sme u nich), ze ma nejako boli brucho plus minus kazdych 5 minut. a ona s hrozou, ze ideme do nemocnice. ani najest mi sa nedovolila (ja by som este nesla, ved ma poriadne nic nebolelo 🙂 ) a rovno si ma tam nechali. a desiatej mi prepichol vodu a po jednej sme mali dalsie babatko. a tiez som bola na koze chvilku. inak, najhorsie pre mna neboli tie bolesti a aj ten druhy porod bol rychlejsi a lepsi, ale psychicky som ho tazsie znasala, lebo som tam nemala MM.

jamabe
26. jún 2013

Prenášala som 10 dní. Nič nepomáhalo, žiadne babské rady 🙂 Nakoniec to skončilo akútnou sekciou... Ale malinká je zdravá, šikovná, nič jej nechýba a to je dôležité!

anda2
26. jún 2013

ja o 11 dní skôr, ale to som 10 týždnov ležala, už som bola otvorená

miriamka
26. jún 2013

Prvorodeny sa narodil 1 den pred terminom, druhorodeny 1 den po termine 😉

sabaka
26. jún 2013

@iwqa moj tp bol vcera, takze uz prenasam. nic to, pockame si - na dobre sa casto dlhsie caka 🙂

lencika
26. jún 2013

ahojte ja som mala vypocitany termin na 9.2. a mala sa narodila 21.2, ale to ma uz hospitalizovali od 15 som tam lezala, ale ja tak sa malej nechcelo prepichovanie vody a podobne tie ukony co asi poznate a 18 hodin na sale parada

sandrika1986
26. jún 2013

Ahoj, ja keď som v roku 2008 čakala prvú dcérku tak som ju prenášala 8 dní, na poslednej poradni mi spravili Hamiltona a pôrod sa rozbehol v noci. A keď som prišla do pôrodnice za hodinu bola dcérka na svete 🙂 Druhú dcérku som prenášala 6 dní po termíne 🙂

nicicka
26. jún 2013

@k_a_j_k_a waw, tak to radost rodit 🙂 Ja som zvedava ako to bude pri druhom, len sa bojim, ze ten lepsie porod mam uz za sebou 🙂

gabuci
26. jún 2013

prvú dcérku 12 dní pred vypočítaným terminom(podľa mensesu),spontán sa mi začal pôrod odtekaným plodovky.Od 28tt som bola v nemocnici,lebo som sa otvárala a krásne sme to vydržali.
Druhu som takisto rodila 12 dní pred terminom,tá istá diagnóza,ale vtedy som nebola v nemocnici,takže viac som bola hore na nohách,napriek tomu sme krásne vydržali.Ani deti neboli malé,3950g a 3400g.Super pôrody aj rýchle zotavenie.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre