Robili mi počítačovú tomografiu a nevedela som, že som tehotná

zozo111
5. feb 2014

Ahojte, prosim Vas, mate s tým skúsenosť? V 4.týždni mi robili CT panvy a podpisala som aj papier, že nie som tehotna, lebo v tom čase som to nevedela. Robili aj Vám niečo podobné? Ako to malo nasledky na dieťatko? Co mozem cakat? ☹ Teraz som v 8 týždni... DAKUJEM !!! ☹

janasim
5. feb 2014

Ahoj, no zrovna ct panvy ,bude treba urcite dokladne usg vysetrenia,snad to stastne dopadne,priroda by mala sama v pripade poskodenia plod vylucit,bola si uz za gynekologom?Nie som si ista ale je mozne ze ti navrhne kyret:( Dalej uz asi bude na tebe ci zariskujes.

zozo111
autor
5. feb 2014

ahoj, bola som u gynekologa, spravil mi sono, vyzeralo to vyt v poriadku, ale aj tak ma odosiela na nejake geneticke konzilium ☹ neviem co mam cakat..

janinah
5. feb 2014

môžeš čakať vážne poškodenie plodu 😒 poraď sa s lekármi...nechcem strašiť,ale poznám dva podobné prípady a ani jeden nedopadol dobre 😒

zozo111
autor
5. feb 2014

@janinah ako dopadli tie dva pripady? o co presnejsie islo? dakujem

janinah
5. feb 2014

@zozo111 to radšej nebudem písať,tie detičky nežijú 😒

janasim
5. feb 2014

@zozo111 geneticke konzilium neviem ci bude smerodatne,lebo sa tam zistuju vrodene dedicne poskodenia,geneticke mutacie,urcite sa bude robit okolo 20tyzdna dokladne morfologicke sono u odbornika,drzim palce snaaad....

zozo111
autor
5. feb 2014

@janinah a narodili sa, ci zomreli pocas tehu?

zozo111
autor
5. feb 2014

@janasim dakujem za podporu.. je hrozne len bezmocne cakat....

janinah
5. feb 2014

@zozo111 jedno sa nenarodilo,lebo jeho mama sa rozhodla pre interupciu,druhé v 4r. zomrelo na rakovinu pečene...obe po opakovanom rontgenovaní v 6 tt,o ktorom mamy ešte nevedeli..ozaj sa poraď s niekoľkými lekármi a rozhodni sa ako ďalej

fotoarch
5. feb 2014

rontgen sam o sebe je v tehu zakazany, CT je tusim 400x silnejsi ako on.... a odpoved na tvoju otazku ano poznam pripad a priroda to ukoncila.... drz sa..

janasim
5. feb 2014

@zozo111 necakaj,porad sa s lekarom radiologom kt.ti robil ct, zisti si silu ziarenia a uvidis co dalej , mozno sa to same vyriesi, dojde k spontannemu potratu a mozno to bude sakra stastie, cele su to len dohady,zelam vsetko dobre sama mam syna ZTP

billam
5. feb 2014

@zozo111 dávali ti aj kontrastnu latku?

wenka25
5. feb 2014

@zozo111 ja som mala podobny problem ale u mna sa tehu nepotvrdilo,ale ked som sa pytala gyndosa ze ci by mohlo CT poskodit plod tak mi povedal ze to by mi museli pol dna robit CT brucha aby to ziarenie malo skodlivy vplyv na dieta....ale zas to je len nazor jedneho....inak je tu vela diskusii na tuto temu,skus pokutrat,vela mamiciek tiez absolvovalo Ct a kadeco na zaciatku tehu a decka su ok. 🙂

sopkova
6. feb 2014

@zozo111 ja som bola na CT hlavy, 2x na RTG hlavy, ešte k tomu som brala ATB 20 dní a to som nevedela, že som tehotná, lebo test bol stále negatívny...tiež ma strašili, posielali kade-tade, aj na farmakológiu, kde to mimochodom funguje tak, že ak má žena o dieťa záujem, povedia jej možné riziká a ide domov. Ak oň záujem nemá, pošlú ju na potrat...moje bábo je v poriadku. Záleží to aj od postoja ženy - či jej "vadí", ak by malo dieťa nejaké poškodenia a dáva si robiť genetické a iné testy a tak sa častokrát zbytočne stresuje. Príroda sama rozhodne.

leanax
6. feb 2014

@zozo111 ahoj toto sa stalo aj mojej známej, ked zistila , že je tehotná po CT vyšetrení hned to povedala svojmu doktorovi a on jej odporučil potrat, lebo takéto vyšetrenia veľmi poškodzujú plod... ona ho počúvla a dobre robila. Neskôr otehotnela a tento mesiac má termín... 🙂

tamarka9
6. feb 2014

@zozo111 no pozri, nebolo to opakovane CT, iba jednorazovka (tiez samozrejme nebezpecne, ale opakovane zasahy zvysuju riziko) a v tom case keby sa nieco stalo, podla mna by si potratila sama, v tych prvych mesiacoch je to naozaj vsetko alebo nic a ty si za CT nebola este v case organogenezy - tzn babo prezilo a teda aj ak ma nejake poskodenie, je to zlucitelne zo zivotom. Ja viem, ze to nie je utecha, ani dokaz toho ze budes mat zdrave babo, ale prezilo to a teraz je potrebne zistit ako na tom je a to ide len utz vysetreniami- je dobre ze sa tvoj lekar sa zaujima, velmi ti budeme drzat palce!

menana
3. mar 2014

@zozo111 Aj mne robili CT panvy na začiatku tehotenstva. Navštívila som úrad verejného zdravotníctva a podľa dávky žiarenia,ktoré som dostala mi lekár vyrátal,že ak by žiarenie bolo pre dieťa škodlivé,potratila by som. Ak plod prežije,bude dieťa v poriadku. A ver mi mám krásneho,zdravého 3-ročného "frajera"
Ale ak chcete mať istotu a ste z okolia Ke.poradím vám alternatívu,ktorú som sama vyskúšala. Bola som u liečiteľky sama zistila že som tehotná a potvrdila mi že je zdravý.

menana
3. mar 2014

@zozo111 čo sa týka odporúčaní všetkých nezainteresovaných lekárov,,,posielali ma na potrat bez mihnutia oka. Netreba počúvať takých "lekárov" A modlitba pomôže ukľudniť sa a zvládnuť situáciu.

michynka
20. dec 2018

@zozo111 ahoj ako si dopadla? Riesim nieco podobne ale horsie trosku asi

jeleron
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre