Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
11. okt 2010

@pinkbaby22 priznak tehulkovania....

pinkbaby22
11. okt 2010

@mirka12011 to vážne?Nnnnevveríím................

fleuerette
11. okt 2010

@matulka616 .............jasné. V podnelok som podpísala novú pracovnú zmluvu a v utorok som sa chystala to oznámiť v starej robote. Celú noc som bola nervózna a asi o pol 3 mi napadlo okrem všetkých možných scénarov , že by bol gól keby som bola tehotná no a samozrejme by to bol škrt cez rozpočet, Veď kto by už zamestnal tehulu. Ráno mi to nedalo, spravila os msi tes a vyšli dve, tak som hneď volala na gyndu, po obede mi zobrali krv a v stredu táno mi už volala sestrička že je to pozitívne. Musím ale povedať že nový zamestnávateľ sa zachoval korektne, výpoveď som podala a od decembra začínam. Tak neviem či je taký ľudomil, alebo preto, že som mu povedala aká je výška materského prípevku po pol roku 😀 😀 😀

fleuerette
11. okt 2010

@pinkbaby22 mne na zvracanie stále nie je, len akoby ma niečo stále tlačilo v žalúdku. Skús spraviť testík po pár dňoch. Čítala som, že testy majú rôznu citlivosť, a ak sú menej citlivé tak nevedie hneď na začiatku detekovať správne

mata999
11. okt 2010

ahojte, zatial som sa nepridala do ziadnej podobnej debaty...ale kedze som sa konecne dockala stastneho tehotenstva, teda aspon dufam, tak asi nastal ten spravny cas. 😉 zial, prve 2 tehotenstva nedopadli dobre - uz v prvom trimestri sa skoncili, tak sa teraz sledujem trojnasobne. 😢 po prvykrat som sa stastlivo prehupla cez prvy trimester, tak dufam - ze do tretice vsetko dobre a stanem sa stastnou maminou. 🙂 musim vsak povedat, ze zatial si to dostatocne neuzivam. je mi zle po cely den a neustale nieco zujem, lebo iba vtedy je mi ako-tak dobre. 🙂 predpokladam teda, ze do konca tehotenstva budem ako tank.... 🙂

matulka616
11. okt 2010

@fleuerette Tak to si na tom celkom fajn, ja som to v práci nemala take ružové. Takze gratulujem 🙂 A planovali ste babo alebo ste to nechavali na nahodu?

pinkbaby22
11. okt 2010

@fleuerette šak som mala mama test, ten, ktorý tu všetky tak ospevujete. Keď mám zajtra dovolenku asi skočím na gyndu a bude.......

emka0
11. okt 2010

@mata999 ahoj drzim ti palce!!! ja mam podobny osud ako ty, V akom si týždni? ja este len v 6tt. Takže teraz to je pre mna najkritickejsie!! Stale sa kontrolujem na zachode ci nic nenajdem, ach je to velky strach ked nieco take prekonas 2x. Ale tiež verim ze do tretice to musi dopadnut dobre! Drzim palčoky!!!! 😉

marketka3005
11. okt 2010

@matulka616 tak to teda bude sranda ked to budu dievcatka...inak aj ja rozpravam ako keby bolo iste ze to bude ONA....a skadial si?

marketka3005
11. okt 2010

@matulka616 tak to teda bude sranda ked to budu dievcatka...inak aj ja rozpravam ako keby bolo iste ze to bude ONA....a skadial si?

mata999
11. okt 2010

@emka0 ahoj, ja uz som v 14tyzdni, takze verim, ze to naozaj do tretice bude ok 🙂 . neboj, bude to dobre aj v tvojom pripade. budem ti drzat palce a daj vediet...

matulka616
11. okt 2010

@marketka3005 Ja som z Košíc, ty??

fleuerette
11. okt 2010

@matulka616 no plánovali ako plánovali. v apríli som vysadila tabletky. Brala som antikoncepciu takmer 15 rokov. Asi po troch mesiasoch tzv. očisty so išla gynekológovi na prehliadku. No a ten ma nepotešil. Našiel mi niečo na vaječníku, hneĎ to poslal na markery, a povedal že tak zopár mesiacov nebude MS, musíme zistiť či je aspoň jeden vaječník funkčný a a také bla bla bla. Tak som začala piť alchemilku, prasličku kúpila si ovulačný test. a bolo vybavené bez nejakého veľkého sledovania a trápenia v podstate do dvoch mesiacov. Teraz ma čakajú prvé nejaké vyšetrenia, tak uvidíme či je všetko v poriadku

fleuerette
11. okt 2010

@pinkbaby22 to bude asi najlepšie. mne aj keď vyšiel test pozitívne išla som hneď na odber. Je to najlepšie a asi najistejšie

marketka3005
11. okt 2010

@matulka616 ja som z dedinky nedaleko Krupiny

monulik0209
11. okt 2010

pekny vecer prajem vsetkym....

