Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
22. feb 2010

liv to aj ja, ale tak co uz no
prezijem
aspon nebudem jest sladke

liv1
22. feb 2010

miri este ten geneton a idem do toho 😀 😀 😀
aj tebe vypocitala? no sranda... tak musite sa velmi tesit uz na ten kocik. tisko zavidim ze uz mate vybraty 😀

liv1
22. feb 2010

leni vsak ides na to meranie, mozno to dopadne dobre. je aj taka sanca nie?

mirka12011
22. feb 2010

no a cez vikend sme kupili ruzove ponozticky len dufam, ze sa pohlavie nezmeni 😅
no na kociarik som zvedava oskusam v obyvacke 😀
no mne vefi aj kamos pocitali a obom vyslo dievcatko, v cinskom tiez dievca a sono to povedalo ze vraj dievca tak som zvedava 😀
a kedy presne ides na ten geneton nech som v obraze na dalsi tt?

lenocka84
22. feb 2010

no ktovie, dnes mi uz aj v noci vysla zvysena hladina cukru, tak neviem
som z toho nervozna
no uvidime

mirka12011
22. feb 2010

leni a curala si pri tej glukozke ako kazali ti pri pichnuti ist aj vypisat sa do skumavky?
mne dnes povedali ze takto to budem robit omg ja budem cikat 😖

lenocka84
22. feb 2010

nie, to som len brala moc na klasiku poradnu
a pichanie do prsta ma caka v stredu cely den

liv1
22. feb 2010

miri tak to uz by malo byt potom to dievcatko, ked tolko krat potvrdene 😀 .
ten genton buduci tyzden, to budem zaciatok 14tt. jaj teda 15 😀

leni ty si to merias aj sama? leni neboj, to bude dobre. aj kamoska ju mala, a po tehu vsetko v pohode. maly sa dokonca narodil 3000 g.

mirka12011
22. feb 2010

tak tu mi vravela na internom ze vo stvrtok idem na tu glukozku a mam doniest ranny moc, ze mi daju vypit tu gebuzinu a o hodku zoberu krv a pojdem sa vycikat do skumavky, tak o hodku zasa omg ja kukala na nu ze co?
a sa ma pytala...vy uz ste v 24tt 😀 a ja v 26 nevidno 😅 ale to som jej nepovedala 😝

lenocka84
22. feb 2010

liv ano v stredu, 2 odbery urobia oni, zvysne ja sama doma, tak som zvedava

mirka v stredu donesiem moc aj ja, uz ku diabetologicke, vezmu mi krv, za 90minut zase
potom 10minut pred obedom a 90min po obede
a za 10min pred vecerou a 90min po veceri
a o 3tej v noci
vobec sa ntesim

mirka12011
22. feb 2010

uch a to ides do nemocnice spat ci nerozumiem to tam budes chodit tak casto alebo som debil 😕

lenocka84
22. feb 2010

inak miri pravda je ze mas fakt mini brusko, nie ako ja s tym mojim kotlom
ale na glukozu som bola v 24tt
a teraz uz mam 27tt, boze ako to leti

liv1
22. feb 2010

leti to totalne, vsak pamatam si ako si pisala o tom vysetreni, a to uz su snad 3 tyzdne. aj mne to leti, len brucho mi nerastie. 😀 ale vsak porastie snad 😀

mirka12011
22. feb 2010

leni uz sme podrastli 😀 nie vela ale podrastli 😝 tak o tt odfotim uvidis aky slon budem 😅

lenocka84
22. feb 2010

liv v 13tt som ani netusila ze som tehu, ani kg navyse, ani nevolnosti
stava sa

mirka a preco o tt? sak aj dnes

lucy1990
22. feb 2010

Lenka, hlavne nestresuj a bud v pohode, lebo niektori lekari tvrdia, ze zvyseny cukor moze byt aj zo stresu alebo strachu...takze pohoda, klidek 😉 a drzim palce, aby to dobre dopadlo..

mirka12011
22. feb 2010

ta aby bol vydno rozdiel lebo teraz ho mozno ani nezbadame 😀
babky kamka mala termin myslim 4.3 alebo 3.3 a porodila 22.2 lenka ta uz sa pripravuj na porod 😀 o chvilu to pride hih sice miskovi sa nechce ta ja viem 😝

liv1
22. feb 2010

fakt si nevedela?? 😀 😀 ja by som si to nemohla nevsimnut kedze som 2 mesiace bola v posteli 😀 😀 a ine veci ktore nebudem dalej radsej popisovat. a ako si na to nakoniec dosla?

lenocka84
22. feb 2010

lucy dakujem, ako sice som nervozna ale uz to nejako neriesim, beriem to normalne, je mozne ze zrovna z toho 1 kuska babovky vcera som ho mala zvyseny
ved som uplne vylucila bielu muku a cukor ako taky
aj vaha sa ustalila,dokonca sla dole

lucy1990
22. feb 2010

Leni a nebrali ti tu krv zrovna vtedy, ked ste s mm mali nelahke obdobie? 😒 Moze to byt nasledok...zadrziavany stres...ale tak uvidi sa potom...

lucy1990
22. feb 2010

Mirka a co mala kamoska? Lebo vraj dievcatka sa ponahlaju 🙂

dugyna
22. feb 2010

ahojte baby
janina takze pokial ti koli praci nerobili ine specialne vysetrenia vysledky budu a tymi odbermi a sonom v 15tt zosumarizovane a potom o tyzden..pre teba je podstatne ze NT je menej ako 3
je mozne ze v CR maju mozno nejaky iny postup a poslu ti vysledok len podla NT..ze pomer 1:niekolko..
skor ci ti nebrali krv koli inym vyserteniam este ked ta dr poslal na genetiku...koli rizikovemu zamestnaniu

a inak kukni satky na www.branakdetem.cz maju kamenny obchod v prahe a aj v brne 😉 mam uz dve vitipovane, vyjdu ta lacnejsie u nich ako tu v BA 😉

a geneton myslim ze by sa snimi malo dat v pohode dohodnut su tam strasne zlaty 😉 sak co by neboli za tie penizky 🙂

lenocka84
22. feb 2010

lucy ani neviem ak sa mam priznat

liv nemala som ziadne priznaky, ako vediet som vedela, ale kebyze nie tehu knizka a vysetrenia takneviem, aspon co sa tyka tych typickych priznakov

mirka ja si teraz kazdy tt na konci, nech maly potom vidi ako rastol
mirka este aspon 11 tt chcem byt kinderko

liv1
22. feb 2010

jaj uz chapem leni 🙂 tak to si mala uuuuuplne super takto bez priznakov 😉

lenocka84
22. feb 2010

liv len chlap si viac vazi zenu ked jej je zle
moj si vobec neuvedomoval ze som tehu, a vsetko bolo na mne
sak klasika, nakupovanie, varenie, upratovanie vsetko

liv1
22. feb 2010

tak to si mala v tomto tazke. ja tym ze som nebola schopna nic, ale fakt leni nic, tak je pravda ze pomahal a velmi.

lenocka84
22. feb 2010

teraz sa to uz zmenilo
som mu trosku "dvihla" mandle a vystrasila ho

dugyna
22. feb 2010

jaj a garonka som pisala v so to mi neodpisala, tak som je pisala vcera ..ze vsetko ok len nemala cas odpisat,ze konecne maju tichu chvilku po tazkej noci.mozno nas zajtra pustia,tak potom objasnim na nete.drzte sa pa 😉

akurat som jej napisala tak potom dam vediet

liv1
22. feb 2010

🙂 to chlapom niekedy treba veru.

liv1
22. feb 2010

dugy maly garonkin ma zltacku asi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre