icon

Sklamanie z 3D sonografie vo Zvolene

avatar
donla
23. nov 2007

ahojte! ja chcem len vyjadriť sklamanie s 3D sonom vo Zvolene ☹ . Veľa som o tom čítala: čo všetko vyšetria, ako dlho to trvá a aký - kde bývajú príjemní doktori...a pod. Tak aj my sme išli s manželom na 3D sono do Zvolena(máme to najbližšie) a boli sme sklamaní!!! 😢 "Vyšetrenie" trvalo slabých 20 minút, doktor si dačo mrmlal popod nos a dokopy nám nič nepovedal. Keď sme sa opýtali - odpovedal jednoslovne. Za určenie pohlavia sme museli doplatiť 100Sk, teda dokopy sme platili 1100Sk a poriadne ani nevieme, či je naša bambuľka v poriadku. Som z toho dosť sklamaná, veď čakáme prvé dieťatko a chceli by sme vedieť, či je ok.....

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 26. jún 2026 · 273 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • 3D/4D vyšetrenie sa vo Zvolene vykonáva na gynekologickom oddelení/porodnici (2. poschodie) a objednať sa dá telefonicky na číslach 045/5201664, 045 5201 664, 045 5201 644 alebo 045 5201 421.
  • Odporúčané obdobie pre 3D/4D sono je približne 22.–28. tt (v diskusii sa uvádzalo aj 23.–30. tt) a objednávanie prebieha od niekoľkých dní do 4–6 týždňov vopred podľa voľných termínov.
  • Ceny a obsah služieb sa líšia; v diskusii sa spomínali sumy 1000 Sk s doplatkom 100 Sk za určenie pohlavia, 300 Sk pri čiastočnom zázname, tiež 33 EUR, 36,51 EUR, 39 EUR a fotografická služba navyše za 6 EUR, pričom niektoré pracoviská poskytujú DVD/CD záznam v cene a iné účtujú fotografie zvlášť.


Najčastejšie otázky

Q: Kde konkrétne vo Zvolene sa robí 3D/4D ultrazvuk a ako sa objednať?
A: 3D/4D robia na gynekologickom oddelení/porodnici vo Zvolene (2. poschodie) a objednať sa môžete na telefónnych číslach 045/5201664, 045 5201 664, 045 5201 644 alebo 045 5201 421.

Q: V ktorom týždni tehotenstva je najvhodnejšie absolvovať 3D/4D vyšetrenie?
A: V diskusii sa odporúčalo 22.–28. tt alebo 23.–30. tt, pričom niektoré pracoviská objednávajú aj podľa dostupnosti a odporúčajú naplánovať vyšetrenie okolo 24.–26. tt.

Q: Koľko stojí 3D/4D vyšetrenie a čo cena zahŕňa?
A: V diskusii sa uvádzali viaceré varianty: 1000 Sk (s možným doplatkom 100 Sk za určenie pohlavia), 300 Sk pri čiastočnom zázname, 33 EUR, 36,51 EUR, 39 EUR a fotografická služba za 6 EUR; niektoré pracoviská uvádzali DVD/CD záznam ako súčasť služby, iné účtovali fotografie zvlášť.

Q: Môže byť pri vyšetrení prítomný partner alebo iná osoba?
A: Áno, viaceré príspevky potvrdzovali, že partner môže byť pri vyšetrení a sestrička ho zväčša zavolá dnu.

Q: Ktorí lekári vo Zvolene vykonávajú 3D/4D vyšetrenia?
A: V diskusii sa spomínali lekári ako Dr. Simo, Dr. Kamodova, Dr. Szedely a v súkromnej praxi MUDr. Miroslav Šestina (Wittmannov dom); dostupnosť lekára závisí od rozpisu služieb.

Q: Je potrebné priniesť si vlastné DVD/CD na záznam?
A: Väčšina príspevkov uvádzala, že DVD/CD poskytuje pracovisko samo a nie je potrebné prinášať vlastné médium, pričom niektoré pracoviská účtujú fotografie zvlášť.

Q: Aké rozdiely sú medzi Zvolenom a Hlohovcom pri 3D/4D vyšetreniach?
A: Diskutujúce uvádzali, že Hlohovec často poskytuje dlhší záznam (napríklad 35 minút), rozsiahlejšiu lekársku správu a viac fotografií, zatiaľ čo skúsenosti so Zvolenom sa rôznia podľa lekára a polohy plodu.

Q: Čo robiť, ak plod nechce ukázať tvár pri 3D/4D vyšetrení?
A: V diskusii odporúčali prejsť sa po chodbe alebo zmeniť polohu, preobjednať termín alebo ak je záznam nekvalitný, niekde účtujú zníženú cenu (napr. 300 Sk alebo 9 EUR podľa príspevkov).

Závery z diskusie

Zhoda

  • 3D/4D vyšetrenia vo Zvolene sa vykonávajú na gynekologickom oddelení/porodnici a je potrebné sa objednať telefonicky.
  • Najvhodnejšie obdobie pre zobrazenie tváre a detailov plodu je približne medzi 22. a 28. týždňom tehotenstva.
  • Kvalita záznamu závisí hlavne od polohy plodu, množstva plodovej vody a skúseností konkrétneho lekára, pričom niektoré pracoviská poskytujú DVD/CD záznam.


Sporné názory

  • Niektorí preferujú Hlohovec pre dlhší záznam, podrobnejšiu lekársku správu a prístup lekára, zatiaľ čo iní boli so Zvolenom spokojní; obe možnosti sú uvádzané ako reálne alternatívy.
  • Hodnota služby je sporná: niektoré mamičky považovali 1000 Sk/33–39 EUR za primeranú cenu za zážitok a záznam, iné považovali túto sumu za príliš vysokú za obmedzený výsledok.
  • Obsah v cene je rozporuplný: niektoré pracoviská dávajú DVD a fotografie v cene, iné účtujú fotografie alebo doplnkové služby zvlášť.


Otvorené otázky

  • Ktorý konkrétny prístroj alebo ktoré pracovisko vo Zvolene systematicky poskytuje kvalitu porovnateľnú s Hlohovcom?
  • Aké sú aktuálne (aktuálnejšie než v diskusii) platné ceny a čo presne zahŕňajú v cene 3D/4D vyšetrení vo Zvolene?
  • Ktorý lekár vo Zvolene má najkonzistentnejšie výsledky a najpodrobnejšiu lekársku správu pri 3D/4D vyšetreniach?
  • Existuje trvalá ponuka 4D vyšetrení v Banskej Bystrici a Detve podľa súčasných kapacít?


Spomenuté značky a firmy

nemocnica vo Zvolene, porodnické oddelenie Zvolen, Hlohovec, Banská Bystrica, NOVAMED, Gynpor Sliac, Wittmannov dom

Spomenuté produkty a metódy

3D sono, 4D sono, DVD záznam, CD, fotky 3D, videozáznam, biometria, merania plodu, morfologické sonografické vyšetrenie, klasické 2D sono, ultrazvuk cez bruško

Miesta a osoby

Zvolen, Hlohovec, Banská Bystrica, Wittmannov dom, NOVAMED, Dr. Simo, Dr. Šimo, Dr. Kamodova, Dr. Komodová, Dr. Szedely, MUDr. Miroslav Šestina, MUDr. Fruhwald, Dr. Galad, Dr. Haring, Dr. Taufer, Dr. Brathova

avatar
simkas
27. apr 2010

Drzim palce na ten porod, isto to zvladnes. Ja mam Kamodovu ako obvodnu v Novamede, ona je vyborna vseobecna gynekologicka a hlavne ma super pristup. Vo Zv nemocke je len 2-3 dni v tyzdni, aspon si natrafila na tu lepsiu moznost, keby si chytila Taufera (neviem ci mas s nim skusenosti), tak sa mozno nedozvies ani v ktorom si tyzdni. 😒 On toho vela nenahovori, ak sa nespytas, tak nevies, alebo ta odbije, ze rozhovor bude neskor a teraz vysetruje... Ja som tam bola na dvoch zakrokoch koncom a zaciatkom roka, takze som si tych lekarov odskusala hadam vsetkych, aj tych "cezpolnych" a aspon viem co mozem od Zvolena ocakavat. S oddelenim a starostlivostou sestriciek som bola max. spokojna, gynekologia ma nastastie dobru uroven.

avatar
paula58
13. dec 2010

ahojte prosim vas o kontakt na 4 D vo zvolene dakujem

avatar
kukujka
6. mar 2011

prosim poradte mi kde maju to 3d sono som objednana na 8.3 a neviem kam mam ist

avatar
scifka
22. júl 2011

Ahojte, prosim Vas, neviete niektora o 4D v Detve, neviem tam najst kontakt. Dakujem

avatar
michaelachanel
9. aug 2011

noo ahojte baby...takže už sme aj my po 4D sone vo ZV...... bola tam nejak mladučká doktorka, ani neviem ako sa volala, akože hrozne milučká....naša malá nespolupracovala tak sme do nej šťuchali, robila som tam drepy, brušné tance...akože mala s nami strpenie..bola som dnuka skoro hodinu ( čo aj tak nepomohlo 😀 lebo naša malá sa vkuse skrývala za rúčku alebo bola o maternicu pricapená ) ale čo ma prekvapilo asi zmenili ceník.........pretože 3D-4D je už 39 € a ak som chcela fotku, čo mi aspoň jednu jedinú dokázala spraviť pri našej nezbednici som musela zaplatiť ďalších 6€
prístup akože super.....ale prekvapilo ma, že fotky neboli v cene sona... ☹

avatar
darinkazv
9. aug 2011

@michaelachanel ahoj. DVD vám spravili? lebo ak áno, nemuseli ste si dávať urobiť fotku. doma sa dá cez jeden program pekne spraviť aj zo záznamu fotka. (program by sa mal dať stiahnuť voľne) 😉

avatar
michaelachanel
9. aug 2011

@darinkazv áno, áno aj DVD máme....síce na ňom veľa nevidno ( darmo sme sa všetci snažili) a ja som hneď tam povedala, že chceme aspoň tú jedinú dobrú fotku....

avatar
darinkazv
4. nov 2011

ahojte žienky, tak sestrička mi v stredu na poradni povedala, že od 4.11. 2011 oproti centrumu (u spasiteľa) ide nejaký lekár robiť 3D či 4D sono. len neviem meno. takže už to nebude robiť len pôrodnica 😉

avatar
gabi.k
6. nov 2011

@darinkazv ahojko... tam bude asi natresk ci?? nevies si spomenut ake meno je toho Dr...

avatar
darinkazv
30. nov 2011

ahojte, takže máme vo wittmannovom dome nového lekára a robí aj 4D sono. video 20eur, fotka 3eurá. volá sa MUDr. Miroslav Šestina a je vo wittmannovom dome na 3. poschodí. veľmi milý a ústretový lekár. 😉

avatar
darinkazv
30. nov 2011

@gabi.k kuk vyššie. akurát som dopísala 😉 mňa chcel hneď objednať, len ja som len 20tt. a robí až od 23tt tieto 4D soná. že aj skôr môže, ale že neodporúča, že by som z toho nemala taký zážitok, že tá tvárička predsa ešte nie je a taká 🙂 mne to vychádza akurát na vianoce, takže tam pôjdem až na konci 24tt a to 30.12. 😉

avatar
gabi.k
30. nov 2011

@darinkazv dakujeeem...ja som uz absolvovala... je v pohode taky vtipkar... a venoval sa mi asi aj cez 40min.. velmi ochotny... mam foto v albume ak by si chcela pozriet

avatar
darinkazv
30. nov 2011

@gabi.k jej, tak to idem kuknúť. hej, aj do telefonu bol taký vtipkár 😀

avatar
gabi.k
30. nov 2011

@darinkazv 😉 😀

avatar
pepa229
25. jan 2012

Ahojte nemáte niekto kontakt na toho Doktora chcela by sa objednať ďakujem

avatar
adulka165
30. jan 2012

Ahojte maminy aj ja by som chcela isť ktomu MUDr. Miroslavovi Šestinovi a je vraj vo wittmannovom dome na 3. poschodí neviete mi niektorá poslať kontakt ? Vopred ďakujem veľmi pekne. Na nete som ho nenašla.

avatar
machavka
3. feb 2012

@adulka165 ahoj,taktiež zháňam kontakt na MUDr. Šestinu podarilo sa ti ho zohnať? Dííííííík Maja

avatar
adulka165
3. feb 2012

@machavka jasné pošlem ti do poštou 🙂 poslala mi ho gabi.k 🙂 ja som sa ešte neojednala ale chystám sa dneská zavolať. 😉

avatar
adulka165
6. feb 2012

tak a už som objednaná 😀 na 17.2.2012 Doktorko riadny srandista 😅 Som sa ho opýtala, že kedy možem prísť a on že kedy chcem xi a potom dodal že robí len piatky xi tak sme sa dohodli na 11 hodine. Sa už neviem dočkať 😵

avatar
ninaluky
6. feb 2012

ak mozem odporucit tak v BB je gynekolog co ma 4D sono..mi to uz mame za sebou..nas drobec ma 1 a pol roka ale na ten zazitok nikdy nezabudnem bolo to uzasne..toto sono robi aj mamickam ktore niesu jeho pacientkami..odporucam 🙂 na toto sa 3D nehrabe 🙂

avatar
vlasatica20
7. feb 2012

@ninaluky ,nechcem ti protirecit,ale tvojej poznamke nerozumiem-na toto sa 3D nehrabe.
Nemôzes provnavat dve rozdielne veci.Treba si najskôr nastudovat rozdiel a na co sa pouzivaju pristroje.
Je vela clankov su to odborne veci pisu tam prave rozdiel napriklad jednoducho povedane je to ako, keby si porovnavala fotku a film.Toto je nie moja myslienka ,ale prave lekara z Martina,ktory sa venuje prave prenatalnej diagnostike.Ale aj vyuzitie pristrojov je velmi dôlezite 🙂 🙂 🙂 ,takze nic v zlom 😉

avatar
ninaluky
7. feb 2012

v pohode..ja som napisala len svoj subjektivny nazor..robili mi 3D aj 4D a porovnala som svoje osobne zazitky..neriesim tu pouzivanie pristrojou ani myslienku doktora z Martina..ale hovorim ze pokial by som bola znova tehotna a mala by som moznost vyberat si tak sa urcite znova rozhodnem pre 4D sono lebo je to ovela vacsi zazitok ako 3D sono lebo je urcite lepsi film ako foto..moj nazor..

avatar
vlasatica20
7. feb 2012

@ninaluky ,o.k.,ked som bola ja tehotna so svojim drobcom mala som viac ako 35rokov tak ma zaujimali
rozdieli tede hlavne diagnostika,tak len preto ten dotaz 🙂

avatar
lenkacka
7. feb 2012

@ninaluky ahoj a to si bola v Roosveltke alebo v Novamede? A možeš mi napísať cenu 3D a cenu 4D?

avatar
ninaluky
7. feb 2012

@lenkacka v Medikline to je v podstate nad Novamedom pri hlavnej ceste..dr Fruhwald..cenu ti neviem napisat ja som jeho pacientka ale ak chces dam ti cislo asestricka ti povie..predom upozornim ze nie vzdy je prijemna 😒 ale pan doktor je uplne uzasny 🙂 a pristup ani nehovorim 🙂

avatar
lenkacka
8. feb 2012

@ninaluky ďakujem pekne za info,ja sa tam ešte nechystám ,lebo nie som ešte tehotná.Ale plánujeme....Len som chcela vedieť cenu v tejto klinike.

avatar
adulka165
18. feb 2012

ahojte babenky stále sa neviem spamätať stoho 3D - 4D sona u Dr. Šestinu v ZV
Strááášne milí doktorko pekne som si lahla vytiahla tričko naštartoval stroj a už sme len kukali s manželom. Super to bolo - zážitok na celý život - a keď nám povedal že čakáme dievčatko na 99 % moje vytúžené. Muž stále hovoril doktorovi a gule tam nevidno xi lebo on chcel chlapca xi ale zmieril sa s babou 🙂 Doktorko mu vždy nato povedal čo ste si zamiesili to máte xi a musíte sa stým zmieriť že je to dievka. Dávala si stále ruky pred tvár nonstop (ako keby vedela že ju pozeráme) tak som sa utretla od gelu a kázal mi doktor 5 min poprechádzať sa pochodbe a zabralo krásna tvarička sa nám zjavila na monitore a teda nám spravil 3 fotky a aj videjko sme si dali nahrať na usbečko. Člapatý noštek má po manželovi - na to bol stráášne hrdý xi platila som teda 25 euro (vraj 20 euro za video a sono + 2 ečka za určenie pohlavia a 3 ečka za jednu fotku - zatože to tak dlho trvalo tie dve nám dal zadarmo - mal dobrú náladičku doktorko bajúzatý xi
Celkovo sme tam boli asi 45 min takže sme si malú riadne vyobzerali 🙂 😀 takže spokojnosť nadovšetko - len som sa chcela podeliť s pocitmi stoho 3D - 4D sona 😀

avatar
vlasatica20
18. feb 2012

@adulka165 ,

moja znama mi rozpravala ako prave Mudr.Šestina hovoril jej sestre,ze bude mat dievcatko a hop je to chlapcek 😀 ,
takze myslim ,ze nic nemas este iste.Pohlavie treba pozriet viac-krat.Ja by som si taka ista pri nom nebola
Tak sa drz,vsetko dobre,pa

avatar
adulka165
19. feb 2012

@vlasatica20 no nič nieje na 100 % takže som mužovi povedala že má 1% že to bude chlapec - ono ešte pojdem na pár obyčajných sonografii tak uvidíme či sa to potvrdí alebo vyvráti 😀 ale díky za info - sám doktor sa priznal že sa mu už stalo že guličky a pipíka nevidel xi že už aj s baby sa stal chlapec xi Ale myslím si že každý doktor má takú skúsenosť 😝 Díky pa Aďka

avatar
lienkamatulienka
23. feb 2012

ahoj môžte mi povedať ako sa objednať Mudr. Sestinovi? Ďakujem