kikinkka
11. okt 2010

@monulik0209 nie nerobili iné len mi brala krv s prsta.No ale najprv som musela vypiť sladku vodu a potom dve hodky čakať.Kedy ideš?

kikinkka
11. okt 2010

@marketka3005 a skadial si?Ja bývam blízko zv tiež dedina.Prepáč že som sa zapojila do rozhovoru.

alena24
11. okt 2010

ahojte babulky, ako sa mate? dufam ze Vam tehulkovanie robi len radost a vsetky nevolnosti Vas obchadzaju. Ja sa dnes musim pochvalit, ze uz mi 5 dni nebolo zle od zaludka, neviem vobec cim to je ale pomaly mi to ustupuje/ved uz bolo aj na case kedze som schudla 8 kg za necely mesiac/. Dnes som si normalne dala aj zemiaky a nevidela som ich vobec druhy krat 😅 Aj lekarka mi hovorila ze uz snad to pojde len lepsie a ze pomaly by som mala zacat naberat. Dnes som videla aj nase babo, je uplne uzasne lubit niekoho tak strasne moc. Dufam ze vsetko aj nadalej pojde v poriadku a malinke bude zdrave. Dnes ma dokonca aj endokrinolog informoval ze stitna zlaza zatial nestrajkuje takze som cela happy ze nemusim brat nijake lieky.

matulka616
12. okt 2010

@fleuerette Držím palce aby bolo všetko ok!!! Nech si zdrava ty aj male :o)

matulka616
12. okt 2010

@marketka3005 Jeeej na dedinu by som aj ja šla, rodinny domcek zahradka a male jak sa tam hra so psom....hmmm idylka 🙂

marketka3005
12. okt 2010

@kikinkka ja som z dedinky Čabradsky Vrbovok nedaleko Krupina...a kam pojdes rodit?do ZV?vobec nevadi ze si sa zapojila, vsak nato sme tu aby sme spoznali novych ludi....cakas prve babatko?

marketka3005
12. okt 2010

@matulka616 ano na dedine je taky vacsi klud...a zatial byvame s mazelom u svokrovcou, my sme totiz celkom cerstvy manzelia-3 mesiace

matulka616
12. okt 2010

no, ja som u svokrevcov nechcela byť, oni maju tiež domček, a my sme zatial v podnajme a chystame sa stavať, ale kedy to bude to neviem.... No a este ani svadbu som nemala, sme len zasnubeni, berieme to troska odzadu 😀

marketka3005
12. okt 2010

@matulka616 ja som k nim tiez nechcela ist,ale nemali sme na vyber-nic ine sa nam zohnat nedalo...a teraz cakame kym sa nedaleko postavi bytovka a tam pojdeme, ale to bude niekedy na rok

fleuerette
12. okt 2010

keď vás tak čítam, tak asi prestanem rýpať do svojho manžela, že nemáme lampu v kuchyni, dlažbu na terase a podobne. my sme sa stihli vziať, postaviť, už len niečo podokončovať treba 😉 ............. ale aj toho je hodne.

Teraz už len bojim bojim, zajtra mám prve vyšetrenie a ultrazvuk. tak len dúfam, že všetko bude Ok, a môžeme to oznámiť zvyšnej rodine 😵

fleuerette
12. okt 2010

@alena24 😵 super

kikinkka
12. okt 2010

@marketka3005 Hej do Zvolena by som chcela ísť rodiť.Každý si to chváli že je tam dobre že su tam dobrý doktory aj sestričky. Hej prvé bábo čakám a som veľmi šťastná lebo sa nám to podarilo po roku tak sa nevieme dočkať. a ty?čakáš tiež prvé bábo? Ideš aj ty rodiť do Zvolena?

monulik0209
12. okt 2010

@kikinkka no ja idem teraz v piatok 15.10..... no mne kazala hodku pred vysetrenim zjest 2 rozky a jeden syrecek... a od zajtra by som nemala jest moc sladke ani ovocie hl.hrozno a broskyne....

monulik0209
12. okt 2010

@fleuerette drzim palceky ,nech vsetko je ok a potom sa pochval ako si dopadla u doktora...

marketka3005
12. okt 2010

@kikinkka ano prve cakame...a tiez sa veeeeeeeelmi tesime....a rodit idem do Zvolena, kedze nam v krupine porodnicu zrusili...mozno sa aj stretneme? a z akej dedinky si ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre